Drzewica Gabi

Drzewica Gabi

Udostępnij

🌿wyprawy leśne
🌿warsztaty mozaiki klimatycznej dla dzieci i dorosłych
🌿gry terenowe
🌿leśne bajanie
🌿hortiterapia i kąpiele leśne
🌿Leśne Bandy

Photos from Beata Płoszaj  - Witkowska's post 25/04/2026

🌳☘️Minął już tydzień od wydarzenia łączącego zielone pasje i zielone terapie :) Konferencja ''HORTITERAPIA I ZIELONE TERAPIE'' WYDZIAŁ ROLNICTWA I LEŚNICTWA UWM I PZD OKRĘG WM na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Dziękuję dr Beata Płoszaj za piękną organizację i zaproszenie do poprowadzenia warsztatów "Dzieci w chaszcze"🥰 Uczestniczkom i Uczestnikom warsztatu dziękuję za zainteresowanie tematem edukacji w przyrodzie, za otwartość, wytrwałość mimo chłodu, zaangażowanie w wiązanie sznurków, zbieranie liści, krzesanie ognia i struganie patyków :)

Photos from Drzewica Gabi's post 14/04/2026

🍀🪴🌾🌼Amatorkom i amatorom zieloności i zielonych terapii polecam olsztyńskie wydarzenie na szeroką skalę, konferencja pt. „Hortiterapia i Zielone terapie” by Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Już w najbliższy piątek i sobotę, 17 i 18 kwietnia.

🌱Kilka lat temu miałam przyjemność studiować Hortiterapię na UWM pod opieką dr Beata Płoszaj. Ze świetną grupą Dziewczyn z całej Polski🙏💚 To był bardzo inspirujący czas, mnóstwo wiedzy, dotykanie różnych obszarów z pogranicza przyrody, ogrodnictwa, pedagogiki, fizjoterapii, socjoterapii, florystyki, dendrologii… Hortiterapia to bogaty, interdyscyplinarny obszar, wymagający lat praktyki i zaangażowania całym ciałem w świat zieleni. I bardzo skuteczny w swej prostocie. Bycie z naturą, w naturze, obok natury - leczy, reguluje, regeneruje, wzmacnia, wspiera zdrowienie.

Polecam wziąć udział w wydarzeniu, zapisy:
https://wril.uwm.edu.pl/hortiterapiaizieloneterapie

🌲🔥Dziękuję za zaproszenie do poprowadzenia warsztatu „Dzieci w chaszczach” - w zielonej przestrzeni rozniecimy nieco surwiwalowych działań, które wykorzystuję w warsztatach z dziećmi na etapie wczesnoszkolnym.

01/04/2026

💚To dobry dzień na post powitalny z nowego fanpejdża, "Drzewica Gabi".

🗓️Jest środa, jest początek kwitnącego miesiąca, jest pierwszy, mamy prima aprilis, są urodziny mojego bratanka, zaczęła się przerwa wiosenna w szkołach dzieci, dziś pełnia Różowego Księżyca, a od piątku cieszę się logo, które po kilku miesiącach czule utkała Sylwia. Wystarczająco powodów na dzisiaj ;)

📸I na powitanie fotka z 2021 r. Z jednej z pierwszych wypraw leśnych, rodzinnych. To był "Przytulas" w Lesie Miejskim. U mnie spora dawka tremy, trochę znajomych dzieci, kilkoro nieznajomych, które potem wielokrotnie wędrowały razem przez leśne knieje. Dzieci własne były jeszcze w przedszkolu, te niebieskie spodnie już przetarte a włosy nieco dłuższe. Po wyprawie, ktoś podziękował za leśne bajanie. I tak bajam, bajam kolejny rok. Z niegasnącym zaproszeniem do lasu - naturalnej przestrzeni zdrowia, siły, mądrości i spokoju. A w czym to czuję i widzę? Postaram się czasem o tym napisać lub oddać to w obrazie :)

Rozpoczęłam też w 2021 r. prowadzenie działalności gospodarczej, firmy własnej, jdg. Rozpoczęła się wtedy również piękna przygoda z edukacją i animacją przyrodniczą na całego! - przede wszystkim w działaniach z Fundacją Drzewice - Klub Edukacji Leśnej Drzewice.

Od grudnia 2025 r. zrezygnowałam z funkcji w Zarządzie Fundacji i ożywiam firmę, Drzewicę Gabi. Zmieniło się otoczenie organizacyjne - nadal jestem w lesie i do lasu zapraszam.

🌻🌼🌾Cieszę się, że wyprawy leśne mają stałe wielbicielki i stałych wielbicieli w Olsztynie i okolicach. Kalendarz do końca czerwca mam zapełniony - polecam się serdecznie na wakacyjne eskapady oraz na zapisy od września do listopada🙏

Chcesz aby twoja szkoła była na górze listy Szkoła w Olsztyn?

Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.

Lokalizacja

Telefon

Strona Internetowa

Adres


Hallera 2c Hallera 4 Popieluszki 24 Lok.H8, Dorantta 20e ( Nad Sklepem Intermarc
Olsztyn
10-698