Wunderkind

Wunderkind

Прв центар за странски јазици со едукативен престој за деца на германски јазик во Прилеп!

Operating as usual

Photos from Wunderkind's post 26/11/2023

Курс по Германски јазик.

28/09/2023
Photos from Wunderkind's post 05/09/2023

Септемвриските уписи се во тек..
Бидете и вие вундеркинд.
-Дневен престој за деца од 2 до 5 години.
-Претпладне од 08 до 12 часот.

Photos from Wunderkind's post 24/08/2023

Дневен престој за деца од 2 до 3 години.

Photos from Wunderkind's post 06/07/2023

Децата од нашата градинка, се и "децата од нашата улица". Имаат можност да си играат во дворот под сенка, во природа непосредно да ја проучуваат материјата земја и заедно да учиме да ја почитуваме, обликуваме и зачуваме чиста. Исто како кога и ние бевме деца.

Photos from Wunderkind's post 20/06/2023

Изработка на нашите вредни дечиња.

Photos from Wunderkind's post 02/06/2023

Имам огромна чест и привилегија да сум родена на интернационалниот ден на детето 1ви- Јуни. Не само што го славам мојот роденден туку и мисијата и посветеноста на работата со деца.

Photos from Wunderkind's post 22/05/2023

Изработка од нашите вредни дечиња.

Photos from Wunderkind's post 16/05/2023

Изработка на вредните рачиња на нашите дечиња.

09/05/2023

Нови уписи!
Дневен престој за деца од 2 до 5 години.
Претпладне од 8 до 12 часот.
Попладне од 14 часот до 18 часот.

Photos from Wunderkind's post 18/04/2023

Von unserem Bastelwerkstatt zum Ostern. Frohe Ostern!
Дел од работилницата по повод Велигден! Христос воскресе!

Photos from Wunderkind's post 02/04/2023

Пролетни уписи!
НОВО!!!
Дневен престој за деца од 2-5 год.

Photos from Wunderkind's post 02/04/2023

Тимот на Wunderkind на вебинарот за германски јазични курсеви за деца и млади!

31/03/2023

Дали сакате вашето дете да се едуцира на германски јазик додека си игра? Тогаш, нашата градинка, во склоп на центарот за германски јазик Вундеркинд, која работи според германската програма FaireКita, е идеалното место за вашето дете!
*
Дневниот престој е наменет за деца на возраст од 2 до 5 години и нуди многу за вашето дете полесно да го спознае германскиот јазик преку игри, песни, едукативни содржини и креативни активности, според стандардите на германските образовни институции.
*
За децата од школските клупи, од 6 до 9 год. и тинејџери над 9 год. центарот нуди специјализирани курсеви прилагодени на нивната училишната програма по германски јазик.
А за вас возрасните, модерни и флексибилни онлајн курсеви по германски јазици за сите нивоа, почнувајќи од А1 па се до Ц1 ниво. Нашите професионалци ќе ве спремат за успешен престој во Германија и ќе ве подготват на сите јазични предвизици.
*
Пријавете се сега и дозволете им како на вашите деца така и себеси да уживате во предноста во животот, едуцирајќи се на еден од најизучуваните јазици во светот, во право време и место!
*
Вундеркинд, тоа си ти, тоа сум јас, ние сме тие!

Photos from Wunderkind's post 22/03/2023

Der erste Frühlingstag .
-Дел од работилницата за денот на пролетта.

Photos from Wunderkind's post 09/03/2023

Von dem Werkstatt zum Frauentag!/ Дел од работилницата по повод денот на жената 8-ми Март!💐

Photos from Wunderkind's post 24/02/2023

Fasching ( Прочка) in Wunderkind.
Дел од работилницата за маски од вредните рачиња на нашите дечиња.

Photos from Wunderkind's post 26/01/2023

Честитки на нашиот верен и успешен ученик Александар, кој само за една и пол година почнувајќи од најосновно А1.1 ниво, со многу труд, активна и интензивна работа, без никакви изговори денес го положи високото Б1-ниво на испитниот центар при Институтот и Работнички универзитет VHS-Erding, во Баварија, Германија. Благодариме на довербата, соработката и честа заедно да ги славиме твоите успеси!

Photos from Wunderkind's post 19/01/2023

Јануарски уписи!

Што нудиме?

