05/03/2023
Głogowianie przyszli, posłuchali i przećwiczyli udzielanie pierwszej pomocy
O życie warto walczyć, ale wiele osób może zawahać się w sytuacji kryzysowej. Ile uciśnięć? Ile wdechów? Jak pomóc i nie zrobić krzywdy poszkodowanemu? Na to i wiele innych pytań odpowiedzieli wczorej (3.03.) autorzy projektu „Fajnie jest pomagać” w I Liceum w Głogowie. Na pokaz w...
27/02/2023
Dziękujemy bardzo za wspomnienie o naszej działalności! ❤
Również zapraszamy wszystkich na nasze zajęcia:
📍 aula LO I, Głogów
🕑 3 marca, 16:00
Liczymy na waszą obecność! 🤩
Grupa młodych, ambitnych ludzi Fajnie jest pomagać z I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie robi fajne rzeczy, które nam też się podobają. ⛑️ Zapraszamy na ich lekcję otwartą, która odbędzie się 3 marca o godzinie 16 w auli LO1 w Głogowie.⛑️🚑 PS. Można udostępniać :)
22/02/2023
Pokażą, jak ocalić życie. Uczniowie LO I przekonują, że „Fajnie jest pomagać”
Mają fantomy, apteczki i mnóstwo wiedzy do przekazania. Pierwsza pomoc jest bardzo ważna i każdy powinien umieć jej udzielić. Czasem to kwestia ocalenia czyjegoś życia. Dlatego świadomość na ten temat w szkołach, ale nie tylko tam, zwiększają uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w ...
10/02/2023
Wywiad SAMPLE
SAMPLE to wywiad ratowniczy obejmujący zebranie informacji o poszkodowanym bądź ustalenie faktów o zaistniałym zdarzeniu np. przyczynach zachorowania, mechanizmach wywołujących uraz.
Wywiad obejmuje zestaw pytań, które należy zadać poszkodowanemu lub świadkowi zdarzenia.
10/02/2023
Zeszły tydzień, pełen naszego działania w kierunku edukacji młodych ludzi o pierwszej pomocy, zaczęliśmy od zajęć w Szkole Podstawowej nr 9 w Głogowie. Jak zwykle młodzież pełna była energii, a my mieliśmy wiele radości z możliwości przeprowadzenia dla nich zajęć. Nasze poniedziałkowe warsztaty napełniły nas zapałem, do dalszej realizacji projektu. ☀️🚑
31/01/2023
Dziękujemy za obecność i duże zaangażowanie uczniów w zdobywaniu nowej wiedzy z zakresu pierwszej pomocy🙂
Mamy nadzieję że umiejętności zostaną z wami na długo😉
30/01/2023
W czwartek 26 stycznia ponownie odwiedziliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Głogowie 🤩. Podobnie jak na naszych ostatnich zajęciach uczestnicy pełni byli energii i chęci nabywania wiedzy. Co więcej, mieliśmy przyjemność pracować z grupą uczniów z Ukrainy i dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu nawet bariera językowa nie stanowiła dla nas przeszkody! 💙💛
29/01/2023
Dla nas nawet duże odległości nie są granicą, aby szerzyć wiedzę o pierwszej pomocy! Dlatego też w środę 25 stycznia wyruszyliśmy w trochę dalszą podróż niż zwykle. Odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 3 im. Arkadego Fiedlera w Polkowicach! 💖🤩 Cieszymy się z tej wspaniałej współpracy i że nasz projekt mógł przekroczyć granicę naszego miasta aby szerzyć tę niezwykle potrzebną wiedzę!
19/01/2023
Jako że nasz projekt skierowany jest nie tylko do najmłodszych, a do wszystkich osób niezależnie od wieku, we wtorek 17 stycznia złożyliśmy wizytę w Domu Pomocy Społecznej ,,Magnolia" w Głogowie. Przeprowadziliśmy tam zajęcia z zakresu pierwszej pomocy dostosowane do potrzeb i możliwości podopiecznych DPS - w formie pokazu. Mamy nadzieję, że uczestnicy wynieśli z nich wiele cennej wiedzy 💛