Demonė Dantistė

Demonė Dantistė

Share

Instagram: demone.dantiste

Photos from Demonė Dantistė's post 06/05/2026

Neseniai manęs pacientė (suaugusi) klausė, kokia rentgeno nuotraukų prasmė.
Šiuolaikinėje medicinoje ir konkrečiai odontologijoje, diagnostika ir gydymas be rentgenologinio ištyrimo/kontrolės - tai kaip vaikščiojimas man miške, naktį, be akinių, su minus 3.5 trumparegyste. Iš serijos: kažką matau, "might be tree, might be a stirna, imsiu pjausiu ir bus matyt".
Kiek laiko stebėti dantų pažeidimus? Kada jau gręžti?
Tokios dentalinės nuotraukos padaromos pacientui sėdint toje pačioje kėdėje per vieną minutę.
Išvados daromos kombinuojant vizualinę informaciją burnoje kartu su rentgenologiniu vaizdu, pridedant paciento elgsenos kontekstą (karieso rizika,higienos situacija, mitybos įpročiai, galimybė lankytis kontroliniams vizitams).
Klinikoje vaikai užauga mano akyse: gydome pieninius dantis,paskui ateina jau savarankiškai kaip suaugęs žmogus - kortelėje matome visą žmogaus burnos sveikatos anamnezę, matome, kaip keičiasi gyvenimas, atsakomybės, įpročiai.
O svarbiausia, kad rūpinamės pacientais, kaip savais vaikais - pirmiausia mokom, ką daryti, kad išvis nereiktų gydyti dantų. O jei tenka gydyti - negręžiam nei vieno danties, kokio negręžtume savo vaikui, ar giminaičiui :) Tas pats ir su suaugusiais.
Dantų gydyme esmė ne remontas, o profilaktika. Jei neveiks profilaktika, remontuosim dantis, iki amžinąatilsi.
Pažiūrėkite į 1 nuotrauką: kas būtų buvę, jei būtume valę su siūlu, kai kontaktavo dar pieninis dantis su nuolatniu krūminiu dantimi? Gal būtume užkirtę karieso progresavimui?

Photos from Demonė Dantistė's post 04/04/2026

Tema: pieniniai dantys
Skundai: paskauda
Kas matoma? Odontologui - šešėliuoja dantis, pacientui - akivaizdžios ertmės (liaudyje labiau žinomos, kaip 'skylė') nesimato
Rentgenas: parodo, kaip smarkiai išplitęs kariesas (siekia pulpą, aka liaudyje labiau žinomą kaip "nervas")
Atvėrus dantį: randamas pažeistas dentinas, ertmė, aplink likę danties audiniai lyg kevalas

31/03/2026

Šiandieninių klinikų administratorių vargai

15/02/2026

Tarp švenčių įsiterpusią dieną skaidrina saulė ir linksmi vaizdeliai iš gyvenimo, enjoy!

Photos from Demonė Dantistė's post 03/02/2026

2026 metai prasidėjo

03/02/2026

Laba diena, su vištiena (šitą visada atsimenu pasisveikinimą, kai mano vienam "konkurse" laimėjo odontologė, kuri atsiuntė foto su vištienos krūtinėlės filė - sakė jai vištą atnešė ir šitaip pasisveikino pacientas :D )

Labai faina rašyti ir apsireikšti socialinėse medijose tada, kada norisi. Visai įdomu pamatyti, kad nėra taip, kad sekėjai nusinulina, kai ilgiau nepasirodau - taip ir turi būti, žmonės turi gyventi ir gyvena savo NORMALIUS gyvenimus.

Nebėra racijos su naujais metais sveikinti (pamenu tą sausio dilemą: kiek dienų maždaug sakyti pacientams "su naujais", nes juos paskutinį syki matei pernai), tai mes tiesiog važiuojam toliau, 'where we left off'.

Naujų metų proga nuvykau į savo mokyklą, Didždvario gimnaziją, (kurios sienų apsireiškimo būta ir filme Pietinia Kronikos). Žadėjau vykti su gimnazistais pasikalbėti apie burnos sveikatą ir profilaktiką (savo amžinus poterius sukalbėti), bet karjeros kuratorė sakė, kad pas juos gimnazistams verčiau papasakoti apie pačią odontologo profesiją. Labai keistas patyrimas galiu pasakyti, ypač kalbėti žmonėms, iš kurių pokerface ir akių žydrumo neišskaičiau, ar nors bent kiek jiems yra šmėžtelėję stoti į odontologiją. Kuo jau kuo pasirūpinau, kad specialybė nepasirodytu nepelnytai pernelyg glamūrinė. Leidau suprasti, kad nėra taip, kad įdėjai plombą, ir tau automatiškai į garažą porše įvažiuoj.

Įdomiausia dalis tai, kai paprašiau pakelti jaunimo rankas, kurie turi bent vieną plombą burnoje, tai pakėlė, aišku, beveik visi. Aš tai aišku atsidusau, ir sakiau " VA VA, TAME IR ESMĖ. APIE TAI IR NORĖJAU PAŠNEKĖT". Žinoma, kad jiems atskleidžiau tas rocket science niekur negirdėtas tiesas, kad reikia valyti dantis ir valgyti mažiau cukraus, kad tų plombų dėti jiems nebereikėtų.

Statistika labai aiški, Lietuvoje odontologų nėra taip, kad labai trūktų (gimnazistai sakė, kad eini Šiauliuose, ir ant kiekvieno kampo klinika stovi), aišku, trūksta kai kurių specialistų. Bet kodėl klinikų tiek daug, o žmonių sergamumas ligomis vis nemažėja (jūs supraskit, po mano paskaitų žmonėms apskritai naujiena, kad kariesas yra traktuojama kaip LIGA).

Kaip manot, ar su gimnazistais reikia kalbėti apie ligų profilaktiką?
Nes mano kabinete dažniausiai dūsaujantys žmonės yra vistik tėvai, kurie nebežino, kaip vaikų priprašyti valytis dantis taip, kap kaskart mokina juos higienistai (pas kuriuos jie važinėja ir kas tris mėnesius) ir nevalgyti vien cukraus ir nesąmonių, nuo kurių genda dantys.

Nebijokit diskutuot ir parašykit, jei žinot, į kokią gimnaziją reikėtų apsireikšti demonei ;)

21/10/2025

pati įdomiausia, naujausia ir netikėčiausia nauja informacija apie burnos sveikatos ir viso organizmo ryšį. Pati pribloškiančiausia informacija VYRAMS video pabaigoje, platinam!!!

08/10/2025

Jei yra žmonių, galinčių išlaikyti dėmesį ilgiau nei tiktoko vydijo :)))
pasakojimas apie vieną pacientą: istorija apie tai, ką žmonės žino,ko ne, ką daro, ko ne, apie gydytojų ir pacientų atsakomybę :)
enjoy!

14/08/2025

Apžiūra: reik nereik. Visad visi nori kažką apžiūrinėti, šakės.

07/08/2025

greičiausias būdas patekti pas dantistus! platinam!
(žiūrėti iki galo, paslaptis atskleista pabaigoje)

14/11/2024
Want your school to be the top-listed School/college in Vilnius?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Website

Address


Smolensko G. 6
Vilnius