23/05/2025
Čia blogiau nei policija krūmuose! Palaikykim visii ir dalinkimės, nes valdininkai nesiustos!
SIP SAP sula dovanų - STATYK BIUROKRATĄ Į VIETĄ!
Pasirašyk: "PrašomNetrukdytiAčiū!"
Dėl biurokratinių trukdžių, NESUSIJUSIŲ SU KOKYBE, netenkame galimybės prekiauti ekologiška sula.
Ta proga, penktadienį (gegužės 30 d.), kviečiame nemokamai atsigaivinti sula mūsų draugų baruose (nuoroda komentaruose) ir palaikyti mus kovoje su biurokratais. Sulą padovanosime, o mus palaikyti galima pasirašant trumpiausią istorijoje raštą Vyriausybei, tiesiog: PrašomNetrukdytiAčiū!
(nuoroda komentaruose)
Kodėl tai svarbu:
Biurokratų (be jokios atsakomybės!) rezgami pančiai tampa vis didesne bėda nedidelėms įmonėms, lietuviškiems gamintojams ir ūkininkams. Mes galime išgyventi be pagalbos, tačiau vieni įveikti biurokratiją – ne. Nežinome, kaip reikalai pasisuks toliau, tačiau neturime kito pasirinkimo, kaip kviesti vienytis prieš biurokratiją, viešinti piktybinių veikėjų siautėjimo atvejus, palaikyti sąžiningai dirbančius tarnautojus. Pakelkime rankų mišką už tuos, kurie dirba ir sustabdykime tuos, kurie trukdo!
Kaip atrodo biurokratų atakos pavyzdys:
Nr. 1. Vienas iš mums sulą renkančių tiekėjų ją pradėjo leisti keliomis dienomis anksčiau nei gavo eko prašymo registravimo patvirtinimą. Gauti šį patvirtinimą galima tik pateikus įrodymus, kad medžiai paruošti sulos leidimui, o tam reikia juos pragręžti. Kaip žinia, tuomet pradeda bėgti sula.
Nr. 2 Sertifikuojanti įstaiga VšĮ EKOagros tame netikėtai įžvelgė baisingą pažeidimą ir pareikalavo visą sulą iš to miško nevadinti ekologiška. Dėl šventos ramybės, mes tokią neva neekologišką sulą atskyrėme ir padėjome į atskirą sandėlį. Tikėjome kad nesusipratimą su sertifikuojančia institucija išsiaiškinsime ir sveikas protas nugalės.
Nr. 3. Tokio neva sudėtingo klausimo aiškinimasis pareikalavo absurdiškų resursų - su biurokratais aiškinamės, raštus į įvairias institucijas rašome beveik metus. Nepaisant to, piktybinis VŠĮ “Ekoagros” biurokratas žiemą panaikino ekologiškumo sertifikatą visai dar pavasarį rinktai sulai visuose miškuose atgaline data.
Nr. 4. Šiandien turime įgyvendinti absurdišką reikalavimą - anksčiau buvusią sertifikuotą ekologišką sulą paversti neekologiška, nors dalis jos parduotuvių lentynose arba jau išgerta.
O didžiausias absurdas yra tame, kad natūrali, tyra, iš ekologiško miško surinkta sula negali vadintis ekologiška vien dėl vieno biurokrato kaprizo!
Ką tai reiškia mums, sulos SIP SAP gamintojui UAB „Straikas“:
• netenkame vietos Lietuvos prekybos tinklų lentynose;
• prarandame eksporto kontraktus Lenkijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Japonijoje ir kt., nes ekologinis sertifikatas yra būtina kontrakto sąlyga;
• sandėlyje laikome beveik milijoną litrų šviežios ekologiškos beržų sulos, supirktos šiemet kovo - balandžio mėn. iš Lietuvos ūkininkų;
• prarandame ilgametes investicijas į eksporto plėtrą ir rinkodarą, dalyvavimo tarptautinėse parodose įdirbį, kuris iš dalies yra finansuotas tos pačios LR Žemės ūkio ministerijos;
• negalime išlaikyti darbo vietų kaimiškame Šalčininkų regione;
• bylinėjimusi, kaip mums siūlo LR Žemės ūkio ministerija, reikia lėšų ir laiko, jam bėgant auga nuostoliai, kurie biurokratams nerūpi.
Tad kviečiame pasirašyti po „PrašomNetrukdytiAčiū!” ČIA, tai taip pat galima padaryti komentaruose, vienu žodžiu „pasirašau“:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSerwT0CBgsx8PYLLnDlr8cko_12eovsa_16ZXnJj_8e4j8HIg/viewform
08/02/2018
05/02/2018
05/02/2018
05/02/2018
05/02/2018
05/02/2018
05/02/2018