LeveL Educo Centar

Центaр зa стрaнски јaзици "Левел" Official PAGE - LEVEL ONLINE CLASSROOM

Operating as usual

ЗОШТО СЕ ПРАЗНУВА ХАЛОУВИН(Halloween) - LEVEL CENTAR 31/10/2023

ЗОШТО СЕ ПРАЗНУВА ХАЛОУВИН(Halloween) - LEVEL CENTAR Халоувин се празнува на 31-ви Октомври и го означува крајот на летото и на жетвата. Почетоците на прославата на овој празник датираат од пред 2000 год. и се поврзани со ....

15/10/2023
THE TEACHERS WE NEED FOR THE ЕDUCATION WE WANT - LEVEL CENTAR 06/10/2023

THE TEACHERS WE NEED FOR THE ЕDUCATION WE WANT - LEVEL CENTAR Дали знаевте дека 5-ти Октомври е светски ден на учителите. На овој ден се искажува благодарност на просветните лица ширум светот за нивната улога во нашето образов....

УПИСИТЕ ВО ЛЕВЕЛ ЗАПОЧНАА - LEVEL CENTAR 16/09/2023

УПИСИТЕ ВО ЛЕВЕЛ ЗАПОЧНАА - LEVEL CENTAR И оваа година ги започнуваме редовните годишни уписи за деца и возрасни. Уписи за англиски, германски, италијански, албански, француски, македонски за странци, швед....

Dragana Stanishkovski - Majko Makedonijo (Leshochki Folk Fest 2023) 09/09/2023

Dragana Stanishkovski - Majko Makedonijo (Leshochki Folk Fest 2023) Композиција: Мајко МакедонијоИсполнува: Драгана СтанишковскиМузика и Аранжман: Слаѓан СтанишковскиТекст: Анита ДаеваАлбум: Лешочки Фолк Фест 2023Година: 2023...

Photos from LeveL Educo Centar's post 08/09/2023
08/09/2023

#левел #англиски #англискијазик #англискизадеца #англискисолевел #онлајн #онлајнанглиски #англискиоддома #часови #часовианглиски #обука #обукаанглиски

28/08/2023

Уписите започнаа...
АНГЛИСКИ
ГЕРМАНСКИ
ФРАНЦУСКИ...?
078/36 36 33

ЗОШТО ДА УЧИТЕ СТРАНСКИ ЈАЗИЦИ - LEVEL CENTAR 22/08/2023

ЗОШТО ДА УЧИТЕ СТРАНСКИ ЈАЗИЦИ - LEVEL CENTAR Една од главните причини зошто да учите уште еден јазик е тоа што луѓето кои зборуваат повеќе од еден јазик ја имаат подобрено МЕМОРИЈАТА, имаат подобри способност....

Germanski za pocetnici - Vreme (das Wetter) - Lekcija 25 10/01/2023

Германски со Левел
YouTube: Level Centar
#германски #германскијазик #германскилекции #чекциигермански #онлајнчасови #германскионлајн #онлајнгермански #германскизавозрасни #германскизадеца #странскијазици #левел #левел центар

Germanski za pocetnici - Vreme (das Wetter) - Lekcija 25 Учиме германски со Левелfb page: https://www.facebook.com/level.educo.centarinstagram: https://www.instagram.com/level_online.classroom

Везилка - Блаже Конески - поезија - МАКЕДОНИУМ 19/12/2022

Блаже Конески е роден во Небрегово на 19-ти декември 1921, умира во Скопје на 7 декември 1993. Тој е истакнат македонски книжевен, културен и јавен работник, академик, поет, прозаист, есеист, книжевен историчар, филолог и јазичар, преведувач и професор на Филозофскиот факултет во Скопје. Тој бил и еден од кодификаторите на современиот македонски литературен јазик и значајна личност во македонската книжевност.

Везилка - Блаже Конески - поезија - МАКЕДОНИУМ "Vezilka" - Blaze Koneski macedonian poetry

ВИДЕА УЧИМЕ СЛОВЕНЕЧКИ ЈАЗИК - EDUCO 01/11/2022

ВИДЕА УЧИМЕ СЛОВЕНЕЧКИ ЈАЗИК - EDUCO Видеа УЧИМЕ СЛОВЕНЕЧКИ со ЛЕВЕЛ на каналот на ЛЕВЕЛ ЦЕНТАР. Освен лекциите германски јазик ЛЕВЕЛ започна со подготовка на лекции словенечки јазик. Овие лекции се м....

