Edukativen centar EVIVA

Edukativen centar EVIVA

Comments

Формирани две ОНЛАЈН групи за А2 ниво:
1.А2 ИНТЕНЗИВНА (5 часа неделно)
2.А2 СТАНДАРДНО (2 часа неделно)

Пријавување
075 411 640/078 411 639 ( Viber& Whatsapp)
или во инбокс

Ве очекуваме,
Евива Груп
Edukativen centar EVIVA
EVIVA Employment Service
EVIVA Employment
Mi se dopagà dà pazaruvam i dobro mi doslo da dobijam 0odarok i dà go podà4àm

Центар за учење германски и англиски јазик
со седиште во Штип & Скопје
078 411 639/075 411 640
во скл

Operating as usual

11/09/2023

УЧИМЕ ГЕРМАНСКИ ИНТЕНЗИВНО И ОНЛАЈН🇩🇪
Останати се уште неколку слоб.места во новите групи за А1 и А2.
Ве очекуваме за пријава во инбокс или на 078 411 639/075 411 649(Viber, Whatsapp)

EVIVA GROUP

09/09/2023

СЕПТЕМВРИСКИ УПИСИ ❗
АНГЛИСКИ & ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК❣
🛑Курсеви за:
- ученици од основно и средно образование
- студенти
- возрасни
🛑 Часови во група и индивидуални часови
🛑 Судски преводи
🛑 Онлајн часови
🛑 Подготовка за полагање на интернационални испити

📞 078 411 639 / 075 411 640
☎️ 032 606 640
📍 Трговски центар 2ри кат Штип
✉️[email protected]

Напомена
На тел.броеви и за прием сме достапни секој раб.ден од 9 до 17 часот. (Училиштето работи и после 17 часот - но не сме достапни за прием )

Евива,
Центар за странски јазици и судски преводи

05/09/2023

ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК ЗА ПОЧЕТНИЦИ 🇩🇪
Формирана е нова онлајн група.
Термини: од пон. до петок во 20:00h

Пријави и повеќе информации на
078 411 639/075 411 640
Броевите се достапни од 9:00 до 17:00 часот
На Viber&Whatsapp сме достапни 24/7.

Ве очекуваме.
ЕВИВА ГРУП

25/08/2023

INTENSIV DEUTSCHKURS A2 🇩🇪
Термини: од понеделник до петок во 19:30 часот.
❗️2 слободни места

🇩🇪Интензивниот курс по германски јазик е осмислен совршено да се вклопи во вашиот работен ден и да Ви овозможи квалитетно да се посветите на наставата 45 минути во денот.

⚫️Наставата е директно со професор.
🔴 Сите материјали ги добивате онлајн.
🟡А2.1 и А2.2 за само 2 месеци.

За повеќе информации сме достапни на телефонските броеви:
📲075411640
📲078411639
Доколку не можете да не добиете во моментот, оставете ни порака на вибер, ќе ве контактираме ние.

Ве очекуваме,
ЕВИВА Груп🇩🇪

21/08/2023

ЕВИВА ГРУП објавува оглас за:
-Професор по германски јазик🇩🇪 💻за одржување на онлајн часови.

Потребни вештини и квалификации:
-Способност за организација на работното време и часовите, со цел часовите да бидат ефективни.
-Самоиницијативност за откривање нови и лесни методи за совладување на јазикот.
- Пријателски однос со слушателите и подготвеност да се одговори на сите прашања
- Администрација и водење на тековни уплати за сите слушатели.

Секоја апликација ќе се земе во предвид и ќе бидете контактирани од нашите одговорни лица.

⭕️ Сами си го организирате работното време;
⭕️ Работите од каде сакате и колку сакате;

Ако сакаш да бидеш дел од нашиот млад и инспиративен тим на професори испрати ја твојата апликација уште денес на:
[email protected] & [email protected]

За повеќе информации пишете ни во порака или побарајте не на телефонските броеви:
075411640
078411639
Ве очекуваме со вашите апликации,
ЕВИВА ГРУП

16/08/2023

УПИСИ ЗА ИНТЕНЗИВЕН КУРС ПО ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК 🇩🇪 🔛

⭕️ А1.1 ниво - Старт: 25ти август
Термини: од понеделник до петок во 20:15 часот.