- За сите ученици да се вратат со нови сили во училишните клупи, специјален курс кој го следи учебникот на учениците и е еден чекор пред наставничката во училиште;

- За сите родители кои се припремаат за преселување во Германија и сакаат да ги припремат своите најмили на новите предизвици, ние сме први што нудиме дневен престој со вклучена едукација на Германски јазик за деца од 3 до 5 години;

-Часови по Германски за основци, спремања за тестови и испити по Германски за сите степени;

-Курсеви за возрасни од степен А1 до Б2;

(За почетниците имаме специјална награда за дополнителна мотивација за учење. Доколку го положите завршниот А1 тест со висока оценка, добивате бесплатно спремање, а и полагање на интернационалниот признат А1 Гете сертификат во Скопје. Истиот може да ви послужи за барање на работа, апликација за виза и сл.)

Photos from Wunderkind's post 03/01/2023

Frohes Neues Jahr und Frohe Weihnachten
-Дел од новогодишната работилница од вредните рачиња на нашите дечиња.

31/12/2022

Тимот на Вундеркинд ви посакува среќна и бериќетна Нова 2023 год. !

Photos from Wunderkind's post 04/12/2022

Kinderkurs / Курс по Германски јазик за деца.

Photos from Wunderkind's post 31/10/2022

Kinderkurs/ Курс по Германски јазик за деца.

Photos from Wunderkind's post 14/10/2022

Kinderkurs / Курс по Германски јазик за деца.
Се учи по најактуелни материјали од германската издавачка куќа Hueber.

Photos from Wunderkind's post 06/10/2022

Декоративна есенска слика.
Изработка на Бисера и Мелина.👏🧡💛

Photos from Wunderkind's post 06/10/2022

Декоративни есенски венчиња и миризливи перничиња со природни ароматски цвеќиња од вредните рачиња на нашите дечиња!

Photos from Wunderkind's post 06/10/2022

Есенска работилница!

Want your school to be the top-listed School/college in Prilep?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

..............Со задоволство објавуваме: Започнуваме Нова Авантура на Германски Јазик: За Сите Возрасти!Центарот за стра...
Септемвриски уписи за 6то ,7мо и 8мо одделение се во тек...Бидете и вие вундеркинд.
Дали сакате вашето дете да се едуцира на германски јазик додека си игра? Тогаш, нашата градинка, во склоп на центарот за...
Тимот на Вундеркинд ви посакува среќна и бериќетна Нова 2023 год. !
Willkommen!

Location

Telephone

Website

Address


Цане Коњарец 55, Прилеп
Prilep
7500

Opening Hours

Monday 08:30 - 17:30
Tuesday 08:30 - 05:30
Wednesday 08:30 - 17:30
Thursday 08:30 - 05:30
Friday 08:30 - 17:30
Other Prilep schools & colleges (show all)
„EDU Boomerang - Edukativen Trening Centar“ „EDU Boomerang - Edukativen Trening Centar“
BUlica Goce Delcev 33/2
Prilep, 7500

Организираме тренинг курсеви (екстензивни и интензивн

LCF Clubs - Prilep LCF Clubs - Prilep
Републиканска 4
Prilep, 7500

IQ UP - Prilep IQ UP - Prilep
Улица Пере Тошев 38
Prilep

Со IQ Up! едукацијата преку иновативна методологија ги воведуваме децата во магичниот свет на науката

Britanica School Centar Britanica School Centar
до ОУ. "Кире Гаврилоски-Јане"
Prilep, 7500

Едукативен јазичен центар-Прилеп

ЕДУ Шампиони ЕДУ Шампиони
Во близина на ООУ:" КИРЕ ГАВРИЛОСКИ" и населба ТОЧИЛА, К5/Б
Prilep, 7500

ЕДУ Шампиони - Едукативен Јазичен центар и центар за дневен престој од ПРВО до ПЕТТО одделение.

Halife Baba Erenler Sabedin Yusufoski Halife Baba Erenler Sabedin Yusufoski
Kanatlar Köyü
Prilep, 7514

ÖĞRETMEN

Logos Oxford Prilep Logos Oxford Prilep
Ulica 11-ti Oktomvri 55
Prilep, 7500

Вложувајте во себе и во своето знаење заедно со Логос О

London Global- centar za stranski jazici London Global- centar za stranski jazici
Vera Ciriviri 27
Prilep, 7500

English corner-Primary school Liria-Zhitoshe English corner-Primary school Liria-Zhitoshe
Prilep, 7504

English corner of primary school Lira , Zhitoshe is created to help students improve their english as well as offering additional materials .

Helen Doron English Prilep Helen Doron English Prilep
Улица Александар Македонски бр. 314
Prilep, 7500

www.helendoron.mk Иновативен метод за рано изучување англиски