Helen Doron English - Veles

Helen Doron English - Veles

�Иновативна програма по Хелен Дорон методот за деца о?

Operating as usual

Photos from Helen Doron English - Veles's post 12/10/2023

What is the colour of the cat? 🤔

Кога некоја боја ја поврзуваме со предмети или животни кои ги знаеме, меморирањето на истите е многу полесно и позабавно ❤️

Хелен Дорон се стреми кон учење низ искуство, забава и многу повторување, затоа нашите ученици со љубов го усвојуваат материјалот✨

11/10/2023

Почитувани, денес 11.10 среда е неработен ден. Убав ден и се гледаме 👋

Photos from Helen Doron English - Veles's post 10/10/2023

Sleepover party 😴
Where would you like to sleep on?… Bunk bed? Single tiny bed or maybe a hammock?
Забава во пижами! Незаборавно искуство кое на децата им служеше да научат за концептот sleepover како и видови кревет и соби во куќата🤩
🤫…. We are learning here…. 🤫

Photos from Helen Doron English - Veles's post 06/10/2023

Learning the Alphabet ✨
Можеби најголемиот предизвик на децата- описменувањето!
Совладувањето на оваа вештина не оди преку ноќ, но со голема посветеност, стручно менторство и позитивно охрабрување, резултатите се неминовни!
Нашите едукативни помагала ни овозможуваат комплетна претстава за буквите, се поттикнува логичкото размислување како и тимската работа! Заедно сме посилни и затоа заеднички си направивме букви на нашите табли!
Повеќе инфо на 075/340-443

06/10/2023

We grow together 🤩

Детската насмевка е наш двигател, задоволните родители наша мотивација! Во пораснале многу генерации, започнале со само три години, а сега веќе се оформени личности спремни да го освојат светот!
е лидер во едукацијата, и тоа не е само реченица која ја кажуваме туку факт кој е потврден со сведоштва од деца и родители кои најраното детство го поминале кај нас!
До сите минати, сегашни и идни ученици, нашата цел е да ве припремиме за сите животни предизвици, едукацијата е нешто што не треба да има цена, туку вредност!
Да растеме заедно и да направиме системска промена во нашето општество❤️18/09/2023

📣Се ослободи едно место за групата 6-7 години📣
сите заинтересирани Ве очекуваме на 075/340-443 или во порака
Се гледаме 👋

14/09/2023

📣Пробен час 4-5 години📣
🗓️Петок, 15.09
⏰18:00

Пробниот час е со пријавување на 075/340-443 или во порака.
Местата се ограничени‼️

13/09/2023

Среда, среќно🍀
Започнуваме со редовна настава, секој во својот термин‼️
Со нетрпение го очекуваме нашиот прв час❤️
Helen Doron English - Veles

04/09/2023

📣Бесплатен пробен час за деца од 6-7 години📣
🗓️06.09.2023 среда
⏰18:00

Доколку сеуште се прашувате како изгледаат нашите часови, сега е време!
Пријавете се на 075/340-443 или во инбокс

04/09/2023

📣Back to school 2023/2024📣
🗓️13.09.2023
Распоредот го имате во вибер порака!
*доколку не сте исконтактирани Ве молам да ни пишете 🙏

Ве очекуваме со нетрпение ❤️

26/08/2023

По што се разликува Хелен Дорон центарот за англиски јазик од другите:

✅Повеќе од 36 години искуство посветено на разбирање, подобрување и постојано надградување на методите за најефикасно совладување на странски јазик
✅ меѓународен тим составен од врвни педагози и линвисти кои програмата ја прилагодуваат на возраста на секое дете
✅ метод признаен во светски рамки

ℹ️Што добива вашето дете:

✔️Изучување на англискиот јазик преку развојни и логични активности
✔️мала средина во која се развива потенцијалот на секое дете поединечно
✔️ “позитивен фидбек” преку кој се јакне самодовербата на секое дете
✔️сензорни игри кои им ги развиваат сите сетила на децата
✔️забавна средина во која ќе сака секој ден да присуствува
✔️изучување на англискиот јазик на ниво на мајчин

☎️ Уписите и пријавите за бесплатен демо час се во тек! Ве очекуваме! 075/340-443

07/08/2023

УПИСИТЕ СЕ ОТВОРЕНИ‼️
*и завршуваат со пополнување на местата!

Почитувани,
Учебната година 2023/2024 е пред нас, во Хелен Дорон започнуваат уписите за истата!
Резервирајте го Вашето место за бесплатен пробен час и дознајте зошто стотици родители ни ја даваат довербата со години‼️
Повеќе инфо на 075/340-443 или 📥
Побрзајте!!