⭕️ А1.2 ниво - Старт: 21ви август
Термини: од понеделник до петок во 19:30 часот

⭕️ А2.1 ниво - Старт: 25ти август
Термини: од понеделник до петок во 18:45 часот.

🇩🇪Интензивниот курс по германски јазик е осмислен совршено да се вклопи во вашиот работен ден и да Ви овозможи квалитетно да се посветите на наставата 45 минути во денот.

⚫️Наставата е директно со професор.
🔴 Сите материјали ги добивате онлајн
🟡А1.1 и А1.2 за само 2 месеци.

За повеќе информации сме достапни на телефонските броеви:
📲075411640
📲078411639
Доколку не можете да не добиете во моментот, оставете ни порака на вибер, ќе ве контактираме ние.

Ве очекуваме,
ЕВИВА Груп🇩🇪

26/01/2023

Успех на наш ученик-A1 ниво положено на Goethe Institut. 🇩🇪 Благодариме на довербата ❤️

🖐 А1-потребен за фамилијарна виза- го учиме за само 2 месеци
🖐Сите материјали ги добивате онлајн
🖐Курсот е директно со професор
📖Припрема за полагање на сите институти.

Следна интензивна група стартува почеток на февруари.
Ве очекуваме да учиме заедно 🖐

☎️078 411 639 & ☎️075 411 640

Евива Груп
📍Скопје ГТЦ и 📍Штип ГТЦ
www.eviva-service.com

24/01/2023

🇩🇪B1.2 Online Intensiv - Стартуваме во четврток во 20:30 часот!!!
- 2 слободни места, пријавување на тел.број 075411640/078411639 до 17:00 часот.

✅Настава 5 дена во неделата
Термини:
Понеделник: 19:00h
Вторник: 20:30h
Среда: 19:00h
Четврток: 20:30h
Петок: 20:30h
✅Курсот е целосно онлајн и е директно со професор.
✅Материјалите за курс ги добивате онлајн.
✅После завршување на Б1.2 нивото организираме и конверзациски курс за сите коишто сакаат да вежбаат и да се опуштат во делот на изговор и вокабулар.
✅ Имаме отворени уписи и за останатите нивоа.

Be очекуваме🇩🇪❤️
ЕВИВА ГРУП
Агенција за вработување
Центар за странски јазици
Центар за судски преводи
📍ГТЦ Скопје и 📍ГТЦ Штип

23/01/2023

ПОЧЕТЕН КУРС АНГЛИСКИ ЈАЗИК ОНЛАЈН!!!
Интензитет: 2 часа неделно
Термини: понеделник и среда во 19:45 часот

Формирањето на групата е во тек!
Независно од тоа дали англискиот јазик ви треба за работа, студирање или патување - подобрете си ги вашите јазични вештини преку нашите курсеви.
Курсот се одржува целосно онлајн📲💻🖥

Повеќе информации можете да добиете во порака или на телефонските броеви:
📲075411640
📲078411639

ЕВИВА ГРУП
Центар за странски јазици и судски преводи

20/01/2023

INTENSIV DEUTSCHKURS A2 🇩🇪 СТАРТ: Понеделник (23.01) !!!

🇩🇪Интензивниот курс по германски јазик е осмислен совршено да се вклопи во вашиот работен ден и да Ви овозможи квалитетно да се посветите на наставата 45 минути во денот.
⚫️Наставата е директно со професор.
🔴Сите материјали ги добивате онлајн.
🟡А2.1 и А2.2 за само 2 месеци.
❗️Примаме нови кандидати и за останатите нивоа.
За повеќе информации сме достапни на телефонските броеви:
📲075411640
📲078411639
Доколку не можете да не добиете во моментот, оставете ни порака на вибер, ќе ве контактираме ние.
Учиме интензивно и ефективно!

Ве очекуваме,
ЕВИВА Груп

18/01/2023

INTENSIV DEUTSCHKURS A2 🇩🇪 СТАРТ: Понеделник (23.01) !!!

🇩🇪Интензивниот курс по германски јазик е осмислен совршено да се вклопи во вашиот работен ден и да Ви овозможи квалитетно да се посветите на наставата 45 минути во денот.

⚫️Наставата е директно со професор.
🔴Имаме повеќе достапни термини, па информирајте се во порака за точните термини.
🟡А2.1 и А2.2 за само 2 месеци.

