Kurs po Germanski jazik

Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Kurs po Germanski jazik, Education, 22 Oktomvri bb, Radovis.

Operating as usual

Photos from Kurs po Germanski jazik's post 19/06/2023

Со некои од вас го завршивме долгогодишното дружење, а со некои доправа почнуваме да се дружиме и учиме заедно. Ви посакувам на сите убав, весел и исполнет летен распуст. Со нови сили почнуваме од септември 🍀📖📚 Violeta Behlimova

Photos from Kurs po Germanski jazik's post 10/06/2021

Das Schuljahr mit Masken tragen, Abstand halten ist vorbei 😊🍀 Ich wünsche Euch allen schöne und warme Ferien☀️💛🌸

10/06/2021

Das Schuljahr mit Masken tragen, Abstand halten ist vorbei 😊🍀 Ich wünsche Euch allen schöne und warme Ferien☀️💛🌸

26/01/2021
06/04/2019

Чест и задоволство ми е да споделам со сите Вас дека денес, нашите ученици кои го посетуваат нашиот јазичен центар "Герман Курс" - Радовиш, се пласираа на Државниот Натптевар по Германски јазик
VI одд - Памела Митева ,Матеј Цветковски
7 одд - Марија Србакова и Добрилка Ѓоргиева
8одд
1.место Сандра Филиповска 2.место Борис Ѓоргиевски и 3.место Лаура Стефановска
1 год. средно. 3.место Петар Ѓозев
Посебно сум горда на вас ученици мои !
Вашата наставничка Виолета Бехлимова

Photos from Kurs po Germanski jazik's post 28/01/2019

Ова е само мал дел од нашето царство каде царуваме, заедно учиме и другаруваме 😇 Во изминатите месеци бевме многу креативни, работевме на час и учевме заедно. Додека пак со поголемите ученици се дружевме и надвор од училницата.

Заедно се мотивираме за уште мнооогу по забавни и продуктивни месеци. 👏🏻❤️

Photos from Kurs po Germanski jazik's post 28/01/2019

Наградени ученици за септември, октомври, ноември и декември месец 👏🏻 Собравме доболно сили за уште мнооогу нови награди и пофалници 🤗 Браво за сите мои ученици 🤗😇

Timeline photos 24/08/2017
Timeline photos 17/08/2016

Уписите се во тек, побрзајте!
Наставата почнува на 15 .09.2016

Photos from Kurs po Germanski jazik's post 29/07/2016

Ви ветив дака ќе напишам нешто но на крај одлучив дека заслужувате едноставно да кажам дека бевте најхрабри ,најодговорни и најдостојни до крај ...честитки до сите а посебно до најмалиот... Mit Glück...

Photos from Kurs po Germanski jazik's post 02/07/2016

Vi blagodaram na site , blagodaram za druzenjeto , za odvoenoto vreme ,vreme koe ne vi bese slobodno no vie go posvetivte na germanskiot jazik ,pa zatoa na site vi cestitam od se srce i vi posakuvam posvetla idnina ...

Timeline photos 06/06/2015

Ich wünsche euch alles Gute!! ^_^

15/05/2015

Denesniot cas so grupata vo 17.30 Ilija ,Aleksandra ,Zane ,Sema ,Mete,Ivana ,Ilinka Pepi ..ke go odrzeme vo Vtornik vo 18.30h jas se izvinuvam za promenata :(

Timeline photos 07/05/2015

Konecno i najtalentiranata petorka !! em setaa ,em polagaa..pozdrav do vas Deca..CESTITKI !!

Timeline photos 05/05/2015

Cestitki na site za postignatite rezultati !!! Ich wünsche euch alles Gute!!

Timeline photos 22/04/2015

Cestitki do site za diplomite ..ubavo bese da se raboti so vakva grupa !!

Photos from Kurs po Germanski jazik's post 14/04/2015

ТРАДИЦИОНАЛНО!!! 13ти ЛЕТЕН ЈАЗИЧЕН КАМП ПО ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК ВО ГЕРМАНИЈА И АВСТРИЈА 2015!!! 13 пат- 13 дена!!!! ALL INCLUSIVE!!! - 2 ТЕРМИНИ!!!

Photos from Kurs po Germanski jazik's post 18/02/2015

Herzlichen Glückwunsch!!

Timeline photos 07/02/2015

Dodeleni i prvite diplomi vo German kurs -Radovis

Photos from Kurs po Germanski jazik's post 01/01/2015
Want your school to be the top-listed School/college in Radovis?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

📝🇩🇪👏

Location

Category

Telephone

Website

Address

22 Oktomvri Bb
Radovis
2420
Other Education in Radovis (show all)
Avto Skola SION Radovis Avto Skola SION Radovis
Radovis

- Од Сион, кој е врв на убавината, Бог заблиста. (Псалм50:2)

Obrazoven Centar EDUCO Obrazoven Centar EDUCO
Radovis, 2420

Образовниот центар EDUCO има за цел образование на деца?

Tehnicar Bezbednosti (B) - Nikola Tesla (Surdulica) Tehnicar Bezbednosti (B) - Nikola Tesla (Surdulica)
Radovis, 17530

Grupa smera: Tehnicar Bezbednosti, skole: Nikola Tesla, Surdulica

ОНБ "Браќа Миладиновци" - Радовиш ОНБ "Браќа Миладиновци" - Радовиш
Ulica , Ilindenska" B. B
Radovis, 2420

Официјална facebook страна на Општинска Народна Билиотека