01/06/2026
31 maja w Kortowie działy się rzeczy niezwykłe. Odbył się piknik „Olsztyn LOVE Nauka”.Dzieci zamieniały się w naukowców, dorośli odkrywali w sobie ducha rywalizacji, a pracownicy i studenci UWM po raz kolejny udowodnili, że nauka wcale nie musi być nudna!. Na naszym stoisku można było między innymi zagrać w grę terenową, sprawdzić refleks szybszy niż błyskawica , zmierzyć się z elektronicznymi wyzwaniami i przekonać się, że kilka minut na ergometrze potrafi zmęczyć bardziej niż cały dzień przed komputerem. 😊
Najmłodsi uczestnicy bez kompleksów bili rekordy i pokazywali dorosłym, jak należy podchodzić do naukowych wyzwań. Nie zabrakło emocji, śmiechu, zdrowej rywalizacji :)
Przez nasze stoisko przewinęły się setki odwiedzających, a kolejki do atrakcji były najlepszym dowodem na to, że nauka naprawdę może wciągać bardziej niż media społecznościowe. Wśród uczestników naszej naukowej przygody znaleźli się także JM Rektor UWM prof. Jerzy A. Przyborowski oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Marcin Kulasek. Podczas krótkiej wizyty odwiedzili stoisko Wydziału Geoinżynierii i podjęli wyzwanie sprawdzenia swojego refleksu – emocji nie brakowało!
Ogromne brawa dla Pań z dziećmi, które mimo wyjątkowo mokrej aury nie przerwały gry terenowej. Uzbrojone w dobre humory, determinację i detektywistyczną ciekawość odnalazły wszystkie punkty, rozwiązały zagadki i dotarły do mety. Pogoda robiła wszystko, by utrudnić zadanie, ale tym razem musiała uznać wyższość naszych uczestników! To właśnie dzięki takim uczestnikom naukowe przygody stają się jeszcze bardziej wyjątkowe. 🌧️🏆
Jeśli ktoś jeszcze ma zakwasy po wiosłowaniu, zastanawia się, jakim cudem dzieci osiągały lepsze wyniki od dorosłych albo marzy o rewanżu w teście refleksu – spokojnie, będzie jeszcze okazja! 😉 Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach Wydziału Geoinżynierii i UWM!
Dziękujemy wszystkim gościom za odwiedziny, rozmowy, fantastyczną atmosferę.
29/05/2026
Znaleziono zawieszkę na korytarzu w budynku
przy ul. Oczapowskiego 5. Właściciela prosimy o odbiór zguby w pokoju 339.
22/05/2026
Studenci kierunku Turystyka i Rekreacja w ramach zajęć z przedmiotu - Plenerowe formy rekreacji mieli okazję spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej.
Zajęcia były okazją do zdobycia nowych doświadczeń, poznania różnych form rekreacji. Studenci mogli rozwijać umiejętności współpracy, koncentracji i wzajemnego wsparcia.
Dziękujemy za zaangażowanie i pozytywną energię podczas zajęć :)
28/04/2026
Praktyka w terenie to najlepsza nauka!
Studenci kierunku Turystyka i Rekreacja mieli okazję spróbować swoich sił w golfie–dyscyplinie, która łączy aktywność fizyczną, koncentrację i kontakt z naturą. Zajęcia odbyły się w wyjątkowym miejscu, które już kolejny raz otworzyło przed nami swoje przestrzenie.
Mazury Golf & Country Club dziękujemy za gościnność, profesjonalizm i świetne warunki do nauki! 💚
Podziękowania kierujemy także do instruktorów–Rafała,Marka oraz Jana 👏, nasz student, poprowadził zajęcia dla swoich kolegów i koleżanek, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Jak się okazało, to nie tylko świetny instruktor, ale także utytułowany golfista z sukcesami na zawodach!
13/04/2026
Już, prawie połowa semestru za nami, zobaczcie kiedy kończą się zajęcia z I połowy semestru a kiedy zaczynają z drugiej :)
01/04/2026
Ćwiczenia terenowe realizowane w ramach przedmiotu „Hotelarstwo i gastronomia” na II roku studiów I stopnia na kierunku Turystyka i rekreacja odbyły się w Ośrodku Wypoczynkowym w Łańsku.
Podczas wizyty studenci zapoznali się z funkcjonowaniem obiektu hotelarsko-gastronomicznego, jego ofertą, standardami wypoczynku oraz specyfiką prowadzonej działalności, a także z zasadami organizacji i warunkami funkcjonowania zaplecza gastronomicznego.
23/03/2026
18 marca w Biskupcu odbyła się II edycja wydarzenia „K2 – Kariera i Kompetencje”. W wydarzeniu aktywnie uczestniczyły dwa koła naukowe z Wydziału Geoinżynierii, prezentując swoją działalność oraz dzieląc się wiedzą z uczestnikami. Spotkanie było szczególnie skierowane do przyszłych studentów, którzy mogli poznać możliwości rozwoju oraz ofertę edukacyjną. Dziękujemy naszym studentom za aktywny udział.
11/03/2026
W ramach zajęć z przedmiotu Pilotaż wycieczek krajowych i zagranicznych studenci kierunku turystyka i rekreacja mieli okazję uczestniczyć w ćwiczeniach na terenie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Podczas wizyty poznali funkcjonowanie lotniska „od kuchni”, a także zapoznali się z pracą służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo pasażerów.
Jednym z punktów była wizyta w jednostce lotniskowej straży pożarnej, gdzie mogli zobaczyć specjalistyczne pojazdy ratowniczo-gaśnicze wykorzystywane podczas akcji na lotnisku. Była to świetna okazja do zdobycia praktycznej wiedzy, która w przyszłości może okazać się bardzo przydatna w pracy pilota wycieczek.
Dziękujemy za możliwość poznania funkcjonowania portu lotniczego i zdobycia nowych doświadczeń!
13/02/2026
Szkolenie z Polskiego Języka Migowego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim
Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami UWM zaprasza:
👉 wykładowców i pracowników
👉 studentów
📚 Dostępne poziomy:
✔️ podstawowy
✔️ średniozaawansowany
✔️ zaawansowany
🕒 Zajęcia odbywają się w wymiarze 1,5 godziny tygodniowo (do 15 godz. w semestrze).
🟩 Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
📌 Termin zgłoszeń: do 27.02.2026 r.
👉 Formularz zgłoszeniowy:
link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSefwMgEWMkpyBDoFa0ILVhEZgm_hHQSYC1JmogE3Ivm_ubQ_A/viewform?fbclid=IwY2xjawP6ppVleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZBAyMjIwMzkxNzg4MjAwODkyAAEeMnRqp8kl-p0VrHf-hrc2EdqxXRGizD49dGDfW3CjTcAx_8ySDC0MJzh4D64_aem_tCsQkj5bUTd-nmukSE9sMg
☀️ Dołącz i ucz się PJM razem z nami!
Formularz zgłoszeniowy
Szkolenie/Kurs Polskiego Języka Migowego
31/01/2026
Turystyka i Rekreacja w… kulisach teatru!
Tym razem studenci II stopnia zajrzeli za kulisy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie– tam, gdzie widzowie zwykle nie mają wstępu: za scenę, pod scenę i (prawie) nad scenę! Było dużo ciekawostek, trochę „wow!”, trochę „jak to działa?!” i mnóstwo inspiracji
Kto wie… może wśród nas rośnie przyszły organizator wydarzeń, menedżer sceny albo ekspert od turystyki kulturalnej? 😉
Dziękujemy za fantastyczne oprowadzenie i niezapomniane wrażenia!