03/12/2025
Cześć 🔥
Wczoraj mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu Post Flight Tour w Strefie Edukacyjnej, odbywającym się w ramach trasy technologiczno-naukowej Polska Sięga Gwiazd, która odbyła się w Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. ✨🚀
To dla naszego Koła ogromne wyróżnienie, że jako jedno z dwóch zespołów z całego Wydział Geoinżynierii UWM w Olsztynie zostaliśmy zaproszeni do zaprezentowania się. Możliwość przedstawienia naszych działań w tak prestiżowym gronie była dla nas niezwykle inspirująca i motywująca. ✨
Największym przeżyciem było spotkanie z Sławosz Uznański-Wiśniewski – osobą, której wiedza, pasja i niezwykła droga kariery pokazują, że sięganie gwiazd naprawdę jest możliwe. 🌌✨
Dziękujemy za tę wyjątkową możliwość, wszystkie rozmowy i atmosferę pełną inspiracji. To dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci oraz chcielibyśmy również podziękować Patryk Sosnowski za udostępnienie wyjątkowego sprzętu z Geotronics Dystrybucja! 💙🚀
Kortosfera - Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
POLSA Polska Agencja Kosmiczna Polish Space Agency
Trabanciarze
06/11/2025
Cześć ❗❗❗
Na początku ogromne podziękowania dla wszystkich z Was, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas Student EXPO Biblioteka Uniwersytecka UWM w Olsztynie! 💚 Wasze zainteresowanie i pozytywna energia przerosły nasze oczekiwania, że tylu z Was przyszło z nami pogadać i poznać nasze działania! 🔥
A teraz… mamy coś specjalnego! 🎓
Chcielibyśmy zaprosić Wszystkich chętnych na spotkanie naszego Koła Naukowego 🧑🏫
Będzie to luźne spotkanie organizacyjne, podczas którego
opowiemy, czym się zajmujemy, poznacie nasz zespół oraz
odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i wątpliwości 🤓
📅 Kiedy: 20 listopada (czwartek), godz. 15:00
📍 Gdzie: Wydział Geoinżynierii UWM w Olsztynie, budynek przy ul. Heweliusza 5
Nie musicie się zapisywać — po prostu wpadajcie! 💬
Do zobaczenia na miejscu! 👋
22/09/2025
👋 Hej!
W ubiegłym tygodniu, w dniach 16–19 września, mieliśmy okazję jako MKN GeoSiN uczestniczyć w obozie naukowym w Pasymiu, gdzie zatrzymaliśmy się w ośrodku Kalwa. Były to bardzo intensywne dni, pełne pracy badawczej, nowych doświadczeń i wspólnych przygód. 🌍
Jednym z naszych projektów był pomiar batymetryczny jeziora Leleskiego. To wyjątkowe miejsce zachwyciło nas nie tylko swoim pięknem, ale też tym, co skrywa na dnie. Dzięki badaniom udało nam się potwierdzić lokalną legendę o zatopionym samochodzie, choć wszystkich sekretów jeszcze nie zdradzimy, mieliśmy okazję poznać jego tajemnice. 🚤🔍
Kolejnym etapem naszych działań były badania ratusza i wieży ciśnień w Pasymiu. Wykonywaliśmy je pod czujnym okiem Pana inż. Patryka Pikulskiego. Skan wieży ciśnień został wykonany skanerem Leica RTC 360, a następnie wzbogaciliśmy dane zdjęciami z drona DJI Matrice 300 RTK. Dzięki temu powstanie niezwykle dokładny trójwymiarowy model całego obiektu zarówno z zewnątrz, jak i od środka.
