06/04/2016
Wiosenna aura zawitała do naszego kraju. Czas na wspólną wycieczkę w nasze ukochane góry!
TERMIN WYJAZDU W GÓRY -----> 22-24 KWIETNIA 2016, zapisy i szczegóły u prof. Bara lub Michała Sakwy z klasy IId.
Wszystkich niezdecydowanych ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU!
Na zachętę kilka zdjęć z ostatniego wyjazdu w Karkonosze :)
25/09/2015
Już w niedzielę wybieramy się na kolejny rajd rowerowy!
Tymczasem na zachętę kilka starych zdjęć z naszych rowerowych wypraw :)
Tradycyjnie już w bardzo kameralnym gronie, 19 maja wybraliśmy się na wycieczkę rowerową. Celem naszej wyprawy było Biedrusko. Jedną z atrakcji w trakcie drogi, miał być zakupu świeżego miodu
w Łysym Młynie. Niestety, zastaliśmy na miejscu zamknięte drzwi i musieliśmy obejść się ze smakiem oglądając puste ule. Po chwili odpoczynku ruszyliśmy dalej Nadwarciańskim Szlakiem Rowerowym do Biedruska. Tam zrobiliśmy sobie kolejny postój w knajpce ,,Kuźnia” Gdy już zregenerowaliśmy swoje siły, wyruszyliśmy na poligon. Po drodze obejrzeliśmy zabytkowy kościół w dawnej wsi Chojnica, rekonstrukcję zamku oraz pomnik W. Bogusławskiego. Następnie ruszyliśmy w stronę Poznania mijając okolice jeziora Glinowieckiego . Po drodze do domu czekało na nas wyzwanie-dość spory piaszczysty podjazd. Wielu z nas potrzebowało kilku podejść na pokonanie pagórka, jednakże wszyscy w pocie czoła, z sukcesem zaliczyli rowerową próbę sił. Dalej wjechaliśmy na wzniesienie znajdujące się na Morasku, z którego podziwialiśmy panoramę Poznania. Gdy już nacieszyliśmy się tym widokiem, wszyscy z uśmiechem na twarzy udaliśmy się do swoich domów.
22/09/2015
Szkolne Koło Turystyczne Per Pedes
Zaprasza wszystkich chętnych na rajd rowerowy, który odbędzie się w niedzielę 27.09.2015
W planie przejazdu przyjemna trasa ścieżkami rowerowymi w okolicach Jeziora Strzeszyńskiego.
Zbiórka przed wejściem do szkoły o godzinie 10:30.
Każdy uczestnik musi być wyposażony w sprawny rower, kask i kamizelkę odblaskową.
Zapisy u prof. Sławomira Bara oraz u Michała Sakwy z klasy II D
16/09/2015
Nasze logo w nowej osłonie. Trochę podrasowane, uzupełnione o napisy, a to wszystko dzięki naszemu Wiedźminowi ;D To nie ostatnia nowość na naszym profilu. W najbliższym miesiącu opublikujemy coś spektakularnego... ale spokojnie wszystko w swoim czasie. Póki co po woli pakujemy plecaki i ruszamy na wyjazd :)
Logo w nowej odsłonie :) Podziękowania dla Wiedźmina !
