Allahu është një dhe Muhamedi a.s është profeti tij

Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Allahu është një dhe Muhamedi a.s është profeti tij, Education, MACEDONIA, Struga.

Operating as usual

11/07/2013

Sa vet jan duke e pritur Iftarin ??

11/07/2013

DITA 3:
A JENI I ZËNË,AKOMA JO PRODUKTIV?

Kur mendojme rreth ''njerezve jo produktiv'' gjat Ramazanit,na shkon mendja te ata njerez qe harxhojne kohe duke qendruar gjith naten para televizorit dhe duke fjetur gjith diten deri ne Ikendi (ose disa here deri afer Akshamit)!
Ështe nje tjeter grup personash jo produktiv gjate Ramazanit:
Ata jane ''maniatet e punes'' - keto mezi gjejne kohe per te adhuruar Allahun e Lartesuar gjate Ramazanit sepse jane shume te zene me jeten,punen,familjen dhe gjithqka qe ata jane perfshir.Nuk kan kohe per te lexuar Kur'an,mezi japim per miresi dhe falja e taravive nuk ka ndonje rendesi te madhe!
Mund te thoni qe, ''Nuk eshte aq keq - te pakten jo produktive'' , por a jane ato ne te vertet? A jane duke e humbur Ramazanin e tyre?
Me qartesisht,nese ata vdesin sot,do te perfitojn ata nga koha e tyre e ''zene'' apo do te jete humbje?
Duhet te jemi te kujdeshem nga lloji i dyte i sjelljes jo produktive.Ai ndikon te te gjitha ne, veqanerisht te ata me axhenda te ngingarkuara.
Ramazani mund te largohet prej nesh nepermjet stilit te ngarkuar te jetes sone dhe ne pendohemi diten e fundit te Ramazanit.
Keshtu qe,le te mos behemi pishman kete vit.

11/07/2013

A i doni xhamitè?

10/07/2013

DITA 2:
A JU KUJTOHET RAMAZANI I SHKUAR?

Si ishte ai?Ishte produktiv apo mezi mbijetuat prej tij?
Nese patet nje Ramazan jo te sukseshmen vitin e shkuar,mos e perseritni serish.Te ndjerit fajtor rreth Ramazanit te vitit te dhkuar nuk do t'ju shperbleje; vetem nese e perdorni ate ndjenje faji per ndriquar deshiren e zjarrt brenda jush, per ta bere me mir kete vit.Kjo arrihet duke permisuar veten dhe jo duke rene ne te njejtat gracka sikurse vitin e shkuar.
Nga ana tjeter,nese keni patur nje Ramazan te suksseshem vitin e shkuar,falendeimi i takon Allahu! Perpiquni te risillni ne kujtese ate qe e keni bere vitin e shkuar dhe si mund te permisoni ate.

09/07/2013

Zoti Kabull Namazin e Jacis dhe Taravis.....
Ya Rabb falna gjynahet tona me dije dhe pa dije qe i bejm!!

Amin!

09/07/2013

Timeline Photos

09/07/2013

Allahu i shperbleft nenat tona qe udhezojn femijet e tyre ne rrugen e Allahut xh.sh.
Masha'Allah

09/07/2013

DITA 1:
UDHETIMI FILLON KETU
BISMIL-LAH!
Me ne fund muaji i bekuar i Ramazanit eshte ketu mes nesh!

Keshillat e sotme:
1. Pastroni qellimet tuaja per agjerimin.
siguroheni qe ai eshte vetem per Allahun e Lartesuar.
2. Vendosni shume alarme per nje syfyr te vonshme - jo per ta humbur ate!
3. Vendosni detyre vetes nje ose dy pjes 30 minuteshe per lexim Kur'ani qso dit ( Mund te shtoni me shum pjese,por ky duhet te jete minimumi juaj ditor)..... S.A

08/07/2013

1 Muaj te Ramazanit, ♥
4 Javë të begatshme, ♥
30 Ditë të faljes nga Allahu teala, ♥
720 Orë të udhezimit nga Allahu teala, ♥
43200 Minuta të pastërtisë shpirtërore, ♥
2592000 Sekonda me nur, dritë nga Allahu teala ♥

08/07/2013

Falënderimi i takon All-llahut xh.sh., Krijuesit të gjithçkaje që ekziston, kurse
përshëndetjet qofshin mbi Muhammedin a.s., mbi familjen e tij, mbi shokët dhe mbi gjithë
muslimanët e ndershëm deri në Ditën e Gjykimit.
Vëllezër të nderuar!
Në fillim po jua uroj muajin e shenjtë e të bekuar të Ramazanit duke e lutur All-llahun
xh.sh. që të na japë shëndet e fuqi që këtë muaj ta përfundojmë sa më lehtë e sa me më
shumë sevape dhe më në fund të na i bëjë kabull të gjitha ibadetet tona: agjërimin,
namazet, duatë e lutjet që ia drejtojmë All-llahut xh.sh.

08/07/2013

Esselamu alejkum

Allahu jua lehtsofte muajin e agjerimit gjithve besimtarve !! Adm.S.U

07/07/2013

Era e Gojës së Agjeruesit është me e këndshme te Allahu se sa Parfumi.

07/07/2013

Agjëro, sepse ndoshta është Ramazani i fundit për ty..!?

07/07/2013

"O Zot! Si të falenderoj unë Ty, kur edhe fjala falenderim është dhuratë nga Ti."

