Eden Na Eden Fudbalska-Skola

Eden Na Eden Fudbalska-Skola

Comments

СЕЛЕКТИРАЊЕ 2018
За СПОРТСКА АКАДЕМИЈА - фудбал
за учебна година 2018/2019
Битола (други градови кои ги опфаќа ова селектирање: Ресен, Демир Хисар, Могила, Новаци)
Датум: 26.04.2018 (четврток)
Место: Терен на Општина Битола со вештачка трева
Почеток: 12.00 часот
Собир и евидентирање: 11.00 часот – пријавување најдоцна до 23.04.2018 г. кај регионалниот координатор Лазo Гаштаров 076/282 070

�� ФК Еден На Еден ��
� Могила �

Operating as usual

30/06/2021
Photos from Eden Na Eden Fudbalska-Skola's post 20/06/2021

🏆3-то место на меѓународниот "Воска куп"

🔴⚫ Еден На Еден - Могила ⚫🔴
🏆🇲🇰🏆

19/06/2021

1/2 финалееее 🏆🏆🏆 ген. 2008

ФК Еден На Еден - Фљамунтари 4-1
Могила Струга
Стрелци:
Даниел Матевски ⚽️⚽️
Јован Мрмачовски ⚽️
Леонид Петровски ⚽️

1/2 финалееее 🏆🏆🏆 ген. 2008

ФК Еден На Еден - Фљамунтари 4-1
Могила Струга
Стрелци:
Даниел Матевски ⚽️⚽️
Јован Мрмачовски ⚽️
Леонид Петровски ⚽️

Photos from Eden Na Eden Fudbalska-Skola's post 19/06/2021

Ген.2012 - Поразени во одлична игра:

ФК Еден На Еден - ФК Олимпик Тирана 2-4
Македонија Албанија
🇲🇰 🇦🇱
Стрелец:
Виктор Талевски ⚽️⚽️

Photos from Eden Na Eden Fudbalska-Skola's post 18/06/2021

Многу борба за реми на ген. 2012:

ФК Еден На Еден - ФК Етиен Тирана 1-1
Македонија Албанија
🇲🇰 🇦🇱
Стрелец: Иван Гулевски

18/06/2021

Генерација 2011 го доживеа првиот пoраз:

ФК Еден На Еден - ФК Аеродром 1-4
Могила Скопје
Стрелец:
Лука Брсаковски ⚽️

Генерација 2011 го доживеа првиот пoраз:

ФК Еден На Еден - ФК Аеродром 1-4
Могила Скопје
Стрелец:
Лука Брсаковски ⚽️

Photos from Eden Na Eden Fudbalska-Skola's post 18/06/2021

Гснерација 2012 моќно против Кичевчани:

ФК Еден На Еден - ФК Влазними 4-2
Могила Кичево

Стрелци:
Марко Мрмачоски ⚽️⚽️
Виктор Талевски ⚽️
Марио Марковски ⚽️

Photos from Eden Na Eden Fudbalska-Skola's post 17/06/2021

Две победи и еден пораз на првиот ден во Охрид:

ФК Еден На Еден - ФК Јувентус Тирана 2-1
Македонија Албанија
🇲🇰 🇦🇱
Стрелци: Генерација 2011
Виктор Талевски ⚽️
Павел Саботковски ⚽️

ФК Еден На Еден - ФК Јуниор 6-2
Македонија Албанија
🇲🇰 🇦🇱
Стрелци: Генерација 2008
Јован Мрмачовски ⚽️
Даниел Матевски ⚽️⚽️
Бојан Шакревски ⚽️⚽️
Михаил Простиженовски ⚽️

ФК Еден На Еден - ФК Донбоско 0-2
Македонија Албанија
🇲🇰 🇦🇱
Генерација 2012

Мерак за душата, дечињата од Могила навиваат за Македонија (ВИДЕО) - sportmedia.mk 14/06/2021

Мерак за душата, дечињата од Могила навиваат за Македонија (ВИДЕО) - sportmedia.mk

❤🇲🇰❤

Мерак за душата, дечињата од Могила навиваат за Македонија (ВИДЕО) - sportmedia.mk Цела Македонија е сплотена и навива за фудбалската репрезентација. Историскиот успех на нашите репрезентативци ќе се помни засекогаш, а децата од Могила уште од на...

