ABC Academy

Едукативен центар за јазици English as Second Language

Operating as usual

07/09/2023
Photos from ABC Academy's post 03/09/2023
01/01/2023

Среќна Нова година рачиња мои 🎄
Бидете ни живи и здрави за да растеме се повисоко на дрвото на успехот 🍀

12/09/2022

📢Почнуваме со настава од денес
Can’t wait to meet you all 🤩

01/09/2022

🍀Среќен почеток 🍀

28/08/2022

Уписи во тек
Резервирајте си го вашето место

Photos from ABC Academy's post 23/06/2022

Најдобри сте 🏆🏆🏆
Ви благодариме на довербата 🍀
Имајте убаво лето 🏖
Се гледаме во септември💟💟💟

17/02/2022

Во тек е пријавување на слушатели за
ГЕРМАНСКИ ПОЧЕТЕН КУРС
Наставата започнува од понеделник

31/01/2022

Драги ученици и родители,
Од утре започнува второто полугодие
Се гледаме по распоред
Имајте убава вечер 🍀

19/01/2022

Почитувани родители и ученици,

Согласно одлуката за продолжување на зимскиот распуст се гледаме од
01.02.22 одморени 🙂

Уживајте во дополнителниот одмор 🍀

31/10/2021
20/10/2021

Почитувани,
Германски групата А1.1 започнуваат во четврток 🍀

05/09/2021

#уписи2021 #англиски #германски #странскијазици #центарзајазици

Photos from ABC Academy's post 01/09/2021

Среќна и успешна учебна година 🍀

Photos from ABC Academy's post 29/08/2021

ЗНАЕЊЕ, ЗАБАВА, УЧЕЊЕ И Технологија!!!🎓🧐

🏡наспроти ликовниот салон
🏡до училиштето Блаже Конески (поранешно СМАРТ КИДС)

- ИНТЕРАКТИВНИ курсеви за децата од училишна и предучилишна возраст

-редовни курсеви за средношколци, студенти и возрасни
-интензивни курсеви
- индивидуални часови
-подготовка за сите светски признати испити (YOUNG LEARNERS, KET, PET, FCE, CAE, TOEFL, IELTS, APTIS, BULATS )⭐️🎗🏆
- Специјализирани курсеви од областа на туризам, хотелиерство, медицина и преку 40други теми🏅🎖🥇
-Business English
-Conversational English ✈️🗺
-КУРСЕВИ по ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК за СИТЕ ВОЗРАСТИ!!!
✅✅✅
💌📌☎️контакт на 075 204 457

24/08/2021

Започнуваме со настава КОНЕЧНООО

ЗАБАВА ИГРА ТЕХНОЛОГИЈА И ЗНАЕЊЕ
Англиски и германски
две локации
1*Наспроти ликовниот салон
2*Поранешно СМАРТ КИДС

- интерактивни курсеви за децата од училишна и предучилишна возраст
-редовни курсеви за средношколци, студенти и возрасни
-интензивни курсеви
- индивидуални часови
-подготовка за сите светски признати испити (YOUNG LEARNERS, KET, PET, FCE, CAE, TOEFL, IELTS, APTIS, BULATS )⭐️🎗🏆
- Специјализирани курсеви од областа на туризам, хотелиерство, медицина и преку 40други теми🏅🎖🥇
-Business English
-Conversational English ✈️🗺
курсеви за СИТЕ ВОЗРАСТИ!!!
✅✅✅

💌📌☎️контакт на 075 204 457

23/08/2021

Англиски и германски
две локации
1*Наспроти ликовниот салон
2*Поранешно СМАРТ КИДС

- интерактивни курсеви за децата од училишна и предучилишна возраст
-редовни курсеви за средношколци, студенти и возрасни
-интензивни курсеви
- индивидуални часови
-подготовка за сите светски признати испити (YOUNG LEARNERS, KET, PET, FCE, CAE, TOEFL, IELTS, APTIS, BULATS )⭐️🎗🏆
- Специјализирани курсеви од областа на туризам, хотелиерство, медицина и преку 40други теми🏅🎖🥇
-Business English
-Conversational English ✈️🗺
курсеви за СИТЕ ВОЗРАСТИ!!!
✅✅✅

💌📌☎️контакт на 075 204 457

23/08/2021

Почитувани ученици и родители,
Започнуваме со настава КОНЕЧНООО
ЗАБАВА ИГРА ТЕХНОЛОГИЈА И МНОГУ МНОГУ ЗНАЕЊЕ
Англиски и германски
две локации
1*Наспроти ликовниот салон
2*Поранешно СМАРТ КИДС

- интерактивни курсеви за децата од училишна и предучилишна возраст
-редовни курсеви за средношколци, студенти и возрасни
-интензивни курсеви
- индивидуални часови
-подготовка за сите светски признати испити (YOUNG LEARNERS, KET, PET, FCE, CAE, TOEFL, IELTS, APTIS, BULATS )⭐️🎗🏆
- Специјализирани курсеви од областа на туризам, хотелиерство, медицина и преку 40други теми🏅🎖🥇
-Business English
-Conversational English ✈️🗺
курсеви за СИТЕ ВОЗРАСТИ!!!
✅✅✅

💌📌☎️контакт на 075 204 457

13/10/2020

Почитувани ученици и родители,
Оваа учебна година е голем предизвик за сите нас
нови правила
💻 Online настава
🔖Мали групи
📚Помалку часеви
📔Поретки термини
📕Пократки часеви
😷 Носење маски
🧼 Дезинфекција
Согласно сите протоколи започнуваме со настава
🗓19.10.2020 понеделник
За сите кои не ме контактирале формираме групи до петок
☎️ 075 204 457

11/03/2020

Почитувани родители и ученици,

Согласно препораките за прекинување на наставата во градинките, училиштата и на вошколските активности, ве известуваме дека настава нема да се одржува од 11.03.20 во наредните две седмици.

За било какви промени ќе бидете известени навремено!

24/02/2020

20/01/2020

Почитувани мои,
Се надевам се одморивте и уживавте во празниците, ВРЕМЕ Е ЗА ЗАБАВА И УЧЕЊЕ!
Почнуваме со настава утре 21.01.2020
Предучилишна со термини вторник и петок
Се гледаме 🤗🍀🥰

19/11/2019

Почитувани,
Групата предучилишна имаат час утре ☺️

09/11/2019

Little actors, great speakers!

09/11/2019

Act out time 🍀

Want your school to be the top-listed School/college in Veles?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Среќна Нова година рачиња мои 🎄Бидете ни живи и здрави за да растеме се повисоко на дрвото на успехот 🍀
Happy Halloween 🎃👻

Location

Category

Telephone

Website

Address


Alekso Demnievski Bauman 3
Veles
1400
Other Language schools in Veles (show all)
Helen Doron English - Veles Helen Doron English - Veles
Mirka Ginova 31
Veles, 1400

�Иновативна програма по Хелен Дорон методот за деца о?

PRIMA Language Academy PRIMA Language Academy
Veles, 1400

PRIMA e онлајн академија за изучување на странски јазици. Учете удобно од секоја страна од светот.

Inova Inova
Петре Алчев 1
Veles, 1400

Центар за англиски јазик за возрасни