مهد کودک آفتاب مهتاب در شیراز

مهد کودک آفتاب مهتاب در شیراز

کودکستانی با فضای آموزشی زیبا و کادر مجرب جهت ارائه خدمات به دلبندان شما

Operating as usual

25/05/2014

تا زمانی که حتی یک کودک ناخرسند روی زمین وجود دارد، هیچ کشف و پیشرفت جدی برای بشر وجود نخواهد داشت.
آلبرت انیشتن

25/05/2014

کودکان در پارک چوبی مهدکودک

16/05/2014

برگزاری جشن تولد متولدین اردیبهشت ماه

16/05/2014

کودکان درحال بازی در زمین شن

16/05/2014

مناظر زیبای فصل بهار در مهد کودک

06/04/2014

عید نوروز و رشد اجتماعی کودک و نوجوان

خرید سال نو یکی از بخش های مورد علاقه ی کودکان و نوجوانان است که فرصتی برای تمرین تقسیم منابع مالی،انتخاب درست ، همفکری و مشورت و ... است. چه خوب است که سعی کنید تا جایی که ممکن است کودکان را در این فعالیت سهیم کنید.

03/03/2014

مهارت سکوت غالبا بیش از مهارت حرف زدن ارزش اثر گذاری دارد. با مهارت سکوت پیام خود را به کودک برسانید.

03/03/2014

بازدید علمی کودکان از آتشنشانی

14/02/2014

روزهای کودکی طولانی ترند برای کودکی که از سوراخ کفشش به زمستان می نگرد.

14/02/2014

شرم می کنم با ترازوی کودک گرسنه کنار پیاده رو ، وزن سیری ام را بکشم

04/02/2014

برگزاری جشن تولد کودکان در مهد کودک آفتاب مهتاب

04/02/2014

آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی به کودکان در پارک ترافیک

04/02/2014

بازدید علمی کودکان از پارک ترافیک

04/02/2014

کودکان در حال برف بازی در مهد کودک

22/01/2014

سلام مادر بزرگ

کاش زنده بودی و میدیدی ...

که بالاخره بزرگترین آرزوی دوران کودکی ام برآورده شده است ...

بدترین آرزویی را میگویم که یک کودک میتواند آرزو کند :

" بزرگ شدن ... "

22/01/2014

گاهی دلت از سن و سالت می گیرد

میخواهی کودک باشی

کودکی به هر بهانه ای به آغوش غمخواری پناه می برد

و آسوده اشک می ریزد

بزرگ که باشی

باید بغض های زیادی را بی صدا دفن کنی ...

22/01/2014

کاش کودک بودم تا بزرگترین شیطنت زندگی ام نقاشی روی دیوار بود
ای کاش کودک بودم تا از ته دل می خندیدم نه اینکه مجبور باشم همواره تبسمی تلخ برلب داشته باشم

ای کاش کودک بودم تا در اوج ناراحتی و درد با یک بوسه همه چیز را فراموش می کردم

13/01/2014

تا زمانی که حتی یک کودک ناخرسند روی زمین وجود دارد، هیچ کشف و پیشرفت جدی برای بشر وجود نخواهد داشت.
آلبرت انیشتن
کودکان

13/01/2014

خداوندا!
اراده ام را به زمان کودکی بازگردان
همان زمان که برای یکبار ایستادن هزار بار می افتادم اما نا امید نمی شدم..

08/01/2014

منظره یک روز زیبای برفی در مهد کودک

08/01/2014

تنبيه كلامی كودكان به چه صورتی باشد؟
مجموعه: روانشناسی کودکان

گاهی اوقات کودکان رفتاری را انجام می دهند که باید تنبیه شوند ، اما تنبیه کلامی باید به چه صورتی باشد که تاثیر بدی در روحیه کودک به جا نگذارد؟


یك روانپزشك، روش مورد تایید در تنبیه را روش محروم كردن دانست و افزود: می‌توان كودك را از یك سری امتیازات مثل تماشای برنامه‌های تلویزیونی، رفتن به منزل دوستان یا خرید وسایل خوشحال كننده و... محروم كرد.

