Академија за Менаџери

Добредојдовте на фан страницата на Академија за Менаџери. За повеќе информации посетете ја нашата веб страница: www.managersacademy.mk

Академија за Менаџери нуди квалификации на постдипломско ниво и постдипломски програми на извршно ниво од Универзитетот Шефилд во Скопје.
Академија за Менаџери е репрезентативна канцеларија на Меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд, Сити Колеџ од Солун за Република Македонија.

Operating as usual

За „Искачување на човечките ресурси на врвот“ ќе презентираат професорите од Меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд, Лесли T. 30/05/2017

На 9та Меѓународна конференција за човечки ресурси:
За „Искачување на човечките ресурси на врвот“ ќе презентираат професорите од Меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд, Лесли T. Самози и Крис Лиасидес!

За „Искачување на човечките ресурси на врвот“ ќе презентираат професорите од Меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд, Лесли T.

Еден од најголемите проблеми на менаџментот за човечки ресурси на Балканот е непотизмот 29/05/2017

Интервју со д-р Лесли T. Самози и проф. Крис Лиасидес од Меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд:
Еден од најголемите проблеми на менаџментот за човечки ресурси на Балканот е непотизмот.

Еден од најголемите проблеми на менаџментот за човечки ресурси на Балканот е непотизмот ројни професионалци за човечки ресурси, професори, студенти, но и вработени во компании од земјава и странство

Интервју со Радован Витошевиќ, Генерален директор на Лајонес Македонија: „Патот до диплома од Универзитетот Шефилд е патот до почеток н 11/05/2017

Интервју со наш дипломец и Генерален директор на LYONESS Македонија, Радован Витошевиќ: Патот до диплома од Универзитетот Шефилд е патот до почеток на успехот!

Интервју со Радован Витошевиќ, Генерален директор на Лајонес Македонија: „Патот до диплома од Универзитетот Шефилд е патот до почеток н Радован Витошевиќ е главен извршен директор на Лајонес Македонија, успешна компанија во исклучително компетитивен пазар.

Интервју: Кога образованието овозможува успешен професионален спој на две различни професии 02/05/2017

Интервју со Емилија Попоска Кардалева од Bron.Tech, дипломец на Меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд:
Кога образованието овозможува успешен спој на две различни професии

Интервју: Кога образованието овозможува успешен професионален спој на две различни професии Емилија Попоска Кардалева основач на Bron.Tech и дипломец на Меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд ...

Иновативни студиски програми во Солун за новата академска година 29/03/2017

Со бројни иновативни, додипломски и постдипломски студиски програми, Меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд, Сити Колеџ ја започна кампањата за регрутирање и упис на нови студенти за академската 2017 – 2018 година.

Иновативни студиски програми во Солун за новата академска година

19/03/2017

Биди Шефилд дипломец!
Студирај на Меѓународниот факултет на еден од 100те најдобри универзитети во светот, Универзитетот Шефилд!
Апликациите за стипендии за сите студиски програми се во тек!
Повеќе информации на: 02 3064 533 или на [email protected]

The Associate Degrees With The Highest Salary Potential 16/11/2016

Каков потенцијал за раст на платата има вашата диплома? Што мислите, кој е на врвот?

The Associate Degrees With The Highest Salary Potential This week, Forbes has reported on the bachelors degrees and masters degrees with the highest salary potential. But as tuition continues to rise, many students may be considering two-year degrees as the most efficient path to a rewarding career.

Timeline photos 15/11/2016

Вашата акција денес го подобрува вашето утре! Како ја замислувате вие иднината?

Why We Balance Passion With Reason 13/11/2016

“If passion drives you, let reason hold the reins.” - Benjamin Franklin

Why We Balance Passion With Reason Passion slams the gas; reason steers us safely. It's important to strike a balance.

How Facebook Wants Creative Agencies to Innovate in Live, Vertical and 360 Video 12/11/2016

Новите Facebook алатки отвараат нови можности за маркетерите. Andrew Keller, креативниот директор на компанијата ве соверува како можат Facebook Live и Facebook 360 да ви помогнат во процесот на изнаоѓање нови начини за раскажување приказни.