❗️Примаме нови кандидати и за останатите нивоа.

За повеќе информации сме достапни на телефонските броеви:
📲075411640
📲078411639
Доколку не можете да не добиете во моментот, оставете ни порака на вибер, ќе ве контактираме ние.
Учиме интензивно и ефективно!

Ве очекуваме,
ЕВИВА Груп

12/01/2023

А2 НИВО ИНТЕНЗИВНА ГРУПА - Германски јазик онлајн 🇩🇪

⚫️СТАРТ: 16.01.2023
🔴ТЕРМИНИ: од понеделник до петок во 19:00 часот.
🟡А2.1 и А2.2 за само 2 месеци

⬛️Курсот е целосно онлајн и е директно со професор.
🟥Материјалите ги добивате онлајн
🟨Имаме пријавувања и за останатите нивоа.

За повеќе информации сме достапни на телефонските броеви:
📲075411640
📲078411639
Доколку не можете да не добиете во моментот, оставете ни порака на вибер, ќе ве контактираме ние.
Учиме интензивно и ефективно!

Ве очекуваме,
ЕВИВА Груп

11/01/2023

ПРОЗБОРИ ГЕРМАНСКИ СО ЕВИВА ГРУП🇩🇪
УПИСИ ЗА ИНТЕНЗИВНА НАСТАВА ОНЛАЈН !!!!
➡️Примаме нови ученици на интензивна настава за А1, А2, Б1, Б2 ниво.
➡️Имаме слободни места и за полунивоа како А1.2 и А2.2.
➡️Сите групи започнуваат од понеделник 16.01.
Контактирајте не и закажете го вашето место. Не одложувајте!

☑️А1.1 и А1.2 за само 2 месеци
☑️Курсот е целосно онлајн и е директно со професор
☑️Материјалите ги добивате онлајн
За точни термини за почеток на групите можете да се информирате на телефонските броеви:
📲075411640
📲078411639
Да учиме заедно!
Ве очекуваме,
ЕВИВА Груп

07/01/2023

Мир Божји, Христос се роди 🙏
Вербата ја прави секоја мисија возможна, надежта го прави секој подвиг достижен, љубовта ги прави сите наши дела прекасни.
Имајте ги сите три овој Божиќ.
Ви посакуваме мир, здравје и блаженство во текот на целата година.

Photos from Edukativen centar EVIVA's post 30/12/2022

Our fairytale 🎀 EVIVA SCHOOL 🎀
Настава во магична атмосфера 🎄

Последните часови за оваа учебна година поминуваат во најпозитивна атмосфера. 🎄
Ви благодариме драги дечиња на Вашата заинтересираност, желба, доверба и љубов. 🎀

Уписите за нови ученици за 2ро полугодие веќе започнуваат. Дозволете им на Вашите деца да учат во училиште, каде мотивацијата, среќата и стекнатото знаење се на прво место. ✨

🎀Англиски и 🎀 Германски јазик

07/11/2022

Го резервиравте ли вашето место?
НАУЧЕТЕ ГЕРМАНСКИ ДО НОВА ГОДИНА СО ЕВИВА ГРУП 🇩🇪
Известување за старт на нови онлајн интензивни групи по германски јазик 🇩🇪❗️
❗️Сите групи започнуваат со настава на 15ти ноември.

-А1.1 ниво - Термини: од понеделник до петок во 19:00 часот
-А1.2 ниво - Термини: од понеделник до петок во 20:30 часот

-А2.1 ниво - Термини: од понеделник до петок во 20:00 часот
-А2.2 ниво - Термини: од понеделник до петок во 19:15 часот

-Б1.1 ниво - Термини: од понеделник до петок во 19:15 часот
-Б1.2 ниво - Термини: од понеделник до петок во 19:45 часот

Сите што се имате пријавено до сега и имате оставено телефонски број ќе бидете контактирани од наша страна.

Пријавување и дополнителни информации:
📲075411640
📲078411639
Ве очекуваме да учиме!
ЕВИВА;
Центар за странски јазици и судски преводи
Eviva Group - Learn & Earn

02/11/2022

НАУЧЕТЕ ГЕРМАНСКИ ДО НОВА ГОДИНА СО ЕВИВА ГРУП 🇩🇪
Известување за старт на нови онлајн интензивни групи по германски јазик 🇩🇪❗️
❗️Сите групи започнуваат со настава на 15ти ноември.