دكتر با بیان اینكه در هر خانه‌ یك سری اصول كلی حاكم است كه باید از افراط و تفریط از آنها پرهیز شود، اظهار كرد: در تربیت كودك بعضی از خانواده‌ها آزادی كامل و مطلق را به نفع كودك می‌دانند ولی برخی دیگر سیستم استبدادی و قوانین زیاد و خشك بر كودك تحمیل می‌كنند كه هر دو روش اشتباه است.

وی ادامه داد: بهتر است در خانواده یك سری اصول كلی و خط قرمزهایی براساس هنجاری‌های آن خانواده وجود داشته باشد. همچنین والدین باید بر روی اصولی كه می‌خواهند فرزندشان تربیت شود توافق و ثبات داشته باشند و بین پدر و مادر دوساز ناهمگون زده نشود.
وی با اشاره به اهمیت اصول مذكور در تربیت كودك افزود: همچنین والدین در موقعیت‌های مختلف ثبات داشته باشند. به عبارتی دیگر اگر والدین در یك موردی قانونی بگذارند، نباید بطور دائم برای آن استثناء قائل شوند.

ایشان روشهای تربیت كودك را به دو دسته تنبیه و تشویق تقسیم كرد و گفت: تنبیه از نظر لغوی به معنی بیدار كردن، آگاهی دادن و آنچه كه در ذهن مساوی با ضرب و شتم برخوردهای تند است، می‌باشد.

وی هدف از تنبیه را اصلاح، آگاهی دادن و هدایت كردن عنوان و اضافه كرد: هیچ وقت تنبیه به معنای خشم خود را فروشاندن، تحقیر كردن و اذیت و آزار طرف مقابل نیست و هرجا والدین احساس می‌كنند خود را تخلیه كرده و خشم خود را فرو می‌نشانند، این عمل به معنای تنبیه نیست.

وی با بیان اینكه تنبیه الزاما فیزیكی نیست، گفت: در تربیت كودك اغراق نیست اگر بگوییم تنبیه فیزیكی جایی ندارد و چنانچه بعضی از والدین بخواهند جایی برای تنبیه قائل شوند آن را به عنوان آخرین گام بكار ببرند.

این روانپزشك گفت: تنبیه فیزیكی نباید باعث درد و آسیب به كودك شود و هدف از این تنبیه آن است كه پدر و مادر با این روش ناراحتی خود را از رفتار كودك نشان داده و توجه وی را به بدی و زشتی رفتارش جلب كنند كه نهایتا می‌تواند در حد یك پشت دستی زدن یا آرام پشت باسن كودك زدن باشد.

وی تنبیه كلامی را شكل دیگری از بروز تنبیه دانست و تصریح كرد: زمانی كه كودك رفتاری برخلاف هنجارهای موجود در خانه انجام دهد، پدر و مادر در حد كلامی با گفتن “از آن رفتار شما ناراحت شدم“، “از برخورد شما عصبانی هستم” یا “كار شما كار خوبی نیست” و در كنار آن اخمی كنند، ترش رویی كنند یا موقتا ارتباط عاطفی صمیمانه را كمرنگ كنند و لازم است در زمان انجام كارهای گفته شده، رفتار كودك مورد سرزنش قرار گیرد نه شخصیت وی.

وی با تاكید بر كمتر استفاده كردن از تنبیه فیزیكی توصیه كرد: حتی‌الامكان باید موارد این نوع تنبیه زیاد نباشد؛ چرا كه اگر رفتار كودك را دائما سرزنش كرده یا به وی تذكر دهیم، اثر تنبیه كمرنگ می‌شود.

این روانپزشک خطاب به والدین توصیه كرد: از سرزنش شخصیت كودك و نسبت دادن صفات زشت به وی پرهیز كنید، وی را توهین و مسخره نكنید، با كنایه و طعنه با كودك حرف نزنید. همچنین جلوی دیگران بیش از حد از او انتقاد نكنید.