How Facebook Wants Creative Agencies to Innovate in Live, Vertical and 360 Video brightcove.createExperiences(); Having moved from the agency world to become the global creative director of Facebook's Creative Shop, Andrew Keller is well positioned to work with creative agencies on optimizing and innovating their video content for the Facebook platform. Adweek caught up with…

13/10/2016

Chris Liassides at the 8th International HR Conference in :)

Привремениот ангажман на вработените во услужните дејности – презентација од Меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд на 8та Ме 10/10/2016

Професорот Крис Лиасидис, од Меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд, Сити Колеџ, ќе учествува на 8та Меѓународна конференција за човечки ресурси и HR EXPO, од 13 до 14 октомври во Скопје Мериот Хотел.

Привремениот ангажман на вработените во услужните дејности – презентација од Меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд на 8та Ме Професорот и академски директор, Крис Лиасидис, од Меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд, Сити Колеџ, ќе учествува на 8та Меѓународна конференција за човечки ресурси и HR EXPO, со презентација на темата: Привремениот ангажман на вработените во услужните дејности – благослов или клетва за ек...

Доделени 20 стипендии „Борис Трајковски“ за мастер студии на Шефилд универзитетот 28/09/2016

Свечено доделени стипендиите Борис Трајковски за ЕМБА програмата на Меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд, Сити Колеџ за академската 2016/ 2017 година. Им честитаме на стипендистите и им посакуваме голем успех!

Доделени 20 стипендии „Борис Трајковски“ за мастер студии на Шефилд универзитетот На 20 млади лица избрани на конкурс денска им беа врачени стипендии „Борис Трајковски“ за…

Announcements for 8th MHRA International Conference & HR Expo 2016 15/09/2016

Одлична можност за воспоставување деловни релации! 8та Меѓународна конференција за Човечки ресурси и HR Expo, 13ти и 14ти октомври во Скопје Мериот!

Announcements for 8th MHRA International Conference & HR Expo 2016 Take part of the 8th Annual International Conference and HR Expo organized by Macedonian Human Resources Association that will take place on 13-14 October in the newly opened Skopje Marriott Hotel. The main topic of the event is Employee Engagement & Future Competencies for Economic Well-being. The…

Pinterest Launches Auction-Based Pricing to Take on Google's Ad Business 27/08/2016

Pinterest како нова директна конкуренција на Google Ads. Кој е подобар?

Pinterest Launches Auction-Based Pricing to Take on Google's Ad Business Pinterest is out to prove that it's a performance-driven advertising platform that can compete head-to-head with Google. Starting today, advertisers will be able to bid on cost-per-impression through an auction—much like Google's Display Network—to set prices.

How to Research and Locate Your Audience Using Social Media : Social Media Examiner 26/08/2016

Откријте како да ги пронајдете потрошувачите на социјалните мрежи и да се поврзете со вашата целна група:

How to Research and Locate Your Audience Using Social Media : Social Media Examiner Are you struggling to connect with your customers on social networks? Discover how to connect with your target audience on social media.

The Brexit Effect Is Just Beginning 25/08/2016

Последиците од Brexit штотуку започнаа. Дали оваа појава ќе стане заразна?

The Brexit Effect Is Just Beginning The fallout from Brexit and a nosedive in crude oil prices could precipitate another financial crisis.

How Nike Brilliantly Ruined Olympic Marketing Forever 22/08/2016

Како NIke го промени рекламирањето на Олимписките игри?

How Nike Brilliantly Ruined Olympic Marketing Forever Unless you happen to be a company like GE, Coca-Cola or McDonald's—a brand that can afford the reported $100 million to $200 million it costs to be an official Olympic sponsor—you'd better not mention the Rio games in your marketing. As social-savvy marketers have quickly learned, the U.S.

