Dora's Biology

DORA'S BIOLOGY e prva Bioloska skola vo Stip koja ke ja proucuva biologijata kako nauka od najrana v

Operating as usual

21/02/2024

Резултати - Општински натпревар - БИОЛОГИЈА
ГОРДОСТ СТЕ НИ! ❤️🧠🫀🫁🩸🦠❤️

13/06/2023

И за крај на учебната година, убави резултати од Државниот натпревар по природни науки 🏆❤️
Гордост сте ни сите 🥰

24/05/2023

БРАВО ДЕЦА!!!
ПОКАЖАВТЕ И ДОКАЖАВТЕ ДЕКА СО ТРУД, ЉУБОВ И ЖЕЛБА СЕ ПОСТИГНУВААТ ЗАМИСЛЕНИТЕ ЦЕЛИ ❤️🧬🔬🩻🧪

13/04/2023

РЕЗУЛТАТИ ОД РЕГИОНАЛНИТЕ НАТПРЕВАРИ ПО ПРИРОДНИ НАУКИ И БИОЛОГИЈА
ЧЕСТИТКИ ЗА СИТЕ! ❤️🍀🏆❤️

16/03/2023

РЕЗУЛТАТИ ОД ОПШТИНСКИТЕ НАТПРЕВАРИ ПО ПРИРОДНИ НАУКИ И БИОЛОГИЈА

БИЛЕТИТЕ ЗА РЕГИОНАЛЕН ОБЕЗБЕДЕНИ
❤️❤️❤️❤️❤️❤️ БРАВО ДЕЦА ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

15/10/2022

МЕРЕЊЕ И МЕРНИТЕ ЕДИНИЦИ - МЕРКИ ЗА ДОЛЖИНА
⌚️Понеделник 18:30 часот.
📐Повелете на заедничко дружење и учење!!!
📞Пријавување на тел.078-300-989

Photos from Dora's Biology's post 04/10/2022

❤️УМНИ ГЛАВИ❤️

13/09/2022

Да ја започнеме оваа учебна година со една прекрасна вест 📢📢📢
ДАНИЕЛ ХРИСТОВСКИ ученик од осмо одделение успеа да се пласира во резервниот тим за учество на Меѓународната Светска Јуниорска Олимпијада по Природни Науки во Колумбија❤️🍀🏆🩻🧬🔬⚗️🧪🧫🍀❤️
Ова е повеќе од успех!
Догодина да искачиме ново скалило, повисоко и посјајно✨✨✨
Најголеми честитки за тебе Даниел и за целото твое семејство👏👏👏

10/08/2022

ПОЧИТУВАНИ!!!
Ви благодариме за големиот интерес и многубројните идеи кои ни ги дававте во текот на летниот период.
Инспирирани од сето тоа, Ви ги најавуваме СЕПТЕМВРИСКИТЕ УПИСИ за содржините кои ќе бидат застапени оваа учебна година:

БИОЛОГИЈА
- Биолигија за почетници - групна настава - наменета за деца од 6-8 години
- Основи на биологијата - групна настава - наменета за деца од 9-12 години
- Напредна биологија - групна настава - наменета за деца од 12-15 години
- Индивидуална настава - за сите возрасти - можност за следење на МАКЕДОНСКИ и АНГЛИСКИ ЈАЗИК

ФИЗИКА
- Физика за почетници - групна настава - наменета за деца од 10+ години
- Напредна физика - групна настава - наменета за деца од 12-15 години
- Мерење и мерни системи - групна настава - за сите возрасти
- Индивидуална настава - за сите возрасти

ХЕМИЈА
- Хемија за почетници - групна настава - наменета за деца од 10+ години
- Напредна хемија - групна настава - наменета за деца од 12-15 години
- Индивидуална настава - за сите возрасти.

Се што ви е потребно е компјутер и стабилна интернет конекција.

Подготвени да ја започнеме оваа учебна година и да ја закитиме истата со големи успеси!!!

Пријавување и подетални информации на 078-300-989 и 078-477-313

ПОВЕЛЕТЕ ВЕ ОЧЕКУВАМЕ!!!

