18/12/2025
📢 Konkurs na Minigranty organizowany przez Oddział Poznański PTGeol 📢
Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Geologicznego ogłasza konkurs na Minigranty dla studentów 🎓🌍
Celem inicjatywy jest wsparcie finansowe projektów naukowych o tematyce geologicznej oraz promocja innowacyjnych badań i działań popularyzujących wiedzę geologiczną.
________________________________________
👥 Kto może aplikować?
Do udziału w konkursie zapraszamy studentów, którzy:
• są członkami Oddziału Poznańskiego PTGeol,
• należą do Koła Naukowego Geologów UAM,
• lub są członkami Studenckiego Koła AAPG (AMU AAPG).
➡️ Każdy uczestnik może zgłosić jeden projekt.
________________________________________
🧠 Tematyka projektu
Projekt musi dotyczyć problemów geologicznych i być realizowany w ramach działalności naukowej wnioskodawcy.
Wniosek powinien obejmować m.in.:
• cel projektu i metodykę badań,
• przewidywane rezultaty,
• harmonogram i kosztorys,
• plan rozpowszechniania wyników (w środowisku akademickim i poza nim).
________________________________________
💰 Wysokość dofinansowania
• do 2 000 zł na projekt
• środki mogą zostać przeznaczone m.in. na: materiały, sprzęt, opłaty konferencyjne, podróże służbowe.
________________________________________
📅 Terminy
• Składanie wniosków: do 31.12.2025
📧 [email protected]
• Ogłoszenie wyników: do 15.01.2026
• Realizacja projektów: do 30.06.2026
• Złożenie raportu końcowego: do 31.07.2026
________________________________________
📄 Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie:
👉 https://ptgeol.amu.edu.pl/
Zachęcamy do zgłaszania własnych pomysłów badawczych i aktywnego udziału w konkursie!
Zarząd Oddziału Poznańskiego
Polskiego Towarzystwa Geologicznego
08/12/2025
Cześć wszystkim!
Wraz z Kołem Naukowym AAPG, chcielibyśmy Was zaprosić na tegoroczną Wigilię Kół Naukowych 🎄
W tym roku, Wigilia odbędzie się 16 grudnia (wtorek), o godzinie 17.30 w gospodzie na Instytucie Geologii 🌟
Zachęcamy wszystkich członków obydwóch kół do świętowania z nami, przekąski są mile widziane 🎁
Do zobaczenia!
03/12/2025
W dniu 03.12.2025 dwoje naszych członków, inż. Igor Śniady oraz Maciej Dysierowicz, miało przyjemność uczestniczyć w 66 Barbórkowej Konferencji Studenckich Kół Naukowych AGH. Podczas Konferencji studenci wygłosili następujące referaty:
inż. Igor Śniady - Chemometryczne podejście do analizy zanieczyszczenia osadów dennych pierwiastkami śladowymi i pierwiastkami ziem rzadkich w jeziorach pokopalnianych dotkniętych kwaśnym drenażem górniczym na Łuku Mużakowa (abstrakt: https://tiny.pl/xmq4fvhm)
Maciej Dysierowicz - Wpływ zmian wilgotności podłoża gruntowego na wyniki badań lekką płytą dynamiczną (abstrakt: https://tiny.pl/35yn7ddk)
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
03/12/2025
Za nami kolejny Rajd Barbórkowy!!!
W tym roku, w dniach 27-30.12, odwiedziliśmy majestatyczną Kotlinę Kłodzką, spowitą śniegiem. Swoją podróż rozpoczęliśmy od wizyty w kopalni czerwonego piaskowca w Nowej Rudzie, gdzie, choć niezbyt wiele geologii na nas czekało, mieliśmy możliwość zapoznać się z wielką piłą do cięcia piaskowca oraz tajnikami jego przetwórstwa. Następnie nasze geologiczne ścieżki skierowały nas na hałdę węgla kamiennego w dzielnicy Słupiec Nowej Rudy, a dzień zakończyliśmy wizytą w nieczynnej już kopalni amfibolitów w Książku.
Dzień drugi był dla nas najbardziej ekscytujący, gdyż na naszym geologicznym szlaku czekała na nas kopalnia bazaltów w Lutyni, a następnie szlak skierował nas na radioaktywną stronę geologicznego świata, czyli do Kletna, gdzie mieliśmy okazję odnaleźć wspaniałe okazy na hałdzie, zwiedzić kopalnię uranu oraz udać się do pobliskiej jaskini – chociaż o tym lepiej więcej nie mówić.
Dzień trzeci upłynął nam szybko – o poranku swe lico odsłoniła przed nami kopalnia Białej Marianny, która zachwyciła nas śnieżną bielą swych marmurów, a druga część dnia minęła nam na szlaku na Igliczną, na której czekała na nas gorąca herbata.
Dzień czwarty i zarazem ostatni minął nam na podróży w okolice Wałbrzycha, a konkretnie Wieściszowic; nasze oczy mogły nacieszyć się widokiem Kolorowych Jeziorek, a uszy – opowieścią o nich. Droga powrotna do Poznania przebiegła nam szybko, a Rajd Barbórkowy 2025 pozostał dla nas jedynie wspaniałym wspomnieniem.
