06/05/2026
Neseniai manęs pacientė (suaugusi) klausė, kokia rentgeno nuotraukų prasmė.
Šiuolaikinėje medicinoje ir konkrečiai odontologijoje, diagnostika ir gydymas be rentgenologinio ištyrimo/kontrolės - tai kaip vaikščiojimas man miške, naktį, be akinių, su minus 3.5 trumparegyste. Iš serijos: kažką matau, "might be tree, might be a stirna, imsiu pjausiu ir bus matyt".
Kiek laiko stebėti dantų pažeidimus? Kada jau gręžti?
Tokios dentalinės nuotraukos padaromos pacientui sėdint toje pačioje kėdėje per vieną minutę.
Išvados daromos kombinuojant vizualinę informaciją burnoje kartu su rentgenologiniu vaizdu, pridedant paciento elgsenos kontekstą (karieso rizika,higienos situacija, mitybos įpročiai, galimybė lankytis kontroliniams vizitams).
Klinikoje vaikai užauga mano akyse: gydome pieninius dantis,paskui ateina jau savarankiškai kaip suaugęs žmogus - kortelėje matome visą žmogaus burnos sveikatos anamnezę, matome, kaip keičiasi gyvenimas, atsakomybės, įpročiai.
O svarbiausia, kad rūpinamės pacientais, kaip savais vaikais - pirmiausia mokom, ką daryti, kad išvis nereiktų gydyti dantų. O jei tenka gydyti - negręžiam nei vieno danties, kokio negręžtume savo vaikui, ar giminaičiui :) Tas pats ir su suaugusiais.
Dantų gydyme esmė ne remontas, o profilaktika. Jei neveiks profilaktika, remontuosim dantis, iki amžinąatilsi.
Pažiūrėkite į 1 nuotrauką: kas būtų buvę, jei būtume valę su siūlu, kai kontaktavo dar pieninis dantis su nuolatniu krūminiu dantimi? Gal būtume užkirtę karieso progresavimui?
04/04/2026
03/02/2026
03/02/2026
14/11/2024