Музичко Училиште "Matrix" Прилеп

Музичко Училиште "Matrix" Прилеп

Comments

🎼🎵🎹🎶👌
И во Прилеп постои продавница за музички инструменти и потрошни материјали до fast food Пинк Пантер. Повелете ве очекуваме. МАРСИМО ДООЕЛ,Прилеп 075/603-123
Izvestuvanje za roditelite od učenicite: I VO PRILEP POSTOI PRODAVNICA ZA MUZIČKI IN STRUMENTI I POTROŠNI MATERIJALI DO FAST FOOD PINK PANTER. POVELETE, VE OČEKUVAME. Marsimo DOOEL 075/603-123

ПРВО приватно музичко во Прилеп.
Основни и напредни часови по гитара, бас гитара, клавијатури, тапани, соло пеење, кларинет, саксафон Основни и напредни часови по гитара, клавир, соло пеење, тапани, бас гитара

ПРВО приватно музичко училиште во Прилеп.
Основни и напредни часови по гитара, бас гитара, клавијатури, тапани, соло пеење, кларинет, саксафон.

Operating as usual

03/09/2021

Работиме на првиот официјален ДВД концерт на нашето школо!

078 278 541
Matrix Music

Работиме на првиот официјален ДВД концерт на нашето школо!

078 278 541
Matrix Music

Немир - Александра Трајческа и Денис Димоски 16/08/2021

Немир - Александра Трајческа и Денис Димоски

Ние сме горди на нашиот професор Денис, и Александра неговата ученичка, за фасцинантниот настап. Кога ученикот ќе го стигне учителот, тогаш знаеме дека сме направиле нешто навистина големо.

Продолжуваме понатаму!
078 278 541

Немир - Александра Трајческа и Денис Димоски Немир - Александра Трајческа и Денис ДимоскиМузика: Григор КопровТекст: Огнен НеделковскиПесната "Немир" е композиција која ја изведе еден од најдобрите дует...

05/07/2021

Ви го претставуваме новото видео кое го снимивме со нашите ученици Сергеј и Зорица, cover на легендарната песна Imagine на John Lennon.
Поддржете ги младите уметници со лајкување и споделување на видеото!

03/07/2021

Снимивме ново видео со нашите ученици Сергеј и Зорица. Очекувајте го наскоро!

Снимивме ново видео со нашите ученици Сергеј и Зорица. Очекувајте го наскоро!

22/06/2021

Нашиот ментор по клавир, Љупчо Шилоски.

078 278 541
Ве очекуваме!

Нашиот ментор по клавир, Љупчо Шилоски.

078 278 541
Ве очекуваме!

31/05/2021

Mila Moskov & Leo Todoroski - Bohemian Rhapsody

Нашите ученици се фантастични пејачи и инструменталисти, кои имаат иднина од светски карактер. Мила ја претставуваше Македонија на Евровизија и не направи горди со фантастичниот пласман, Лео е сериозен инструменталист на кого му предвидуваме светла иднина. ПОДДРЖЕТЕ ГИ со лајкување и споделување на видето!

09/05/2021

Ви го претставуваме Леонид, кој е наш ученик на клавир, со кој сработивме видео на познатата и прекрасна тема Moonlight Sonata - Ludwig Van Beethoven. Поддржете ја иднината на нашата музика со лајкување и споделување на видеото!

Уживајте!

30/04/2021

Работиме на нов снимен материјал! Matrix Music

Работиме на нов снимен материјал! Matrix Music

28/04/2021

Нашето студио работи со нашите ученици и почна да произведува сериозни резултати кои се очигледни. Очекувајте многу новости од Матрикс!

Нашето студио работи со нашите ученици и почна да произведува сериозни резултати кои се очигледни. Очекувајте многу новости од Матрикс!

24/04/2021

Simona Nasteska - Sucker

Ви ја претставуваме нашата ученичка Симона, која свири на гитара и пее. Сработивме преработка на песната Sucker - Jonas Brothers, со поинаков аранжман од оригиналот, снимено и продуцирано во нашето студио.
Поддржете Македонски Артисти, иднината на на музиката во овие простори!

Share/Like/Comment!

17/04/2021

Снимање на ново видео!

09/04/2021

Gino - Bring the Heat

Ви го претставуваме Андреј Гиноски, кој сними солажа врз уникатна, авторска трака. Андреј е сериозен гитарист, за кого иднината може да донесе големи и убави работи!

Поддржете ја иднината на македонската музика, со споделување и лајкување на видето!