Photos from Helen Doron English - Veles's post 05/08/2023

Let’s buy ice cream 🍦

После долгите и жешки денови, време беше да ја посетиме локалната продавница за сладолед 🍦
What flavor is for you? 🤔
Strawberry, chocolate, banana? Either way we loved it 💙

-More than English, Values for Life 💙

Photos from Helen Doron English - Veles's post 04/08/2023

Pizza makers in action 🍕

The most delicious pizza we have ever tried, because we have made it as a team under the supervision of 👍

- values for life💙

Photos from Helen Doron English - Veles's post 04/08/2023

Pizza makers 🍕

Благодарение на chef Дени и неговата едукација, нашите Хелен Дорон пица мајстори сега знаат да изработат пица од сам почеток.
Бевме дел од самиот процес, замесување на тесто, намирници, печење на пицата и дегустација 😉
Прекрасно и уникатно искуство за сите нас благодарение на 🥰

Helen Doron English- More than English, Values for Life 💙

Photos from Helen Doron English - Veles's post 23/07/2023

Our educational visit in .doo , one of the biggest and most prosperous companies in Veles 🏆
Кога децата се инволвирани во процесот, најбрзо и најлесно учат! Дознавме нешто повеќе за green machines, иновацијата на Брако за почиста и поеколошка средина.
Поставувавме прашања за нивната изработка и начинот на кој работат.
Голема благодарност до тимот на .doo и нивните вработени за топлото добредојде и трпеливоста ❤️More than English, Values for Life 💙

Photos from Helen Doron English - Veles's post 18/07/2023

👮‍♂️ Policeman and Policewoman 👮‍♀️

Во посета на полициската станица во Велес со цел да се запознаеме подобро со професијата полицаец 👮‍♀️
Дознавме многу повеќе околу безбедноста во сообраќај како и безбедноста на децата во природа.
More than English, Values for Life 💙

18/07/2023

📣ВРАБОТУВАМЕ во Хелен Дорон Велес📣

Стани Хелен Дорон учител и биди дел од голема интернационална организација. Во Хелен Дорон нудиме многу повеќе од работа - одлична можност за раст и личен развој, обуки и квалитетни едукации, патувања, припадност во голема интернационална заедница.

Oбуките и едукациите за извршување на работата се на наш трошок.

Потребно е одлично познавање на англиски јазик и високо образование. Доколку сте креативна, позитивна и енергична личност, ја сакате работата со деца и сакате предизвик, тогаш оваа работа е вистинската за Вас!

Пријавете се на 075/340-443

Photos from Helen Doron English - Veles's post 18/07/2023

A day at the vet 🐈‍⬛

Во Хелен Дорон учиме за емпатија како кон луѓето така и кон животните.
Денес се запознавме со др. Сашко Ташковски ветеринарот кој со голема љубов и ентузијазам не запозна со неговата професија како и неговиот миленик, црното маче Василчо кое е маче спасено од улица.
Си поминавме одлично!

More than English, Values for Life 💙

Photos from Helen Doron English - Veles's post 15/07/2023

Guess the profession 💡

Кој сум јас? е одлична игра за развивање на мисловниот процес, вежба за лесни граматички форми како и за повторување на зададениот вокабулар.

English learning through fun games!

Photos from Helen Doron English - Veles's post 15/07/2023

Exploring the spices 🦅 🦌

Доколку ја храниме љубопитноста на децата, таа ќе расте 🧠

- More than English, Values for Life‼️

Photos from Helen Doron English - Veles's post 15/07/2023

A day at the Museum 🗺️

Нашите љубопитни ученици беа во посета на Природно-научниот музеј во Скопје❤️

Дознавме нешто повеќе за еволуцијата, видови на инсекти до цицачи✔️

До следната авантура‼️

More than English, Values for Life‼️

Photos from Helen Doron English - Veles's post 13/07/2023

👨‍🚒 I want to be a firefighter 👩‍🚒

More than English, values for life!

Photos from Helen Doron English - Veles's post 13/07/2023

A Firefighter 👨‍🚒

Денес бевме во посета на Противпожарната единица во Велес со цел да дознаеме нешто повеќе за пожарникарите, нивната работна позиција како и обврски.
Имавме можност да присуствуваме на симулација на пожар и нашите мали пожарникари вешто се носеа со улогата на пожарникар.

Им благодариме на пожарникарите од општина Велес кои направија да се чувствуваме како дома!
-More than English, Values for Life! 💙

Photos from Helen Doron English - Veles's post 12/07/2023

Dentist 🦷

Нашите ученици во улога на стоматолози👨‍⚕️
Др. Биљана ни даде одлични совети за четкање на забите, нега на непцата и правилна исхрана за здрави заби 🦷

- More than English, Values for Life 💙

Photos from Helen Doron English - Veles's post 12/07/2023

🦷A visit at the dental clinic🦷
Што ќе бидеш кога ќе пораснеш?-Можеби најчестото прашање кое децата го добиваат, а ние во Хелен Дорон ја посветуваме оваа недела на професиите.
Денес се запознавме со др. Стоматолог Биљана Левкова Ѓорѓиева и нејзиниот асистент Милка Најдова Сараѓинова.
Нивното топло добредојде им всади љубов на децата кон оваа професија како и мотивација за одржување на правилна орална хигиена.

