Brain Train

Brain Train

You may also like

Georgi Dimov
Georgi Dimov

Едукативен центар - иновативна и креативна средина за деца од 4 - 11 години

Operating as usual

Photos from Brain Train's post 02/03/2024

🙌🏼Brain Train ви испраќа позитивни вибрации и ви посакува пријатен викенд!

Photos from Brain Train's post 29/02/2024

🧠🚂 Brain Train оваа недела ... ❤️

27/02/2024

Добро утро, од шарениот свет на Brain Train
💙💚❤️💛

25/02/2024

Во одговор на вашиот огромен интерес, отвараме дополнителна група за деца со предучилишна возраст во Brain Train!

🎉🚂 Се подготвуваме за уште едно волшебно искуство, каде што малите генијалци ќе имаат можност за учење, креативност и забава.

Придружете ни се во ова убаво патување на знаење и развој!
❤️За дополнителни информации: 070-318-659

(местата се ограничени)

Photos from Brain Train's post 23/02/2024

🔘Децата ги развиваат координацијата и тимските вештини, преку креативни и енергични моменти🧩

Photos from Brain Train's post 23/02/2024

Во Brain Train, секој час боење станува разиграна авантура на креативност! 🌈🎨

15/02/2024

Добро утро ☀️Овој пат, ви претставуваме моменти од читањето каде малиот ум се збогатува со приказни и знаење. 🚂💖 #Читање #Деца #Развој

Photos from Brain Train's post 07/02/2024

Овие моменти се вистинско волшебство во светот на Brain Train ✨

Photos from Brain Train's post 31/01/2024

Во Brain Train, индивидуалните часови се изградени за да овозможат персонализирано учење и развој на секој дете!
📚🌟 Од предизвиците на математиката до креативното изразување, децата го истражуваат својот пат со посветеност и менторска поддршка. Дознајте повеќе за тоа како индивидуалните часови прават разлика во образованието на децата.
🚂💡 #ИндивидуалниЧасови #Учење #Развој

Photos from Brain Train's post 30/01/2024

Во Brain Train, децата создаваат свој свет на броеви со помош на прстите од раката! 🤲🔢 Ги развиваат своите математички вештини преку креативни и интерактивни активности.
#Учење #Броеви #Деца #Креативност

21/01/2024

Сите сме еднакви...❤️
Среќно и успешно полугодие мили дечиња!🍀🤞🏼

Photos from Brain Train's post 18/01/2024

Во Brain Train, ја одбележавме успешно поминатата недела со нашиот весел тим! 🌟🚂 Сме горди на постигнувањата и радосни моменти што ги споделуваме заедно. Нека вашиот викенд биде исто така исполнет со насмевки и пријатни мигови со семејството и пријателите. 🌈💖

Photos from Brain Train's post 10/01/2024

Успешно помината среда во Brain Train.❤️🍀

Photos from Brain Train's post 01/01/2024

🎆Пред се, да ви ја честитаме Новата 2024 Година и да ви посакаме многу здравје, среќа, љубов и успех!
Ве известуваме дека ќе продолжиме да се дружиме, да учиме, читаме, пишуваме и забавуваме во текот на зимскиот распуст!
Brain Train ве очекува и ви се заблагодарува на довербата.❤️

Photos from Brain Train's post 30/12/2023

🎊💖 Ви благодариме за секој миг што го поминавме заедно и ви посакуваме најсреќна и најуспешна Нова Година!
-Brain Train 🎄
#среќнановагодина #2024 #љубовисреќа

Photos from Brain Train's post 23/12/2023

✨"И со Новата што иде, генијално ќе ни биде ..."🎄
#новогодишнорасположение #убаввикенд💐

Photos from Brain Train's post 16/12/2023

🥇Во Brain Train, гордо споделуваме дека сме дел од настан за дислексија и дискалкулија каде што ја признаваме и поддржуваме различноста во учењето. Денес, добивме сертификат кој сведочи за нашата посветеност кон образование и поддршка кон децата со дислексија и дискалкулија. Сме подготвени да го надградиме образовниот пат за секое дете. 🌟📚
Здружение за дислексија Ајнштајн