07/07/2013

Amin Ya Rabbi

07/07/2013

Një fëmijë pyeti nënën e tij: Pse qielli është i pastër!?


U përgjigjë nëna e tha: Është i pastër se nuk ka njerëz që jetojnë në të.

06/07/2013

All-llah

06/07/2013

O Allah o Zoti im..
Jepi urdher melaikes ne anen time te majte qe te mi fshi nga libri i mekateve
Qe i kam bere sot dhe mbreme...
Qe i kam bere sot dhe dje...
Qe i kam bere kete jave dhe javen qe kaloi
Qe i kam bere kete muaj dhe muajin qe kaloi...
Qe i kam bere kete vit dhe vitin qe kaloi...
Qe i kam bere qe kur ka filluar te shkruaj lapsi per mua
Deri ne diten kur do shkruaj lapsi per mua...
O Allah Ti je Fales i madh fale robin Tend mekatar..!

06/07/2013

Përveç Islamit nuk pranojmë ligj tjetër,
as Demokracinë, as Komunizmin e vjetër,
çdo sistem në botë nën këmbë e kemi futë,
dhe përveç Kur'anit s'pranojmë kushtetutë.

06/07/2013

Nëse shokët e tu nuk falen, ti falu!
Nëse shokët e tu nuk agjërojnë, ti agjëro!
Nëse shokët e tu nuk japin zekatin, ti jepe!
Nëse shokët e tu nuk e duan fenë dhe Zotin e tyre, ti duaje!

Nesër shokët e tu do ta kenë lakminë ty, ndërkohë, ti do të jesh duke u kënaqur me bukuritë dhe kënaqësitë e Xhennetit.

06/07/2013

Erdhi një njeri te Aliu radiallahu anhu dhe i tha:

Do ti pyes katër gjëra dhe dua përgjigje!

1. Çka është Obligim e çka është primar?
2. Çka është afër e çka edhe më afër?
3. Çka është e çuditshme e çka shumë e çuditshme?
4. Çka është vështir e çka tepër e vështirë?

Aliu radiallahu anhu tha:

1. Obligim është përulja ndaj Allahut, kurse primare: lënia e mëkateve.
2. Afër është dita e gjykimit, por më e afërt është vdekja.
3. E çuditshme është kjo dynja por tepër e vështirë është dhënia pas saj.
4. Kurse vështirë është jeta në varrë por më e vështirë është hyrja në të pa përgatitur.

06/07/2013

SHUM DOMETHENSE!
Thotë njëri: Hyra me nënën time në një dyqan kafshësh. Më pëlqeu shumë një gjarpër. E pyeta sh*tësin, se sa kushtonte, e më tha 500 xhunejh (para të Egjiptit).

Nëna ime më tha: "Ec, ec, se për aq kohë sa ti nuk falesh, do të t'vijë në varr një i tillë falas."

06/07/2013

Pejgamberi alejhi selam thotë:
“Nuk i lejohet muslimanit të qëndrojë në hidhërim me vëllanë e tij më tepër se tri ditë, kur takohen, i kthejnë krahët njëri-tjetrit; më i miri është ai që fillon i pari me selam.”

04/07/2013

# 5000 shok n'Facebook.
# 300 n'Twitter.
# 200 n'dasmen tënde.
# 5 në kohë te veshtira.
# 2 ne varrimin tënd,
# Asnjë ne Diten e Gjykimit..

04/07/2013

Të kesh një vend ku të shkosh quhet shtëpi, të kesh një gjë që të duash quhet familje, t’i kesh të dyja është bekim prej ZOTIT...!

04/07/2013

Ka thënë i Dërguari i Allahut (Paqja dhe mëshira e Allahut qofshin mbi të): “Nuk ka namaz më të rëndë për hipokritët se sa namazi i Sabahut dhe i Jacisë e nëse do ta dinin se ç’farë vlere ka në to, do të vinin qoftë edhe duke u zvarritur.”

04/07/2013

Mos e le namazin për shkak të gjynaheve tua, por leji gjynahet për shkak të namazit tënd!

04/07/2013

Ah sa shpërblime ka ajo femër e mbuluar në këto temperatura të nxehta, Ajo shum leht do ta ket Natën e Varrit!

Want your school to be the top-listed School/college in Struga?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Category

Website

Address

MACEDONIA
Struga
Other Education in Struga (show all)
Na leto ucime jazici Na leto ucime jazici
Struga
Struga, 046

Струга центар за странски јазици англиски германски п

Organizata humanitare- “Më pranë” Organizata humanitare- “Më pranë”
Karaorman Bb
Struga, 6330

Organizata Humanitare "HAXHEGAN"-dega Strugë Organizata Humanitare "HAXHEGAN"-dega Strugë
Struga

Ligjerata fetare nën hijen e Medh'hebit Hanefij

Училиште за странски јазици ' C'mon ' Училиште за странски јазици ' C'mon '
Кузман Јосифовски/Питу
Struga

Училитето за странски јазици ' C'mon ' ќе почне со работа од 1 септември... за подетални информации пишете во Inbox или јавете се на 071 595 246...

ladorishti.org ladorishti.org
Struga, 6330

Ladorishti është një fshat në Komunën e Strugës. Faqja ladorishti.org synon të paraqesë hist

Yahya Kemal College - Struga Yahya Kemal College - Struga
Milesevski Pat Bb
Struga, 6330

Yahya Kemal College - Struga