07/09/2025
Aktualną wystawę w msn można oglądać do końca września.
Edukuje o zmianie klimatu
Podpowiadam jak żyć zdrowo i ekologicznie
07/09/2025
Aktualną wystawę w msn można oglądać do końca września.
15/02/2025
Tytuł może nie sugeruje, że tematyka książki będzie dotyczyć środowiska. Podczas czytania okazuje się, że książka jest głęboko ekologiczna. ,, Jesteśmy częścią Ziemi, a ona jest częścią nas. Jeśli nie dostrzegamy tego podstawowego faktu, oznacza to tylko, że usilnie wypieramy naszą prawdziwą naturę, zaprzeczamy jej. Potrzeby Ziemi są naszymi potrzebami, a nasze potrzeby są potrzebami Ziemi.
24/11/2024
Batat/fasola mung/cebula/pietruszka
18/07/2024
Dużo o połaczeniu osi jelita i mózg i trochę praktycznych rad jak zadbać o siebie żeby zarówno jelita jak i głowa lepiej funkcjonowało. Wszystko poparte najnowszymi badaniami naukowymi.
16/06/2024
Pożegnanie sezonu na szparagi. Wersja makaron z soczewicy, podsmażony por i szparagi. Dodatki prosto bazyliowe i pietruszka.
27/05/2024
22/04/2024
Drodzy Ziemianie, kiedy w 2019 roku dołączyłam do Extincion Rebellion nazwa wydawała mi się lekko przesadzona, dzisiaj wiem, że jest 100% właściwa. Jesteśmy jednym z ostatnich pokoleń w historii ziemi, może jeszcze przez klika lat będziemy fantazjować, że nie przekroczymy 1,5 ani 2 stopni i że nie ruszyły jeszcze sprężenia zwrotne. Mówiliśmy mówcie prawdę, a czy sami potrafimy powiedzieć i dopuścić do siebie bezradność. Wiem, jak boli przyznanie się, przed sobą, że to o co walczyliśmy się już się nie spełni a podjęte teraz działania nie uchronią ludzkości przed upadkiem. Dzisiaj jest Dzień Ziemi, święto które powinno być codziennie, ale nie jest. W poprzednich latach tworzyłam różne wydarzenia, żeby powiedzieć, że warto się starać, warto ciąć emisje, dzisiaj nie wiem, czy to cokolwiek zmieni. Zastanawiam się co się robi i jak się żyje na upadającej planecie. Czy jedyne co nam pozostało to bycie biernymi uczestnikami? Często czuje przygnębiający smutek, że mimo naszych starań i chęci walki o lepszą przyszłość, ona zapowiada się bardzo źle. Próbuje sobie racjonalizować co mi dał aktywizm i że mieliśmy racje, ale boli mnie utracony brak wpływu na rzeczywistość. Pozbycie złudzeń powoduje rozczarowanie, ale nie chce zostawiać nas bez nadziei której zresztą sama teraz bardzo potrzebuje. Powtarzam sobie, że nic nie jest ostatecznie przesądzone, że zawsze możemy dokonać, choć najmniejszego wyboru. Love and rage
03/03/2024
Na obiad pieczony rośliny kurczak, pita i czerwona kapusta
01/02/2024
Polecam Wam wystawę Zimno już było w muzeum na Woli w Warszawie. Łączy zgrabnie zagadnienia związane z fizyką ze sztuką. Pokazuje ciekawe projekty ze świata i możliwe scenariusze. Trwa do 24 marca, w czwartki wstęp darmowy.
15/11/2023
Hej! Rozmroziło mnie.😉
🌧 U mnie dużo się działo ale wciąż pamiętałam, że sytuacja dotycząca zmiany klimatu jest niepokojąca, dlatego wróciłam. Dzięki, że jesteście ze mną.
Dajcie znać co u Was słychać ?
✍️PS. Nowe posty wkrótce.