Nowy Porządek

Nowy Porządek

Udostępnij

W ramach tego projektu pokażemy, że ochrona środowiska jest łatwa i dotyczy głównie zmiany przyzwyczajeń.

Dzięki naszym działaniom jak sprzątanie lasów, czy też oszczędzaniu wody i prądu spróbujemy spłacić dług wobec natury.

29/03/2022
16/03/2022

Pamiętajcie, lepiej nie używać torebek z tworzyw sztucznych. Ponieważ mają zły w pływ na środowisko. ♻️♻️♻️

09/03/2022

Porada życiowa 😎🤙

Jesteśmy tolerancyjni ale ...
Nie może my wytrzymać gdy widzimy osoby zanieczyszczające środowisko, więc pamiętajcie dbajcie o swoje środowisko

09/03/2022
08/03/2022

Czy wiesz, że...

ilość nagromadzonych odpadów zwiększyła się trzykrotnie przez ostatnie 20 lat, przez co zajmowana przez te odpady powierzchnia zwiększyła się dwukrotnie?

08/03/2022

Czy wiesz, że...

rozkład plastikowej butelki może trwać nawet 500 lat?

08/03/2022

Czy wiesz, że...

około 2 miliony ptaków i ssaków wodnych ginie na świecie na skutek połknięcia plastikowych odpadów wrzucanych do mórz i oceanów?

08/03/2022

Czy wiesz, że...

codziennie każde duże miasto w Polsce wysyła na składowisko 100 ciężarówek z odpadami?

24/02/2022

ULGA TERMOMODERNIZACYJNA, czyli jak można płacić mniej podatków 😎
W tym poście o uldze termomodernizacyjnej.
Czym jest termomodernizacja?
Jest to działanie mające na celu zmniejszenie zużycia energii cieplnej m. in. mieszkaniu, czyli w praktyce na przykład wymiana dachu, pieca, kaloryferów, montaż fotowoltaiki, pompy ciepła, a nawet klimatyzacji z funkcją ogrzewania czy obudowanie domu szklarnią (czego nie polecamy).
Jak ja uzyskać?
Po pierwsze musimy być właścicielem ukończonego domu i w nim mieszkać, po drugie
oczywiście musimy podjąć działania termomodernizacyjne i posiadać faktury imienne na wydatki termomodernizacyjne.
Jak to działa?
Pieniądze wydane na ten cel (podczas rozliczenia podatkowego) po prostu są odejmowane od naszego dochodu i dopiero od tej różnicy płacimy podatek. Maksymalny wydatek na termomodernizacje to 53 tys. zł lub 106 tys. jeśli rozliczamy się z współmałżonkiem.
Także korzystajcie póki można!

P. S. Dla panikujacych wojną polecam poczytać filozofów stoickich.

13/02/2022

W naszym pierwszym poście zajmiemy się problemem marnowania wody.
Jak wszyscy dobrze wiemy na świecie z dnia na dzień wykorzystywane są ogromne ilości wody. Główny problem stanowi to, że jest to woda słodka niezbędna nam do życia. Mimo, iż na naszej planecie znajduje się łącznie około 1,386 mln km3 tej życiodajnej cieczy, tylko 4% z niej nadaje się do użytku codziennego. Ponadto 68% z tego zmagazynowane jest w lodowcach.

Przeciętny p***k zużywa dziennie ok. 92 litrów wody do własnych potrzeb. Z obecnym stanem rzeczy zasoby tej substancji skończą się do roku 2050. Już teraz prowadzone są kampanie na temat oszczędzania jej, aby jak najbardziej odwlec ten proces w czasie. Na szczęście naukowcom udało się już opracować alternatywne metody pozyskiwania wody słodkiej. Więcej a ten temat pod załączonym linkiem:https://water.put.poznan.pl/images/fullpapers/2008/UZDATNIANIE_WOD/353_WODA_2008_T1.pdf

Jednak te sposoby w obecnym momencie są mało efektywne oraz kosztowne. Sprawia to, że oszczędzanie wody dalej jest sprawą kluczową. Najłatwiejsze na to sposoby to:

Chcesz aby twoja szkoła była na górze listy Szkoła w Olsztyn?

Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.

Lokalizacja

Strona Internetowa

Adres


Olsztyn