Lessons Learned From 10 Years Of Running My Small Business 03/08/2016

Мал бизнис кој успешно опстојува 10 години! Погледнете што можете да научите:

Lessons Learned From 10 Years Of Running My Small Business Statistics show that 96 percent of small businesses fail within 10 years. Here's how I've beaten the odds with my own small business while keeping my sanity.

02/08/2016

Честит Илинден!

31/07/2016

"Remember to enjoy being in this world, being able to do what you are doing." Stephen Schwartz

IKEA + HAY - a teaser for the collaboration 30/07/2016

Ново рекламно видео за мебел на Ikea кое не прикажува ниту едно парче мебел:

IKEA + HAY - a teaser for the collaboration The first look into the collaboration "YPPERLIG" between IKEA and danish furniture design company HAY. The film abstractly shows the materials that eventually…

Timeline photos 29/07/2016

Имајте пријатен продолжен викенд!

Want your school to be the top-listed School/college in Skopje?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Chris Liassides at the 8th International HR Conference in #SkopjeMarriott #MHRA #TheUniversityOfSheffield #International...
Репортажа за Меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд, СИТИ Колеџ на домашните медиуми.
Експертско интервју со д-р Димитрис Николаидис
Експертско интервју со профeсор Крис Лиасидис
Алумни средба, видео прилог - Екстра Ексклузив
Алумни средба, видео прилог - 24 Вести
Гостување во емисијата „Ја сакам Македонија“

Location

Category

Telephone

Address


Ulica Skupi, BB
Skopje
1000

Opening Hours

Monday 09:00 - 17:00
Tuesday 09:00 - 17:00
Wednesday 09:00 - 17:00
Thursday 09:00 - 17:00
Friday 09:00 - 17:00
Other Education in Skopje (show all)
Korcagin Korcagin
3-ta Makedonska Brigada 9
Skopje, 1000

the best school in the balkan

LOTEM School of Foreign Languages LOTEM School of Foreign Languages
Vodnjanska 60
Skopje, 1000

Училиште за странски јазици

Logos Oxford Logos Oxford
20 Oktomvri Br. 8
Skopje

T.C. Üsküp Eğitim Müşavirliği T.C. Üsküp Eğitim Müşavirliği
T. C. Üsküp Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği UI. Slavey Planina Bb 1000 Skopje/Macedonia
Skopje

T.C. Üsküp Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği

ООУ “Браќа Рамиз- Хамид“ - Скопје ООУ “Браќа Рамиз- Хамид“ - Скопје
Улица „Че Гевара“ бр. 80
Skopje, 1000

ООУ „Браќа Рамиз Хамид“- Скопје е урбано училиште сместено во општина Шуто Оризари. Наставата се изведува на македонски наставен јазик.

АлфаОмега μαθήματα ελληνικών АлфаОмега μαθήματα ελληνικών
Trifun Hadži Janev
Skopje, 1000

часови по грчки на далечина.

Gradinka Raspeana Mladost Gradinka Raspeana Mladost
R***r Boskovik Br. 6
Skopje

Macedonian Diatom Society-MDS Македонско Дијатомолошко Друштво МДД Macedonian Diatom Society-MDS Македонско Дијатомолошко Друштво МДД
Arhimedova 3
Skopje

Македонско Дијатомолошко Друштво МДД Скопје

ADP - North Macedonia ADP - North Macedonia
Mother Thresa
Skopje, 1000

ADP North Macedonia, është degë e ADP-s, që selinë qendrore e ka ne Prishtinë.

Финансиска поддршка за твојата инвестиција / Financial aid guide Финансиска поддршка за твојата инвестиција / Financial aid guide
Skopje

Се што треба да знаете за Законот за финансиска поддрш?

LinkAcross Development Center LinkAcross Development Center
Ulica Helsinki 47
Skopje, 1000

Центарот за Развој нуди програми за развој на компании

Бибиверзум Бибиверзум
БУлица Јане Сандански бр. 113 Б, влез 1, кат ПР, број 5
Skopje, 1000

„Бибиверзум“ е дел од големата образовна платформа на „Светот на Биби”.