Jazicen centar EVIVA - Shtip

Jazicen centar EVIVA  -  Shtip

Comments

WORK & TRAVEL GERMANY 2022!!!🇩🇪

Ја започнуваме апликацијата за Work & Travel Germany 2022- шеста летна студентска програма по ред за агенција Евива Кадровски услуги.
Процесот на апликација го започнуваме мотивирани, инспирирани и со желба да ви овозможиме најубаво лето до сега.

Отворени работни позиции низ цела С.Р. Германија за студенти во:
- McDonalds
- Burger King
- одмаралишта
- Vapiano
-cafe Extrablatt
- L'Osteria пицерии
- забавни паркови
- паркови за деца
- хотели
- ресторани
- фирми за чистење

и многу многу други интересни понуди.
Позициите се работа на каса, работа во кујна, анимација на деца, рецепција, хигиеничари, сервис, работа по различни струки и слично.

Услови за пријавување:
-да сте студент
-основни познавања од Германскиот јазик
(барем А1 ниво, ако немате познавање од германски имаме и курсеви за да постигнете основно ниво Jazicen centar EVIVA - Shtip )

Аплицирајте веднаш со испраќање на
пополнета апликација од нашата веб страна

www.eviva-service.com

Со апликацијата ќе ни доставите:
- Ваше CV на Германски јазик со прикачена фотографија и
- скениран пасош

или испратите ни ваша кратка биографија и пасош на мејл: [email protected]

Колку побрзо средиме документација - толку подобро!

За сите прашања во врска со програмaта контактирајте не секој работен ден на:
078/411-639 075/411-640
(броевите се достапни секој раб.ден од 9 до 17 часот)
или посетете не во нашите простории

-во Штип - локација Трговски центар на втори кат
(наспроти ДМ Маркет)
На термини ќе бидеме достапни и во Скопје.

Ви нудиме целосна подршка во текот на апликацијата и за време на престојот во Германија.

Ви благодариме на сите студенти што низ годините ни ја давате довербата, среќни сме што сме организатори на ваков тип на програми и со сигурност ќе се потрудиме да имате едно убаво и невообичаено лето!

Евива Кадровски услуги,
Приватна агенција за посредување при вработување во земјата и странство - број на лиценца - 08-5845/2
www.eviva-service.com
Доколку вашето ниво е А1.2 повелете и приклучете ни се. Имаме 3 опции за групна настава:
А1.2 - онлајн 2 часа неделно
А1.2- онлајн 5 часа неделно
А1.2 - во училница 2 часа неделно
A2 INTENSIV 🇩🇪
A1 - нова стандардна група 🇩🇪
Пријавување за инд.часови се можни и во летниот период.
Jazicen centar EVIVA - Shtip

☎078 411 639
Трговски центар Штип-2ри кат
[email protected]

Евива,
Центар за странски јазици, онлајн учење и судски преводи
❗ A2 INTENSIV ❗
Настава секој ден од пон. до петок !!!
А2-цело ниво се завршува за 2 месеци !!!

Контактирајте не секој раб.ден од 9 до 17 часот
078 411 639
Трговски центар 2ри кат Штип

во порака на ФБ сме достапни 24/7.

Евива,
Jazicen centar EVIVA - Shtip
Центар за странски јазици, судски преводи и онлајн часови
Jazicen centar EVIVA - Shtip веќе пет години одржува ОНЛАЈН настава и на тој начин ги поставува темелите на модерна онлајн настава во Македонија.

Часовите се директно професор – ученик, односно исто како час во училница- само од удобноста на вашиот дом. Наставата може да се одржува во група или како индивидуални часови. Термините се по договор со одговорниот професор.

Ги одговоривме најчесто поставуваните прашања кои ги добиваме. Ако имате дополнителни прашања слободно обратете ни се

☎️078 411 639 - Viber & WhatsApp
[email protected]
📍Трговски центар 2ри кат Штип

Евива Груп,
Центар за онлајн учење
Центар за странски јазици
Центар за судски преводи
Лиценцирана агенција за работа во Германија
:)

Современа настава по англиски и германски јазик!

