16 grudnia. Dzień ważny dla VI LO
Sala 33
„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej” (Stanisław Lem)
14/12/2025
Która 🎄najbardziej Wam się podoba?
A czy potraficie nazwać style w sztuce jakie wykorzystałam? 😄
27/11/2025
27/11/2025
Zrobiło się zimowo, biało ❄️ cicho i świątecznie ☃️🎁🎄na dworze i w sali 202 ❄️❄️❄️
30/10/2025
Trochę nocy dziadów w sali 202 🎃🕸️🕷️👻
„Cóz tam, panie, w polityce?/
Chińcyki trzymają się mocno!?”
17/10/2025
Spotkanie po latach!
Z okazji obchodów 80-lecia ZSE w Olsztynie 👨🏻🎓👩🏻🏫 przyjechali z daleka do rodzinnego miasta i znaleźli czas, by powspominać ze mną stare dobre szkolne czasy.
Panowie, dziękuję za zaproszenie, rozmowę, czas spędzony razem. Spotkanie z Wami było ogromną przyjemnością 😄
Jaką formułą rozpocząć mail do swojej nauczycielki z liceum? „Dzień dobry” 😄
A bardziej formalnie? „Szanowna Pani”
A kiedy „Witamy”?
O tym opowie pan profesor Miodek 🍯
06/10/2025
Mój kolega z pracy. Tomasz „Cygan” Cygański może spełnić swoje marzenie.
Dorzucisz coś?💰💵
Pętla Marzeń - droga do USA Jeszcze niedawno wydawało się to niemożliwe, a dziś marzenie staje się rzeczywistością. Zakwalifikowałem się do Mistrzostw Świata Backyard Ultra w US...
02/10/2025
To nie lada wyzwanie przedstawić biografię największego z polskich romantyków tylko za pomocą obrazków i cyfr. Jednak się udało. Oś czasu przygotowaną przez uczniów klasy 2A podziwiają starsi uczniowie 👍🏻👏🏻 VI LO w Olsztynie
22/09/2025
List od czytelnika ⬇️
W trosce o dobro moich dzieci…
W trosce o dobro moich dzieci postanowiłem wypisać je z przedmiotu język polski. Ciągle spotykały się tam z jakąś “metaforą” i podejrzanymi cudzysłowami. Zamiast trzymać się prostych faktów, robiły coś “między wierszami” i szukały ukrytych znaczeń.
Przejawiały niebezpieczne “figury stylistyczne”, dążyły do jakichś “węższych sensów”, ale zawsze dzieliły je od prawdy różne interpretacje. I zamiast zająć się prostą składnią, szukały “klimatów” i “nastrojów”, a ostatecznie wszystko kończyło się wieloma znakami zapytania.
Najgorsze, że ciągle używały jakichś “porównań” i “przenośni”, a jedna z najważniejszych figur pochodziła od jakiegoś greckiego słowa “metaphora”. Kto to widział w polskim domu!
Co więcej, spotykały się tam z dziełami jakiegoś Mickiewicza, który “rzucił na Boga żale”, i Słowackiego, który pisał o “anhellim” - czy to w ogóle po polsku?! A na dodatek analizowały teksty, w których bohaterowie “walczyli ze sobą”, “cierpieli” i “zadawali sobie wzajemnie ból”.
Dość deprawacji nieletnich polszczyzną!
Zatroskany rodzic
Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.
Lokalizacja
Kategoria
Skontaktuj się z ta szkoła
Strona Internetowa
Adres
Olsztyn
Godziny Otwarcia
| Poniedziałek | 08:00 - 16:00 |
| Wtorek | 08:00 - 16:00 |
| Środa | 08:00 - 16:00 |
| Czwartek | 08:00 - 16:00 |
| Piątek | 08:00 - 16:00 |