24/11/2025
Z dniem wczorajszym upłynął termin nadsyłania zgłoszeń, a więc startujemy z głosowaniem na Nagrodę Publiczności! 📸
Przedstawiamy zasady:
➡️ Wygrywa zdjęcie z największą ilością polubień i serduszek ❤️
➡️ Głosy od stron oraz portali nie będą brane pod uwagę 🙌
Głosowanie zakończy się 2 grudnia o godzinie 23.59 ⌛️
Ogłoszenie wyników już 5 grudnia na tegorocznej Barbórce w Instytucie Geologii UAM - niech wygra najlepsze zdjęcie! 🌄
21/11/2025
‼️ Przypominamy o konkursie - zostały dwa dni wysyłania zgłoszeń 📸
Konkurs fotograficzny "Geologia w obiektywie" powraca z kolejną edycją ❗️
Do dnia 23 listopada 2025 roku przyjmujemy wasze zgłoszenia 📸
Pamiętajcie, aby do każdego zgłoszenia dodać:
✅ tytuł
✅ krótki opis zdjęcia (maks. 500 znaków)
✅ Autora
✅ datę wykonania zdjęcia
Od dnia 24 listopada na tej stronie wystartuje głosowanie na nagrodę publiczności, a ogłoszenie wyników odbędzie się na tegorocznej Barbórce, 5 grudnia w auli B. Krygowskiego na WNGIG 🏫
Zachęcamy do spojrzenia w regulamin konkursu, aby m.in. dowiedzieć się, w jakim formacie nadsyłać fotki 🌄
https://kngeol.amu.edu.pl/wp-content/uploads/2025/10/Geologia_w_obiektywie_2025.pdf
12/11/2025
Mamy przyjemność zaprosić Was na Zebranie Walne Koła Naukowego Geologów UAM, na którym odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie w ramach cyklu "Geologiczne inspiracje" 🪨⛏🏔. Tym razem będziemy mieli przyjemność wysłuchać referatów Naszych kolegów i koleżanki z Koła, którzy zaprezentują nam efekty swoich badań. Spotkanie odbędzie się 19 listopada w środę o godzinie 13:30.
31/10/2025
Miło nam ogłosić rozpoczęcie zapisów na kolejny Rajd Barbórkowy. W tym roku jedziemy w Kotlinę Kłodzką w dniach 27-30.11.2025. Wszystkie szczegóły znajdziecie w linku do zapisów. Zapisy potrwają do 02.11.2025 godz.12:00.
Link do zapisów: https://forms.gle/8gsgWsqVtETmyrJo8
22/10/2025
❗️ZEBRANIE WALNE ❗️
Serdecznie zapraszamy wszystkich na zebranie walne Koła Naukowego Geologów, na którym podsumujemy działalność koła w poprzednim roku akademickim, zapowiemy nasze działania na obecny rok akademicki, przedyskutujemy bieżące sprawy a przede wszystkim odbędzie się nabór nowych członków - dlatego zapraszamy szczególnie pierwszaków.
📅 29 października 2025 roku
⏱ godz. 14.15
📍sala nr 61 w Instytucie Geologii UAM
Przypominamy, że obecność jest OBOWIĄZKOWA.
Do zobaczenia!
22/10/2025
Hej wszystkim 🌏
Nowy rok akademicki, nowi my 🙈
Z wielką przyjemnością mamy okazję przedstawić Wam nowy zarząd Koła Naukowego Geologów na rok 2025/26, wybrany na wyborach w dniu 26.06.2025 roku 👏
▪️Prezesem Koła pozostaje inż. Igor Śniady
▪️Wiceprezes ➡️ Szymon Chudy
▪️Skarbnik ➡️ Wiktoria Wieczorek
▪️Sekretarz ➡️ Kuba Ratajczak
Nowy zarząd zobowiązuje się angażowania się w codziennie życie studentów poprzez prowadzenie projektów naukowych, wprowadzania w życie nowych pomysłów, organizację wyjazdów i integracji między członkami koła. Liczymy na rok prężnych działań i jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i sugestie. Jeśli macie do nas jakiekolwiek pytania, łapcie nas na korytarzu lub piszcie do nas na stronę KNG lub na nasze prywatne profile 🤩
22/10/2025
Zachęcamy do uczestnictwa! 🤎
Konkurs fotograficzny "Geologia w obiektywie" powraca z kolejną edycją ❗️
Do dnia 23 listopada 2025 roku przyjmujemy wasze zgłoszenia 📸
Pamiętajcie, aby do każdego zgłoszenia dodać:
✅ tytuł
✅ krótki opis zdjęcia (maks. 500 znaków)
✅ Autora
✅ datę wykonania zdjęcia
Od dnia 24 listopada na tej stronie wystartuje głosowanie na nagrodę publiczności, a ogłoszenie wyników odbędzie się na tegorocznej Barbórce, 5 grudnia w auli B. Krygowskiego na WNGIG 🏫
Zachęcamy do spojrzenia w regulamin konkursu, aby m.in. dowiedzieć się, w jakim formacie nadsyłać fotki 🌄
https://kngeol.amu.edu.pl/wp-content/uploads/2025/10/Geologia_w_obiektywie_2025.pdf