СОВРЕМЕНА НАСТАВА по ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК
за сите возрасти и нивоа (од А1 до Ц2)

-Редовни и интензивни курсеви
-Индивидуални часови
-Подготовка за училишни тестирања
-Специјализирани курсеви за медицински лица
-Изработка на професионална биографија (CV) на Германски јазик.
-Подготовка за полагање на интернационални испити за А1, А2, Б1, Б2 и Ц1 ниво.
-Специјализирана обука, редовни и забрзани курсеви

Operating as usual

06/12/2021

Der Nikolaustag ist jedes Jahr am 6. Dezember 🧑‍🎄
🎄Jedes Jahr stellen zahlreiche Kinder am Vorabend des 6. Dezembers ihre Stiefel vor die Tür, damit sie in der Nacht vom Nikolaus gefüllt werden.

🎀Дали знаете како децата од германското говорно подрачје го слават овој ден?
Според Грегоријанскиот календар денеска се празнува Свети Никола. Ноќта пред Свети Никола, децата ги ставаат чевлите пред вратата, а Свети Никола таа вечер ги посетува и остава подароци.

06/12/2021

A2.1 НИВО - ВО УЧИЛНИЦА ВО ШТИП!!
СТАРТ: денес во 18:30 часот
-настава 5 дена во неделата, секој ден од понеделник до петок во училница во Штип.
-учиме брзо и квалитетно

Контактирајте не за подетални информации на телефонските броеви: 📞075411640 📞078411639 или едноставно пишете ни порака.
Ве очекуваме!
Јазичен центар Евива,
Центар за странски јазици и судски преводи

01/12/2021

A2 INTENSIV DEUTSCHKURS 🇩🇪
СТАРТ: понеделник 06.12

- без разлика дали вашиот избор е настава онлајн или настава во училница, ќе имате можност да го совладате А2 нивото најбрзо и најефективно со нашите курсеви.

- настава 5 дена во неделата, секој ден од понеделник до петок директно со професор на онлајн платформа или во училница во Штип. Изборот е ваш!

Контактирајте не за подетални информации на телефонските броеви: 📞075411640 📞078411639 или едноставно пишете ни порака.
Ве очекуваме!

Јазичен центар Евива,
Центар за странски јазици и судски преводи

29/11/2021

A1 ИНТЕНЗИВНА ГРУПА🇩🇪
Старт: среда - 1 декември
Термини: од понеделник до петок во 19 часот
-2 слободни места

Ве очекуваме!
📞075411640
📞078411639

Формирана А1 INTENSIV група.
СТАРТ: среда 01.12
Термини - од пон.до петок од 19:00 часот

Имаме уште 3 слоб. места. Наставата е целосно онлајн.
Броевите се достапни од пон.до пет. од 9:00 до 17:00 часот
☎️078 411 639
☎️075 411 640
Во инбокс може да го резервирате вашето место и за време на викенд.
Ве очекуваме да учиме заедно ❤

28/11/2021

Формирана А1 INTENSIV група.
СТАРТ: среда 01.12
Термини - од пон.до петок од 19:00 часот

Имаме уште 3 слоб. места. Наставата е целосно онлајн.
Броевите се достапни од пон.до пет. од 9:00 до 17:00 часот
☎️078 411 639
☎️075 411 640
Во инбокс може да го резервирате вашето место и за време на викенд.
Ве очекуваме да учиме заедно ❤

26/11/2021

A1 ниво за 2 месеци!!!! Wir lernen intensiv🤓
СТАРТ: 1 декември
-3 слободни места
-ТЕРМИНИ: после 18 часот, ќе се договориме за точен термин кој ќе ни одговара на сите членови на групата.

Пријавувањето е во тек!
📲075411640
📲078411639
✉inbox
Доколку не можете да не добиете на телефонските броеви, пишете ни порака на Whatsapp/Viber/Messenger и ние ќе Ве побараме.
ЕВИВА,
Центар за странски јазици и судски преводи

26/11/2021

INTENSIV DEUTSCHKURS A2!!!!!

Без разлика дали вашиот избор е настава онлајн или настава во училница, ќе имате можност да го совладате А2 нивото најбрзо и најефективно со нашите курсеви.

