Ski Skola Ciciban Bitola

Ски Школа Цицибан врши обука на почетници на возраст о?

Ски Школа Цицибан врши обука на почетници на возраст од 5 год. па нагоре.
Обуката се врши од страна на инструктор со долгогодишно скијачко искуство.
Место на обука Ски Центар Нижеполе,Ски Центар Копанки.
Обуката се изведува во групи или индивидуално.
За повеќе информации испратете ни порака, или јавете се на контакт телефонот 076/495-385

Operating as usual

21/03/2022

И покрај тоа што сè уште има снег на ски стазите, со почетокот на пролетта ски школа Цицибан официјално ја затвора ски сезоната.
Оваа сезона ја сметаме за повеќе од успешна и сме горди на сите нови скиорчиња, скиорки и скиори кои сега самостојно уживаат во скијањето.
Сите останати кои не стигнаа оваа зима, се гледаме следната сезона, со надеж дека ќе биде подеднакво снежна како и оваа.
Големо ФАЛА за сите оние со кои се дружевме оваа зима и исто така до ЈП-Стрежево Битола за можноста за бесплатно користење на ски- лифтовите!
Се гледаме на ски терените!
Спортски поздрав,
СКИ ШКОЛА ЦИЦИБАН!
⛷⛷⛷

Photos from Strezevo - Ski centar ''Nizepole'''s post 01/03/2022

Снег како што цела сезона не видовме! Ќе се скија најверојатно до април ⛷️❄️
Кој не стигна да научи, да доучи или сака да си пофтори има уште шанса!
Од понеделник до петок , часови на ноќно скијање ( за почетници можно е од 16-19 часот или од 19-22 доколку има ноќно), за викенди регуларно ( од 9-12 или од 12-15 часот, по потреба и на ноќно доколу има!).
Спортски поздрав, се гледаме на скијање! ⛷️⛷️⛷️
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=448902956756539&id=100049105164357

15/02/2022

Пратење на секој чекор, за подобри резултати

15/02/2022

Посветеноста на инструкторот е подеднакво битна колку и посветеноста на ученикот! Чекор по чекор до успех! Спортскиот дух, послушност и дисциплина до вакви резултати на втор ден на скии. Миа, 7 години. ⛷️🍀❤️

12/02/2022

Измена:Пополнето❗
Слободни места за утре од 9-12 часот, за почетници или напредно ниво!

04/02/2022

Доказ дека 5 години е доволна возраст за целосна самостојност во изучувањето на скијањето!
"Не можи, мала е" - не важи за во ски школа цицибан!
Ања, 5 години! ⛷️🍀

Photos from Ski Skola Ciciban Bitola's post 04/02/2022

Да, учиме и возрасни!
Секој возрасен носи со себе поголема доза на страв и несигурност за разлика од децата но со правилната обука која ја нудиме, опфаќајки го секој детал кој е потребен за да се дојде до таа сигурност, охрабрува и носи успеси!

04/02/2022

Мерве, 10 години и Адем, 7 години. Успешно качување на ски лифт од прв обид. Часови за време на ноќно скијање! ⛷️🍀

21/01/2022

Утре, сабота, 22.01.2022 НЕМА ДА ИМА ОБУКИ!
Се гледаме во недела! ⛷️☀️

15/01/2022

Марко, 7 години
Трет ден на скии!⛷️

15/01/2022

Уживаме во времето, уживаме во скијањето! ⛷️🍀❤️

13/01/2022
13/01/2022

Нова сезона, ново лого! ⛷️🥰

11/01/2022

Среќна Нова година на сите! Снежните врнежи од вчера и денес наговестуваат скијање за престојниот викенд! Сите заинтересирани за часови нека не контактираат во порака или на 076495385 со цел формирање на групи кои нема да бројат повеќе од 4 лицa! Ќе има часови за почетници и за напредно ниво во зависност од заинтересираноста! Поздрав, Ски Школа Цицибан ⛷️⛷️⛷️

