02/07/2021
Jeszcze kilka zdjęć, z wczorajszej inauguracji Wirtualnej Elektrowni, z udziałem prezydenta m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski, Norbert Szczepański - Burmistrz Dzielnicy Wawer oraz partnerów Klastra - Dzielnica Wawer, Mazowiecka Agencja Energetyczna, Łukasiewicz - Instytut Elektrotechniki, Instytut Edukacji Pozytywnej.
Wirtualna Elektrownia powstała w ramach Wawerskiego Klastra Energii, czyli projektu obejmującego współpracę z firmami i organizacjami pozarządowymi. Ma on na celu tworzenie warunków stałego, zrównoważonego i efektywnego rozwoju odnawialnych źródeł energii oraz poszerzania eko-świadomości mieszkańców. 🌿
📸 Fot. Ewelina Lach.
01/07/2021
Wirtualna Elektrownia już działa!
Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski oraz Norbert Szczepański - Burmistrz Dzielnicy Wawer oficjalnie otworzyli dziś Wirtualną Elektrownię!
W spotkaniu udział wzięli partnerzy Klastra - Dzielnica Wawer, Mazowiecka Agencja Energetyczna, Instytut Edukacji Pozytywnej oraz Łukasiewicz - Instytut Elektrotechniki, a także Młodzieżowa Rada dzielnicy Wawer i mieszkańcy dzielnicy. Nie zabrakło także tych najmłodszych mieszkańców, którzy mogli narysować swoją wizję eko-dzielnicy :)
Kolejny krok do Zielonej Warszawy zrealizowany! 💚
28/06/2021
Już w najbliższy czwartek, 1/07/2021, o godzinie 11:15 widzimy się przed budynkiem Urzędu Dzielnica Wawer na inauguracji Wirtualnej Elektrowni! 🎉
Wirtualna Elektrownia jest kolejnym zrealizowanym działaniem w ramach Wawerskiego Klastra Energii ☀️
Na miejscu będzie można uzyskać porad EkoEdukatorów, a na stoisku Klastra poznać inne działania, programy i możliwości współpracy :)
Zapraszamy! 💚
15/06/2021
Dziś poranna kawa w towarzystwie najnowszego kwartalnika INŻYNIERIA ELEKTRYCZNA, wydawanego przez Łukasiewicz - Instytut Elektrotechniki, a w nim kilka słów o naszych działaniach! 💚
06/05/2021
Jesteś tu pierwszy raz? Poznaj Wawerski Klaster Energii! 🌿🔌💡🌳
Klaster jest platformą współpracy na rzecz zielonej energii jednostek administracji publicznej, ośrodków naukowych i biznesu w dzielnicy. Przede wszystkim stawiamy na działania edukacyjno-promocyjne w zakresie ekologii i rozwiązań OZE.
Projekt realizowany jest przez:
🟢 Dzielnica Wawer
🟢 Instytut Edukacji Pozytywnej
🟢 Mazowiecka Agencja Energetyczna
🟢 Łukasiewicz - Instytut Elektrotechniki
🟢 Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy
🟢 Szkoła Podstawowa nr 138 im.J.Horsta Warszawa Międzylesie
🟢 OSIR Wawer
Najnowszym realizowanym działaniem Wawerskiego Klastra Energii jest wirtualna elektrownia, która wystartuje jeszcze w tym miesiącu!
Chcesz wiedzieć więcej? Już niebawem pojawią się tu informacje w jaki sposób można do niej dołączyć i skorzystać z jej zasobów!
Dodaj stronę do ulubionych i bądź na bieżąco! :)
28/04/2021
Poznajcie wirtualną elektrownię - przyszłość energetyki, która powstaje właśnie dzięki współpracy Dzielnica Wawer i Mazowiecka Agencja Energetyczna!
Zobaczcie czym jest i jak działa ten system ⬇⬇⬇
26/04/2021
Magazyny energii już coraz bliżej nas - są nowe regulacje prawne.
W ramach Wawerskiego Klastra Energii rozmowy o magazynowaniu energii wytworzonej w naszej Dzielnicy już trwają. Działamy!
A więcej o regulacjach prawnych dotyczących magazynów energii możecie przeczytać tutaj:
⬇⬇⬇
Magazyny energii wreszcie zostały uregulowane prawnie, a energia z OZE bije w Polsce rekordy produkcji
15 marca Sejm przegłosował nowelizację ustawy „Prawo energetyczne”, której głównym punktem było wprowadzenie do systemu prawnego regulacji dedykowanych magazynom energii. Przegłosowana zmiana zapowiadana była już od trzech lat – dopiero teraz podjęte zostały pierwsze kroki do utwor...
22/04/2021
Dzisiejsze spotkanie w Urzędzie Dzielnica Wawer zapoczątkowało kolejny etap działań w ramach Wawerskiego Klastra Energii!
Burmistrzowie Norbert Szczepański - Burmistrz Dzielnicy Wawer i Leszek Baraniewski - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wawer oraz Bartosz Dubiński - Prezes Zarządu Mazowiecka Agencja Energetyczna podpisali umowę na realizację projektu wirtualnej elektrowni.
Umowa obejmuje stworzenie systemu, który będzie zbierał informację z paneli fotowoltaicznych na terenie Dzielnicy Wawer przedstawiając dane liczbowe i naszą wspólną oszczędność dzięki ekologicznym rozwiązaniom.
W spotkaniu udział wzięła również Małgorzata Nowicka, prezes Instytut Edukacji Pozytywnej oraz Joanna Buczyńska, wawerska radna i pomysłodawczyni projektu.
20/04/2021
W czwartek, 22 kwietnia, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi Ministerstwo Klimatu i Środowiska organizuje kolejne z cyklu webinarium "Lekcje z klimatem". 🌎🌍🌏
Wydarzenie poprowadzą członkowie Młodzieżowej Rady Klimatycznej.
My również zachęcamy do wzięcia udziału! 🌿
Spotkanie odbędzie się o godzinie 12:00 na www.lekcjezklimatem.pl
➡ https://www.youtube.com/watch?v=DD7frvJn174
Zapraszamy! :)
Lekcje z klimatem - Ministerstwo Klimatu i Środowiska
W 2020 roku Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki przygotowało materiał edukacyjny pn. „Przyjaciele klimatu”.