Дознајте зошто нашите интензивни курсеви се најслушани и најпопуларни во моментот.
-настава 5 дена во неделата, секој ден од понеделник до петок директно со професор на онлајн платформа или во училница во Штип. Изборот е ваш!

Контактирајте не за подетални информации на телефонските броеви: 📞075411640 📞078411639 или едноставно пишете ни порака😍
Ве очекуваме!

Јазичен центар Евива,
Центар за странски јазици и судски преводи

24/11/2021

🇩🇪ИЗВЕСТУВАЊЕ за групи кои почнуваат во месец ДЕКЕМВРИ!!!🇩🇪

А1.1 Интензивна група - онлајн
-Старт: 1 декември, термини по договор

А1.2 стандардна група - во училница
-Старт: во петок во 17 часот,ќе ги утврдиме термините заедно.

А1.2 интензивна група - онлајн
Термини: од понеделник до петок во 19:00 часот

А2.1 интензивна група - онлајн
-Термини по договор, уште не се утврдени

А2.1 интензивна група - во училница
-Термини по договор, уште не се утврдени

Изберете помеѓу:
- интензивна настава - 5 часа неделно
- стандардна настава - 2 часа неделно

Информирајте се на телефонските броеви:
📞075411640
📞078411639
или едноставно пишете ни порака.

Центар за странски јазици и судски преводи,
ЕВИВА

22/11/2021

A1 за 2 месеци - со ИНТЕНЗИВЕН КУРС!
Се формираат последните групи за оваа година. Не одложувајте и научете го првото ниво на германски јазик за само 2 месеци.

Пријавувањата се во тек!
📲075411640
📲078411639
или едноставно пишете ни порака✉

21/11/2021

Утре стартува нова интензивна група
5 часа неделно - А2.2 се учи за само еден месец.

075 411 640 / 078 411 639

Ве очекуваме

18/11/2021

A2.1 ниво - во училница во Штип!!!
-5 часа во неделата
-учиме интензивно и ефективно

ТЕРМИНИ: после 18 часот, ќе се договориме за точен термин кој ќе ни одговара на сите членови на групата.
Пријавувањето е во тек!
📲075411640
📲078411639
✉inbox
Доколку не можете да не добиете на телефонските броеви, пишете ни порака на Whatsapp/Viber/Messenger и ние ќе Ве побараме.
ЕВИВА,
Центар за странски јазици и судски преводи

18/11/2021

СТАРТУВАМЕ ВЕЧЕРВА! 🇩🇪
Стандардна група А1.2 - два часа неделно
Tермини: вторник и четврток од 19:00 часот.
Пријавувањето е во тек!
📲075411640
📲078411639
✉inbox
Доколку не можете да не добиете на телефонските броеви, пишете ни порака на Whatsapp/Viber/Messenger и ние ќе Ве побараме.

ЕВИВА,
Центар за странски јазици и судски преводи

17/11/2021

А2.2 INTENSIV онлајн! 5 часа неделно🇩🇪
Времетраење 👉 само 1 месец

Термини:
Понеделник 19:15h
Вторник 18:10h
Среда 19:15h
Четврток - 18:10h
Петок 19:15h

Пријавувањето е во тек!
📲075411640
📲078411639
✉inbox

Доколку не можете да не добиете на телефонските броеви, пишете ни порака на Whatsapp/Viber/Messenger и ние ќе Ве побараме.

ЕВИВА,
Центар за странски јазици и судски преводи

16/11/2021

ГРУПИ, во кои имаме слоб.места⬇️🇩🇪
Групите почнуваат оваа недела или најкасно до 1ви декември.

➡️075 411 640/ 078 411 639
Пишете ни на Whatsapp/Viber/Messenger/Instagram- и ќе добиете брз одговор.
Ве очекуваме.

Напомена
Термините не се дефинирани за некои од групите, но имајте во предвид дека групната настава е секогаш после 17:30h а најдоцна до 21:00h.