16/05/2021

Димовски стрелаше како на тренинг на Могилата во Прилеп:

ФК Победа - ФК Еден На Еден 1-2
Прилеп Могила

Стрелец: Иван Димовски ⚽️⚽️

Димовски стрелаше како на тренинг на Могилата во Прилеп:

ФК Победа - ФК Еден На Еден 1-2
Прилеп Могила

Стрелец: Иван Димовски ⚽️⚽️

10/05/2021

🔷️🔸️Mozzart Bet Makedonija🔸️🔷️

Продолжуваме со хуманитарната кампања „Нови дресови за нови шампиони“ и со поддршка на локалните спортски клубови и развој на домашниот спорт. ✅

Овој пат, нова спортска опрема (комплетна домашна и гостинска гарнитура) добија фудбалерите на ФК Еден на Еден од Могила, Битола. 💙💛

Им посакуваме многу успеси! ⚽️💪

Photos from Eden Na Eden Fudbalska-Skola's post 08/05/2021

Пријателски натпревар со скопски Вардар:

⚫ФК Вардар⚫ - 🔴ФК Еден На Еден🔴 5-1
🔴Скопје🔴 ⚫Могила⚫

08/05/2021

🔴⚪⚫ ФК Еден На Еден ⚫⚪🔴
🔴⚪⚫Могила⚫⚪🔴
🔷️🔸️Mozzart Bet Makedonija🔸️🔷️

🔴⚪⚫ ФК Еден На Еден ⚫⚪🔴
🔴⚪⚫Могила⚫⚪🔴
🔷️🔸️Mozzart Bet Makedonija🔸️🔷️

05/05/2021

🔴⚫ ФК Еден На Еден ⚫🔴
🔴⚫Могила⚫🔴

🔴⚫ ФК Еден На Еден ⚫🔴
🔴⚫Могила⚫🔴

02/05/2021

☦️ ХРИСТОС ВОСКРЕСНА ☦️

☦️ ХРИСТОС ВОСКРЕСНА ☦️

21/04/2021

💯 % Грандееее Пандев 🇲🇰
💯 Џузепе Меаца,
💯 Франческо Тоти
💯 Роберто Баџо
💯 Алесандро Дел Пјеро
💯 Габриел Батистута
💯 Златан Ибрахимовиќ
💯 Лука Тони
💯 Роберто Манчини
💯 Кристијан Виери
💯 Алесандро Алтобели
💯 Андреј Шевченко…

💯 % Грандееее Пандев 🇲🇰
💯 Џузепе Меаца,
💯 Франческо Тоти
💯 Роберто Баџо
💯 Алесандро Дел Пјеро
💯 Габриел Батистута
💯 Златан Ибрахимовиќ
💯 Лука Тони
💯 Роберто Манчини
💯 Кристијан Виери
💯 Алесандро Алтобели
💯 Андреј Шевченко…

20/04/2021

„Секогаш вложувај максимален напор, дури и кога фактите се против тебе.“
⚫🔴 ФК Еден НаЕден 🔴⚫
🏟Могила🏟

„Секогаш вложувај максимален напор, дури и кога фактите се против тебе.“
⚫🔴 ФК Еден НаЕден 🔴⚫
🏟Могила🏟

20/04/2021

⚫🔴 ФК Еден На Еден 🔴⚫
🏟Могила🏟
Стадион Димко Сарванов Могилчето - Могила

⚫🔴 ФК Еден На Еден 🔴⚫
🏟Могила🏟
Стадион Димко Сарванов Могилчето - Могила

07/04/2021

❗Вo спoртoт еден oд нaјважните фaктoри зa успех е дoбрaтa oргaнизaцијa.
Кoлку сте пoдoбрo oргaнизирaни тoлку се пoгoлеми резултaтите.✅

04/04/2021

Садио Мане е фудбалер роден во Сенегал, кој денес се смета за еден од најдобрите фудбалери во светот, заработува 15 милиони евра годишно и носи стар мобилен телефон со скршен екран, може да купи 5.000 iPhone телефони на ден и нема да остане без пари. Бил запрашан во едно интервју за неговиот оштетен мобилен телефон, тој одговорил:

„Градам училишта, градам стадион во мојот град, обезбедувам облека и храна за луѓето во крајна сиромаштија во мојата заедница, а исто така им давам по 70 американски долари месечно на сите луѓе од многу сиромашниот регион на Сенегал да придонесат за нивните семејни финансии. И за што по ѓаволите би сакал 10 Ферари, 20 дијамантски часовници или два авиони или илјадници Ајфони? Што ќе направат овие предмети за мене и за светот? “

Садио Мане е фудбалер роден во Сенегал, кој денес се смета за еден од најдобрите фудбалери во светот, заработува 15 милиони евра годишно и носи стар мобилен телефон со скршен екран, може да купи 5.000 iPhone телефони на ден и нема да остане без пари. Бил запрашан во едно интервју за неговиот оштетен мобилен телефон, тој одговорил:

„Градам училишта, градам стадион во мојот град, обезбедувам облека и храна за луѓето во крајна сиромаштија во мојата заедница, а исто така им давам по 70 американски долари месечно на сите луѓе од многу сиромашниот регион на Сенегал да придонесат за нивните семејни финансии. И за што по ѓаволите би сакал 10 Ферари, 20 дијамантски часовници или два авиони или илјадници Ајфони? Што ќе направат овие предмети за мене и за светот? “

Photos from Eden Na Eden Fudbalska-Skola's post 27/03/2021

Ген.2011/ После Битола го освои и Прилеп:

Евро Гол - Еден На Еден 3-4
Прилеп Могила
Стрелци:
⚽️ Алексеј Чагорски
⚽️ Габриел Чагорски
⚽️ Павел Саботковски
⚽️ Иван Гулевски

14/03/2021

Најмалите се радуваа на две гостински победи во Битола:

ЛГ Битола - Еден На Еден 1-2 🔴
Битола Могила
Стрелци:
Марко Мрмачоски, Христијан Пресилски.

Талент 2010 - Еден На Еден 1-2 🔴
Битола Могила
Стрелци:
Габриел Чагорски, Марко Мрмачоски.

Најмалите се радуваа на две гостински победи во Битола:

ЛГ Битола - Еден На Еден 1-2 🔴
Битола Могила
Стрелци:
Марко Мрмачоски, Христијан Пресилски.

Талент 2010 - Еден На Еден 1-2 🔴
Битола Могила
Стрелци:
Габриел Чагорски, Марко Мрмачоски.

18/02/2021

#ДесетГодиниЕденНаЕденМогила❤⚽️❤

#ДесетГодиниЕденНаЕденМогила❤⚽️❤

17/02/2021

Фудбалот е многу повеќе од игра😇

Фудбалот е многу повеќе од игра😇

09/02/2021

❗Клучот не е желбата за победа. Сите го имаат тоа. Важна е волјата за подготовка за победата.– Боби Најт #Тренинг 🔑

❗Клучот не е желбата за победа. Сите го имаат тоа. Важна е волјата за подготовка за победата.– Боби Најт #Тренинг 🔑

Photos from Eden Na Eden Fudbalska-Skola's post 05/02/2021

Во фудбалот е исто како во животот. Секогаш го добивате она што го заслужувате.

#тренинг
#упорност
#истрајност

28/12/2020

🏆⚽️🥇 ФК Еден На Еден - Могила 🥇⚽️🏆
🔴⚪ 2️⃣0️⃣2️⃣1️⃣⚪🔴

06/12/2020

Алчевски гордост наша 😇

#АкадемијаПандев 🔵⚪🔵
#ЕденНаЕден 🔴⚪🔴

02/12/2020

Могилските "Академци"

#АкадемијаПандев 🔵⚪
#ЕденНаЕден 🔴⚪

24/09/2020

Стадион Димко Сарванов Могилчето - Могила

16/03/2020

Деца наши, деца златни ⚽🏟️🏆

#СпировскиАлчевскиГруевски

#ЕденНаЕденМогила

10/03/2020

Шампионеее, шампионееее

10/03/2020

Сакаме да изразаме голема благодарност да Фудбалскиот клуб Пелистер од Битола за отстапувањето на Андреј Силјановски и Габриел Крстевски за "Пандев Куп" и двајцата имаа значаен придонес за освојување на купот. Големо Благодарам и спортски поздрав. ФК Еден На Еден-Могила

09/03/2020

❗️За децата да бидат шампиони пред се треба да ги третирате како шампиони!

✅Организиран достоен пречек за шампионите од Могила на престижниот "Пандев Куп"!

Пехарот заслужено во Могила 🏆⚽️🥇
#УспехотНаМладитеУспехЗаСите!

07/03/2020

ФК Еден На Еден - Могила / Дојран 2020

Videos (show all)

Победа на Приштина!ФК Еден на Еден - ФК Приштина 4-2Стрелци: Иван Димовски х2, Дарио Китос х2.
Првиот гол на Антонио Спировски во победата над гостите од Битола:Еден на Еден - ЛГ Битола 2-0 (ген. 2003)
Голот на Стефан Бучински:Еден на Еден - ЛГ Битола 3-0 (ген.2005)
Антонио Спировски во стилот на Роналдо!Еден на Еден - ЛГ Битола 2-0 (ген.2003)

Location

Category

Address


Mogila
7216