08/05/2026
STIPRŪS BET PERDEGĘ
Ne menka dalis mano klientų tarpe yra vyrai, kurie pasiekė gyvenime "šio bei to" ar net daugiau: vieni iš jų sukūrė sėkmingus verslus, kiti užkopė į karjeros aukštumas, dar kiti įgijo išskirtinius statusus.
JIE patys ėmėsi atsakomybės už savo norus, svajones, šeimos ar visuomenės gerovę.
JIE pasižymi drąsa, ryžtu, atkaklumu, atsakomybe, iniciatyvumu, gebėjimu rizikuoti, darbštumu ir dar daug stiprių savybių.
Kita medalio pusė: tarp JŲ vis daugėja perdegusių, irzlių, dirglių, piktų, nejaučiančių tikro džiaugsmo, patiriančių krizes santykiuose, sveikatos ar finansines problemas.
JIE seniai nebeturi vidinės ramybės (taikos savyje), nes įprato kovoti, todėl gyvena kovos režimu nuolat, net kai ilsisi.
Galbūt tuomet JIE "kovoja" su savo moterimi ar vaikais ginčų pavidalu (jei turi šeimą). Kai kurie "varžosi" su draugais automobiliais, įvaizdžiu ar moterimis, iš įpročio kelia sau kitokius iššūkius.
Vidinės ramybės trūkumą JIE kompensuoja įvairiomis priklausomybėmis, vaistais ar adrenaliną suteikiančiais pomėgiais.
Deja, bet vistiek JIE jaučiasi tarsi pasaulis būtų nesaugus, nusiteikęs prieš juos, tarsi aplink būtų gausybė neišmanėlių, tarsi pasaulis laikytųsi vien ant jų pečių.
JUOS erzina patarimai "nusiramink", "palik darbines mintis darbe" ir panašūs. Nes juk akivaizdu, kad viskas be jų sugriūtų.
Išgirdę panšius patarimus JIE dar labiau supyksta, nes tokie patarimai skamba kaip JŲ darbų, pastangų, rezultatų neįvertinimas ar netgi nuvertinimas.
Kartais JIE širsta ant gebančių atsipalaiduoti ir laiko juos mažų mažiausia neatsakingais.
Bet... kažkur giliai mintyse JIEMS šmėsteli viltis, kad JIE gyvens mažesnėje įtampoje, kai "užbaigs svarbų projektą", "užaugins dar vieną įmonę", "padidins pelnus", "užaugs vaikai"...
♻️Ir tai ne sarkazmas ir jokiu būdu tai ne kritika tokiems vyrams.
Būtent taip JIE funkcionuoja.
JŲ nervų sistema įprato būti nuolatiniame kovos režime ir nebegali kitaip. Nes būtent toks veikimo būdas ir "išplukdė" juos į pasiekimus ir tam tikrą galios poziciją. Todėl gyventi kitaip JIEMS nebepavyksta.
Dėl savo galimybių JIE daug ką įprato "pirkti": ne tik daiktus, bet ir dėmesį, kitų paklusnumą, pagarbą jų atžvilgiu, moters nuosaikumą.
JIEMS atrodo, kad netgi jų pačių ūmius išsišokimus, nepagarbą kitiems ar dėmesio stoką kompensuoja materialinė gerovė, kelionės ar pan.
Vėlgi, tai ne kritika, ne moralizavimas, ne pamokymai.
Giliai suvokiu, kaip ir kodėl vyksta toks funkcionavimas. Tą daugkartinai patvirtino mano klientų ir netgi artimos aplinkos vyrų patirtys.
Vieni JŲ dėl nuolatinės nesibaigiančios kovos yra pertekliniame aktyvume, sekinančiame jų organizmą ir psichiką, kiti - "ramesni", tačiau su gęliančiu vidinės tuštumos jausmu.
Akivaizdu, kad žmogus, pasiekęs itin destruktyvią būseną, nejučia griauna ne tik save, bet ir artimuosius, savo aplinką.
Griūna paties sveikata, santykiai, įmonės ar finansai.
Ir tuomet kyla klausimas:
- Kaip išeiti iš šio užburto rato be didelių praradimų?
- Ar įmanoma?
Deja, bet vienam pačiam, tik savo valios pastangų ar turimų žinių, įpročių dėka beveik neįmanoma.
❗️Nes tai, kas atvedė į destruktyvią būseną, iš jos neišves.
Ilguoju periodu čia nepadės daugiau sporto, daugiau atostogų, aplinkinių palaikymas, paklusnumas ar mažiau šeimyninių įsipareigojimų. Tik labai trumpam, o ilgainiui prastos būsenos atkritimai bus vis stipresni.
Tam, kad subalansuoti vidinę būseną, nebūtina mesti verslų, keisti žmonos, draugės ar kitų išorės aplinkybių.
✔️️Esminiai pokyčiai turi būti padaryti individualiame mąstyme.
Universalių instrukcijų tam nėra, nes kiekvienas turime savo savo unikalias mąstymo schemas, kurių patys savyje pilnai pastebėti ir išanalizuoti, deja, negalime. Tam reikalingas išorinis žmogus - specialistas.
Daugelis tokių stiprių, nepalaužiamų, protingų, atsakingų ir drąsių vyrų dažnai būna skeptiškai nusiteikę, kad kažkas iš šalies gali JIEMS padėti.
Ir tam yra begalė pateisinamų ir logiškų priežasčių.
Tačiau labiausiai džiugina tai, kad tie kas išdrįso kreiptis ir pamatyti iš šalies savo vidines schemas bei bendrų pastangų dėka jas pakoreguoti, tampa BUVĘ skeptikai :).
Jaučiu azartą ir matau didžiulę prasmę galėdama būti naudinga tokiems žmonėms, nes jų savijauta, jų būvis ir pasitenkinimas daro įtaką ne tik jiems patiems, bet ir daugeliui žmonių, su kuriais jie susiję, kuriems vadovauja, su kuriais yra santykiuose ar šeimose.
Jei žinote tokių, kuriems būtų itin akluali ši informacija - pasidalinkite.
Turite klausimų, parašykite asmeniškai.