Евива Груп
Jazicen centar EVIVA - Shtip
EVIVA Employment Service

16/11/2021

WIR LERNEN INTENSIV !!!
Учиме интензивно !!!
А1 -за 2 месеци
А1 и А2 заедно - за 4 месеци

ТЕЛ: 075 411 640 / 078 411 639

15/11/2021

НОВИ ГРУПИ ЗА ПОЧЕТНИЦИ ⬇️ Онлајн ⬇️
А1- Стандардна - 2 часа неделно
А1- Интензивна - 5 часа неделно
➡️Кој е вашиот избор?

Контактирајте не:
☎️075 411 640
☎️078 411 639

Останати групи кои почнуваат следниот период
➡️А1.2
➡️А2.1
➡️А2.2
Нудиме и индивидуални часови 🖐

Евива,
Jazicen centar EVIVA - Shtip
EVIVA Employment Service

15/11/2021

A1.2 стандардна група! 2 часа неделно 🇩🇪
СТАРТ: четврток - 18 ноември
Термини: вторник и четврток од 19:00 часот.

Пријавувањето е во тек!
📲075411640
📲078411639
✉inbox
Доколку не можете да не добиете на телефонските броеви, пишете ни порака на Whatsapp/Viber/Messenger и ние ќе Ве побараме.
ЕВИВА,
Центар за странски јазици и судски преводи

14/11/2021

А2.2 INTENSIV онлајн! 5 часа неделно🇩🇪
СТАРТ: четврток -18ти ноември!
Времетраење 👉 само 1 месец

Термини:
Понеделник 19:15h
Вторник 18:10h
Среда 19:15h
Четврток - 18:10h
Петок 19:15h

Пријавувањето е во тек!
📲075411640
📲078411639
✉inbox

Доколку не можете да не добиете на телефонските броеви, пишете ни порака на Whatsapp/Viber/Messenger и ние ќе Ве побараме.

ЕВИВА,
Центар за странски јазици и судски преводи

11/11/2021

Почитувани идни слушатели,
во тек е формирање на нови групи за учење на германски јазик:

А1.1 ниво - интензивна настава (5 часа неделно) - онлајн
А1.1 ниво - стандардна настава (2 часа неделно) - онлајн

А1.2 ниво - интензивна настава (5 часа неделно) - онлајн
А1.2 ниво - стандардна настава (2 часа неделно) - во училница и онлајн

А2.1 ниво - интензивна настава (5 часа неделно) - во училница и онлајн
А2.2 ниво - интензивна настава (5 часа неделно) - онлајн

За сите информации околу курсевите барајте не на телефонските броеви: 075411640 / 078411639 или едноставно пишете ни порака.

Сакаме да се заблагодариме на сите слушатели кои не избраа токму нас за изучување на германскиот јазик и заедно ги совладуваме сите потешкотии околу јазикот.
Нашиот тим се труди најбрзо и најефективно да го совладате германскиот јазик и да можете да си ја остварите вашата крајна цел.
Ве очекуваме 😍

ЕВИВА,
Центар за странски јазици и судски преводи

09/11/2021

A2 INTENSIV- 5 часа неделно !!!
Наставата е во училница или онлајн, по ваш избор.

☎️075 411 640 & ☎️078 411 639

09/11/2021

Бидете во тренд - Учете германски 🇩🇪
➡️🔸️Формираме нови групи за почетници
🔶️СТАНДАРДНА ГРУПА - учиме 2 пати неделно
🔶️ИНТЕНЗИВНА ГРУПА - учиме 5 пати неделно

Контактирајте не:
☎️075 411 640
☎️078 411 639
Доколку не може да не добиете телефонски, пишете ни на WhatsApp или Viber, па ние ќе ве побараме.

Евива,
Центар за странски јазици, онлајн учење и судски преводи

05/11/2021

Формирана е А1.2 група за англиски јазик - пријавувањата се во тек!
Независно од тоа дали англискиот јазик ви треба за работа, студирање или патување - подобрете си ги вашите јазични способности преку нашите курсеви.

📍Наставата се одржува во училница во Штип.
📞075411640
📞078411639

ЕВИВА,
Центар за странски јазици и судски преводи

04/11/2021

Најбрзо и најквалитетно совладување на сите нивоа!!!