Добрите навики од најмала возраст резултираат со здрави и свесни идни генерации ❤️
- More than English, Values for Life 💙

Photos from Helen Doron English - Veles's post 10/07/2023

🍹Hello Summer🍹
Нашата летна авантура започна!
Дознајте зошто Хелен Дорон програмите се најатрактивните програми секое лето !
Повеќе инфо 075/340-443

05/07/2023

☀️🌈⛱ ЛЕТЕН КАМП ☀️🌈⛱ HELEN DORON 2023

Постојат 3 главни причини зошто децата сакаат да одат во Хелен Дорон:

✔️ Учат забавувајќи се преку песна, музика, игра.

✔️ Нашите наставници секогаш им се на располагање.

✔️ Создаваме толку убава атмосфера што децата стануваат пријатели и уживаат во времето поминато со нас❗️

Над 3 милиони деца денес зборуваат англиски благодарение на методот Хелен Дорон. Дојдете и видете како го правиме тоа ❗️

Не ја пропуштајте можноста вашето дете да има квалитетно и незаборавно лето.

❗️ Погрижете се да го резервирате местото на вашето дете ❗️

☎️ За повеќе информации:
075/340-443

04/07/2023

☀️Летен Камп во Helen Doron English - Veles☀️‼️
🗓️10-21 јули
⏰08:30-12:30

Хелен Дорон летните програми се многу повеќе од учење на англиски јазик, што ќе постигнеме овие две недели од летниот камп?
✔️самодоверба при изразување на англиски јазик
✔️подобрување на фокус и трпение кај децата
✔️групна работа во тимови со цел да се потрикне тимскиот и натпреварувачки дух
✔️флуентност при зборување и изразување
✔️развивање на емпатија кон деца и животни како и природата и живиот свет
✔️активирање на сите сетила‼️
Join us NOW‼️

📱 075/340-443 или inbox

03/07/2023

‼️Започнува Летниот Камп во Helen Doron Veles ‼️‼️‼️

Долгоочекуваниот летен камп започнува!

Кога? 10-21 јули, секој ден од понеделник до петок, 4 часа во денот
Каде? Во нашиот центар, во природа и надвор од нашиот град.
Што да очекувате? - сите кои досега биле дел од нашиот камп знаат што да очекуваат! Забавно лето на англиски јазик!
Пријавувањата се во тек‼️
Местата се строго ограничени‼️
Пријавувања во порака или на 075/340-443

30/06/2023

✨Fun with Flupe✨

Запознајте ја нашата група од 4-5 години! Петар, Јована, Бојана, Никола, Алек, Марта, Илија, Ирис и Павел беа дел од незаборавната авантура на Грени Фикс, Пол и Флуп.
🎦 Оваа анимирана програма се состои од прекрасни филмувани приказни кои изобилуваат со фонд на зборови соодветен за дадената возраст.
➡️Флуп е другарчето на Пол кој менува бои согласно расположението и не само што ги учи децата на емоции туку и како да се справат со нив.
➡️Пол и Флуп поминуваат низ различни предизвици и ги учат децата низ игра на многу вредни животни лекции како помагање на постари, помагање на другарче во невоља како и љубов и емпатија кон животните.
✨Програмата е за претшколски деца и содржи исклучиво забавна содржина која е пропратена со филмувани приказни, аудио приказни, уникатни песни кои помагаат при создавањето на трајна меморија кај децата, како и апликации кои може да си ги симнете на телефон или таблет.

Ова е само дел од тоа што треба да го знаете за оваа прекрасна програма, а може и да се каже најатрактивна за родителите.

Повеќе инфо во инбокс или на 075/340-443 ❤️

29/06/2023

✨Програма It’s a Baby Dragon✨

Запознајте ја нашата најмала група од изминатата учебна година!
Горан, Ана Марија, Миа, Дона, Ндерим, Софија и Ника уживаа во забавната авантура со Сем, неговото милениче Флафи и змејчето Диди.
✨Оваа програма изобилува со певливи и кратки песни, заразни мелодии кои лесно влегуваат во уво како и текстови кои се полни со рими.
Што постигнуваме со оваа програма?
✔️Вовед во англиски јазик- постепено воведување во програмата, 9 месеци исполнети со вокабулар и основни граматички форми, уникатни певливи песни кои ги содржат истите зборови како и граматички конструкции од часот.
✔️Мала Група- работа во мали групи со цел да се допре до секое дете, да се задржи вниманието и фокусот како и да се задржи потребната концентрација за време на часот.
✔️Вежби за фина моторика и сензорика- ги вежбаме малите прстиња и ги спремаме за големи работи! Не е тајна дека во Хелен Дорон ги стимулираме и активираме сите сетила!
✔️Чувство на припадност- позитивната атмосфера на нашите часови доведува до љубов на децата кон јазикот, емпатија кон своите другарчиња, чувство за припадност и позитивна енергија. Хелен Дорон е нашето safe place to be!

