Edukido Veles

EDUKIDO e уникатна едукативна програма за деца од 3 до 12 години , со LEGO® коцки

Operating as usual

Photos from Edukido Veles's post 16/03/2024

🎯Родители можност за поинаков Уникатен роденден 🎂 за вашите деца👫
🎊 EDUKIDO концепт co LEGO® коцки тематски анимации🤹‍♀️ Многу креативно градење и забава 🎉
📞075/476-937

(фото и видео) Ден за игра со лего коцки во објектот во Дворови на ОЈУДГ „Димче Мирчев“ - ДУМА.мк 12/03/2024

https://duma.mk/region/foto-i-video-den-za-igra-so-lego-kocki-vo-objektot-vo-dvorovi-na-ojudg-dimche-mirchev/?fbclid=IwAR3RNiYdqtSCiTtrczSW7hj58k-fbbQpJ54shQ44eDPpOwwic5U8b6hg2HU

(фото и видео) Ден за игра со лего коцки во објектот во Дворови на ОЈУДГ „Димче Мирчев“ - ДУМА.мк Децата во велешката градинка „Димче Мирчев“денеска играа со лего коцки. Овој вид на игра за децата од пет и шест годишна возраст претставува од една страна предиз....

Photos from Edukido Veles's post 09/02/2024

САКАТЕ ОРИГИНАЛНА И НЕВООБИЧАЕНА ПРОСЛАВА НА РОДЕНДЕНОТ НА ВАШЕТО ДЕТЕ? 🤩
👉Закажете датум за Вашата LEGO® роденденска забава 🥳
👉2 часа на голема забава со LEGO® тематски конструкции, едукативни, спортски и друштвени игри 💯👭🆙
👉Изберете тема за Вашата забава и поканете ги гостите, а ние ќe го направиме останатото.
👉Пополнете пријава на следниов линк
https://edukido.mk/rodendeni/
НАЈДОБРИТЕ РОДЕНДЕНСКИ ЗАБАВИ СО LEGO® КОЦКИ СЕ ВО Edukido Veles 💯👭
📞075 476 937

05/02/2024

Ако имате дома мал истражувач кој често поставува прашања :
🟢На кој начин работи ова?
🟢Како е ова направено?
🟢Кога е направено?
Тогаш ова е право место за него Edukido Veles, ние ја поттикнуваме и охрабруваме креативноста и љубопитноста.
Закажете бесплатен демо час!
📞075-476-937

23/01/2024

🌟Февруарските уписи во училиштето Edukido Veles- Велес се во тек🤖
EDUKIDO го подржува развојот на децата и им помага да стекнат вештини кои што лесно ќе може да ги користаат за време на часовите во училиште како и во секојдневниот живот.
Програмата е за деца од 3 години🧒👧 до 12 години 💁‍♀️💁‍♂️
Пријавете се за бесплатен демо час🆓
Побрзајте бројот на места е ограничен
📱Контакт број 075-476-937
https://edukido.mk/

Photos from Edukido Veles's post 18/01/2024

Санкање со кучиња 🐕‍🦺 🐕‍🦺 кај нашите пријатели Ескими и нивните Игло живеалишта ❄️❄️

03/01/2024

☃️Пријавете се на ❄️ЗИМСКИ КАМП ❄️
🗓Термин 9-12 Јануари
⏱Време 08:30-12:30 h
💳Цена 2400 ден
📞Контакт 076-376-937

02/01/2024

Другарчиња со редовни часеви продолжуваме од 12.01.2024 !

26/12/2023

🎅🎄🎁❄️☃️🎉

Photos from Edukido Veles's post 17/12/2023

❄️⛄️ЗИМСКИ КАМП⛄️❄️
Овој зимски распуст нудиме ново доживување :
Сами го бирате терминот
🗓 02 - 05 Јануари 2024
🗓 09 - 12 Јануари 2024
🗓 15 - 18 Јануари 2024
4 дена во неделата од 08:30-12:30 часот 🕜
Цена 2400 денари (4 дена)
📞 инфо 076/376-937 или 075/476-937
❗️ Резервирајте навреме ,бројот на места е ограничен ❗️
Ви Ветуваме незаборавен креативен зимски распуст 🌲❄️🎨

Photos from Edukido Veles's post 12/12/2023

Здраво 👋 Родители и дечиња 👨‍👩‍👧‍👦
Како што е редот вепокануваме на✨EDUKIDO®- Новогодишна работилница - со LEGO®✨🎁🎄☃️
За деца од 4 до 12 години 👫
Пријавете се навреме бидејќи бројот на места е ограничен!
📞075/476-937

Photos from Edukido Veles's post 10/12/2023
06/12/2023

🎉Оваа Нова Година ,на Вашите најмали 👧🧒 најмили 👫
подарете 🎁 нешто уникатно🌟
🎊Ваучерот може да се искористи за присуство на редовни часеви, на уникатната едукативна програма за деца од 3 до 12 години !