-А1.1 ниво - Термини: од понеделник до петок во 19:00 часот
-А1.2 ниво - Термини: од понеделник до петок во 20:30 часот
-А2.1 ниво - Термини: од понеделник до петок во 20:00 часот
-А2.2 ниво - Термини: од понеделник до петок во 19:15 часот
-Б1.1 ниво - Термини: од понеделник до петок во 19:15 часот
-Б1.2 ниво - Термини: од понеделник до петок во 19:45 часот

Сите што се имате пријавено до сега и имате оставено телефонски број ќе бидете контактирани.

Пријавување и дополнителни информации:
📲075411640
📲078411639

Ве очекуваме да учиме!
ЕВИВА;
Центар за странски јазици и судски преводи

01/11/2022

Курс за помош во настава по германски и англиски јазик📚❗

Почитувани родители и основци,
Уписите за курсеви за основци (од второ до деветто одделение) продолжуваат и во ноември.
➡️ Групна настава
➡️ Индивидуална настава
➡️ Часови пред тест
Нашата цел е да обезбедиме професионален пристап, пријатна и позитивна атмосфера која ќе овозможи совладување на германскиот јазик кај основците, а секако да помогнеме за:
➡️поттикување на самодоверба кај учениците и
➡️добивање одлични оценки во училиштето.
За повеќе информации за пријавување и термини обратете се на:
📞 075411640 & 078 411 639
(броевите се достапни секој работен ден од 09:00 до 17:00 часот)
или повелете директно во нашите простории во Трговски центар во Штип на втори кат
(прием за уписи - секој раб. ден од 09:00 до 17:00 часот)
🇩🇪️🇩🇪️🇩🇪️
Со почит,
Германски јазичен центар ЕВИВА

31/10/2022

ИНТЕНЗИВНА ГРУПА А1 НИВО - Германски јазик онлајн 🇩🇪
Нова група А1.1 ниво започнува на 15 ноември.
❗️ Групата која почнува вечер е пополнета.
-Со овој курс заеднички ги совладуваме основите на германскиот јазик и поставуваме основа за изучување и усовршување на јазикот.
⚫️СТАРТ: 15 ноември
🔴ТЕРМИНИ: од понеделник до петок во фиксно утврден термин после 18 часот.
🟡А1.1 и А1.2 за само 2 месеци

⬛️Курсот е целосно онлајн и е директно со професор.
🟥Материјалите ги добивате онлајн
🟨Имаме пријавувања и за останатите нивоа.
За повеќе информации сме достапни на телефонските броеви:
📲075411640
📲078411639
Доколку не можете да не добиете во моментот, оставете ни порака на вибер, ќе ве контактираме ние.
Учиме интензивно и ефективно!
Ве очекуваме,
ЕВИВА Груп

Photos from Edukativen centar EVIVA's post 28/10/2022

АНГЛИСКИ ЈАЗИК - ЧАСОВИ ЗА ОСНОВЦИ 📍ШТИП
Имаме уште неколку слободни места во групите, слободно побарајте не на 075411640 или 078411639 да се информирате за слободни места и начин на работа.

ТЕРМИНИ:
3то одделение: понеделник во 17:30h и четврток во 17:45h
4то одделение: вторник во 12:15h и петок во 17:40h
5то одделение: понеделник и среда во 18:15 часот
6то одделение: четврток и петок во 12:15 часот
7мо одделение: понеделник и среда во 19:00 часот
8мо одделение: вторник и четврток во 18:30 часот
9то одделение: вторник и четврток во 20:00 часот

ЕВИВА;
Центар за странски јазици и судски преводи

27/10/2022

Пријавувањето за курсот трае до 17:00 часот❗️
A1.2 Германски јазик онлајн - СТАРТУВАМЕ ВЕЧЕР!!!
-А1.2 ниво за 1 месец!
Термини: од понеделник до петок во 20:00 часот.
Пријавете се на телефонските броеви: 075411640 или 078411639

27/10/2022

Успех на нашата ученичка Каролина - A1 ниво германски јазик положено на Goethe Institut. 🇩🇪
Честитки и благодариме на довербата!