وی در خصوص نكات قابل اهمیت در مورد تنبیه فیزیك و كلامی گفت: تنبیه باید كاملا متناسب با رفتار كودك باشد؛ به طوری كه نباید برای رفتاری كه خیلی بد نیست تنبیه بدی در نظر بگیریم. همچنین علت تنبیه مشخص باشد و علت آن برای كودك توضیح داده شود. همچنین بین تنبیه و رفتار كودك فاصله زمانی زیادی نباشد.

این روانپزشك آسیب جسمی، افزایش خشونت، پرخاشگری و لجاجت،‌ افت تحصیلی و تا حدودی بهره هوشی، احتمال مشكلات روانپزشكی مانند افسردگی، رفتارهای ضد اجتماعی و وابستگی به مواد را از عوارض تنبیه زیاد كودك عنوان كرد.

وی همچنین افت اعتماد به نفس، ایجاد شخصیتهای منفعل و وابسته و عدم پرورش روحیه قاطعیت در كودك را از دیگر عوارض تنبیه فیزیكی یا كلامی زیاد دانست.
وی گفت: ‌در بعضی از موارد، رفتار منفی كودك را بر روی خود نیاورید كه این روش در اوایل شروع آن رفتار كاربرد دارد.

این روانپزشك در پایان یادآور شد: در برخی مواقع بهتر است از روش تشویق استفاده كرد كه می‌تواند به شكلهای كلامی، رفتاری و خریدن هدیه و جایزه اعمال شود.

08/01/2014

۵ جمله خوشایند برای کودکان

1) خـودت تـصـمـیم بگیر: کودک و دوستش در اتاق مشغول بازی هستند. سر و صدای آنها باعث اذیت و آزار شماست، بهتراست بگویید: "بچه ها تصمیم بگیرید یا بی سر و صدا بازی کنید، یا از اتاق خارج شوید." اگر بعد از ۵ دقیقه هنوز سر و صدا ادامه داشت، بگویید: "خوب می بینم تصمیم گرفتید که از اتاق بیرون بروید." این جمله، شما را از داشتن نقش منفی نجات می دهد، زیرا آنها می دانند این تصمیم آنها بوده که منجر به این نتیجه شده است. به این ترتیب کودک مسئول عمل خودش است.


۲) من تو را دوست دارم ولی این کار تو را نمی پسندم: اگر می خواهید لفظی را به کودک بیاموزید، کار خوب و بد را برایش مشخص کنید. به او بیاموزید ما کار خوب و کار بد داریم ، نه بچه خوب و بچه بد. هدف از وضع قوانین، آموزش رفتارهای مناسب است نه تنبیه کودک. اگر چه به رفتار ناپسند او اعتراض می کنید ولی محبت خود را به او قطع نمی کنید.


۳) از تو می خواهم مشکل مرا حل کنی: اگر کودک کاری را انجام می دهد که باعث رنجش شماست، به او بگویید که دچار مشکل شده اید. مثلا ً به او بگویید: "صدای بلند تلویزیون باعث می شود دچار سردرد شوم" و ازاو بخواهید در حل مشکل به شما کمک کند. در این صورت او که خود را دشمن شما نمی بیند خود را موظف می داند کاری انجام ندهد که برای شما مشکل آفرین باشد. اگر به رضایت خاطر شما اهمیت دهد، رفتار بد را خاتمه خواهد داد.


۴) احساس تو را درک می کنم: وقتی کودک عصبانی است جملاتی را به کار می برد تا دیگران را متوجه احساس خود کند. مثلا ً می گوید: "از تو متنفرم" یا "خیلی بدی." این تنها جملاتی است که همه ذهن او را پرکرده. شما می توانید به او کمک کنید تا جمله مناسب را به کار ببرد.


