Kama o jedzeniu i klimacie

Kama o jedzeniu i klimacie

Udostępnij

Edukuje o zmianie klimatu
Podpowiadam jak żyć zdrowo i ekologicznie

07/09/2025

Aktualną wystawę w msn można oglądać do końca września.

15/02/2025

Tytuł może nie sugeruje, że tematyka książki będzie dotyczyć środowiska. Podczas czytania okazuje się, że książka jest głęboko ekologiczna. ,, Jesteśmy częścią Ziemi, a ona jest częścią nas. Jeśli nie dostrzegamy tego podstawowego faktu, oznacza to tylko, że usilnie wypieramy naszą prawdziwą naturę, zaprzeczamy jej. Potrzeby Ziemi są naszymi potrzebami, a nasze potrzeby są potrzebami Ziemi.

24/11/2024

Batat/fasola mung/cebula/pietruszka

18/07/2024

Dużo o połaczeniu osi jelita i mózg i trochę praktycznych rad jak zadbać o siebie żeby zarówno jelita jak i głowa lepiej funkcjonowało. Wszystko poparte najnowszymi badaniami naukowymi.

16/06/2024

Pożegnanie sezonu na szparagi. Wersja makaron z soczewicy, podsmażony por i szparagi. Dodatki prosto bazyliowe i pietruszka.

Photos from K**a o jedzeniu i klimacie's post 27/05/2024
22/04/2024

Drodzy Ziemianie, kiedy w 2019 roku dołączyłam do Extincion Rebellion nazwa wydawała mi się lekko przesadzona, dzisiaj wiem, że jest 100% właściwa. Jesteśmy jednym z ostatnich pokoleń w historii ziemi, może jeszcze przez klika lat będziemy fantazjować, że nie przekroczymy 1,5 ani 2 stopni i że nie ruszyły jeszcze sprężenia zwrotne. Mówiliśmy mówcie prawdę, a czy sami potrafimy powiedzieć i dopuścić do siebie bezradność. Wiem, jak boli przyznanie się, przed sobą, że to o co walczyliśmy się już się nie spełni a podjęte teraz działania nie uchronią ludzkości przed upadkiem. Dzisiaj jest Dzień Ziemi, święto które powinno być codziennie, ale nie jest. W poprzednich latach tworzyłam różne wydarzenia, żeby powiedzieć, że warto się starać, warto ciąć emisje, dzisiaj nie wiem, czy to cokolwiek zmieni. Zastanawiam się co się robi i jak się żyje na upadającej planecie. Czy jedyne co nam pozostało to bycie biernymi uczestnikami? Często czuje przygnębiający smutek, że mimo naszych starań i chęci walki o lepszą przyszłość, ona zapowiada się bardzo źle. Próbuje sobie racjonalizować co mi dał aktywizm i że mieliśmy racje, ale boli mnie utracony brak wpływu na rzeczywistość. Pozbycie złudzeń powoduje rozczarowanie, ale nie chce zostawiać nas bez nadziei której zresztą sama teraz bardzo potrzebuje. Powtarzam sobie, że nic nie jest ostatecznie przesądzone, że zawsze możemy dokonać, choć najmniejszego wyboru. Love and rage

03/03/2024

Na obiad pieczony rośliny kurczak, pita i czerwona kapusta

Photos from K**a o jedzeniu i klimacie's post 01/02/2024

Polecam Wam wystawę Zimno już było w muzeum na Woli w Warszawie. Łączy zgrabnie zagadnienia związane z fizyką ze sztuką. Pokazuje ciekawe projekty ze świata i możliwe scenariusze. Trwa do 24 marca, w czwartki wstęp darmowy.

15/11/2023

Hej! Rozmroziło mnie.😉

🌧 U mnie dużo się działo ale wciąż pamiętałam, że sytuacja dotycząca zmiany klimatu jest niepokojąca, dlatego wróciłam. Dzięki, że jesteście ze mną.

Dajcie znać co u Was słychać ?

✍️PS. Nowe posty wkrótce.

Chcesz aby twoja szkoła była na górze listy Szkoła w Łódź?

Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.

Lokalizacja

Kategoria

Strona Internetowa

Adres


Ul. Milionowa 6a
Łódź
90-365