🖐 А1 ниво го учиме за 2 месеци
🖐Сите материјали ги добивате онлајн
🖐Курсот е директно со професор
Следна група стартува од понеделник 31.10. Ве очекуваме да учиме заедно 🖐
☎️078 411 639 & ☎️075 411 640
Евива Груп
📍Скопје и 📍Штип

27/10/2022

ИНТЕНЗИВНА ГРУПА А1 НИВО - Германски јазик онлајн 🇩🇪
Со овој курс заеднички ги совладуваме основите на германскиот јазик и поставуваме основа за изучување и усовршување на јазикот.
⚫️СТАРТ: понеделник (31 октомври)
🔴ТЕРМИНИ: од понеделник до петок во 19:00 часот.
🟡А1.1 и А1.2 за само 2 месеци
⬛️Курсот е целосно онлајн и е директно со професор.
🟥Материјалите ги добивате онлајн
🟨Имаме пријавувања и за останатите нивоа.
За повеќе информации сме достапни на телефонските броеви:
📲075411640
📲078411639
Доколку не можете да не добиете во моментот, оставете ни порака на вибер, ќе ве контактираме ние.
Учиме интензивно и ефективно!
Ве очекуваме,
ЕВИВА Груп

26/10/2022

А1.2 НИВО ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК ОНЛАЈН - СТАРТ- УТРЕ!!!
Термини: од понеделник до петок во 20:00 часот.

♦️А1.2 за само 1 месец
♦️ Учете по најдобро утврдени методи на совладување на германскиот јaзик.
♦️На крај на курс добивате сертификат и специјално подготвен материјал за полагање на А1 на сите официјално признати институти.
*По договор со кандидатите организираме подготвителни часови за полагање на институт.

За сите информации достапни сме на телефонските броеви:
075 411 640 & 078 411 639
Броевите се достапни од 9:00 до 17:00 часот,
на Whatsapp & Viber или инбокс пишете ни порака во било кое време.

Ве очекуваме.
Евива Груп♦️
📍ГТЦ Скопје
📍Трговски центар Штип

19/10/2022

НОВИ ГРУПИ А1.1 и А1.2 НИВО -ИНТЕНЗИВЕН КУРС ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК ❗️
➡️А1.1 - Старт: 24 октомври
Термини: oд понеделник до петок во 19:00 часот
➡️А1.2 - Старт: 24 октомври
Термини: од понеделник до петок во 20 часот.
*Интензивна настава онлајн, 5 часа во неделата, термини после 18:00h
⬛️Курсот е целосно онлајн и е директно со професор.
🟥Материјалите ги добивате онлајн
🟨Имаме пријавување и за останатите нивоа.
За повеќе информации сме достапни на телефонските броеви:
📲075411640
📲078411639
Доколку не можете да не добиете во моментот, оставете ни порака на вибер, ќе ве контактираме ние.
ЕВИВА Груп
📍Скопје и 📍Штип

13/10/2022

НОВИ ГРУПИ А1.1 и А1.2 НИВО -ИНТЕНЗИВЕН КУРС ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК ❗️
➡️А1.1 - Старт: 20 октомври
Термини: од понеделник до петок во 19:00 часот
➡️А1.2 - Старт: вторник (18 октомври)
Термини: од понеделник до петок во 20 часот.

*Интензивна настава онлајн, 5 часа во неделата, термини после 18:00h
⬛️Курсот е целосно онлајн и е директно со професор.
🟥Материјалите ги добивате онлајн
🟨Имаме пријавување и за останатите нивоа.
За повеќе информации сме достапни на телефонските броеви:
📲075411640
📲078411639
Доколку не можете да не добиете во моментот, оставете ни порака на вибер, ќе ве контактираме ние.

