30/04/2026
Już po raz kolejny studenci socjologii wybrali się z wizytą do Muzeum Południowego Podlasia. Podczas spotkania mieli okazję zapoznać się z wystawami stałymi i czasowymi oraz posłuchać o historii miasta🙂
Dziękujemy za przemiłą wizytę połączoną z dawką ciekawej wiedzy 🖼
Spotkanie odbyło się 21 kwietnia.
20/03/2026
W ramach współpracy z UTW Akademii Bialskiej Pani mgr Izabela Młynarczyk uczestniczy w projekcie pt. "UTW AB Równe szanse w Europie", w ramach którego realizuje zadania z zakresu ewaluacji oraz działań medialnych📷.
W dniach 16-22 marca uczestniczy w mobilności grupowej do Włoch 🇮🇹 Wspólnie z seniorami wzięła udział w Festiwalu CreaCultura w miejscowości Foligio 📸
Akademia Bialska
12/03/2026
Dzień Otwarty za Nami!
W połowie marca, jak co roku, uczelnia otworzyła swoje drzwi dla kandydatów. Atrakcji nie zabrakło również przy stoisku Zakładu Socjologii 🧑🎓
Odwiedzający nas mieli możliwość przede wszystkim dowiedzieć się wszystkiego o specyfice naszego kierunku, modułach kształcenia, możliwościach rozwoju po studiach a także tym, jak na co dzień wygląda studiowanie socjologii 🤔
Ponadto kandydaci mogli sprawdzić swoją wiedzę społeczną, odgadując definicje haseł z koła fortuny oraz biorąc udział w przygotowanych przez nas quizach tematycznych. Zaprezentowaliśmy także ciekawą mapę podstawowych pojęć socjologicznych 🗺
Dziękujemy że byliście z Nami i widzimy się na Socjologii 👩🏫
Zdjęcia: Solomiia Kobets
Akademia Bialska
19/12/2025
Symulacja konferencji prasowej przygotowana przez studentów
W ramach zajęć z warsztatu umiejętności dziennikarskich studenci przygotowali inscenizację, w której wcielili się w rolę uczestników konferencji prasowej. W roli mieszkańców pojawili się zaproszeni na zajęcia uczniowie klasy 1d z ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej pod opieką Pani Marty Sawtyruk.
Studenci podzielili się na dwie grupy - dziennikarzy oraz przedstawicieli władz miasta, którego dotyczył poruszany na konferencji problem. Symulacja pozwoliła na sprawdzenie umiejętności odpowiedniego zadawania pytań, wykorzystywania mechanizmów perswazji oraz udzielania odpowiedzi pod presją. Studenci mieli okazję skonfrontować się wzajemnie również w sytuacji znacznej różnicy zdań.
Czynny udział w spotkaniu wzięli także uczniowie, którzy z zainteresowaniem udzielali się, również zadając pytania w imieniu mieszkańców miasta. Po spotkaniu wspólnie podsumowaliśmy symulację 📸
Serdecznie dziękujemy naszym gościom za uczestnictwo i aktywność 🙂
Bialska
17/12/2025
Debatowaliśmy z seniorami
Dzięki współpracy Zakładu Socjologii z UTW Akademii Bialskiej po raz kolejny odbyła się debata między pokoleniowa "Czy nadal mówimy tym samym językiem?"
Uczestnicy mieli okazję porozmawiać ze sobą o barierach komunikacyjnych, różnicach pokoleniowych pojawiających się w komunikacji, a także oczekiwaniach względem siebie w rozmowie. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, zdobycia nowej wiedzy - studenci zapoznali seniorów z wyjaśnienia niektórych młodzieżowych słów, a także poznania innych punktów widzenia w kwestii porozumiewania się 🙂
I choć nadal mówimy tym samym językiem, to okazuje się, że nie zawsze dobrze się rozumiemy. Bardzo serdecznie dziękujemy słuchaczom UTW na spotkanie 📸
Foto: Solomiia Kobets
Akademia Bialska
ACEU Akademii Bialskiej
15/12/2025
Dzięki stałej współpracy z Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta nasi studenci po raz kolejni mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z Panią Jolantą Marczuk.
Tym razem Pani rzecznik przeprowadziła warsztat z zakresu bezpieczeństwa konsumenta na rynku pracy.
Foto: Solomiia Kobets
Akademia Bialska
28/11/2025
Dziękujemy za spotkanie pełne ciekawych i interesujących informacji o pracy w mediach lokalnych :)
👉 Studenci w redakcji Słowa Podlasia: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/41158,studenci-w-redakcji-slowa-podlasia
🔵Dziś Redakcję Słowa Podlasia odwiedzili studenci II roku socjologii z Akademii Bialskiej, którzy z zainteresowaniem wysłuchali informacji od naczelnego Piotra Pyrkosza i zastępcy naczelnego Joanny Danielewicz oraz zadali pytania o pracę dziennikarzy w lokalnych mediach. 📚📰
28/11/2025
Dziękujemy za bardzo inspirujące i pełne nowych doświadczeń spotkanie :)