Falise Tetovo Makedonija

Falise Tetovo Makedonija

Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Falise Tetovo Makedonija, School, Falise Tetovo, Tetovo.

ПРЕТЕЧА ЖИГА ЗВЕРИ 13/07/2021

Pred Cipuvanjeto,e tkn.Corona Vakcina,vo Prolog.

ПРЕТЕЧА ЖИГА ЗВЕРИ ОТАЦ ЕЛПИДИЈЕ ВАЈАНАКИС-У АВГУСТУ МОЖЕМО ДА ОЧЕКУЈЕМО НОВА СВЕТСКА "ЗБИВАЊА"!Да ли нас очекује турбулентни август и да ли је ово био само кратки предах измеђ...

07/01/2021
07/01/2021

Cestit Bozik!

Песните како начин на откривање на судбините на тетовчани во минатите векови - Тетово Инфо 28/12/2020

Eh Tetovo i Starogradskite Pesni!

Песните како начин на откривање на судбините на тетовчани во минатите векови - Тетово Инфо Стотици народни песни кои се создадени во 19-тиот век и пренесувани со пеење, денес ни откриваат каков живот имале луѓето во минатото. Ова е една од причините Владими...

Photos from Falise Tetovo Makedonija's post 25/11/2020
08/09/2019

Среќен роденден татковино, среќен роденден Македонијо!

Photos from Falise Tetovo Makedonija's post 03/09/2019

Ovie denovi Se Renovira i Modernizira Crkvata Sv.atanasij vo S.Falise

03/09/2019

Ovie Denovi se Renovira i Modernizira crkvata Sv.Atansij vo S.Falise

Зоки Муртичи, Рада Медичи, Катица Прасичи и Боки Тредичи - уна сториа ди аморе! - PLUS INFO 12/08/2019

La Storia di LOVVLIKOT na Mafiata!

Зоки Муртичи, Рада Медичи, Катица Прасичи и Боки Тредичи - уна сториа ди аморе! - PLUS INFO Другарки и другарчиња, да ве потсетам. Уште во првата од серијата приказни за Коки, Фрики, Кики и другите, со кои ја најавив аферата “Рекет”, најпријателски го посов...

Тетово тоне во ѓубре, жителите гневни на Теута Арифи која мува не ја лази: „Малку е ова за Тетово, европска градоначалничка имаат“ (ФОТО) 16/06/2019

🧐😯☹️😟

Тетово тоне во ѓубре, жителите гневни на Теута Арифи која мува не ја лази: „Малку е ова за Тетово, европска градоначалничка имаат“ (ФОТО) Тетово никако да се ослободи од загаденоста и зимо и лето. Иако тетовци мислеа дека со доаѓањето на летото ќе се ослободат од загадениот воздух, сепак општината на ч...

12/06/2019
25/12/2018
30/11/2018
Want your school to be the top-listed School/college in Tetovo?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Cestit Bozik!

Location

Category

Website

Address

Falise Tetovo
Tetovo
91220
Other Schools in Tetovo (show all)
ООУ "Гоце Делчев" Тетово / SHFK "Goce Dellçev" - Tetovë ООУ "Гоце Делчев" Тетово / SHFK "Goce Dellçev" - Tetovë
Иво Рибар Лола бр:96/Тетово/Ivo Ribar Llolla Nr:96
Tetovo, 1200

Основно општинско училиште

Foster Academy Kids Foster Academy Kids
Tetovo

Programe dhe kurse për gjuhë të huaja, programe motivacionale, programe psiko-zhvillimore, invent

LUER Library. LUER Library.
Gjorce Petrov
Tetovo, 1700

Tetovë

Работнички Универзитет Тетово -  Universiteti i Punëtorëve Tetovë Работнички Универзитет Тетово - Universiteti i Punëtorëve Tetovë
Marshal Tito 96
Tetovo, 1200

Стручно образование и обука - Тетово - Edukim profesional dhe Trajnime Vocational Education and Train

SHFK Pashko Vasa Grupçin SHFK Pashko Vasa Grupçin
F. Grupçin
Tetovo, 1218

IX- 5  "7 Marsi" IX- 5 "7 Marsi"
Tetovo

c

IV-11 Mjeksi (2011-2012) IV-11 Mjeksi (2011-2012)
Sh. M. K. M
Tetovo

Admin: 1.Dona 2.Fat 3.Emma 4.ZamKi

Отворен Граѓански Универзитет за доживотно учење Тетово - ОГУДУ Тетово Отворен Граѓански Универзитет за доживотно учење Тетово - ОГУДУ Тетово
Ivo Lola Ribar 96
Tetovo, 1200

Информации за курсeви, услуги и активности на ОГУДУ - Те

IX-3 "Dervish Cara" Kallnik IX-3 "Dervish Cara" Kallnik
Fshati
Tetovo, KALLNIK