Наставата се одвива секој ден од понеделник до петок директно со професор на онлајн платформа.
Изберете го вашето ниво и информирајте се за слободни места и термини.
📞075411640
📞078411639

Евива
Центар за странски јазици и судски преводи

03/11/2021

Сакаш бргу да научиш германски?
Искористи ја оваа можност и изучи го првото ниво А1 за само 2 месеци.
☎️075 411 640 & 078 411 639

Наставата се одвива секој ден од пон. до петок директно со професор на онлајн платформа.

Од овој месец планираме и најавуваме многу нови содржини за сите наши курсисти. Следете не.

Евива,
Центар за странски јазици и судски преводи

31/10/2021

Курс за помош во настава по ГЕРМАНСКИ и АНГЛИСКИ јазик📚❗

Почитувани родители и основци,

Уписите за курсеви за основци (од второ до деветто одделение) продолжуваат и во ноември.
➡️ Групна настава
➡️ Индивидуална настава
➡️ Часови пред тест

Нашата цел е да обезбедиме професионален пристап, пријатна и позитивна атмосфера која ќе овозможи совладување на германскиот и англискиот јазик кај основците, а секако да помогнеме за:
➡️поттикување на самодоверба кај учениците и
➡️добивање одлични оценки во училиштето.

За повеќе информации за пријавување и термини обратете се на:
📞 078 411 639 или 075 411 640
(броевите се достапни секој работен ден од 09:00 до 17:00 часот)
или повелете директно во нашите простории во Трговски центар во Штип на втори кат
(прием за уписи - секој раб. ден од 09:00 до 17:00 часот)
🇩🇪️🇩🇪️🇩🇪️

Со почит,
Јазичен центар ЕВИВА
http://eviva-service.com

31/10/2021

Ноемвриски групи. Учиме интензивно секој ден🇩🇪

27/10/2021

Приклучете ни се на нашите интензивни групи за возрасни: ➡️ А1.1 ➡️ А1.2 ➡️ А2.1 или ➡️ А2.2
Учиме ОНЛАЈН !!!
☎️075 411 640 или ☎️078 411 639

25/10/2021

A1 - Интензивна настава секој ден
(5 дена во неделата) !!!
ОНЛАЈН - директно со професор.
Формирана нова група, Ве очекуваме.
☎️075 411 640 и ☎️078 411 639

20/10/2021

Формираме нова интензивна група за учење на германски јазик - онлајн!! 🛎

-А1 ниво за само 2 месеци
Пријавувањата се во тек! За сите информации и консултации достапни сме на броевите: 075/411640 или 078/411639

19/10/2021

➡️Го прошируваме нашиот тим !!!
EVIVA Employment Service
* Задолжително: познавање на германски јазик
*Флексибилност за работа од дома и од канцеларија

Бараме комуникативна и позитивна личност за секојдневна комуникација со клиенти и партнери од Германија.

Кои сме ние?
Евива Груп е компанија која организира Work&Travel студентски програми во Германија и програми за работа во Германија со виза, за што поседува лиценца од Министрство за труд и социјална политика.
Во дејностите кои ги работиме се вбројуваат и курсевите за германски јазик, услугите за стручен судски превод, како и онлајн учење.

Што нудиме:
- Интересна позиција за работа каде ќе имате можност да се надоградувате и да учите секојдневно
- Пријатна работна атмосфера
- соодветна обука за дејностите во кои работиме
- Поддршка и пријателски однос од колегите и претпоставените
- Неработен викенд

Доколку сте заинтересирани за позицијата, пратете ни ваша кратка биографија на E-Mail:
[email protected]
и ќе ни биде мило да ве поканиме на кратко интервју.

Евива Кадровски услуги,
Лиценцирана приватна агенција за вработување

17/10/2021

А2 - ТЕРМИНИ ЗА ИНТЕНЗИВНА ГРУПА 🇩🇪 Онлајн
ПОНЕДЕЛНИК 19:15h
ВТОРНИК 18:10h
СРЕДА 19:15h
ЧЕТВРТОК 18:10h
ПЕТОК 19:15h

Стартуваме Вторник 19.10, имаме 2 слоб.места.