19/08/2015
Zostały Wam ostatnie dni wakacji! Mamy nadzieję, że wykorzystacie je słusznie - na wyjazd w góry :) My tymczasem na zachętę wrzucamy kilka zdjęć z ostatniego górskiego wyjazdu :)
Dnia 27.03.2015 r., punktualnie o godz. 13:00, rozpoczęliśmy nasz weekendowy wypad w Rudawy Janowickie. Tradycyjnie spotkaliśmy się na dworcu głównym PKP, aby stamtąd udać się „w nieznane”. Po długiej podróży dotarliśmy do Wrocławia, skąd pojechaliśmy pociągiem osobowym do Jeleniej Góry. Około godziny 20:30 byliśmy już w Szkolnym Schronisku „Wojtek”, które nie pierwszy już raz posłużyło nam za bazę noclegową. Pomimo zmęczenia podróżą, jeszcze przez kilka godzin rozmawialiśmy przy kominku. Każdy z nas był podekscytowany jutrzejszą wyprawą. Następnego dnia o godz. 7:30 wyruszyliśmy pociągiem do miejscowości Janowice Wielkie, skąd ruszyliśmy na szlak w góry. Podczas naszej wędrówki zwiedziliśmy tajemnicze ruiny Zamku Bolczów. Widzieliśmy również potężny Skalny Most z żyłami aplitowymi. Po kilkugodzinnej wędrówce dotarliśmy do Starościańskich Skał. W tym miejscu posililiśmy się, a następnie ruszyliśmy w kierunku Trzcińska, gdzie wsiedliśmy w pociąg powrotny do Jeleniej Góry. Następnego dnia, pomimo zmiany czasu, wstaliśmy wcześnie rano i wyruszyliśmy pociągiem w tym samym kierunku, co w sobotę. Tym razem wysiedliśmy o stację wcześniej, czyli w Trzcińsku, skąd udaliśmy się niebieskim szlakiem na Krzyżną Górę (654 m n.p.m.). Z jej szczytu mogliśmy podziwiać wynurzające się zza chmur Karkonosze z widocznym na pierwszym planie Kowarskim Grzbietem. Co prawda słońca nie uraczyliśmy praktycznie wcale, ale za to nie padało, dzięki czemu na szlaku czuliśmy się bardzo komfortowo. Po chwili odpoczynku udaliśmy się w głąb Rudawskiego Parku Krajobrazowego, aby wdrapać się na kolejną górę – Sokolik ( 642 m n.p.m.). Niestety był to nasz ostatni szczyt na tym wyjeździe. Po jego zdobyciu ruszyliśmy szlakiem w dół na stację PKP w Trzcińsku, skąd pojechaliśmy pociągiem do Poznania. Wyjazd, pomimo złych prognoz pogodowych, można zaliczyć do naprawdę udanych. Deszcz omijał region naszych wędrówek szerokim łukiem.
19/08/2015
Dnia 27.03.2015 r., punktualnie o godz. 13:00, rozpoczęliśmy nasz weekendowy wypad w Rudawy Janowickie. Tradycyjnie spotkaliśmy się na dworcu głównym PKP, aby stamtąd udać się „w nieznane”. Po długiej podróży dotarliśmy do Wrocławia, skąd pojechaliśmy pociągiem osobowym do Jeleniej Góry. Około godziny 20:30 byliśmy już w Szkolnym Schronisku „Wojtek”, które nie pierwszy już raz posłużyło nam za bazę noclegową. Pomimo zmęczenia podróżą, jeszcze przez kilka godzin rozmawialiśmy przy kominku. Każdy z nas był podekscytowany jutrzejszą wyprawą. Następnego dnia o godz. 7:30 wyruszyliśmy pociągiem do miejscowości Janowice Wielkie, skąd ruszyliśmy na szlak w góry. Podczas naszej wędrówki zwiedziliśmy tajemnicze ruiny Zamku Bolczów. Widzieliśmy również potężny Skalny Most z żyłami aplitowymi. Po kilkugodzinnej wędrówce dotarliśmy do Starościańskich Skał. W tym miejscu posililiśmy się, a następnie ruszyliśmy w kierunku Trzcińska, gdzie wsiedliśmy w pociąg powrotny do Jeleniej Góry. Następnego dnia, pomimo zmiany czasu, wstaliśmy wcześnie rano i wyruszyliśmy pociągiem w tym samym kierunku, co w sobotę. Tym razem wysiedliśmy o stację wcześniej, czyli w Trzcińsku, skąd udaliśmy się niebieskim szlakiem na Krzyżną Górę (654 m n.p.m.). Z jej szczytu mogliśmy podziwiać wynurzające się zza chmur Karkonosze z widocznym na pierwszym planie Kowarskim Grzbietem. Co prawda słońca nie uraczyliśmy praktycznie wcale, ale za to nie padało, dzięki czemu na szlaku czuliśmy się bardzo komfortowo. Po chwili odpoczynku udaliśmy się w głąb Rudawskiego Parku Krajobrazowego, aby wdrapać się na kolejną górę – Sokolik ( 642 m n.p.m.). Niestety był to nasz ostatni szczyt na tym wyjeździe. Po jego zdobyciu ruszyliśmy szlakiem w dół na stację PKP w Trzcińsku, skąd pojechaliśmy pociągiem do Poznania. Wyjazd, pomimo złych prognoz pogodowych, można zaliczyć do naprawdę udanych. Deszcz omijał region naszych wędrówek szerokim łukiem.
17/05/2015
Nie masz planów na poniedziałkowy wieczór? Ciekawią Cię odległe kraje oraz wysokogórskie wyprawy?
Zapraszamy wszystkich chętnych na wspólne wyjście na Dzień dla Nepalu organizowany przez Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM. Będzie okazja do wysłuchania wykładu o najwyższej górze świata oraz odległym Nepalu. Chętni będą mogli też wesprzeć zbiórkę na odbudowę zniszczeń powstałych podczas trzęsienia ziemi.
