Xhamia Salihin- "Xhamia e Bamirësve"

Qëllimi: Informimi i opinionit me çështje të ndryshme eduaktive.

Operating as usual

08/10/2021
25/09/2021
17/09/2021
Haxhi Nazimi - Qemal Emini 12/09/2021

Haxhi Nazimi - Qemal Emini

Haxhi Nazimi - Qemal Emini Ilahi e kushtuar veprimtarit dhe aktivistit të dalluar të jetës fetare dhe kombëtare, Haxhi Nazim Xhaferri.Teksti shkruar nga:Zurijet SulejmaniRegjistrimi dh...

10/09/2021
04/09/2021
27/08/2021

🌴صلاة الجمعة 🕋 Friday Prayer🌴 27 Aug 2021

https://www.facebook.com/MakkahLive/videos/271118631206081/

21/08/2021
Timeline Photos 19/08/2021

Timeline Photos

17/08/2021
06/08/2021

[07/20/21]   URIME FESTA E KURBAN BAJRAMIT!

[07/19/21]   Falja e sabahut: 4 e 45 min.
Falja e bajramit: 5 e 56 min.

16/07/2021
10/07/2021
04/06/2021

Info shumë me rëndësi!

Info shumë me rëndësi!

12/05/2021

"Melhemet e Ramazanit"

12/05/2021

Program Festiv - Nata e fitër Bajramit! / Празнична програма - Фитр Бајрам!

https://www.facebook.com/myftiniakercove/videos/2881895778736477/

[05/12/21]   13.05.2021 - Dita e enjte
Festa e Fitër Bajramit në Kërçovë dhe rrethinë:

Koha e faljes së sabahut: 4:43 min.

Koha e faljes së bajramit: 5:58 min.

Me respekt;
Xhamia Salihin- fsh. Mahmude

11/05/2021

Bejtulla ef. Baftiri - Ramazani kaloi, e çka pas tij?

10/05/2021

Vullnet ef. Iljazi - Cfar përfituam nga Ramazani

09/05/2021

Dr. Kujtim Kasami dhe Mr. Azem Xheladini - Vlera e natës së Kadrit

08/05/2021

Manifestim kushtuar Natës së Kadrit në Xhaminë e Fsh. Zajaz Ukaj

07/05/2021

Qamil ef. Ramadani - Çlirimi i Mekes

05/05/2021

Remzi ef. Emini - Ramazani, muaji i edukimit të Nefsit

https://www.facebook.com/myftiniakercove/videos/4576805875668110/

[05/04/21]   Infomatë e rëndësishme:

Të nderuar vëllezër dhe të respektuara motra, ju informojmë se nga nesër ( e mërkurë), do të falet namazi i teravive në xhaminë tonë duke e bazuar në vendimin e qeverisë që ora policore të fillon nga 23:00, duke i respektuar masat shëndetësore kundër KOVID 19.
Jeni të mirëseardhur ta kalojmë fundin e këtij muaji në formën më të mirë!
Me respekt;
Xhamia e bamirësve- Salihin.

04/05/2021

Sefadin ef. Emini - Ramazani, muaji i Kur'anit

02/05/2021

Ulzim ef. Bajrami - Qëndrueshmëria në rrugën e Zotit dhe të Dërguarit të Tij

30/04/2021
30/04/2021

Nezir ef. Ramadani - Vlera dhe rëndësia e Lutjes

https://www.facebook.com/myftiniakercove/videos/148629380551093/

28/04/2021

Mustafa ef. Seferi - Ramazani, muaji i edukimit

27/04/2021

Бајрам еф. Карамалески - Рамазан, месец на Теубе (Опрост)

26/04/2021

Mr. Ferit ef. Zeqiri - Shfrytëzoi rastet (mundësitë)

https://www.facebook.com/myftiniakercove/videos/973404503465012/

25/04/2021
25/04/2021

Sadem ef. Bajrami - Lëmosha ose bujaria e Pejgamberrit a.s.

Videos (show all)

Pamje e xhamisë Salihin dhe fsh. Mahmude nga perspektiva e dronit. Made by Ahmed Sherifi.
Një URIM special!
Ezani i Iqindise në Xhamine Kercova - Füllinsdorf, Zvicer.Nga imami i Xhamise Salihin.
Shtoni salavatet për më të dashurin tone, Muhamedin a.s.
Ezani i akshamit në xhaminë e Regensdorfit!
Falja e namazit te akshamit!
Nje ilahije e bukur per Muhammedin a.s.

Location

Category

Telephone

Address


Kicevo
6250
Other Education in Kicevo (show all)
Adams Edukacija Adams Edukacija
4ti Juli Br. 188-01/188-02 Lamela A
Kicevo, 6250

Language School

Malac Genijalac Kicevo - Училиште за Ментална Аритмети Malac Genijalac Kicevo - Училиште за Ментална Аритмети
4ti Juli Br 188-01/188-02 Lamela A, 6250 Kicevo, Republic Of Macedonia
Kicevo, 6250

Малац Генијалац е интернационален едукативен систем, наменет за здрав развој на детскиот мозок.

Halveti Hayati Çullu Baba Tekkesi - Kırçova Halveti Hayati Çullu Baba Tekkesi - Kırçova
Kicevo, 6250

Halveti Hayati Çullu Baba Tekke Camii Kırçova

ОСУ "Мирко Милески" Кичево ОСУ "Мирко Милески" Кичево
Рудничка бр. 2
Kicevo, 6520

ОСУ „Мирко Милески“- Кичево