Przy tej samej wieży ciśnień, która jest wpisana do rejestru zabytków, prowadziliśmy także badania z wykorzystaniem georadaru. Naszym celem było zebranie danych z terenu wokół obiektu i odnalezienie śladów podziemnego uzbrojenia terenu, które nie widnieje na mapach zasadniczych. Dzięki temu mogliśmy jeszcze lepiej poznać przestrzeń wokół tego historycznego obiektu. 📡⚒️
Ratusz natomiast udało nam się zeskanować za pomocą mobilnego skanera NavVis VLX, a uzyskane dane zostały połączone ze zdjęciami z nalotu tym samym dronem, aby uzupełnić model o trudno dostępne elementy. 🏛️
Oczywiście nie zabrakło też chwili na odpoczynek i integrację. Zwieńczeniem obozu było ognisko podsumowujące, które idealnie spoiło nasze działania i pozwoliło wspólnie celebrować owoce pracy. 🔥🌌
Całość nie była by możliwa gdyby nie wsparcie naszych prowadzących, współpraca z firmą Scan 3D - skanowanie 3D, BIM, fotogrametria oraz pomiary z wykorzystaniem sprzętu marek Leica Geosystems Polska, Cubic Orb, DJI, NavVis. Dziękujemy! 🙌
👩🏫👨🏫 Opiekunami obozu byli:
- Pan Dziekan dr hab. inż. Dariusz Popielarczyk, prof. UWM,
- Pan dr hab. inż. Adama Ciećko prof. UWM,
- Pan dr inż. Grzegorz Grunwald,
- Pan dr inż. Tomasz Templin,
- Pan mgr inż. Tomasz Kozakiewicz,
👥 W obozie udział wzięli:
- Mgr Oktawia Specht
- Mgr inż. Karolina Sobecka
- inż. Julia Leszczyńska
- inż. Artur Oleksiak
- inż. Alicja Paś
- inż. Marcin Pacześniak
- inż. Piotr Parniewicz
- inż. Piotr Piątkowski
- Jakub Osiński
- Łukasz Wilamowski
Dziękujemy również za gościnność Sołectwo Leleszki i Gminę Pasym oraz Ośrodek Wypoczynkowy Kalwa.
📸 Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć z naszego obozu!
Wydział Geoinżynierii UWM w Olsztynie
14/05/2025
🎓 Dzień Geoinformatyka na Wydział Geoinżynierii UWM w Olsztynie🌍✨
13 maja 2025 r. na Wydziale Geoinżynierii UWM w Olsztynie odbył się Dzień Geoinformatyka – wydarzenie poświęcone nowoczesnym technologiom geoinformacyjnym oraz współpracy środowiska akademickiego z przedstawicielami branży.
Nasze Koło Naukowe miało przyjemność aktywnie uczestniczyć w tym wydarzeniu 🤝. W trakcie spotkania nawiązaliśmy kontakt z licznymi firmami z sektora geoinformatycznego, co pozwoliło na owocną wymianę doświadczeń, wiedzy oraz pomysłów na przyszłość 💡.
Mieliśmy także zaszczyt spotkać się z przedstawicielami firm takich jak: Bentley Systems, Lasy Państwowe, TPI - rozwiązania pomiarowe, Leica Geosystems, Scan 3D - skanowanie 3D, BIM, fotogrametria, edu.esri.pl, Orange, Cubic Orb oraz Vimap z którymi prowadziliśmy inspirujące rozmowy na temat innowacyjnych rozwiązań i potencjalnej współpracy 🌐.
Szczególnym punktem naszego udziału była prezentacja pt. „Opracowanie metodyki tworzenia termalnych ortofotomap z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznycych”, przygotowana przez inż. Artur Oleksiak i inż. Marcin Pacześniak pod opieką dr inż. Grzegorza Grunwalda. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem i była znakomitą okazją do zaprezentowania praktycznych aspektów działalności Koła 📊.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz zaproszonym gościom za inspirujące rozmowy i wspólnie spędzony czas 🙌.
Poniżej kilka ujęć z wydarzenia – autorką zdjęć jest inż. Maria Błońska 📸
01/05/2025
🌍 Geosin na Ogólnopolski Klub Studentów Geodezji OKSG 2025 na Uniwersytet Rolniczy w Krakowie! 🧭
Z dumą informujemy, że nasze Koło Naukowe Geosin miało zaszczyt uczestniczyć w XIX Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Geodezji 2025, która odbyła się 28–29 kwietnia w magicznym Krakowie! 🏰✨
📌 Nasze Koło reprezentowali inż. Artur Oleksiak oraz inż. Marcin Pacześniak, których można było spotkać przy naszym posterze naukowym. Zaprezentowali oni projekt pt. „Zautomatyzowana analiza dachów pod instalacje fotowoltaiczne z wykorzystaniem UAV i modelowania 3D”, został on przygotowany pod opieką dr hab. inż. prof. UWM Wiolety Błaszczak- Bąk oraz dr inż. Grzegorza Grunwalda. 👨🏫📊
