Prodavnica za kompjuteri 2

Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Prodavnica za kompjuteri 2, School, 15th korpus, Ohrid.

Want your school to be the top-listed School/college in Ohrid?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Category

Telephone

Website

Address

15th Korpus
Ohrid
6000
Other Schools in Ohrid (show all)
Art center "Baby school" Art center "Baby school"
Ohrid

Прв 💥 едукативен центар за деца 🙋‍во Охрид Первый 💥 образовательный центр для детей 🙋‍♀️ в Охриде

OОУ „Григор Прличев", Охрид OОУ „Григор Прличев", Охрид
Улица “Димитар Влахов“ бр. 65
Ohrid, 6000

ООУ „Григор Прличев“ Охрид

Malac Genijalac Ohrid - Училиште за ментална аритметика Malac Genijalac Ohrid - Училиште за ментална аритметика
MK, Boulevard Turistichka 32
Ohrid, 6000

Уписите се во тек! 🔹Нумикон 🔸Малац Сезнајко 🔹Ментална аритметика За деца кои го менуваат светот🌍

IQ UP - Ohrid IQ UP - Ohrid
Mite Bogoeski
Ohrid, 6000

Со IQ Up! едукацијата преку иновативна методологија ги в?

ООМУ "Методи Патче" - Охрид ООМУ "Методи Патче" - Охрид
Nikola Karev 4
Ohrid, 6000

OOMU "Metodi Patche" - Ohrid

Плус Бон-Тон Плус Бон-Тон
Ohrid

Среќни и весели и дечиња ���

Образовен Центар Opportunity Ü Образовен Центар Opportunity Ü
Даме Груев 155, Охрид
Ohrid, 6000

Образовен Центар Opportunity Ü * образованието е најважно за понатамошните успеси во сите сфери од животот *

Lingva Hope Lingva Hope
Dame Gruev 63A
Ohrid, 6000

Лингва Хоуп -центар за странски јазици

Helen Doron English Ohrid Helen Doron English Ohrid
Улица Димитар Влахов 46 лок. 2
Ohrid, 6000

www.helendoron.mk Иновативен метод за рано изучување англиски

YES- English Language School YES- English Language School
Ulica , Dame Gruev" Br. 207 V
Ohrid, 6000

Училиштето за англиски јазик ,,YES" нуди програма за изучување на англискиот јазик со најнови и најсовремени методи за сите нивоа.