Центар за странски јазици "Wort"

Центар за странски јазици, преводи и судски преводи

Курсеви за деца (предучилишна и училишна возраст), средношколци и возрасни по: Германски, Англиски, Француски, Италијански, Грчки, Албански и Турски јазик.
Преводи и судски преводи

Operating as usual

12/04/2024

Express Publishing 💚
Professional development.

01/04/2024

April Fool's ! 😻

01/04/2024

St.Patrick's Day 🍀 Spring Day 🌸
🤗

25/03/2024

Погледнете го целосниот reel на нашиот Инстаграм профил и заследете нѐ 💚🍀

st.patrick

21/03/2024

Матуранти, време е да почнат подготовките за вашите испити. Ние сме тука за вас 💚

21/03/2024

Биди кул и подготви се навреме 🧑‍🎓⏳

Photos from Центар за странски јазици "Wort"'s post 08/03/2024

Dear ladies, 😍
Our smart and sweet Wortians wish you a
Happy International WOMEN'S DAY ❤️🌸💜🌹

30/01/2024

📣ПОСЛЕДНА НЕДЕЛА ЗА УПИСИ за возрасни и средношколци! Почеток: 05.02
🔸Курсеви во група (фев-мај)
🔸Индивидуални часови
🔸Подготовка за меѓународни сертификати 🔸Подготовка за полагање матура
🔸Помош за вашите проектни/семинарски
🔸Македонски за странци
📍Бесплатен тест за ниво
🇬🇧 070/933-544
🇩🇪 071/380-090
🇲🇫 072/220-436

Драги наши, почнуваме со уписи за средношколци и возрасни, за претстојниот семестар. Пријавете се за курс по германски, француски, англиски. Почеток на настава 05.02.
📞 Германски 071/380-090, Француски 072/220-436, Англиски 070/933-544.

26/01/2024

Фамилијарни попусти:
2+1 гратис,
10% за втор јазик.
Уписите за возрасни и средношколци се во тек !

21/01/2024

Драги наши Вортовци, од утре продолжуваме со детските курсеви по англиски и француски. Секоја група си доаѓа по веќе утврдените термини од претходно. Со среќа, и голем успех во второто полугодие 🎉💚
📌 Доколку некој сака да ни се приклучи сега, има слободни места во групите по англиски од 3 до 8 одд (за 4 и 5 има само по едно слободно место), и во групите по француски од 6 до 9 одд.

09/01/2024

Драги наши, почнуваме со уписи за средношколци и возрасни, за претстојниот семестар. Пријавете се за курс по германски, француски, англиски. Почеток на настава 05.02.
📞 Германски 071/380-090, Француски 072/220-436, Англиски 070/933-544.

SECRET SANTA PARTY @WORT 29/12/2023

Со секоја помината година растеме, созреваме, запознаваме нови лица, учиме, се надоградуваме, и најважно од сé - создаваме сеќавања - моменти со кои ни се полни душата од вашите насмевки. Ви благодариме на посетеноста драги наши Вортовци, ВИЕ сте причината поради која НИЕ постоиме.
СРЕЌНА НОВА и среќни празници ! Ве сака, ваш WORT ❤️

Photos from Центар за странски јазици "Wort"'s post 29/12/2023
26/12/2023

Потсетување:
Утре, среда, 27.12 ќе се одржи новогодишна забава во 19:00 часот со тема SECRET SANTA.
Часови во текот на денот нема да се одржуваат. За сите детали, ве молиме да си го отворите настанот и да ги проверите пораките во групите на Messenger.
https://facebook.com/events/s/secret-santa-party-wort/1843964582702759/

Thanksgiving Day in the USA '23 01/12/2023

🦃 Follow us on Instagram: wort_language_centre
https://instagram.com/stories/wort_language_centre/3248321340253568613?igshid=ZDBjMWI0ZjMxOQ==

Часови по култура и цивилизација - Денот на благодарноста во САД.
1. Учиме за историјата на овој ден и усвојуваме нов вокабулар.
2. Креираме пораки за благодарност, Thanksgiving мени, и смешна приказна преку активноста Mad Libs.
3. Одгатнуваме пораки во Морзеова азбука, местиме сложувалка.
4. Ја следиме парадата на MACY во живо.
5. Учиме што се Black Friday и Cyber Monday.
6. Игри: Пронајди го пердувот од мисирка. Изведи го популарниот танц The Turkey Dance.

17/11/2023

ВОРТОВЦИ, ОД СЕГА МОЖЕ ДА НЀ СЛЕДИТЕ И НА ИНСТАГРАМ 💚

instagram.com

07/09/2023

Учете АНГЛИСКИ во WORT ! Групи за предшколска, основци, средношколци и возрасни. Бесплатен тест за ниво за возрасни. Нудиме подготовка за полагање меѓународни сертификати (TOEFL, IELTS, CAMBRIDGE EXAMS). Индивидуални часови за возрасни, преводи, македонски за странци.
Контакт 💁‍♀️ Проф. Марија: 070/933-544

Want your school to be the top-listed School/college in Negotin Vardarski?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

St.Patrick's Day 🍀 Spring Day 🌸🤗
#augmentedrealityapp #3dmodels  #englishlearning #presentations #videos #audiotasks
Sunny theatre on a cloudy day #theatrekids #learnenglishdaily #puppetshow #fairyland
#maythefourthbewithyou #learnenglishdaily #starwars #welovefun #funlearningforkids
#springtimefun #learnenglishdaily #earthday2023
#womensday2023 #loveisallaround #happystudents #learnenglishdaily
#internationalwomensday
Season's Greetings!

Category

Telephone

Website

Address


Marshal Tito B. B
Negotin Vardarski
1440
Other Schools in Negotin Vardarski (show all)
Alfa Word 95 -Центар за странски јазици и судски п Alfa Word 95 -Центар за странски јазици и судски п
Negotin Vardarski, 1440

* Kursevi po angliski jazik za site stepeni i vozrasti * Sudski prevodi od angliski jazik * Bogata nagradna igra za ucebnata 2016/17 godina