Либери едукација за деца

Либери едукација за деца

Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Либери едукација за деца, Education, Bitol.

Либери центарот за современа едукација и комплетен детски развој нуди едукација за вашето дете исполнета музика, игри,забава со целсо искористување на мозочниот потенцијал, описменување, билингвалност и градење на самодовербата на детето.
Еурека полудневен престој содржи едукативен пакет:
- Математика ( 2 пати неделно по 1 час.)
Посебен метод за изучување на математиката преку специјални активност

Operating as usual

Want your school to be the top-listed School/college in Bitol?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Category

Website

Address

Bitol

Opening Hours

Monday 08:30 - 12:30
Tuesday 08:30 - 12:30
Wednesday 08:30 - 12:30
Thursday 08:30 - 12:30
Friday 08:30 - 12:30
Other Education in Bitol (show all)
Matematikata kako zabavna igra Matematikata kako zabavna igra
Ulica JNA 20-11
Bitol, 7000

Кариерен центар СОУ„Таки Даскало“ - Битола Кариерен центар СОУ„Таки Даскало“ - Битола
Bitol

Официјална страна на Кариерниот центар на СОУ „Таки Д?

Lingua Language School Brainobrain Lingua Language School Brainobrain
Lerinska 43/7
Bitol, 7000

Курсеви по италијански, француски, англиски и германски јазик за деца и возрасни BRAINOBRAIN настава

⋮IW Education Center ⋮IW Education Center
Metodija Andonov Chento, No. 15
Bitol, 7000

⋮IW Education Center is the first education center in Bitola, Republic of Macedonia that offers IT

PS FIVE Centre for Learning Bitola, PS FIVE Centar za ucenje PS FIVE Centre for Learning Bitola, PS FIVE Centar za ucenje
ЈНА 8-4
Bitol, 7000

Курсеви за образование!

Game Developers Hive Game Developers Hive
Solunska 96
Bitol, 7000

Game Development HIVE - from Game to Business, a project dedicated to helping young teams of game dev

Граѓански Патеки Граѓански Патеки
Bitol, 7000

Здружението Граѓански Патеки преку овој проект има за

BIG BEN Bitola - Juniors BIG BEN Bitola - Juniors
Pelagonka 2 Lamela 2 Kat 5
Bitol, 7000

UPISI 2020/2021 047-240-999 / 070-343-933 Interaktivno-kreativni kursevi na angliski jazik za deca od pretskolska vozrast od 2.5 do 5 god. i skolska vozrast od 6 do 9 god. Poveke informacii vo inboks ili na gorenavedenite telefonski broevi.