20/02/2021

Поради недоволно снег на стазата на Нижеполе , Ски школа ЦИЦИБАН паузира со работа до следниот снежен бран. Спортски поздрав и стискајте палци за да ни заврни снег. ❄️❄️❄️

20/02/2021

Михаела 4 години, прв ден на скии. Нова надежна скиорка во градот! ❤️🎿⛷️

18/02/2021

Малите нинџи ❤️ Одлична контрола над скиите само на вториот ден. Браво за Мерве, Адем и Марио 👏👏👏

18/02/2021

Мерве, 9 години. Втор час.

18/02/2021

Адем, 6 години. Втор час.

18/02/2021

Марио, 7 години. Втор час.

18/02/2021

Матеа,10 години. Исто така оваа зима прв пат на скии. После само 4 часа со ски школа Цицибан успева да се спушта по стазата ваква леснотија. Спортски талент + инструкторска поткрепа = СОВРШЕНСТВО ❤️⛷️

18/02/2021

Харбин, 13 години. Прв пат на скии оваа година. Видеото е снимено на неговиот петти час. Покрај ваквото скијање веќе знае и самостојно да се качува на ски лифт. Одлично зарем не ?

17/02/2021

- Колку време е потребно да научи да скија ?
- Колку време е потребно да научам да скијам ?
Прашања чиј одговор е релативен. Кога станува збор за скијањето нема мерило. Оспособување за превземање контрола над скиите е првиот успешен чекор. За совладување на различни техники, целиот живот ни е на располагање. Учењето кое има крај е само лекција, скијањето се учи и усовршува цел живот! Спортски поздрав, СКИ ШКОЛА ЦИЦИБАН 🎿⛷️❄️🏔️

Скијање со деца - Наше Маврово 21/01/2021

https://nasemavrovo.mk/skijanje-so-deca/
Одлична статија во која се кријат одговорите на прашањата на многу родители!

Скијање со деца - Наше Маврово Запознавањето на вашето дете со скијањето е возбудлива задача скоро за секој родител. Многу од родителите што скијаат сакаат да ги однесат своите деца на ски-патек....

17/01/2021

Втор ден на скии, Софија 3 години. Современи методи за изучување на скијањето го прават скијањето да изгледа толку едноставно и лесно.

16/01/2021

Лоши временски услови и многу ниски температури за прв ден на ски но задоволството од пуштањето по падината е секогаш тука! Софија 3 год. за прв пат ја осеќа убавината на снегот под своите скии...

16/01/2021

Софија, 3 год. Прв ден на ски ❤️

03/01/2019

СКИ ШКОЛА ЦИЦИБАН од денес и со сопствено лого!
Голема благодарност до Горан Талевски 😃

Want your school to be the top-listed School/college in Bitol?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Ања, 5 години ⛷️🍀
Марко, 7 години
Михаела, 4 години.
Малите нинци 👏👏👏
Матеа, 10 год.
Харбин, 13 год.
Втор ден на скии, Софија 3 години.
Прв ден на ски на полни 3 години ❤️

Location

Category

Telephone

Website

Address


Ski Centar Nizepole
Bitol
7000
Other Schools in Bitol (show all)
Детска Организација на ОУ „Елпида Караманди“ Детска Организација на ОУ „Елпида Караманди“
Bitol

Детската Организација е ученичка организација во осно

Software Developer Software Developer
Bitol, 7000

Центар за едукација и програмирање. Контакт телефон 076

Lootus J Lootus J
Kliment Ohridski , Kompleks Pelagonka 2
Bitol, 7000

Центар за консултации, обуки и едукација

Avto Skola Start Bitola Avto Skola Start Bitola
Vlatko Milenkoski 84
Bitol, 7000

Britanika English School Britanika English School
Stiv Naumov 120
Bitol, 7000

Едукативен центар за странски јазици Britanika English School.