05/04/2021

Со задоволство ви го претставуваме видеото на нашиот ученик Лука Маркоски, кој ја изведува песната "Hero" .
Тој свири гитара и пее помалку од една година, а кога ќе се спојат талентот и работата резултатот е очигледен. Песната е снимена во нашето студио.

Поддржете го Лука со лајкување и споделување на видеото!

05/04/2021

Лука Маркоски - Hero (Nickelback) Cover

Со задоволство ви го претставуваме видеото на нашиот ученик Лука Маркоски, кој ја изведува песната "Hero" .
Тој свири гитара и пее помалку од една година, а кога ќе се спојат талентот и работата резултатот е очигледен. Песната е снимена во нашето студио.

Поддржете го Лука со лајкување и споделување на видеото!

03/04/2021

Ден за снимање на нашите ученици! Тие добиваат третман на светско ниво!

078 278 541📞📞

Ден за снимање на нашите ученици! Тие добиваат третман на светско ниво!

078 278 541📞📞

01/04/2021

Индивидуални часови по тапани! Ве очекуваме и вас! Бројот е ограничен!
078 278 541 📞📞

24/02/2021

Дел од работата на нашите ученици на клавир!

Станете дел од најдоброто музичко училиште во Прилеп и регионот!
078 278 541 📞📞

13/02/2021

Со задоволство ви претставуваме видео на нашата ученичка Марија, која сними преработка во нашето школо. Уживајте!

Ве очекуваме!
078 278 541

Изведувач: Марија Алинчанец
Инструментација, аудио и видео продукција: David Neskoski Official Matrix Music

10/02/2021

Модерно пијано со проф. Љупчо Шилоски-Шилото!

Ве очекуваме! ☎️

📞📞 078 278 541 📞📞

Photos from Музичко Училиште "Matrix" Прилеп's post 09/02/2021

Нашиот нов мултифункционален кабинет е спремен за работа! Станете дел од најдоброто музичко училиште во Прилеп и регионот!

Ве очекуваме!
078 278 541

05/02/2021

Love the way you play with CBG Jam Tracks!

Давид Нешкоски - проф. по гитара

078 278 541
Ве очекуваме!

02/02/2021

Станете и вие дел од најдоброто музичко училиште во Прилеп и регионот! Имаме одличен прогрес на учениците, со нивниот ментор!

078 278 541
Ве очекуваме! Број е ограничен!

[01/01/21]   Среќна нова година и бериќетни божиќни празници од тимот на Матрикс! Се гледаме во новата година, со нови сили и нови предизвици!

Mila Moskov (Macedonia) EZERSKI BISERI VIRTUAL 06/12/2020

Mila Moskov (Macedonia) EZERSKI BISERI VIRTUAL

Одлична изведба на нашата ученичка Мила!
👏👏

Mila Moskov (Macedonia) EZERSKI BISERI VIRTUAL

22/09/2020

Ексклузивно! 3 месечен 20% ПОПУСТ, за сите ново запишани ученици на тапани, кларинет, саксафон и клавир!

Понудата трае наредните 15 дена!
Побрзајте, бројот е ограничен!
078 278 541

Ексклузивно! 3 месечен 20% ПОПУСТ, за сите ново запишани ученици на тапани, кларинет, саксафон и клавир!

Понудата трае наредните 15 дена!
Побрзајте, бројот е ограничен!
078 278 541

markukule.mk 07/09/2020

Ја освојува публиката каде и да се појави: Филип Николоски од Прилеп поседува прекрасен глас (Видео) - Маркукуле

🙏

markukule.mk Музичкото училиште “Матрикс” во саботата пред Саат кулата во Прилеп имаше свој концерт на кој настапија нивните ученици. Според прикажаното Прилеп располага со г...

07/09/2020

05.09.2020 Годишен Концерт на Матрикс

05/09/2020

Ви благодариме на оддадената поддршка! Се гледаме на следниот концерт!

04/09/2020

Имаме сериозни музичари! Поддржете ги со вашето присуство на утрешниот концерт, 05.09.2020, под саат кулата во Прилеп, со почеток од 20ч.
Ве очекуваме!

04/09/2020

Се спремаме за утрешниот концерт! Ве очекуваме!

31/08/2020

Се спремаме за настап! Сабота, 05.09.2020, пред Саат Кула во Прилеп, 20ч. Се гледаме!

25/08/2020

Ви го претставуваме нашиот концерт оваа година. И покрај сите потешкотии организираме настан каде нашите ученици ќе се престават во најдобро светло. Ве очекуваме! 05.09.2020 , под саат кулата во Прилеп, Чоше Кафе, со почеток од 20:00ч.