Photos from Dora's Biology's post 11/07/2022

Благодариме, ИРЕНА ХРИСТОВСКА од ❤️ за преубавите зборови!
Децата како ДАНИЕЛ ХРИСТОВСКИ се наша мотивација за да продолжиме понатаму!
❤️🧫🧪⚗️🔬🧬🩻❤️

01/07/2022

Минато прво скалило до ОЛИМПИЈАДА❤️🏆💪

ДАНИЕЛ ХРИСТОВСКИ само небото ти е граница❤️

31/05/2022

И за крај на оваа учебна година уште неколку награди на ДРЖАВНИОТ НАТПРЕВАР - ХЕМИЈА
❤️🏆⚗️🧫🧪🏆❤️

Осмо одделение:
ДАНИЕЛ ХРИСТОВСКИ - 3 награда
ТЕОНА ТАЛЕВСКА - 3 награда
ХРИСТИЈАН АТАНАСОВ - 3 награда

Девето одделение:
ХРИСТИНА АНГЕЛОВА - 3 награда

ЧЕСТИТКИ ДЕЦА🏆🏆🏆
Одиме на заслужен распуст❤️❤️❤️

28/05/2022

ПРИРОДНИ НАУКИ - ДРЖАВЕН НАТПРЕВАР
❤️🏆🥇🩻🧪🧬🔬❤️
СРЕЌА Е ДА СЕ РАБОТИ СО ВАС❤️❤️❤️

22/05/2022

БИОЛОГИЈА - ДРЖАВЕН НАТПРЕВАР
🧪🌡️🧬💉🩻🔬
Нема што да се каже освен едно огромно БРАВО!!! ♥️🏆♥️

16/05/2022

Кој работи-Постигнува резултати!!!
Честитки за сите учесници на натпреварите по ХЕМИЈА♥️♥️♥️

Осмо одделение:
ДАНИЕЛ ХРИСТОВСКИ - 2 награда
ТЕОНА ТАЛЕВСКА - 3 награда
АМЕЛИЈА СТАНЧЕВА - 3 награда

Девето одделение:
ХРИСТИНА АНГЕЛОВА - 2 награда
ИВА ДОДЕВСКА - 3 награда

Се гледаме на ДРЖАВЕН!!!

25/04/2022

https://www.facebook.com/Doras-Science-106784078687290/?ref=page_internal
Почитувани!!!
Поради технички проблеми нашите активнивности ќе бидат објавувани на оваа страница!
Би ве замолиле да ја заследите оваа страница!
Ви благодариме на разбирањето!

Dora's Science DORA'S SCIENCE е школа која ги проучува природните науки од н?

13/04/2022

Минато второ скалило!!!
Честитки за сите учесници ❤️💪🏆❤️
Се гледаме на ДРЖАВЕН
⚗️🌡️🧪🧬🔬

16/02/2022

Среќа е да се работи со сите ВАС❤️
Го минавме првото скалило🏆🏆🏆
ОДИМЕ ПОНАТАМУ КОМПЛЕТНИ!!!!
БРАВО ДЕЦА❤️🧪🌡️⚗️

19/06/2021

Љубов од мали нозе
🔬🧬🌡️🧪🦠🧠🫀🫁🩸🦴💀

15/06/2021

Да ја завршиме оваа учебна година со награди!!!

🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

По одржаниот ДРЖАВЕН НАТПРЕВАР ПО ПРИРОДНИ НАУКИ И БИОЛОГИЈА повторно се вбројуваме во листата на НАГРАДЕНИТЕ:

МАРИЈА НИКОЛОВА II награда

ВИКТОР ИЛИЕВСКИ II награда

БИАНКА ЛАЗОВСКА III награда

ДОРА МИЛЕВА III награда

Честитки ДЕЦА!!!!
Одиме на заслужен ЛЕТЕН РАСПУСТ!!!

17/05/2021

Упорноста и посветеноста даваат резултати, а резултатите кои ги постигнавте на РЕГИОНАЛНИТЕ НАТПРЕВАРИ ПО ПРИРОДНИ НАУКИ И БИОЛОГИЈА се доказ дека Вие сте предодредени за УСПЕХ!

Честитки за наградите! 🏆🏆🏆🏆🏆

БРАВО!!!!