Подетално- во инбокс
или од пон. до петок од 9:00 до 17:00 часот на
078 411 639 или 075 411 640

Евива,
Центар за учење странски јазици и судски преводи

16/10/2021

Ако имате прашања за време на викенд пишете ни во инбокс. ✉
Телефонски и во нашите простории повелете од пон. до петок од 9:00 до 17:00 часот.

13/10/2021

Нова група А2 забрзана ОНЛАЈН 🇩🇪

09/10/2021

Вработуваме Германист/ Лице со добро познавање на германски јазик ⬇️⬇️⬇️

07/10/2021

B1 Утринска група 🇩🇪
- за средношколци, студенти и возрасни - ОНЛАЈН

07/10/2021
Photos from Jazicen centar EVIVA  -  Shtip's post 03/10/2021
30/09/2021

А1ниво 🇩🇪 СТАРТ : 5ти октомври!

На телефон и за прием сме достапни секој раб.ден од 9:00 до 17:00 часот:

☎️078 411 639 / 075 411 640
[email protected]
📍Трговски центар 2ри кат Штип или на термини сме достапни и во 📍Скопје

Во Инбокс сме достапни 24/7.

Евива,
Центар за странски јазици, судски преводи и оналјн учење

29/09/2021

ONLINE A2 !!!

29/09/2021

Германски за деца 👭👬🧑‍🤝‍🧑
📍Трговски центар 2ри кат Штип

Want your school to be the top-listed School/college in Stip?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Our Story

Судски преводи од германски на македонски јазик и обратно

СОВРЕМЕНА НАСТАВА по ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК и АНГЛИСКИ ЈАЗИК
за сите возрасти и нивоа (од А1 до Ц2)

-Редовни и интензивни курсеви
-Индивидуални часови
-Подготовка за училишни тестирања
-Специјализирани курсеви за медицински лица
-Подготовка за полагање на интернационални испити за А1, А2, Б1, Б2 и Ц1 ниво.
-Специјализирана обука, редовни и забрзани курсеви за РАБОТА ВО ГЕРМАНИЈА
-Изработка на професионална биографија (CV) на Германски јазик.


ФЛЕКСИБИЛНИ ТЕРМИНИ
Термините за час ги приспособуваме на вашите желби и потреби.

Информации на телефон: 078/411-639
или директно во Едукативниот центар кој се наоѓа во новиот дел на Трговски центар, над Coffee Lab.

Videos (show all)

Еден час со нашите 5то одделенци.
Eviva Kids ❤
УПИСИ 2020/2021
ОНЛАЈН НАСТАВА- ГЕРМАНСКИ И АНГЛИСКИ
Видео изработено од страна на нашите креативни ученици по повод Велигден. Христос Воскресе!
Новогодишна работилница EVIVA KIDS
Јазичен центар ЕВИВА
Jingle bells,jingle bells, Jingle all the way

Location

Telephone

Address


Vancho Prkje
Stip
Other Stip schools & colleges (show all)
Istip Hamidiye Medresesi Istip Hamidiye Medresesi
Straso Pincur
Stip

MEDRESEMIZDE YOL PARALARI,3 OYUN YEMEK,YATAKANE,KUTUPHANE VE BILGISAYAR ODASI,VE KITAPLAR BEDAVADIR

DSD - Sprachzentrum / Јазичен центар "DSD" DSD - Sprachzentrum / Јазичен центар "DSD"
Џемал Бједиќ бр. 19/2
Stip, 2000

Специјализиран центар за современа настава по германс

Edukativen centar Smart and happy kids Edukativen centar Smart and happy kids
Иво Лола Рибар 34
Stip

Целодневен престој за деца од 5 до 11 години

Втор конгрес на студенти по општа медицина Втор конгрес на студенти по општа медицина
FMN UGD/Stip
Stip, 2000

Регистрација и испраќање на апстракти најдоцна до 10.04.2

Русский сейчас Русский сейчас
Engelsova 5/8
Stip, 2000

Private lessons, all level courses, translations

WattsEnglish Macedonia WattsEnglish Macedonia
Kej Marsal Tito 22/7
Stip, 2000

Возбудливо и забавно изучување на англиски јазик за деца од три до дванаесет годишна возраст, преку в