Mes_yjesh

Mes_yjesh

�Defektologe�
�Këshilla defektologjike�
�Doracak dhe flashcards për fëmijë prej 2-6 vjeç�
Të mësojmë të flasim së bashku� me idet tona�
�Kumanovë�

Operating as usual

19/02/2023

🟢NEW🟢

Photos from Mes_yjesh's post 19/02/2023

🔴New🔴
"Kartelat me shkronjat e alfabetit"

01/09/2022

Tik-tik-tik rreh zemra e një fëmiu, i cili sot për herë të parë filloi të shkoj në shkollë!
Shpresoj shumë që këto rrahje të mos ndërpriten asnjë moment gjatë gjithë vitit...

Prindër dhe mësues të dashur, sot më shumë se kurrë ata (fëmijët), kanë nevojë për mbështetjen tuaj, motivoni ata, thuani ta duan shkollimin dhe kërkimin e diturisë.

Urime fillimin e vitit të ri shkollor!

Photos from Mes_yjesh's post 22/08/2022

-Parapërgaditje për në shkollë-
Çelësi i një edukatori special ( defektologu), mërgimtarët të cilët dëshirojnë që fëmijët e tyre ta mësojnë gjuhën shqipe, dhe të gjithë prindërit e përkushtuar të cilët përpos trajtimit me terapist dëshirojnë të punojnë në shtëpi...
🔴Doracak për parashkrim
🔴Doracak për shkrimin e shkronjave
🔴Doracak për matematikë
🔴260 kartela me të gjitha temat që duhet t'i din një fëmijë parashkollor
‼️Çmimi 130 euro‼️

07/07/2022

●TANTRUMET●
Gjatë zemërimit është e rëndësishme të mbani mend:
◇Nuk është detyra juaj të kontrolloni ndjenjat e fëmijës tuaj dhe të përpiqeni ta bëni atë të ndalojë së qari;
◇Ka dy lloje të ndryshme zemërimi: të qëllimshme dhe jashtë kontrollit;
◇Fëmijët shumë të vegjël nuk e kanë aftësinë për të qenë strategjikë ose manipulues gjatë zemërimit
sido që të jetë, sjellja është gjithmonë një formë komunikimi;
◇Fëmijët bëjnë sjellje që është nê favorin e tyre;
◇Pyesni veten: cilat nevoja po përpiqen të plotësojnë tani? Çfarë po përpiqen të komunikojnë?
◇Shmangni përgjigjen sikur të jetë një urgjencë, gjëja është e rrallë emergjente;
◇Inatet janë univerzale dhe të përshtatshme për zhvillimin
◇Zemërimi nuk është përgjithmonë (edhe pse u pëlqen)
◇Gjëja më e rëndësishme që mund të bëni gjatë një tantrumi është të rregulloni emocionet tuaja

Photos from Mes_yjesh's post 30/05/2022

!!!

Photos from Mes_yjesh's post 19/05/2022
02/05/2022

Urime Festa e Fitër Bajramit😊

02/04/2022
02/04/2022

2 Prill Dita Botërore e Autizmit

Photos from Mes_yjesh's post 02/04/2022

2 prill Dita Botërore e Autizmit

31/03/2022
28/03/2022

PROVONI TË NDIQNI KËTO KËSHILLA⬇️

👉Gjatë lojës , shtoni tinguj emocional pasi këto
janë të lehta për t'i imituar: "wow","obobo", "ufa", "op" etj...

🔴Bëjini ato të ekzagjëruara për të rritur gjasat e emitimit, përdorni një zë dhe një fytyrë të animuar;

🔴Përsëritni ato disa herë në ditë, përsëritja i jep fëmijës tuaj shumë mundësi për të emituar;

🔴Merrni një pauz pas modelimit, kjo i jep fëmijës tuaj një shansë për ta provuar.