Zachęcamy wszystkich do udziału!
Zgłoszenia pod postem lub w wiadomości prywatnej :)
01/04/2015
To nie prima aprilisowy żart! Na ostatnim wyjeździe zdobyliśmy przepiękną warownię! Wiecie cóż to za zamek? Czekamy na wasze odpowiedzi! Jesteście ciekawi jak było na wyjeździe? Oczywiście, że znakomicie! Zdjęcia i relacja na dniach :)
20/03/2015
To właśnie dziś mija 47 lat od zejścia największej lawiny w Polsce.
My na naszym wyjeździe nie przewidujemy lawin i gwarantujemy 100% dobrej zabawy :D Zastanawiasz się jeszcze czy z nami pojechać w przyszły weekend w góry? No ja myślę, że nie :)
ciekawskich lawin zachęcamy do lektury - http://ttg.com.pl/47-rocznica-zejscia-najwiekszej-lawiny-w-polsce/
47. rocznica zejścia największej lawiny w Polsce - TTG Dziennik Turystyczny
Dokładnie 47 lat temu, w Karkonoszach (Sudety) wydarzyła się największa górska tragedia w Polsce. 20 marca 1968 roku, zeszła ogromna lawina w Białym Jarze.
18/03/2015
Zastanawiasz się jeszcze czy z nami jechać na najbliższy wyjazd? Nie myśl, tylko działaj - zgłoś się i przeżyj z nami prawdziwą górską przygodę! Kto ma jeszcze jakieś wątpliwości niech przejrzy zdjęcia z ostatniego wyjazdu i zacznie pakować plecak!
Dnia 28 listopada wybraliśmy się zgraną 10-cio osobową grupą wraz z panem profesorem Barem na wycieczkę szkolną zorganizowaną w ramach działalności Szkolnego Koła Turystycznego "Per Pedes". Zebraliśmy się wszyscy o godzinie 14.00 na Dworcu Głównym w Poznaniu. Gdy wszyscy zjawili się na miejscu, z niecierpliwością oczekiwaliśmy na pociąg w kierunku Wrocławia. Gdy tam dotarliśmy, przesiadaliśmy się w następny pociąg już w stronę Jeleniej Góry. Na miejscu byliśmy około 21.30 i od razu udaliśmy się w stronę naszego schroniska "Wojtek". Przybyliśmy do schroniska o 22.00. Przyjęto nas bardzo mile i przydzielono nam pokoje. Następnego dnia, wstaliśmy dzielnie o 5 rano. Najedzeni, po śniadaniu, ruszyliśmy na pociąg do miejscowości Szklarska Poręba. Już o 8 rano zawzięci i gotowi wyszliśmy na szlaki Gór Izerskich w rejon Wysokiego Kamienia i Wysokiej Kopy. Wchodząc na szczyty mogliśmy doświadczyć wspaniałych widoków w towarzystwie fajnych ludzi. Wszyscy razem zdobyliśmy szczyt Wysokiej Kopy (1126 m n.p.m.). Byliśmy z naszego wyczynu bardzo zadowoleni. Do schroniska wróciliśmy późnym popołudniem. Wieczór spędziliśmy przy ciepłym kominku podsumowując cały dzień. Na kolację wspólnie zrobiliśmy naleśniki. W kuchni panowała miła atmosfera współpracy. Po kolacji spędziliśmy jeszcze trochę czasu przy kominku, a następnie poszliśmy spać. W ostatni dzień wycieczki, wstaliśmy o 6.00 i po śniadaniu pojechaliśmy w stronę miejscowości Trzcińsko, by wyruszyć na szlaki Gór Sokolich. Nie było już powrotu do schroniska, więc musieliśmy zebrać swoje wszystkie siły i wchodzić z bagażami całkiem spory kawałek. Dla nas jednak to nie było nic trudnego, czerpaliśmy z tego przyjemność. Po zdobyciu kolejnych szczytów – Krzyżnej Góry 654 m n.p.m. i Sokolika 642 m n.p.m., pozostało nam niestety iść na pociąg w stronę Poznania. Wróciliśmy około godziny 22:00. Wszyscy byliśmy zadowoleni i śmiało mogliśmy powiedzieć, że była to bardzo udana wycieczka.
27/02/2015
Czarna Góra - 1205 m n. p. m. zdobyta! Pozdrowienia dla wszystkich, którym brakuje śniegu.