SkillUp Academy

Програмирај ја својата иднина💻🌐

Академија за програмирање за деца и тинејџери

Operating as usual

Photos from SkillUp Academy's post 16/04/2024

📣LISTEN:UP! Првиот број на списанието на skill:up е тука!
Зошто списание?
Затоа што ни се може!
🤙Клик на линкот https://blog.skillup.mk/spisanie/ за да видите што направивме.

Photos from SkillUp Academy's post 15/04/2024

🏴‍☠️Ахој!
Пиратите од skillup го бараа богатството под жешкото сонце.
Само најхрабрите и најупорните успеаја да го најдат.
Другите нека се спремаат за следна потрага по богатство💰🎁.

Photos from SkillUp Academy's post 12/04/2024

Ви текнува кога ве каневме на хуманитарни часови?
Епа од часот со Сутинови во Велес, купивме статичен велосипед кој го дониравме во
Ооу Васил Главинов Велес, ама прво мораше да го пробаме дали е таман.
Од часот со Lions Club "Kabadaja" - Bitola дониравме сет реквизити за деца со атипичен развој во ОУ Стив Наумов - Битола.
Нареден пат вие дојдете уште повеќе, ние ќе купиме уште повеќе.

Photos from SkillUp Academy's post 09/04/2024

Мини-менторите од skill:up беа во ООУ "Ѓорѓи Сугарев"- Битола и им покажаа на своите врсници од Центарот за поддршка на учењето на деца со попреченост да направат анимации во Scratch и индивидуални визуелни приказни.
Другари, да дојдеме пак?

Photos from SkillUp Academy's post 08/04/2024

⚔ Се изборија најјаките и излегоа најдобрите програмери месецов. Ви ги претставуваме победниците:👇

Велешани:
🏅Милан Станојковски
🏅Теодора Ѓорѓиевска
🏅Евгениј Ѓуров
🏅Константин Кирков
🏅Јана Крајчев

Битолчани:
🏅Филип Божиновски
🏅Михаил Милошевски
🏅Дарко Трајчевски

Photos from SkillUp Academy's post 05/04/2024

Една супер екипа на ученици од Ооу Васил Главинов Велес дојдоа во skill:up на час по Scratch. Нашите мини-ментори им помогнаа, а гостите брзо се снајдоа и направија анимации од морскиот свет и Антартикот. Наставнички, ќе ве тераат децата пак да дојдете! 100%!

04/04/2024

Катја по чекорите на дада, од желба до програмер во најава! Браво чупе, продолжи да си ги следиш соништата😎

03/04/2024

Дадите на skillup ги седнавме на интервју. Бојана заборави ја петката по математика, а Ана да си најде омилен предмет.

01/04/2024

Ако се чудевте зошто сме толку јаки, еве ги луѓето што стојат позади сите идеи.
😎 Совет на студенти на skillup!

29/03/2024

Запишете ме, запишете ме, запишете ме 😩 Продолжи така Михаил, упорноста се исплати 💪

Photos from SkillUp Academy's post 22/03/2024

Ви исчистивме на Бабуна (колку можевме, пошто сте се надминале) и ви ставивме потсетници да бидете паметни! Сега ладете пивото, плескајте меленото на гради и спремајте ќумурот. Дојде пролет.

21/03/2024

Чујте и почујте 📣 Крстовски имаат да ви кажат Зошто skill:up?

Photos from SkillUp Academy's post 14/03/2024

,,Единствена приватна компанија што организира ваков тип на настан во Велес.”
Учете како треба другари😎

#крводарителскаакција

12/03/2024

Вања призна дека менторката е....🫢 Матеј си кажа која е симпатијата.🤭 Детекторот за лаги на skill:up проверено работи.

Што да ги прашаме дечките на следното интервју? Пиши прашање во коментар ✍️

Photos from SkillUp Academy's post 11/03/2024

👋 Традиционално, како што е редот, да ви ги претставиме најјаките програмери за минатиот месец.👇

Велешани:
🏅Матеј Стефков
🏅Габриел Андреев
🏅Стефан Јанчев
🏅Матеја Андреева
🏅Димитар Куцулов

Битолчани:
🏅Јован Грујовски
🏅Филип Дрогришки
🏅Леона Колтовска

Честитки дечки, се гледаме во јуни во финале!

08/03/2024

Леонтина Ќимова од Академијата за графички дизајн ви направи честитка.
Среќен 8ми март на сите жени, дури и на оние што немаат поима зошто се празнува.

07/03/2024

Олимписки игри во skill:up ⚠️
Станавме од компјутер, се размрдавме и си отидовме дома со медали.
Доказ дека може да те бива за спорт и за програмирање🤙

Photos from SkillUp Academy's post 06/03/2024

Да не речете дека само на децата им држиме предавања. Минатиот петок битолските родители ги седнавме на час со Жанета Ристeвска, лиценциран психолог, па со кафе муабет зборувавме за Технологијата и децата. Како правилно да се искористи технологијата и влијанијата на истата кон децата, како и за проблемите со кои се соочуваат родителите поради преголемо конзумирање на интернетот од каде доаѓа и сајбер зависноста.

Благодариме на Жането за гостувањето и благодариме на сите што дојдоа. Се гледаме на нареден едукативно-забавен настан во просториите на Академијата.

03/03/2024

71 единица крв излезе денес од skill:up! Фала ви на сите што дојдовте, на екипата од Институт за трансфузиона медицина и на 😃 Се гледаме на наредни акции, уште побројни!

