Работа во Германија

Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Работа во Германија, Middle School, Strumitsa.

Operating as usual

06/08/2020

Paket usluga za nasite klienti so Evropski dokumenti za rabota vo Svajcarija🇨🇭

✅ Smestuvanje ( naemot za smestuvanjeto se plaka od plata).
✅ Vrabotuvanje (so dobivanje dogovor za rabota so koj se podnesuva vo opstina za dobivanje na rabotna dozvola-viza, se zapocnuva so rabota).
✅ Pomos nie vi barame rabota na vasata profesija,
, transport posle sletuvanje vo Ch, smestuvanje, podnesuvanje dokumenti.

pozicii na vasata profesija
🟢 so poznavanje na germanski jazik
Vo pogolem broj na rabotni pozicii
🟢 bez poznavanje na germanski jazik
Vo pomal broj na rabotni pozicii

🟢 trockenbau obezbedeni i otvoreni veke rabotni pozicii

Ne odgovarame na poraki samo preku VIBER I WHATSAPP:
☎️ +41 762032347

20/03/2018

Arbeit in Deutschland mit einem Visum
gute Deutschkenntnisse

1. Arbeiter im Büro - sachbearbeiter\in
2. vorarbeiter einer Baustelle

kontakt: 015254033576
viber , whatsApp
stamenov

18/07/2017

Rabota vo germanija so EU-pas
Gips karton
Tell: 0049 15254033576

04/01/2017

Германска Агенција вработува работници поединци и целосна фамилија директно во германски фирми со европски пасош.
Договор со Агенцијата и договор со Работодавецот, Агенцијата наоѓа стан, автобуски карти, исто одржуват Германски курсеви со сертефикат за завршен Степен, едноставно Агенцијата се Грижи за све што е потребно за еден почетник или почетна фамилија во германија.
оние кој познават германски јазик можат да контактират директно со агенцијата и работодавците
за подетални информаци пишете овде на страната во порака

26/07/2015

SE barat pot hitno majstori za Gips Karton rabota vo germanija .
7 Eur. Po kvadrat Platen smestaj trgnuvanje vednas kontaktirajte ne ovde ili.
Tel: 004915751514887

Want your school to be the top-listed School/college in Strumitsa?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Category

Website

Address

Strumitsa
Other Strumitsa schools & colleges (show all)
Avto servis Kastro Avto servis Kastro
Strumitsa

Часови по класична гитара и популарна гитара Часови по класична гитара и популарна гитара
Струмица
Strumitsa, 2400

Часови по класична гитара и популарна гитара.

СОУ „Јане Сандански“ - Струмица СОУ „Јане Сандански“ - Струмица
„Моша Пијаде“ бр. 2
Strumitsa, 2400

Официјална Фејсбук страница на Средното општинско учи

Франко Тим Франко Тим
Vidoe Podgorec
Strumitsa, KRISTIJAN

РЦСОО „Никола Карев“ Струмица РЦСОО „Никола Карев“ Струмица
Strumitsa, 2400

ДСУ-РЦСОО „Никола Карев" е регионален центар за стручно образование и обука и обезбедува формално образование во 6 струки, образование за возрасни и валидација на неформално образование и информално учење.

Delux Burger Delux Burger
Novo Selo
Strumitsa

Cool School Cool School
Mladinska 183, Strumica
Strumitsa, 2400

It's COOL to be in SCHOOL Центар за ран креативен развој и странск

Didi & Polly HDEE Strumica Didi & Polly HDEE Strumica
Strumitsa, 2400

Didi & Polly Early English се специјализирани Helen Doron програми за изучување на англиски јазик наменети за поголеми групи од деца на возраст од 2-7 год.