15/12/2025
Dla 4 klas z Rokietnicy były to zajęcia inne zwykle. Spędzili je z edukatorem - nie nauczycielem, w zabawie - bez ocen, na dworze - bez czterech ścian, w ruchu - bez stolików i krzeseł. A co najważniejsze - w praktyce!
🤸🔎🍁
Celem projektu jest nie tylko przeprowadzenie jednorazowych warsztatów, ale trwała zmiana podejścia do edukacji przyrodniczej. Pokazanie, że najbliższe otoczenie szkoły może stać się laboratorium badawczym i inspirującą przestrzenią do nauki.
Kto jest chętny na zieloną rewolucję w swojej placówce? 🌿
Więcej szczegółów znajdziecie na stronie projektu:
➡️ https://miedziowestowarzyszenie.pl/szkolylab/
Projekt „Zielone Laboratorium — szkoła w terenie” dofinansowany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach Programu „Odkrywcy”. Realizatorem projektu jest Miedziowe Stowarzyszenie.
29/10/2025
🍂
Poniższe sprzęty, materiały i pomoce dydaktyczne (i wiele więcej 😉) już czekają w gotowości na zajęcia terenowe z czterema klasami z Rokietnicy.
Będzie jesiennie, kolorowo, optycznie i ruchowo!
Celem projektu jest nie tylko przeprowadzenie jednorazowych warsztatów, ale trwała zmiana podejścia do edukacji przyrodniczej. Pokazanie, że najbliższe otoczenie szkoły może stać się laboratorium badawczym i inspirującą przestrzenią do nauki.
Kto jest chętny na zieloną rewolucję w swojej placówce? 🌿
Więcej szczegółów znajdziecie na stronie projektu:
➡️ https://miedziowestowarzyszenie.pl/szkolylab/
Projekt „Zielone Laboratorium — szkoła w terenie” dofinansowany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach Programu „Odkrywcy”. Realizatorem projektu jest Miedziowe Stowarzyszenie.
25/09/2025
Właśnie biorę udział w ministerialnym projekcie jakim jest Zielone Laboratorium, czyli szkoła w terenie. Jest to ogólnopolska inicjatywa wspierająca szkoły w prowadzeniu zajęć przyrodniczych poza klasą.
Projekt spory, bo obejmie minimum 120 klas z 30 szkół podstawowych w całej Polsce. W każdej ze szkół odbędą się 4 zajęcia terenowe prowadzone przez edukatora, a następnie kolejne lekcje przeprowadzą samodzielnie nauczyciele, korzystając z przygotowanych scenariuszy, zestawu edukacyjnego oraz wsparcia online.
Powstaną nowe materiały dydaktyczne: scenariusze zajęć, zestawy edukacyjne „Pierwszy raz w terenie”, filmy instruktażowe i ścieżki neuroprzyjazne. Całość ułatwi nauczycielom włączenie regularnych lekcji przyrody prowadzonych w otoczeniu szkoły.
Rezultaty zostaną podsumowane podczas konferencji online i udostępnione w formie otwartych materiałów, które będą mogły służyć szkołom w całej Polsce.
Celem projektu jest nie tylko przeprowadzenie jednorazowych warsztatów, ale trwała zmiana podejścia do edukacji przyrodniczej. Pokazanie, że najbliższe otoczenie szkoły może stać się laboratorium badawczym i inspirującą przestrzenią do nauki.
Kto jest chętny na zieloną rewolucję w swojej placówce? 🌿
Więcej szczegółów znajdziecie na stronie projektu:
➡️ https://miedziowestowarzyszenie.pl/szkolylab/
Projekt „Zielone Laboratorium — szkoła w terenie” dofinansowany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach Programu „Odkrywcy”. Realizatorem projektu jest Miedziowe Stowarzyszenie.
21/07/2024
Jak widać na zdjęciu - wuchta wiary, tej!
Weekend pełen zielonej, modliszkowej energii 💚
Czekam na kolejne złoty, rajdy i spotkania! 🌲
Dziękuję firmom, które pomogły w rozprzestrzenieniu tematu modliszkowego
- super warsztaty z tworzeniem indywidualnych koszulek z modliszkowym logo
pl - buffy z maskujacym się wzorem
- grafiki modliszek okreslające pokoje
21/07/2024
Lato daje nam pełnię ciepła, a wiosna?
Wiosna mimo chłodu za oknem rozgrzała dzikie serca edukatorów przyrody i pasjonatów bycia w terenie.
IV Zlot Edukatorów Przyrody
Przez cały weekend w ponad 20 warsztatach wzięło udział 80 osób kochających naturę. Wielkie dzięki za każdą obecność, śmiechy i tańce, ognisko i śpiewanki, wiedzę zajęć i rozmowy w kuluarach 💚!
26/01/2024
W tym roku daję coś od siebie dla WOŚP w sobotę podczas Rodzinnej gry terenowej nad Rusałką. Wpadajcie na spacer - początek i koniec gry oraz puszka będą na plaży ❤️
https://m.facebook.com/events/1458105841729537
06/12/2023
HO HO HO!
🌬️💙❄️🌧️
Państwo grudzień, śnieg i mróz rozgościli się w Polsce już na dobre. Poznańskie niedźwiedzie zapadły w letarg prognozując, że minusowe temperatury jeszcze trochę u nas pobędą. Proponuję serię aktywności outdoorowych dla małego i dużego, które można zrealizować podczas weekendowej wyprawy w nieznane, wieczornego spaceru bądź szybkiego powrotu ze szkoły czy pracy. Pozwólmy sobie doświadczać lodu, chłodu i uśmiechu. Zapraszam do grudniowej zabawy - zimowego bingo i sprawdzenia ile rzeczy sprawi radość podczas pobytu na dworze w okresie przesilenia zimowego.
22/05/2022
Kwiecień plecień był w tej kwestii bardzo dosłowny. 😉
Trochę upałów i trochę śniegu w Ptasiej Dolinie z edukatorami podczas Zlotu Edukatorów Przyrody. ❄️
Trochę dla dzieci i trochę dla dorosłych, podczas Dzikiego Spaceru z jajem.🥚
Trochę kulinarny z ogniskami i trochę artystyczny- pierwszy raz miałam możliwość obcowania z cyjanotypia i mam własnego wydrutowanego żołędzia dzięki .do.lasu 🍳
20/05/2022
Całe życie mieszkam w dużym mieście. Nie największym w Polsce, ale wystarczy by była spora betonoza i skwar latem.🏢
Natomiast z drugiej strony mamy też sporo zieleni. Wystarczy kilka minut rowerem lub kilkanaście, kilkadziesiąt by znaleźć się w ogromnych połaciach zieleni - oczywiście zależy gdzie się jest dokładnie i gdzie się chce dotrzeć a spacerek zawsze w opcji, kilometrówka sama się nie zrobi 😁👟💚
Także czas wyjść w las 🥾🚶🌲