Przez dwa intensywne dni:
🔹 Prezentowaliśmy nasze badania i projekty,
🔹 Uczestniczyliśmy w inspirujących prelekcjach,
🔹 Nawiązywaliśmy nowe kontakty z pasjonatami geodezji z całej Polski,
🔹 Chłonęliśmy wiedzę i pozytywną energię! 💬🔍⚡
Serdecznie dziękujemy organizatorom za perfekcyjnie przygotowaną konferencję oraz wszystkim uczestnikom za niesamowitą atmosferę! 🙌📚
Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach! 🚀
Wydział Geoinżynierii UWM w Olsztynie
03/04/2025
🎉 Dzień Otwarty – Co to był za dzień! 🎉
Wow! 🤩 Dzisiejszy Dzień Otwarty na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania! 💥 Dziękujemy Wam wszystkim za tak liczne odwiedzenie naszego stoiska, za każdą rozmowę, ciekawe pytania i ogromne zainteresowanie naszym kołem naukowym! 🌍⛏️
Razem z Wydział Geoinżynierii UWM w Olsztynie mieliśmy okazję opowiedzieć o tym, jak wyglądają studia na Geodezji i Kartografii oraz jak wygląda praca w kole naukowym! 🗺️📐 Rozmawialiśmy o przedmiotach, możliwościach, projektach i wszystkim, co może Was czekać na tej ścieżce! 🎓💡 Jak co roku, zainteresowanie było ogromne, co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że geodezja rządzi! 🚀
📸 Mamy dla Was kilka fotek z tego dnia – sprawdźcie w galerii poniżej! 📸
Jeszcze raz wielkie dzięki za ten wspólny czas! 🔥 Jeśli chcecie do nas dołączyć, wiecie, gdzie nas znaleźć! Do zobaczenia wkrótce! 😎💪
01/04/2025
🔴 DZIEŃ OTWARTY NA NASZYM UNIWERSYTECIE! 🔴
🚀 Hej, przyszli studenci i pasjonaci Geodezji! 🌍⛏️ Już w czwartek widzimy się na Dniu Otwartym, gdzie będziecie mogli odwiedzić nasze stoisko Koła Naukowego Geosin!
📍 Gdzie? Stoisko nr 31 (pierwsze piętro Biblioteki UWM),
⏰ Kiedy? Czwartek, 9:00 - 13:00
Przygotowaliśmy dla Was:
🔹 Ciekawe informacje o poprzednich projektach 🏔️
🔹 Interaktywne stoisko 🔬
🔹 Luźne pogaduchy o studiach, kole naukowym i nie tylko! 🍕🎉
Nie może Was zabraknąć! Zapraszamy na nasze stoisko! Poznajcie naszą ekipę i pomysły na nowe projekty! 🔥
Więcej informacji o samym wydarzeniu znajdziecie w linku poniżej:
https://rekrutacja.uwm.edu.pl/dzien-otwarty/
📢 Udostępnijcie i zaproście znajomych! 📢
Wydział Geoinżynierii UWM w Olsztynie
Dzień Otwarty UWM -
Portal rekrutacyjny - studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie: harmonogram, kierunki studiów, dokumenty, matura, rekrutacja
28/01/2025
🌌🎉 Sukces jednego z naszych członków koła GEOSIN! 🏆 🎉🌌
Z ogromną radością informujemy, że nasz członek, jak i przewodniczący koła naukowego, Artur Oleksiak zdobył III miejsce w prestiżowym konkursie GRANTECANpic, organizowanym we współpracy z:
📡 Polish Space Professionals Association
🚀 POLSA Polska Agencja Kosmiczna Polish Space Agency
🌌 Rada Studentów przy Prezesie Polskiej Agencji Kosmicznej
☕ Galaktykawka
🌠 European Space Foundation
GRANTECANpic/PL to konkurs edukacyjny realizowany przez Fundację „Spaceship” w Partnerstwie Strategicznym z obserwatorium astronomicznym wyposażonym w największy optyczny teleskop na Ziemi – GRAN Telescopio CANARIAS (GTC).
Tematem konkursu było ,,Pokaż piękno Wszechświata "🌠
Zadanie konkursowe polegało na przetworzeniu surowych danych obrazowych z Gran Telescopio Canarias 💫
📂 Jakie to są dane?
Dane surowe przyjmowały formę SloanG, SloanI, SloanR, to kanały odpowiadające różnym zakresom długości fal świetlnych:
🌿 SloanG – światło zielone (krótsze fale),
🔴 SloanR – światło czerwone (średnie fale),
🌌 SloanI – światło podczerwone (dłuższe fale).
Dzięki połączeniu tych kanałów można odtworzyć prawdziwe kolory Wszechświata lub stworzyć artystyczne wizualizacje na bazie danych obserwacyjnych.