IV Одделение
БИАНКА ЛАЗОВСКА - I НАГРАДА

V Одделение
ДОРА МИЛЕВА - I НАГРАДА
ВИКТОР ИЛИЕВСКИ - II НАГРАДА
МАРИЈА МЕДАРСКА - II НАГРАДА
БОРИСЛАВ ВАСИЛЕВ - III НАГРАДА
МИЛА ХРИСТОВСКА - III НАГРАДА
МАТЕА НИКОЛОВСКА - III НАГРАДА

VI Одделение
ЈАНА ВЕЛИЧКОВСКА - II НАГРАДА
ЛУКА АНДОНОВ - III НАГРАДА

VII Одделение
ЕЛЕНА ЕФТИМОВА - I НАГРАДА
ЛЕОНТИНА ВИРЧАНСКА - III НАГРАДА

IX Одделение
НЕВЕНКА КИМОВА - II НАГРАДА
СТЕФАНИЈА ЈАНКОВИЌ - II НАГРАДА

19/04/2021

Гордост и чест е да се работи со деца кои даваат се од себе и постигнуваат врвни успеси!!!!
Честитки за освоените награди на општинскиот натпревар по природни науки и биологија:

IV Oдделение
БИАНКА ЛАЗОВСКА

V Одделение
БОРИСЛАВ ВАСИЛЕВ
МАРИЈА МЕДАРСКА
ДОРА МИЛЕВА
МИЛА ХРИСТОВСКА
МАТЕА НИКОЛОВСКА

VI Одделение
ЛУКА АНДОНОВ
ЛЕЈЛА ФАКИЌ

VII Одделение
ЕЛЕНА ЕФТИМОВА

Честитки деца, продолжете со успесите!!!!!

Want your school to be the top-listed School/college in Stip?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Dora’s Biology

Dora’s Biology е првата Биолошка школа во Штип, која ќе ја проучува биологијата како наука од најрана возраст.

Целта на Биолошката школа Dora’s Biology е насочена едукација на децата и приближување на биологијата а воедно и природните науки кон нив.

Dora’s Biology ќе работи под водство на м-р Мишко Милев во три нивоа:

I ниво - деца од 6 до 10 години: Децата се запознаваат со основните поими од биологијата, основните биолошки елементи и процеси кои претставуваат основа на сите природни науки.

Location

Category

Telephone

Website

Address


Партизанска 12
Stip
2000

Opening Hours

Monday 18:00 - 20:00
Tuesday 18:00 - 20:00
Wednesday 18:00 - 20:00
Thursday 18:00 - 20:00
Friday 18:00 - 20:00
Other Education in Stip (show all)
Malac Genijalac Stip Malac Genijalac Stip
Kuzman Josifov 2
Stip, 2000

Училиштето за Ментална аритметика Малац Генијалац (Malac

Meerkat Education Meerkat Education
Borko Levata 1
Stip, 2000

Добредојдовте во Meerkat Education каде детската креативност оживува! 💻 🎓

Локално координативно тело за заштита од дискриминација - Општина Штип Локално координативно тело за заштита од дискриминација - Општина Штип
Stip

„Заштита од дискриминација на локално ниво“

kvizovi za site znaminja kvizovi za site znaminja
Gorcepetrov 8/5
Stip

Центар за јазично образование, Foreign Language Centre "Delta Zita Mi" Центар за јазично образование, Foreign Language Centre "Delta Zita Mi"
Кеј Маршал Тито бр. 22/7
Stip, 2000

Место каде учењето јазик претставува задоволство.

FIRST LEGO League N.Macedonia FIRST LEGO League N.Macedonia
Stip, 2000

FIRST® LEGO® лига (FLL) е меѓународна, мултидисциплинарни обр

Seminarski Diplomski Seminarski Diplomski
Seminarski
Stip

Едукативен центар за математика Нумерус Едукативен центар за математика Нумерус
Boris Krajger Br. 14/15
Stip, 2000

Едукативен центар за математика НУМЕРУС Ви нуди групн?

Педагогија Евритмија Педагогија Евритмија
„ Крсте Мисирков бб“
Stip, 2000

„Сите сме на истото дрво. Сите науки, религии, уметности, култури. Ние сме гранки на едно исто дрво, и тоа е сè од човекот“ (Ајнштајн).

American Corner Shtip American Corner Shtip
"Vita Pop Jordanova" Br. 5 - National Institution/University Library "Goce Delce
Stip, 2000

A resource, education and cultural center. Sponsored by the U.S. Department of State and U.S. Embassy in Skopje.