06/08/2020

МАТРИКС Музичко училиште располага со најсовремена музичка опрема, пo светски стандарди! Станете дел и вие од музичката фамилија на Матрикс! Ве очекуваме!

078 278 541

02/08/2020

Denis Dimoski & David Neskoski - Jano mori

Follow Denis Dimoski on Instagram: https://www.instagram.com/denisdimoski/ Follow Denis Dimoski on Facebook: https://www.facebook.com/ddimosky/ Follow David ...

29/07/2020

Ве очекуваме и вас!
078 278 541📲

Добредојдовте на ФБ страната на првото приватно музичко училиште во Прилеп!

ПРВО приватно музичко училиште во Прилеп.
Основни и напредни часови по гитара, бас гитара, клавијатури, тапани, соло пеење, кларинет, саксафон.

Давид Нешкоски професор по гитара и бас гитара

Љупчо Шилоски професор по клавир

Зоки Настески професор по тапани

Videos (show all)

Mila Moskov & Leo Todoroski - Bohemian Rhapsody
Simona Nasteska - Sucker
Gino - Bring the Heat
Лука Маркоски - Hero (Nickelback) Cover

Location

Products

Основни и напредни часови по гитара, клавир, соло пеење, тапани, бас гитара, кларинет, саксафон

Telephone

Address


Партизанска 21
Prilep
7500

Opening Hours

Monday 10:00 - 20:00
Tuesday 10:00 - 20:00
Wednesday 10:00 - 20:00
Thursday 10:00 - 20:00
Friday 10:00 - 20:00
Saturday 10:00 - 20:00
Other Prilep schools & colleges (show all)
СОУ „Ристе Ристески - Ричко“ - Прилеп СОУ „Ристе Ристески - Ричко“ - Прилеп
Населба Точила бб
Prilep, 7500

Официјална Facebook страница на Средното општинско училиште „Ристе Ристески – Ричко“ - Прилеп

Ekonomisti - Optimisti Ekonomisti - Optimisti
Prilepski Braniteli Br. 143
Prilep

Мисија: Ние сме креатори на позитивна мисла. Ние дејствуваме. Ние се бориме против песимизмот.

Наставник Гоце Бумбароски Наставник Гоце Бумбароски
Борка Талески
Prilep, 7500

Секоја генерација расте врз рамениците на претходната...

ЕДУ Шампиони ЕДУ Шампиони
Vo Blizina Na OOU"Kire Gavrlioski".
Prilep, 7500

ЕДУ Шампиони - Едукативен Јазичен центар и центар за ДНЕВЕН ПРЕСТОЈ за учениците од ПРВО до ПЕТТО одд.

Учи Италјански во Прилеп - Learn italian in Prilep Учи Италјански во Прилеп - Learn italian in Prilep
ул. Питу Гули 6
Prilep

CIAO! Do you want to learn italian for FREE! Come to Info Sega's office and learn italian with Erasmus volunteers from Italy.

СОУ Гимназија „Мирче Ацев“ - Прилеп СОУ Гимназија „Мирче Ацев“ - Прилеп
ул.„Прилепски бранители“ бр 96 А
Prilep, 7500

Средно општинско училиште Гимназија "Мирче Ацев" - Прилеп

English corner-Primary school Liria-Zhitoshe English corner-Primary school Liria-Zhitoshe
Prilep, 7504

English corner of primary school Lira , Zhitoshe is created to help students improve their english as well as offering additional materials .

ООУ "Гоце Делчев" - Прилеп ООУ "Гоце Делчев" - Прилеп
Мечкин Камен б.б.
Prilep, 7500

Официјална страна на училиштето

‚‚Димико Ели‚ Друштво за странски јазици ‚‚Димико Ели‚ Друштво за странски јазици
Марко Деспотоски 23
Prilep, 7500

Друштво за странски јазици, математика,природни науки, физика, дневен престој ‚‚Димико Ели‚‚ Прилеп

Театар „Чин 4 Сцена 5“ Театар „Чин 4 Сцена 5“
булевар Гоце Делчев 18
Prilep, 7500

Официјална страна на училиштето за театар „Чин 4 Сцена 5“

Helen Doron English Prilep Helen Doron English Prilep
ул. Александар Македонски бр. 314
Prilep, 7500

www.helendoron.mk Иновативен метод за рано изучување англиски јазик и ран детски развој