Jak powstaje obraz z surowych danych?
1️⃣ Poprzez Mapowanie danych z poszczególnych kanałów na kolory (zielony, czerwony, podczerwień).
Wydobywanie detali i kontrastu, dzięki dopasowaniu jasności oraz zastosowaniu filtrów.
2️⃣ Tworzenie finalnego obrazu – łączenie warstw, balans kolorów i dodanie kreatywnych akcentów, które podkreślają piękno Wszechświata.
Dzięki wybranej metodzie udało się stworzyć wizualizację, która zachwyciła Jury konkursu ✨
,,Dziękuje organizatorom za tę kosmiczną przygodę i możliwość udziału w tak inspirującym przedsięwzięciu!" – mówi Artur 🚀💜.
Zapraszamy do obserwowania naszych działań – to dopiero początek gwiezdnych sukcesów 🌌✨
Poniżej zdjęcia, które zostały wysłane Przez Pana Artura.
Link do strony konkursowej:
https://spaceship.edu.pl/znamy-zwyciezcow-grantecanpic-pl/
.
28/11/2024
Cześć,
Nasze Koło Naukowe miało przyjemność przeprowadzić wczoraj pomiar laserowy skanerem Leica Geosystems Polska oraz nalot fotogrametryczny hali widowiskowo-sportowej Urania w Olsztynie. 🏟️✨
Skan hali wykonany został przy pomocy skanera LEICA C10, a nalot został wykonany przy użyciu drona DJI MATRICE 300 RTK✈️
📸 Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego dnia!
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację tego projektu. Wasza pasja i zaangażowanie są motorem naszego rozwoju. 🚀
Pomiary wykonywaliśmy pod czujnym okiem Pana mgr. inż. Tomasza Kozakiewicza 👨🏫
Wydział Geoinżynierii UWM w Olsztynie
18/11/2024
MKN GeoSiN na
Cześć 🚀
Wróciliśmy z niezapomnianej konferencji w , która odbyła się w dniach 15-16 listopada na Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i została zorganizowana przez Rada Studentów przy Prezesie Polskiej Agencji Kosmicznej. Będąc tam mieliśmy możliwość czerpania wiedzy oraz nowych inspiracji dotyczących kosmosu😇 Dwa dni które tam spędziliśmy były pełne pozytywnych wrażeń. Podczas tych dwóch mieliśmy możliwość wysłuchania Prelegentów oraz panelu dyskusyjnego. Oczywiście nie zabrakło też czasu na integrację ze wszystkimi uczestnikami konferencji, gdzie była możliwość zadania pytań Prelegentom 🧑🎓
Dodatkowo udało nam się też znaleźć chwilkę na, krótki spacer po starym mieście w Lublinie oraz spróbowania regionalnego Cebularza 😊
Nasze koło reprezentowane było przez:
Artura Oleksiaka
Wojciecha Łastowskiego
Piotra Piątkowskiego.
07/11/2024
Cześć ❗❗❗
Chcielibyśmy zaprosić Was na spotkanie naszego koła naukowego❗🧑🏫 Będzie to niezobowiązujące spotkanie organizacyjne, na którym wszystkie chętne osoby będą mogły zapoznać się z działalnością Koła jak i samym zespołem. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości 🤓
Spotykamy się 21 listopada (czwartek) o godz. 15:00 na Wydział Geoinżynierii UWM w Olsztynie w budynku o adresie Heweliusza 5 📅🕒
Szczegóły poniżej ⬇️
10/10/2024
Cześć,
W trakcie ostatniego wyjazdu przy okazji mieliśmy możliwość korzystania z aplikacji Żegluj🚤 podczas pomiarów batymetrycznych jeziora Kalwa ⛵ które wykonywaliśmy z Dziekanem Profesorem Dariuszem Popielarczykiem. Aplikacja ma bardzo przejrzysty interfejs i jest przydatna, dla osób pływających po jeziorach 🕵️ Szczególnie może być pomocna w sezonie, gdy na jeziorach jest więcej łódek i jest większe ryzyko zdarzeń losowych na wodzie.
Jako koło naukowe GeoSiN i studenci Wydział Geoinżynierii UWM w Olsztynie z całego serca polecamy ❤️
Aplikacja "Żegluj" - to innowacyjny pomysł pracowników Wydział Geoinżynierii UWM w Olsztynie. Jakie korzyści ma przynieść żeglującym? ⛵
Szczegóły w Głosie Regionu o 18:30 📺