Edukacja w zakresie radzenia sobie w sytuacjach "trudnych" określanych jako zagrożenie zdrowia i/lub życia ze strony osób trzecich. Kolejną grupą są kobiety.
Strona poświęcona jest wsparciu funkcjonowania Akademii Samoobrony Tomasza Mazurka. Zajęcia są skierowane do trzech grup zainteresowania. Pierwsza z nich to dzieci w różnym wieku. Program zajęć opiera się na szeroko rozumianej edukacji przez specjalnie dobrane elementy sztuk i systemów walki. Ponadto dzieci dowiadują się w jaki sposób poruszać się w znanym i nowym dla nich środowisku, wśród znanyc
h i obcych ludzi. Czy można rozmawiać z nieznajomymi? Jak reagować i zachować się w sytuacji zgubienia się wśród tłumu? Istotne jest również uświadomienie dzieciom, że mają prawo mieć własne zdanie, że powinny wierzyć w siebie i odważnie funkcjonować w grupie społecznej. Wdrażamy pojęcia: uczciwość, odwaga, dyscyplina, szacunek, sprawiedliwość. A poza tym, a może przede wszystkim...bardzo ciekawe i wyjątkowe zajęcia, głośne (zazwyczaj) i radosne. Panie dowiadują się jak diagnozować zagrożenie, jak go unikać. A w sytuacji zagrożenia zdrowia i/lub życia jak działać, tak skutecznie jak tylko się da. Wykorzystywane są specjalnie dobrane scenariusze ataków, napadów, szantaży. Panie dowiadują się czegoś na temat agresji i jak ją wykorzystać w odpowiednim momencie, by po chwili korzystać z przyjemności jakie daje otaczający nas świat. To też należy dostrzegać. Kobiety stają się silniejsze, odważniejsze i pewniejsze siebie. Zajęcia Kombat skierowane są dla młodzieży, kobiet i mężczyzn, zainteresowanych wyjątkowymi zajęciami, bogatymi w stymulanty, o znacznej intensywności. Zmienne warunki, wielość sytuacji do rozwiązania, złożoność hipotetycznych, ale i realnych wariantów konfrontacji z agresorem/ami. Poruszanie, diagnoza, walka. Nawet do skrajnego zmęczenia. Szantaże i ataki przy użyciu narzędzia (noża, stłuczonej butelki "tulipana", pałki, czy też broni krótkiej) są częstym tematem treningów. Uczestnicy zajęć są silni, szybcy, wytrzymali. Posiadają szczególne umiejętności i wiedzę dające im przewagę w sytuacji zagrożenia zdrowia i/lub życia. Mądrością jest fakt nie wykorzystywania tego dla krzywdzenia drugiego człowieka. Tak wykuwane są charaktery. Prowadzący zajmuje się sztukami i systemami walki od 02 lutego 1992 roku. Posiada IV dan taekwon-do itf. Do czerwca 2001 roku był zawodnikiem-walczył w kraju i za granicą zdobywając wiele medali. Od 2002 roku uczestniczył w wielu szkoleniach, seminariach, stażach w systemie walki Krav Maga. Trenował pod okiem Eyala Yanilova i Zeeva Cohena, a także Warrena Devine'a. Wiedza i umiejętności nabyte przez lata są stale wykorzystywane w zajęciach we wszystkich grupach.