ЗОШТО СЕ ПРАЗНУВА ХАЛОУВИН(Halloween) - EDUCO 31/10/2022

ЗОШТО СЕ ПРАЗНУВА ХАЛОУВИН(Halloween) - EDUCO Халоувин се празнува на 31-ви Октомври и го означува крајот на летото и на жетвата. Почетоците на прославата на овој празник датираат од пред 2000 год. и се поврзани со ....

Want your school to be the top-listed School/college in Kumanovo?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Our Story

Official PAGE - Language Centre - Centre for foreign languages !

Videos (show all)

Уписи за летни обуки 🇩🇪🇩🇪🇩🇪 А1 ниво 🇩🇪🇩🇪🇩🇪
Центар за култура - Куманово16.05.2022 (понеделник) 20ч.влез: 100ден.
Празниците започнаа
УПИСИ....🇩🇪 🇲🇰 🇬🇧 🇫🇷 🇪🇸 🇲🇰       ЗАБРЗАНИ ОБУКИ -20% за ЕДНОКРАТНО ПЛАЌАЊЕ           до 1ви февруари ...
Среќна нова 2022 🥂☃️🎄
Happy holidays #sreknipraznici #германскикурсеви#kursevijazici#kursevigermanski#germanskinayoutube
ДЕНОВИ се нижат ПРАЗНИЦИ се ближат❄️☃️❄️☃️❄️☃️❄️☃️❄️☃️❄️☃️❄️☃️❄️⛄🎄⛄🎄⛄🎄⛄🎄⛄🎄⛄🎄⛄🎄⛄#srecnipraznici #sreknipraznici #nova2022...
🇩🇪🇩🇪ГЕРМАНСКИ со ЛЕВЕЛ🇩🇪🇩🇪🇲🇰🔶 YouTube : Level Centar🔶🇲🇰
Уписи за најмалите.. Драги дечиња..почитувани родителиВРШИМЕ УПИСИ ЗА АНГЛИСКИ И ГЕРМАНСКИ ЗА ДЕЦА.☎️078 36 36 33

Location

Category

Telephone

Address


Kumanovo
1300
Other Education in Kumanovo (show all)
Mes_yjesh Mes_yjesh
Kumanovo

�Defektologe� �Këshilla defektologjike� �Doracak dhe flashcards për fëmijë prej 2-6 vj

Një botë pozitive Një botë pozitive
Macedonia
Kumanovo, 1307

Bota ka vazhdimisht nevojë për ndryshime të vogla që të ketë një kuptim vazhdimisht aktiv pë

Ликовна Работилница Ликовна Работилница
N. Utca Centar Za Kultura "Trajko Prokopiev"
Kumanovo, 1300

ﷲ Rruga e Muslimanëve ﷲ ﷲ Rruga e Muslimanëve ﷲ
Kumanovo

•●►Lexo për të menduar. •●►Mendo për të kuptuar. •●►Kupto për të ndryshuar .

Виртуал-М Образовна Академија Виртуал-М Образовна Академија
Virtual-m@hotmail. Com
Kumanovo, 1300

ОБРАЗОВНА АКАДЕМИЈА

Abandoned Things Abandoned Things
Kumanovo

The world is a beautiful place, from that abandoned home hidden in the woods to the majesty of waterf

Feja Islame. Feja Islame.
Qerkez
Kumanovo, 1234

FootballPress FootballPress
Kumanovo

Ljecenjeto trae 3 dena. Sherimi zgjat 3 dite. Za informaci tel: +38971-471-042 (Macedonia , Kumanovo

Kiro Burnaz English Fun Club Kiro Burnaz English Fun Club
Kumanovo

A group about the English language for students at Kiro Burnaz to practice English, find youtube cli

Vlll 8-9 vjq Mateç Vlll 8-9 vjq Mateç
Kumanovo

Shkolla Fillore ''KULTURA'' Fshati Mateç Komuna e Likovës

Xhamia e Poshtme Fsh Hotël Xhamia e Poshtme Fsh Hotël
Hotël
Kumanovo

Mosque

Detska Akademija Brainobrain Kumanovo Detska Akademija Brainobrain Kumanovo
3 та МУБ бр. 68
Kumanovo, 1300

Едукација за развој на ментални и интелектуални вештини за деца 5-14 год.