Photos from Brain Train's post 02/12/2023

Вчерашниот ден во Brain Train беше обележан со вистинска литературна магија!✨📖
Ја имавме таа чест да не посети познатата писателка Mira Ilijoska📚✨
Со своите воведни зборови и приказни, таа ги вовлече децата во свет на магија и мисловна приказна. Погледнете го ова вистинско литературно искуство, каде што секоја збор стана дел од нашата образовна авантура. 🚂🌈

Photos from Brain Train's post 29/11/2023

Од учење на броеви, до игри и насмеани моменти! 😇🔢🧠
#УчењеНаБроеви #Игри #Развој #Деца #Математика #насмеанилица

24/11/2023

Во Brain Train, секоја слика е капка на времето - еден мал, вреден спомен. 📸✨

14/11/2023

Искрени моменти на радост и развој во светот на Brain Train! 🌈🧠

Want your school to be the top-listed School/college in Kicevo?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

❤️Во Brain Train, децата се енергични креатори на неверојатни моменти со смеа и радост!😄✨
✨🥇Ви претставуваме моменти на чиста радост и интерес кај нашите деца! #BrainTrain #Учење #Деца #веселилица 🙌🏼
Приклучете ни се и вие на ова патување во светот на образованието и забавата! 🚂💖 #BrainTrain #Видео #Учење #Креативност ...
На веселите мигови кај нас им нема крај😊
Зимскиот период го минуваме забавно и продуктивно! Среќни празници од Brain Train🧸#зимскираспуст #учименизигра #BrainTra...
✨Бура на енергија и насмевки со најмалите во Brain Train 🧠🥇✨
Денешната посета на Д-р Slobodan Naumoski ни ја разбуди свеста како да се грижиме за нашите забчиња. 🦷🪥😁Здравје и учење,...
Дознајте ги тајните на учењето и забавата со нашиот нов Reel! 🌟 Погледнете ги нашите мали ученици во акција, каде учат, ...
Сакавме да споделиме уште еден момент на радост и учење со нашите мали генијалци!               💡 Во Brain Train, секој ...
Забава и игра - рецепт за најдоброто детство! 🎈🤸‍♂️ Гледајте го ова магично моментче како децата се забавуваат и креатив...
Волшебството на детството и радоста на учењето во еден Reel! 🚀📘 Нашиот центар е место каде децата растат, учат и се заба...
Забавата и учењето одат рака по рака во Brain Train! 🤗📚 Овој reel ви дава мал увид во тоа како нашите млади ученици се з...

Location

Category

Telephone

Website

Address

Mito Joveski 10
Kicevo
6250

Opening Hours

Monday 09:00 - 17:00
Tuesday 09:00 - 17:00
Wednesday 09:00 - 17:00
Thursday 09:00 - 17:00
Friday 09:00 - 17:00
Other Schools in Kicevo (show all)
IQ UP - Kichevo IQ UP - Kichevo
Kicevo, 6250

Со IQ Up! едукацијата преку иновативна методологија ги в?

Intellect Education Intellect Education
Ulica 4-ti Juli Br. 188-01/188-02/Lamela A 6250
Kicevo, 6250KICEVO

Këshilla - Совет Këshilla - Совет
Macedonia
Kicevo, 6250

Adams Education - Adams Edukacija Adams Education - Adams Edukacija
4ti Juli 116B
Kicevo, 6250

Kursi i gjuhës gjermane “DER DIE DAS” Kursi i gjuhës gjermane “DER DIE DAS”
Kicevo

Prof. Rahman Ahmedi Ne ofrojmë cilësi, ju përfitoni Dije!

Cosmopolitan Education Cosmopolitan Education
Kicevo

ESL materials for students and teachers