LCF Clubs - Prilep

Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from LCF Clubs - Prilep, School, Републиканска 4, Prilep.

Operating as usual

Timeline photos 01/09/2020

Англиски јазик за деца
Одберете го најдоброто за Вашето дете
☎️ Скопје - 071 330 900
☎️ Прилеп - 071 762 491

Timeline photos 29/08/2020

📣 BACK TO SCHOOL - 2020/21 УПИСИ
( Почитувајќи ги протоколите препорачани од Комисијата за заштита од заразни болести и Министерството за здравство)
Одберете го моделот кој Вас најмногу Ви одговара
- училница или online
☎ СКОПЈЕ - 071 330 900
☎ ПРИЛЕП - 071 762 491

30/06/2020
Timeline photos 01/06/2020
Photos from LCF Clubs - Prilep's post 28/04/2020
Photos from LCF CLUBS Macedonia's post 22/04/2020
Photos from LCF Clubs - Prilep's post 22/04/2020

📯📯📯ПОБЕДНИЦИ !!!!!!!!
Прекрасни цртежи пристигнаа на нашиот мејл, Ви благодариме на сите за учеството.
За вложениот труд LCF CLUBS MACEDONIA одлучи да ги награди:

🌟Дамјан Динковски (Скопје)
🌟Илеана Папастереска (Скопје)
🌟Софија Иваноска (Прилеп)
🌟Филип Мицев (Струмица)
🌟Сара Лазарова (Велес)

✨ СРЕЌЕН ВЕЛИГДЕН ✨✨

За наградите победниците ќе бидат исконтактирани на мејл

19/04/2020

Христос воскресна!
Честит Велигден ви посакува ЛЦФ Клубс - Прилеп

16/04/2020

📯 НАГРАДНА ИГРА 🎉🎊🎉

За сите наши ученици, но и за тие што не се 😉
LCF CLUBS MACEDONIA ќе ја награди најубавата ликовна творба на тема ВЕЛИГДЕН.
Искористете го престојниот празник ,слободното време заедно со Вашите најмили и бидете креативни.
Вашите цртежи испратете ги на нашиот mail: [email protected] најдоцна до понеделник 20.04.2020г.

Во среда 22.04.2020г ќе го објавиме победникот!

Photos from LCF Clubs - Prilep's post 26/03/2020

Reunited again!

Од Понеделник, 30.03.2020, продолжуваме со наставата - онлајн! Со нетрпение чекаме да ги видиме нашите ученичиња и, иако во вакви тешки времиња, се радуваме во иста мера со нив, како во моментот кога повторно ги здогледаа своите другарчиња денес

10/03/2020

Почитувани родители,
следејќи ги препораките од Министерството за Здравство и одлуката на Владата на Р. Македонија Ве информираме дека LCF CLUBS нема да одржува настава во следните 2 недели.

05/03/2020

Learners... explorers... promising minds & future world citizens...

19/01/2020

❄️Јануарски уписи!❄️
Специјален зимски попуст од 20%. За деца од 6мес-14год
Јавете се на 071 762 491 и закажете бесплатен демо час.
📣📣ПРОМОТИВНО, секој ПЕТОК во 18 часот - LCF FUN FRIDAY FOR MOMMIES AND BABIES

❤️Вашето дете го заслужува најдоброто.
ЛЦФ КЛУБС ❤️

Photos from LCF Clubs - Prilep's post 10/01/2020

Почитувани родители и дечиња,

сакаме да ве известиме дека ЛЦФ Клубс - Прилеп ќе започне со работа од 15.01.2020 година. Со нетрпение и задоволство ве очекуваме да се дружиме преку англискиот јазик, песна, игра и забава со нашите и ваши миленици - Jazz Bear и William the Snail.
Дотогаш, ви ги честитаме уште еднаш Божиќните и Новогодишните празници и ви посакуваме убав одмор.

Со почит, вашиот ЛЦФ Клубс - Прилеп

10/01/2020

LCF FUN FRIDAY FOR MOMMIES AND BABIES!!!

ЈAZZ BEAR навистина сака да зборува англиски, да пее и да си игра со децата, а знае дека и Вие го сакате истото.

LCF Baby Club курсеви за најмладите наши членови, во кои заедно со родителите учиме и се дружиме со англискиот јазик. Без разлика дали Вие зборувате англиски или не, сега е идеално време Вашето дете да научи а во исто време заедно со Вас да поминете квалитетно и незаборавно време.

Започнувајќи од 17.01.2020 година, еднаш неделно, секој Петок во 18 часот во просториите на ЛЦФ Клубс - Прилеп - бидете дел од LCF FUN BABY CLUB
LCF со ❤️ за најмалите!

Photos from LCF Clubs - Prilep's post 31/12/2019

May the new year bring joy, peace and happiness to us all! Happy New Year!

Photos from LCF Clubs - Prilep's post 27/12/2019

Presents for our hard-working students

Photos from LCF Clubs - Prilep's post 25/12/2019

Making Christmas ornaments...

Photos from LCF Clubs - Prilep's post 19/12/2019

Holiday spirit...

Want your school to be the top-listed School/college in Prilep?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Category

Telephone

Website

Address


Републиканска 4
Prilep
7500

Opening Hours

Monday 12:00 - 20:00
Tuesday 12:00 - 20:00
Wednesday 12:00 - 20:00
Thursday 12:00 - 20:00
Friday 12:00 - 20:00
Other Schools in Prilep (show all)
„EDU Boomerang - Edukativen Trening Centar“ „EDU Boomerang - Edukativen Trening Centar“
BUlica Goce Delcev 33/2
Prilep, 7500

Организираме тренинг курсеви (екстензивни и интензивн

Wunderkind Wunderkind
Цане Коњарец 55, Прилеп
Prilep, 7500

Прв центар за странски јазици со едукативен престој за деца на германски јазик во Прилеп!

IQ UP - Prilep IQ UP - Prilep
Улица Пере Тошев 38
Prilep

Со IQ Up! едукацијата преку иновативна методологија ги воведуваме децата во магичниот свет на науката

Britanica School Centar Britanica School Centar
до ОУ. "Кире Гаврилоски-Јане"
Prilep, 7500

Едукативен јазичен центар-Прилеп

Logos Oxford Prilep Logos Oxford Prilep
Ulica 11-ti Oktomvri 55
Prilep, 7500

Вложувајте во себе и во своето знаење заедно со Логос О

London Global- centar za stranski jazici London Global- centar za stranski jazici
Vera Ciriviri 27
Prilep, 7500

English corner-Primary school Liria-Zhitoshe English corner-Primary school Liria-Zhitoshe
Prilep, 7504

English corner of primary school Lira , Zhitoshe is created to help students improve their english as well as offering additional materials .

Helen Doron English Prilep Helen Doron English Prilep
Улица Александар Македонски бр. 314
Prilep, 7500

www.helendoron.mk Иновативен метод за рано изучување англиски