🏃♀️🏟️ Wyjście na stadion Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie w Kortowie 🏟️🏃♂️
19 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjściu na stadion UWM w Kortowie, gdzie odbywały się Wojewódzkie Zawody Lekkoatletyczne. W wydarzeniu wzięła udział klasa 4Ta pod opieką pani Doroty Wojciechowskiej i pani Marty Czajkowskiej oraz wybrani uczniowie z klas 3Tb, 1c, 1Tb i 1Ta pod opieką pani Marceliny Lompert.
Celem wyjścia było wspieranie startującej młodzieży, budowanie pozytywnej atmosfery na trybunach oraz promowanie aktywnego i kulturalnego kibicowania. 👏🔥
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, świetną atmosferę i godne reprezentowanie szkoły! 💙🤍
Gastronomik Olsztyn
Oficjalna strona Zespołu Szkół Gastronomiczno - Spożywczych im. Wisławy Szymborskiej w Olsztynie Nasi uczniowie podejmują dalszą naukę na wyższych uczelniach.
Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych to jedyna szkoła w Olsztynie umożliwiająca zdobycie zawodów, które muszą istnieć niezależnie od koniunktury gospodarczej. Absolwenci naszej szkoły znajdują wiele ofert na rynku pracy, zdobyte kwalifikacje dają szansę na podjęcie pracy nie tylko w Polsce, ale i w krajach Unii Europejskiej. W szkole kształcimy w następujących zawodach:
Technikum nr 5 w Olszty
Gastronomik Olsztyn na Szlaku Nadziei – pamiętamy o Bohaterach! 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
12/05/2026
Dziękujemy🙏
12/05/2026
❤️❤️❤️ Kolektyw otwartych SERC ❤️❤️❤️
„Ach, ta dzisiejsza młodzież … “ 😏
… nic im się nie chce, tylko siedzą w telefonach, zero zaangażowania.
No to zobacz 👇🏻
Gastronomik.
Worki.
Pomoc.
I dokładnie tak wygląda „ta młodzież”, o której wszyscy mają tyle do powiedzenia.
Szacun Gastronomik Olsztyn 💪🏻🔥👊🏻
Robicie robotę.
🎂 Dwudniowe szkolenie nauczycieli – „Torty z nadrukiem”
W ramach projektu „Poza schematami”, realizowanego przez Grupa Doradcza Primus dofinansowanego przez Unię Europejską, nasi nauczyciele uczestniczyli w intensywnych warsztatach z technik dekoracji tortów.
Szkolenie poprowadziła Laura Barańska, technolog z Cukiernia IRMAG - Szczepańscy z Lubawy, prezentując profesjonalne metody tworzenia jadalnych nadruków oraz ich zastosowanie w dekoracji cukierniczej.
To były dwa dni pełne praktyki, inspiracji i nowych umiejętności, które wzbogacą nasze zajęcia i rozwój zawodowy nauczycieli.
7 maja 2026 r. uczniowie klasy 4Ts o kierunku technik technologii żywności odwiedzili Browar Kormoran, należący podobnie jak nasza szkoła do sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury.
Celem wyjścia było poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu technologii żywności poprzez zapoznanie się z procesem produkcji piwa oraz funkcjonowaniem nowoczesnego zakładu przemysłu spożywczego. Uczniowie mieli możliwość poznania kolejnych etapów produkcji, wykorzystywanych surowców oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych stosowanych w branży.
Podczas wizyty po browarze oprowadzał nas p. Paweł Błażewicz, który w ciekawy sposób przybliżył uczniom specyfikę pracy oraz proces technologiczny produkcji piwa.
Wyjście bardzo podobało się uczniom i było dla nich ciekawym oraz wartościowym doświadczeniem, które pozwoliło lepiej poznać praktyczne aspekty zawodu.
Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki przedmiotów zawodowych: M. Czajkowska oraz A. Mierzejewska.
05/05/2026
Dziś mieliśmy zaszczyt gościć Warmińsko‑Mazurską Kurator Oświaty, panią Jolantę Weronikę Skrzypczyńską, która odwiedziła szkołę i przekazała maturzystom ciepłe słowa wsparcia w tym ważnym dniu. Jej obecność dodała uczniom otuchy i pozytywnej energii🍀🍀🍀
Mistrzowski Duet – kulinarne emocje w ZSG-S!
Za nami Szkolny Konkurs „Mistrzowski Duet”, który połączył precyzję, kreatywność i pasję do gastronomii.
🍰🧁🍭🔪🔪🔪🍰🎂🧁🔪🔪
Uczniowie rywalizowali w konkursie kulinarnym „Na ostrzu noża” oraz cukierniczym „Klasyki w nowoczesnym wydaniu”.
Wyniki konkursu cukierniczego:
I miejsce – Dąbkowska Kornelia, Żarnoch Wiktoria
II miejsce – Havryliuk Anastasiia, Zamatailava Aksana
III miejsce – Jarka Marika, Rasin Maja
Wyniki konkursu kulinarnego:
I miejsce – Kostiantyn Ivanov
II miejsce – Maria Szczepanek
III miejsce – Natalia Wieczorek
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Dziękujemy jury oraz organizatorkom konkursu za profesjonalne przygotowanie wydarzenia. To był dzień pełen inspiracji i kulinarnych talentów!
04/05/2026
🎓 Drodzy Maturzyści!
Trzymamy za Was kciuki w tych ważnych dniach.
Pokażcie to, co w Was najlepsze — wiedzę, odwagę i wiarę w siebie❤️
Powodzenia na egzaminach i pięknych dróg przed Wami👍
Uczniowie klasy 1c w Centrum Symulacji Ścieżek Zawodowych STARTLAB
30 kwietnia 2026 roku uczniowie klasy 1c pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych p. Agnieszki Zomkowskiej i p. Mirosława Szymańskiego, wzięli udział w warsztatach edukacyjnych realizowanych w Medyk Olsztyn Szkoła Policealna im prof Zbigniewa Religi w Olsztynie w ramach działalności Centrum Symulacji Ścieżek Zawodowych STARTLAB w związku z projektem „KPO A3.1.1. Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie”.
Program STARTLAB stanowi innowacyjne połączenie doradztwa zawodowego z praktycznym poznawaniem różnych ścieżek kariery poprzez bezpośrednie doświadczenie i aktywne uczestnictwo. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość pracy z nowoczesnymi technologiami, takimi jak symulacje wirtualnej rzeczywistości (VR), elementy robotyki, rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji oraz specjalistyczne symulatory zawodowe.
Udział w zajęciach w Centrum Symulacji Ścieżek Zawodowych STARTLAB był dla uczniów cennym i inspirującym doświadczeniem, które z pewnością pomoże im w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących dalszej edukacji oraz przyszłej kariery zawodowej.
29/04/2026
Duma nas rozpiera — Gastronomik Olsztyn w czołówce Polski
Gastronomik Olsztyn drugi w Polsce. Uczniowie w nagrodę pojadą do Włoch!
WIĘCEJ: https://www.olsztyn.com.pl/artykul,gastronomik-w-olsztynie-drugi-w-polsce-uczniowie-w-nagrode-pojada-do-wloch,46825.html
Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.
Lokalizacja
Kategoria
Skontaktuj się z ta szkoła
Telefon
Strona Internetowa
Adres
Ulica Żołnierska 49
Olsztyn
10-560
Godziny Otwarcia
| Poniedziałek | 07:30 - 15:30 |
| Wtorek | 07:30 - 15:30 |
| Środa | 07:30 - 15:30 |
| Czwartek | 07:30 - 15:30 |
| Piątek | 07:30 - 15:30 |