21/03/2022

21 Mars;
~Dita Botërore e Sindromës Down~

08/03/2022

Qetësia, kujdesi, dashuria dhe e bukura, janë sinonimet e botës së "gruas".
Urime 8 marsin 🌹

16/02/2022

Kartela me FJALI

Fëmiu yt ka filluar të thotë disa fjalë por i mungon bashkimi i fjalëve apo krijimi i fjalisë?
Më posht e keni setin më të ri që ndihmon lehtësisht që fëmiu yt të krijon një fjali.
🟢Seti përbët prej 20 kartelave ose 20 fjalive
Për porosi na kontaktoni në mesenger...

30/01/2022

Oferta e Muajit Shkurt!!!

Photos from Mes_yjesh's post 12/01/2022

Kartelat "ZBULO GJENIUN"
Kartelat e para për vitin 2022
⚫24 Kartela të plastifikuara
⚫Pyetje logjike
⚫Të përshtatura për moshën 3-4 vjeç
🔴Çmimi 1000den - 15 euro

Pyetjet mund t'i parashtroni në mënyra të ndryshme, sipas moshës së fëmiut tuaj.
Posta për Maqedoni 130den, Ks-3 euro, Shqipëri 5 euro.

01/01/2022

Ditëlindja ynë e parë!!!
Me rastin e 1 vjetorit të faqes sonë kemi vendosur që të gjitha materialet të jenë në zbritje. Çmimet do të postohen në story.
Oferta do të zgjat deri më datë 10.01.2022🥳

31/12/2021

Shëndet e mbarësi në familjet tuaja, lusim Zotin që viti që po vjen të jetë i mbarë dhe i begatë për të gjithë ne.
Gëzuar 2022!

03/12/2021

Ata janë unik në botën e tyre, ju jeni shpresa që i motivoni!

Dita Ndërkombëtare e Personave me Nevoja të Veçanta

29/11/2021

Oferta vlen deri më

15/11/2021

Javë të mbarë😊

Want your school to be the top-listed School/college in Kumanovo?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Dita Botërore e Autizmit
Kartela me FJALI
.
.

Location

Category

Website

Address

Kumanovo
Other Education in Kumanovo (show all)
AnticEducation.com AnticEducation.com
Fetka Naskova
Kumanovo, 1300

Një botë pozitive Një botë pozitive
Macedonia
Kumanovo, 1307

Bota ka vazhdimisht nevojë për ndryshime të vogla që të ketë një kuptim vazhdimisht aktiv pë

Ликовна Работилница Ликовна Работилница
N. Utca Centar Za Kultura "Trajko Prokopiev"
Kumanovo, 1300

ﷲ Rruga e Muslimanëve ﷲ ﷲ Rruga e Muslimanëve ﷲ
Kumanovo

•●►Lexo për të menduar. •●►Mendo për të kuptuar. •●►Kupto për të ndryshuar ....2.ooo√ 4,ooo √ 6,ooo √ 8,ooo X 10,oooX

Виртуал-М Образовна Академија Виртуал-М Образовна Академија
Virtual-m@hotmail. Com
Kumanovo, 1300

ОБРАЗОВНА АКАДЕМИЈА

Детска Светлина Детска Светлина
Тане Георгиевски бр. 52
Kumanovo

Abandoned Things Abandoned Things
Kumanovo

The world is a beautiful place, from that abandoned home hidden in the woods to the majesty of waterfalls, the world has many hidden treasures for us to explore and experience

Feja Islame. Feja Islame.
Qerkez
Kumanovo, 1234

LeveL Educo Centar LeveL Educo Centar
Kumanovo, 1300

Центaр зa стрaнски јaзици "Левел"

Islami Islami
Kumanovo

islam

FootballPress FootballPress
Kumanovo

Ljecenjeto trae 3 dena. Sherimi zgjat 3 dite. Za informaci tel: +38971-471-042 (Macedonia , Kumanovo

Kiro Burnaz English Fun Club Kiro Burnaz English Fun Club
Kumanovo

A group about the English language for students at Kiro Burnaz to practice English, find youtube clips and generally see how fun English can be! English only please!