ЕВИВА Груп
📍Скопје и 📍Штип

07/10/2022

СТАРТУВАМЕ ВО ПОНЕДЕЛНИК!👨‍💻👩‍💻
НОВА ГРУПА- А1 ГЕРМАНСКИ -INTENSIV 🇩🇪❗
Термини: од понеделник до петок во 20:30 часот.
- 2 слободни места

А1.1 и А1.2 за само 2 месеци
*Интензивна настава онлајн, 5 часа во неделата, термини после 19:00h
⬛️Курсот е целосно онлајн и е директно со професор.
🟥Материјалите ги добивате онлајн
🟨Имаме пријавување и за останатите нивоа.
Во понеделник (10 октомври) почнуваат и групи за следните нивоа:
➡️А1.2 ниво - Термини: од понеделник до петок во 20 часот
➡️А2.2 ниво - Термини: од понеделник до петок во 19:15 часот

За повеќе информации сме достапни на телефонските броеви:
📲075411640
📲078411639
Доколку не можете да не добиете во моментот, оставете ни порака на вибер, ќе ве контактираме ние.
ЕВИВА Груп
📍Скопје и 📍Штип➡️

05/10/2022

НОВA ГРУПA - А1 ГЕРМАНСКИ -INTENSIV 🇩🇪❗
СТАРТ: понеделник - 10 октомври
ТЕРМИНИ: од понеделник до петок во 20:30 часот.
А1.1 и А1.2 за само 2 месеци
*Интензивна настава онлајн, 5 часа во неделата, термини после 19:00h
⬛️Курсот е целосно онлајн и е директно со професор.
🟥Материјалите ги добивате онлајн
🟨Имаме пријавување и за останатите нивоа.
Во понеделник (10 октомври) почнуваат и групи за следните нивоа:
➡️А1.2 ниво - Термини: од понеделник до петок во 20 часот
➡️А2.2 ниво - Термини: од понеделник до петок во 19:15 часот
За повеќе информации сме достапни на телефонските броеви:
📲075411640
📲078411639
Доколку не можете да не добиете во моментот, оставете ни порака на вибер, ќе ве контактираме ние.
ЕВИВА Груп
📍Скопје и 📍Штип

03/10/2022

Почнуваме ДЕНЕС и имаме 1 слоб.место 🇩🇪
B1 ниво германски јазик онлајн!!! 📚

✅СТАРТ: 3ти октомври (понеделник)
✅Термини: од понеделник до петок во 19:45 часот.
✅1 слоб. место
✅Курсот е целосно онлајн и е директно со професор.
✅Материјалите ги добивате онлајн
✅Имаме пријавување и за останатите нивоа

За сите дополнителни информации и пријавување :
☎️ 075 411 640
☎️ 078 411 639
[email protected]
Ве очекуваме,
Евива Груп 📍Штип и 📍Скопје

30/09/2022

Интензивен курс германски јазик - Известување за нови групи!!!🇩🇪🇩🇪🇩🇪

Во тек е формирање на онлајн групи за следните нивоа:
🟠А1.1 ниво - Старт: 10 октомври
Термини: од понеделник до петок во 19:00 часот
🟠 А1.2 ниво - Старт: 10 октомври
Термини: од понеделник до петок во 20:00 часот
🟠 А2.2 ниво - Старт: 10 октомври
Термини: од понеделник до петок во 19:15 часот
🟠 B1.1 ниво - Старт: 3 октомври
Термини: од понеделник до петок во 19:45 часот

За дополнителни информации и пријавување достапни сме на телефонските броеви:
📲075411640
📲078411639
Доколку не не добиете во моментот, оставете ни порака, ние ќе Ве побараме.

Ве очекуваме,
Едукативен центар Евива🇩🇪🇩🇪🇩🇪

28/09/2022

B1 ниво германски јазик онлајн!!! 🇩🇪
⚫️СТАРТ: 3ти октомври (понеделник)
🔴Термини: од понеделник до петок во 19:45 часот.
🟡2 слободни места

⬛️Курсот е целосно онлајн и е директно со професор.
🟥Материјалите ги добивате онлајн
🟨Имаме пријавување и за останатите нивоа.

За сите дополнителни информации и пријавување :
☎️ 075 411 640
☎️ 078 411 639
[email protected]
Ве очекуваме,
Евива Груп 📍Штип и 📍Скопје

26/09/2022

НОВA ГРУПA - А1 ГЕРМАНСКИ - INTENSIV 🇩🇪 ❗
А1.1 и А1.2 за само 2 месеци

*Интензивна настава онлајн, 5 часа во неделата, термини после 19:00h
⬛️Курсот е целосно онлајн и е директно со професор.
🟥Материјалите ги добивате онлајн
🟨Имаме пријавување и за останатите нивоа.
За повеќе информации сме достапни на телефонските броеви:
📲075411640
📲078411639
Доколку не можете да не добиете во моментот, оставете ни порака на вибер, ќе ве контактираме ние.
ЕВИВА Груп
📍Скопје и 📍Штип