📞075/476-937
🎄☃️🎀🎁

28/11/2023
Photos from Edukido Veles's post 07/11/2023

КРЕАТИВНИ РОДЕНДЕНИ !!!
💥🌟💥Бидете РАЗЛИЧНИ И УНИКАТНИ
🎊🎁ЗАБАВА, КРЕАТИВНОСТ, РАДОСТ!!!!
🎈НЕПОВТОРЛИВО И ЕДИНСТВЕНО ИСКУСТВО!!!
🎉Прославете го вашиот РОДЕНДЕН на НАЈ ИНТЕРЕСНИОТ начин!

🎊 EDUKIDO концептот co LEGO® тематски анимации под супервизија од роденденскиот координатор Ви овозможува прослава на роденден како што слават нашите другарчиња во светот. 🌍

🤹‍♀️🤼‍♀️Многу креативно градење , играње, забава 🎉

📍 Главна активност на прославата е градење со LEGO® коцки на тема одбрана од славеникот :
🔵 Minecraft
🔵 Frozen
🔵 Lego Friends
🔵 Ninjago
🔵 Harry Potter
🔵 Jurassic Park
🔵 Star Wars

Специјален Еdukido 🎁 подарок за славеникот

💥💥💥
Само дојдете и уживајте!!!
Ве очекуваме со нетрпение
❤️❤️❤️

Закажете го вашиот термин на
☎️ 075-476-937

Photos from Edukido Veles's post 24/09/2023

Градиме 🎡 учиме и се забавуваме
Нека Петок биде ден за креативно учење на Вашето дете
Пријавете се за бесплатен демо час!

21/08/2023

За време на часовите, ги оживуваме нашите модели направени од LEGO® коцки со прицврстување на мотори, сензори и други функционални коцки. 🦾🤖🦿
Незаборавно искусто кое раѓа желба за иноваторство и инженерство.
Закажете бесплатен демо час 🆓

03/08/2023

РЕДОВНИ ЧАСЕВИ ЗА ДЕЦА ОД 8-12 ГОДИНИ🧏‍♀️🧏‍♂️
👉Што учиме додека играме со LEGO® коцки?
✅На децата над 8 години им треба малку поинаков пристап од нивните помлади колеги.
✅Часовите EDUKIDO за ученици на возраст од 8-12 години, првенствено се фасцинантна авантура, како и стекнување знаења од областа на: природа, физика, географија, машинско градење, механика, градежништво, историја .
✅За време на часовите, ги оживуваме нашите модели направени од LEGO® коцки со прицврстување на мотори, сензори и други функционални коцки.
✅Децата лесно можат да го преведат она што го доживеале во EDUKIDO во училишна теорија.
👉 Користејќи LEGO® коцки тие ќе градат знаење! 💯💯💯
👉 ПРИЈАВЕТЕ ГО ВАШЕТО ДЕТЕ ЗА БЕСПЛАТЕН ДЕМО ЧАС!

Want your school to be the top-listed School/college in Veles?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

LEGO коцки со мотор!
Edukido каде учењето е повеке од забава ,LEGO® модел со мотор !
LEGO®модел со мотор !

Location

Category

Telephone

Address

Шефки Сали 1A
Veles
1400
Other Schools in Veles (show all)
ООУ „Блаже Конески“ - Велес ООУ „Блаже Конески“ - Велес
Љубљанска бр. 1
Veles, 1400

Инклузивно, интегрирано и конкурентно училиште насочено кон ученикот

Malac Genijalac Veles Malac Genijalac Veles
Hristo Tatarcev 2/1/2
Veles, 1400VELES

Училиштето Малац Генијалац (Malac Genijalac) во својата наста?

Приватни часови по германски,англиски и италијански јазик Приватни часови по германски,англиски и италијански јазик
Veles, 1400

Одржувам приватни часови по германски, англиски и итал

Dimitrije Cupovski - Veles Dimitrije Cupovski - Veles
Vasil Djorgov B. B
Veles

Matematika _elektrotehnika_on line Matematika _elektrotehnika_on line
Село кумарино
Veles, 1400

Скрипти по Математика за основци, средношколци и за ст?

ССОУ „Коле Неделковски" Велес ССОУ „Коле Неделковски" Велес
Veles

ССОУ Коле Неделковски Велес

SMART KIDS SMART KIDS
Blagoj Gjorev 61/2/1
Veles, 1400

Место за едукација и изучување на странски јазици за с?

Alphabet - Deutsch Alphabet - Deutsch
Nikola Orovcanec 13-1/2
Veles, 1400

Училиштето за германски јазик АЛФАБЕТ нуди беспрекорн