Доколку се прашувате кога да започнете со англиски јазик- одговорот е што порано тоа подобро!
Повеќе инфо за уписи во следната учебна година во инбокс или на 075/340-443

Photos from Helen Doron English - Veles's post 26/06/2023

Certificates 2022/2023
We proudly present our hardworking and dedicated students!
May the sky be the limit
Хелен Дорон е приказна која започна пред точно пет години.
Многу предизвици, нови пријателства и пред се, нов начин на изучување на англиски јазик во кој родителите имаат доверба а децата конечно покажаа љубов кон англискиот јазик!
Чест е да образуваш нови генерации, но и да ги мотивираш старите. Нашиот тим е благодарен за целосната поддршка и доверба кои родителите,но и децата ја имаат кон нашиот метод.
Продолжуваме кон усвојување на нови цели, нови предизвици и со нетрпение ја очекуваме новата учебна година!
Со почит,
Хелен Дорон Велес

Photos from Helen Doron English - Veles's post 26/06/2023

Certificates 2022/2023

We proudly present our hardworking and dedicated students!
May the sky be the limit

Хелен Дорон е приказна која започна пред точно пет години.
Многу предизвици, нови пријателства и пред се, нов начин на изучување на англиски јазик во кој родителите имаат доверба а децата конечно покажаа љубов кон англискиот јазик!
Чест е да образуваш нови генерации, но и да ги мотивираш старите. Нашиот тим е благодарен за целосната поддршка и доверба кои родителите,но и децата ја имаат кон нашиот метод.
Продолжуваме кон усвојување на нови цели, нови предизвици и со нетрпение ја очекуваме новата учебна година!
Со почит,
Хелен Дорон Велес

16/06/2023

Почитувани,
денес, петок е доделувањето на дипломите ‼️
Секој во својот термин!
Се гледаме ☀️

06/06/2023

Кои се вашите планови за Вашето дете ова лето? 🌞
Ние ви нудиме одлично решение за забавно организирано време.
Со програмите на Хелен Дорон децата учат низ игра, музика, танц...
Ќе се забавуваат толку многу, што нема ни да забележат дека учат англиски јазик 🥰
Кон.тел. за повеќе информации ☎️ 075/340-443
Ве очекуваме❗

01/06/2023

Хелен Дорон Велес го проширува тимот‼️
Се бара професор по англиски јазик за работа во Хелен Дорон‼️
Доколку сакате работа со деца, работа кој исполнува, каде може да се надоградувате, тогаш оваа позиција е вистинската за Вас‼️
Повеќе инфо на 075/340-443

Photos from Helen Doron English - Veles's post 25/05/2023

Let’s go to the market 🍉 🍎

Играта на улоги е од исклучителна важност за здравиот детски развој. Децата превземаат разни улоги (купувач-продавач) и притоа вежбаат комуникација на англиски јазик во модифицирана средина.
Оваа вежба е одлична за развивање на комуникациските вештини на децата, но и за вежбање на новиот вокабулар 🤩


24/05/2023

Почитувани,
Денес 24.05 среда е неработен ден за Хелен Дорон Велес.
Среќен празник и убав ден 🤩

Photos from Helen Doron English - Veles's post 16/05/2023

Vehicles 🚗

Кога сме во Хелен Дорон училницата, секој наш час е приказна. Приказна која децата ја раскажуваат на англиски јазик, и затоа овие едукативни алатки се толку важни за нашите часови- тие ја визуелизираат приказната кои децата сакаат да ја раскажат!Want your school to be the top-listed School/college in Veles?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Category

Telephone

Address


Mirka Ginova 31
Veles
1400

Opening Hours

Monday 02:00 - 09:00
Tuesday 02:00 - 09:00
Wednesday 02:00 - 09:00
Thursday 02:00 - 09:00
Friday 02:00 - 09:00
Other Language schools in Veles (show all)
ABC Academy ABC Academy
Alekso Demnievski Bauman 3
Veles, 1400

Едукативен центар за јазици

Inova Inova
Петре Алчев 1
Veles, 1400

Центар за англиски јазик за возрасни