22/09/2022

EVIVA Employment Service Contact us
078 411 639 075 411 640

🇩🇪🇩🇪🇩🇪Добивте термин за виза ? 🇩🇪🇩🇪🇩🇪
13,50 евра бруто од час за ДОСТАВУВАЧИ НА ПАКЕТИ СО Б КАТЕГОРИЈА🚘
Ја организираме целата програма за работа, сместување и документација за амбасада за Шофер за Амазон.
Имаме отворени раб. позиции и во
ресторани, старечки домови-негователи, помошници негователи, фирми за поставување соларни панели-монтери, електричари и транспортни фирми- шофери со Б категорија за Дпд, Дхл, Хермес.
Повелете во нашите канцеларии *Штип и *Скопје и инфомирајте се за сите поволности кои ги нудиме од овој месец.
☎️078 411 639
☎️075 411 640
Евива Кадровски услуги
Лиценцирана агенција за работа во Германија

19/09/2022

*Групата која почнува вечер е пополнета!
*Група која почнува од 1 октомври - 6 слободни места!

А1.1 и А1.2 ниво германски за само 2 месеци
*Интензивна настава, 5 часа во неделата, термини после 19:00h
⬛️Курсот е целосно онлајн и е директно со професор.
🟥Материјалите ги добивате онлајн
🟨Имаме пријавување и за останатите нивоа.
За повеќе информации сме достапни на телефонските броеви:
📲075411640
📲078411639
Доколку не можете да не добиете во моментот, оставете ни порака на вибер, ќе ве контактираме ние.
ЕВИВА Груп
📍Скопје и 📍Штип
*

17/09/2022

ИНТЕНЗИВНА ГРУПА А1 НИВО - Германски јазик онлајн 🇩🇪

⚫️СТАРТ: 19 септември (понеделник)
🔴 Термини: од понеделник до петок во 20 часот
🟡 А1.1 и А1.2 за само 2 месеци

❗️ 1 слободно место

⬛️Курсот е целосно онлајн и е директно со професор.
🟥Материјалите ги добивате онлајн
🟨Пријавувањето е во тек и за останатите нивоа, како и за основци и средношколци.

Со овој курс заеднички ги совладуваме основите на германскиот јазик и поставуваме основа за изучување и усовршување на јазикот.
За повеќе информации сме достапни на телефонските броеви:
📲075411640
📲078411639
Доколку не можете да не добиете во моментот, оставете ни порака на вибер, ќе ве контактираме ние.

Учиме интензивно и ефективно!
Ве очекуваме,
ЕВИВА Груп

15/09/2022

Имаме потреба од професор по германски јазик за одржување настава во нашата училница 📍Штип
☎️078 411 639

15/09/2022

Курс за помош во настава по АНГЛИСКИ јазик📚❗

Почитувани родители и основци,

Уписите за курсеви за основци (од второ до деветто одделение) продолжуваат и во текот на септември.
➡️ Групна настава
➡️ Индивидуална настава
➡️ Часови пред тест

Нашата цел е да обезбедиме професионален пристап, пријатна и позитивна атмосфера која ќе овозможи совладување на англискиот јазик кај основците, а секако да помогнеме за:
➡️поттикување на самодоверба кај учениците и
➡️добивање одлични оценки во училиштето.

За повеќе информации за пријавување и термини обратете се на:
📞 078 411 639 или 075 411 640
(броевите се достапни секој работен ден од 09:00 до 17:00 часот)
или повелете директно во нашите простории во Трговски центар во Штип на втори кат
(прием за уписи - секој раб. ден од 09:00 до 17:00 часот)

Со почит,
Јазичен центар ЕВИВА
http://eviva-service.com

13/09/2022

НОВИ ГРУПИ - А1 ГЕРМАНСКИ - INTENSIV 🇩🇪 ❗
А1.1 и А1.2 за само 2 месеци

*Интензивна настава, 5 часа во неделата, термини после 19:00h

⬛️Курсот е целосно онлајн и е директно со професор.
🟥Материјалите ги добивате онлајн
🟨Имаме пријавување и за останатите нивоа.