03/03/2024

3, 2, 1.. Почнуваме 🩸 Ве чекаме во skill:up до 15 часот 😎 #ДонирајКрвСпасиЖивот #КрводарителскаАкција

01/03/2024

Кој си оди во skillup, не наврнува 🎶😎

29/02/2024

Нашиот ѕид е поубав од вашиот 🤙

28/02/2024

Mic check 🎤 Катерина и Матеа на еден убав skillup муабет.Што да ги прашаме дечките на следното интервју? Пиши прашање во коментар ✍️

20/02/2024

Крводарителска акција во skill:up!

Пази сега:
- Трети Март, од 10 до 15 часот ⏰
- Костурска 5, Велес (знаеш веќе кај сме) 📍
- Идеш 🚶
- Даваш некој милилитар крв 🩸
- Се осеќаш топ оти можеш да спасиш нечиј живот 🔝
- Си одиш дома и се фалиш на маало дека си дал крв 😎
Нешто нејасно?

#крводарител #крводарителскаакција

15/02/2024

Mic check 🎤 Ангела и Лука на еден убав skillup муабет.

Што да ги прашаме дечките на следното интервју? Пиши прашање во коментар ✍️

08/02/2024

Учиме и се забавуваме во Scratch, HTML и CSS заедно со нашите ментори во предавалните на skillup.

Велес: 16.02.2024
Битола: 23.02.2024

Часот ќе се наплаќа со симболична цена од 300 денари. Со собраните средства ќе обезбедиме статични велосипеди за вклучување на децата со физички потешкотии во активности на часовите по физичко и здравствено образование за реедукација на психомоторика во Основните училишта во Велес и Битола.

Пријавете ги вашите деца на следните телефони:
Велес: 078372327
Битола: 075557104
Или пишете ни порака 😉

Want your school to be the top-listed School/college in Veles?

Click here to claim your Sponsored Listing.

За нас и нашата приказна

SkillUp академијата е основана со цел брзо и квалитетно да пренесе знаења на сите мотивирани луѓе за понатамошна надоградба, како и за целосна промена на кариерата во областа на ИТ, дигиталниот маркетинг и графичкиот дизајн. Нашата цел, покрај пренесување на целото наше знаење е да ја пренесеме и културата, работната етика, современите методологии и сѐ она што се очекува од вработените во врвните ИТ компании.

Практичниот пристап во наставната програма и индивидуалната посветеност кон секој студент се нашите основни принципи во кои целосно се вложуваме.

ЗОШТО SkillUp

Инспирирани од потребите на младите за дообразување и менување на кариерата, како и од можностите во областа на дигиталните технологии ја стартувавме SkillUp академијата во Велес со цел да ги доближиме најновите трендови од најбрзорастечките области до секој кој што бара надоградба или целосна промена на кариерата.

Videos (show all)

Дадите на skillup
Олимписки игри во skill:up ⚠️
Вања призна дека менторката е....🫢 Матеј си кажа која е симпатијата.🤭 Детекторот за лаги на skill:up проверено работи.Шт...
Mic check 🎤 Катерина и Матеа на еден убав skillup муабет.Што да ги прашаме дечките на следното интервју? Пиши прашање во...
skillup Муабети - Епизода 2 Ангела и Лука
Mic check 🎤 Петар и Стефан на еден убав skillup муабет. Што да ги прашаме следните дечки? Пиши прашање во коментар ✍️ #s...
Како да ти кажам мамо…. 🤥
Еве ги дојдоа! #backtoskillup
Дечки, кај сте? Ни фалите…
Недела е!
ЊуЈирЊуМи
Прати на другар ти што го откачуваат за кафе 😝

Location

Category

Telephone

Address


Костурска бр. 5
Veles

Opening Hours

Monday 09:00 - 16:00
Tuesday 08:00 - 16:00
Wednesday 08:00 - 16:00
Thursday 08:00 - 16:00
Friday 08:00 - 16:00
Other Education in Veles (show all)
Matrix - centar za stranski jazici i kompjuteri Matrix - centar za stranski jazici i kompjuteri
Шефки Сале бр. 1
Veles, 1400

МATRIX - School of foreign languages is your Passport to the World!

Veles Niz Minatoto Veles Niz Minatoto
Veles, 1400

Од Кал да си, од Велес да си! 1 4 0 0

Schools Challenge for Forensic Science Schools Challenge for Forensic Science
Veles, 1400

KA229 Exchange of Good Practices Participating organizations: Szkola Podstawowa nr 9 Kolobrzeg, Poland; SOU "Gimnazija Koco Racin" - Veles, Macedonia; AGRUPAMENTO DE ESCOLAS DE BARCELOS, Portugal; IES TEROR, Spain; I.T.I.S."PANELLA-VALLAURI, Italy

ООУ „Васил Главинов“-Велес ООУ „Васил Главинов“-Велес
Никола Карев бр. 2
Veles, 1400

ООУ „Васил Главинов“-Велес ул. „Никола Карев“ бр.2

Центар за стимулација, раст и развој „Старс“ Центар за стимулација, раст и развој „Старс“
Goce Delchev Br. 22/7
Veles, 1400

Прв приватен центар во регионот. Индивидуални дефектолошки, логопедски и неурофидбек третмани.

Shf."LIRIA"-Jabollçishtë i Epërm Shf."LIRIA"-Jabollçishtë i Epërm
Jabollçishtë I Epërm
Veles, 1413

Оуд Лазар Лазаревски Велес Оуд Лазар Лазаревски Велес
Ulica D-r. Hristo Tatarchev Br. 3
Veles, 1400

English Club - Училиште за Странски Јазици English Club - Училиште за Странски Јазици
Ulica Sefki Sali 12
Veles

Научете течно да комуницирате и беспрекорно да го разб

Defektolog Marija- Veles Defektolog Marija- Veles
Veles, 1400

Special education and rehabilitation