Школа за гитара "Tausanov"

Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Школа за гитара "Tausanov", Middle School, 15 ти корпус бр. 23, Radovis.

Operating as usual

21/08/2019

Почитувани уписите за новата учебна година се во тек. Сите заинтересирани можат да се пријават на дадениот е-маил или на телефонскиот број.

07/09/2017

"Ех, камо среќа да ме запишеа на гитара како мал/а" - Наместо воздишки откако времето одминало кроце, нека одекнуваат солажи и акорди од мали нозе.

Почитувани уписите за новата учебна година се во тек. Сите заинтересирани можат да се пријават на дадениот е-маил или на телефонскиот број.

Timeline photos 12/10/2016

Официјално започнува со работа Школа за гитара "Tausanov" сите заинтересирани можат да се пријават на дадениот маил,телефонски број или на официјалната фан страна.

Want your school to be the top-listed School/college in Radovis?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Category

Telephone

Website

Address


15 ти корпус бр. 23
Radovis
2420
Other Radovis schools & colleges (show all)
Avto Skola SION Radovis Avto Skola SION Radovis
Radovis

- Од Сион, кој е врв на убавината, Бог заблиста. (Псалм50:2)

Obrazoven Centar EDUCO Obrazoven Centar EDUCO
Radovis, 2420

Образовниот центар EDUCO има за цел образование на деца?

IQ UP - Radovish IQ UP - Radovish
Radovis, 2420

Со IQ Up! едукацијата преку иновативна методологија ги в?

ООУ "Крсте Петков Мисирков" - Радовиш ООУ "Крсте Петков Мисирков" - Радовиш
Radovis, 2420

Основно Општинско Училиште "Крсте Петков Мисирков" - Р?

Tehnicar Bezbednosti (B) - Nikola Tesla (Surdulica) Tehnicar Bezbednosti (B) - Nikola Tesla (Surdulica)
Radovis, 17530

Grupa smera: Tehnicar Bezbednosti, skole: Nikola Tesla, Surdulica

ОНБ "Браќа Миладиновци" - Радовиш ОНБ "Браќа Миладиновци" - Радовиш
Ulica , Ilindenska" B. B
Radovis, 2420

Официјална facebook страна на Општинска Народна Билиотека

Kurs po Germanski jazik Kurs po Germanski jazik
22 Oktomvri Bb
Radovis, 2420