19/06/2026
Podijeljena svjedočanstva učenicima devetog razreda.
Učenica Asija Dautović dobila je diplomu "LUČA" i proglašena za đaka generacije. Direjtir Fehmija Dautović čestitao je diplomu Adiji i poželio uspjeh u daljem školovanju.
19/06/2026
Učenica naše škole, Sadija Ljaić, osvojila je treće mjesto na likovnoj koloniji, održanoj povodom Dana škole "25.maj". Tema kolonije bila je "Moje Rožaje pod Hajlom". Mentorica učenici bila je Azra Dedeić, nastavnica likovne kulture.
Ponosni smo na uspjeh naše učenice i želimo joj još više uspjeha.
26/02/2026
Povodom Međunarodnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja – Dana ružičastih majica, nastavnice stranih jezika su u našoj školi realizovale zajedničke radionice sa učenicima viših razreda.
Radionice su osmislile i vodile nastavnica engleskog jezika Amina Kurpejović i nastavnica njemačkog jezika Mahmutović Dženita , a aktivnosti su realizovane sa učenicima VI, VII, VIII i IX razreda.
Cilj radionica bio je razvijanje svijesti o važnosti međusobnog poštovanja, tolerancije i empatije, kao i podsticanje učenika da prepoznaju i spriječe različite oblike nasilja. Kroz interaktivne zadatke, diskusije, rad u grupama i kreativne aktivnosti na njemačkom i engleskom jeziku, učenici su imali priliku da izraze svoje stavove o vršnjačkom nasilju, razgovaraju o ličnim iskustvima i predlože načine kako da škola bude sigurno i podržavajuće okruženje za sve.
Poseban akcenat stavljen je na poruke solidarnosti, prijateljstva i hrabrosti da se reaguje u situacijama nasilja. Učenici su pokazali visok nivo zrelosti, odgovornosti i spremnosti da budu dio pozitivnih promjena u svom okruženju.
Ovim aktivnostima naša škola još jednom je potvrdila da njeguje vrijednosti uvažavanja različitosti, nenasilne komunikacije i zajedništva.
11/02/2026
Povodom obilježavanja Dana sigurnijeg interneta, u našoj školi je održana radionica za učenike razredne nastave s ciljem razvijanja svijesti o sigurnom i odgovornom korišćenju interneta. Kroz razgovor, primjere iz svakodnevnog života i prilagođene aktivnosti, učenici su učili kako da prepoznaju sigurne i nesigurne sadržaje, zašto je važno čuvati lične podatke, kako se ponašati na internetu i kome se obratiti za pomoć u slučaju neprijatnih situacija.
Radionica je bila prilagođena uzrastu učenika i imala je za cilj da djeci ukaže da internet može biti koristan i zabavan, ali samo ako se koristi na pravilan i siguran način.
06/02/2026
Sa učenicima V razreda održana radionica na temu ,,Riječi”. Radionica je usmjerena na razumijevanje uticaja lijepih i ružnih rijeci u svakodnevnoj komunikaciji . Cilj radionice je podsticanje učenika na razvijanje kulture govora, međusobnog poštovanja i odgovornog ponašanja uz naglasak na vaznost lijepih rijeci u izgradnji pozitivnih odnosa i ugodnog školskog okruženja.