За повеќе информации сме достапни на телефонските броеви:
📲075411640
📲078411639
Доколку не можете да не добиете во моментот, оставете ни порака на вибер, ќе ве контактираме ние.

ЕВИВА Груп
📍Скопје и 📍Штип

12/09/2022

Од денес започнуваат часовите за нашите основци ❤. Групите се скоро пополнети, уписите се во тек уште оваа недела.
☎️078 411 639
☎️075 411 640

10/09/2022

Термини за ОСНОВЦИ - за оваа недела. 📍ШТИП
📕Од ПОНЕДЕЛНИК започнуваат часовите за нашите најмали ученици- основци.👭🧑‍🤝‍🧑👫

Уписите продолжуват до 15ти септември, па ве очекуваме ❤

Напомена:Во зависност од смена на училиште напоредно ќе се менуваат термините на некои групи следна недела.

Нашето училиште е едно од најмодерните училишта во Р.Македонија. Интерактивни табли, софтвери за учење, нови проверени методи.
Не заборавајте дека влијанието на добар професор никогаш не може да биде избришано. Па токму затоа овозможете му на вашето дете да учи со посветени и искусни професори.

Учиме англиски и германски јазик ❤

Уписите се вршат
- телефонски 078 411 639/075 411 640 ( бројот е достапен секој раб. ден од 9 до 17 часот )
- во нашите простории- Трговски центар 2ри кат Штип (за прием сме достапни секој раб.ден од 9:00 до 17:00 часот )
- Инбокс 24/7

Пријавувањето е до пополнување на слоб.места во групите.

Евива,
Центар за странски јазици и судски преводи

Want your school to be the top-listed School/college in Stip?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Category

Telephone

Address


Kej Marshal Tito 37
Stip
2000

Opening Hours

Monday 09:00 - 17:00
Tuesday 09:00 - 17:00
Wednesday 09:00 - 17:00
Thursday 09:00 - 17:00
Friday 09:00 - 17:00
Other Stip schools & colleges (show all)
Istip Hamidiye Medresesi Istip Hamidiye Medresesi
Straso Pincur
Stip

MEDRESEMIZDE YOL PARALARI,3 OYUN YEMEK,YATAKANE,KUTUPHANE VE BILGISAYAR ODASI,VE KITAPLAR BEDAVADIR

Malac Genijalac Stip Malac Genijalac Stip
Kuzman Josifov 2
Stip, 2000

Училиштето за Ментална аритметика Малац Генијалац (Malac

DSD - Sprachzentrum / Јазичен центар "DSD" DSD - Sprachzentrum / Јазичен центар "DSD"
Џемал Бједиќ бр. 19/2
Stip, 2000

Специјализиран центар за современа настава по германс

IQ UP - Shtip IQ UP - Shtip
Ulica General Mihajlo Apostolski Br. 3
Stip, 2000

Со IQ Up! ги воведуваме децата во магичниот свет на наука

Факултет за Информатика - УГД-Штип Факултет за Информатика - УГД-Штип
Крсте Мисирков бр. 10
Stip, 2000

Факултет за информатика - УГД, препознај ја својата иднина

Edukativen centar Smart and happy kids Edukativen centar Smart and happy kids
Иво Лола Рибар 34
Stip

Целодневен престој за деца од 5 до 11 години

Економски Факултет, УГД - Штип Економски Факултет, УГД - Штип
General Mihajlo Apostolski 32
Stip, 2101

Официјална Фејсбук страница на Економски факултет Штип

Локално координативно тело за заштита од дискриминација - Општина Штип Локално координативно тело за заштита од дискриминација - Општина Штип
Stip

„Заштита од дискриминација на локално ниво“

kvizovi za site znaminja kvizovi za site znaminja
Gorcepetrov 8/5
Stip

Jazicen centar EVIVA  -  Shtip Jazicen centar EVIVA - Shtip
Vancho Prkje
Stip

Современа настава по англиски и германски јазик!

Sata Makedonya Eğitim Koçluğu Sata Makedonya Eğitim Koçluğu
Ulica Leninova Broj 17
Stip, 2000

LİSE DİPLOMANIZ İLE İSTEDİĞİNİZ BÖLÜME KAYIT OLMA İMKANI ! MEZUN OLDUGUNUZDA TÜM AVRUPA'