۵) "آیا دوستت چیزی گفته که واقعیت ندارد و تو عصبانی شده ای؟:" افراد متفاوت، نـیازهای متفاوتی دارند. اغلب کودکان در اعتراض به والدین می گویند: "عدالت را رعایت کنید و منصف باشید" و این جملات زمانی مطرح می شوند که کودک می خواهد وسیله خاصی برایش تهیه شود؛ صرفاً به این دلیل که برای برادرش تهیه شده است. باید به کودکان بیاموزیم "انصاف و عدالت این است که هر فرد، هر چه را نیاز دارد تهیه کند. اگر شما به عینک نیاز داری و خواهرت به کفش، هر کدام وسایل مورد نیاز خود را خریداری خواهید کرد و این است اجرای عدالت. گمان نمی کنم زمانی که خواهر شما به عفونت گوش مبتلاست و آنتی بیوتیک مصرف می کند لازم باشد شما هم آنتی بیوتیک مصرف کنی"!

[01/07/14]   مردم موفق امروز ... کودکان جسور دیروز بوده اند.

07/01/2014

کوچکتر که بودیم ...
ایمانمان قوی تر بود ...
بادبادک می ساختیم ...
نمی ترسیدیم باد نباشد ...

07/01/2014

کودکی زیبا ترین و کوتاهترین اتفاق ناخواسته زندگی است

07/01/2014

یک دقیقه سکوت برای رویاهای شیرین کودکی که هرگز باز نخواهندگشت

07/01/2014

کودکان مانند ستاره های آسمان هستند. امیدواریم همیشه روی زمین بمانند.

07/01/2014

Timeline Photos

06/11/2013

کاش دلهامون به بزرگی بچگی بود
کاش همان کودکی بودیم که حرفهایش را از نگاهش میتوان خواند

06/11/2013

تا هست جان شور محرم باقیست
این جلوه جان درهمه عالم باقیست
از ناله ی نینوای یاران حسین
همواره به لب زمزمه غم باقیست

06/11/2013

Timeline Photos

06/11/2013

Timeline Photos

09/10/2013

دنیای کودکانه صمیمی ترین دنیایی است که هر لحظه بارها آرزو میکنیم تا کاش می شد یکبار دیگر به این دنیای کودکانه قدم بگذاریم.

09/10/2013

Timeline Photos

14/09/2013

کودکان برای شاد بودن ، بیش از هر چیزی به گفتگو با ما نیاز دارند.....« حکیم ارد بزرگ»

Location

Products

آمورش و پرورش کودکان

Telephone

Address


شیراز- چهارراه زرگری - کوی دنا- کوچه 8 شهید رادفر
Shiraz
0098
Other Schools in Shiraz (show all)
آموزش زبان انگليسي تضميني آموزش زبان انگليسي تضميني
زرهي
Shiraz, 7175896842

آموزش زبان انگليسي يه صورت تضميني در تمامي مقاطع تحصيلي با مناسب ترين قيمت و سريع ترين روش هاي تدريسي

مجتمع آموزشی مهرتابان Mehr-e-Taban Academy مجتمع آموزشی مهرتابان Mehr-e-Taban Academy
Ghasre Dasht Avenue, Shiraz, Iran
Shiraz

Welcome To Mehr-e-Taban International School (MIS) and Mehr-e-Taban Bilingual School (MBS) Official FaceBook page.

Alalam News Channl Alalam News Channl
ايران
Shiraz, 18030

منشوراتنا متنوعة وليس أخبار سياسية فقط

Allameh Amini school Shiraz_ مدرسه راهنمایی علامه امینی شیراز Allameh Amini school Shiraz_ مدرسه راهنمایی علامه امینی شیراز
خیابان شمس
Shiraz

مدرسه راهنمایی علامه امینی شیراز خیابان شمس

Zolanvar industrial school Zolanvar industrial school
Shiraz

بچه های گروه 13

Ebne sina Ebne sina
شیراز / خیابان زولانوار کوچه اول سمت راست / دبیرستان نمونه دولتی ابن سینا
Shiraz

shahid moezi highschool shahid moezi highschool
شیراز ، بلوار چمران ، جنب استخر انقلاب
Shiraz

Khorsandian Shiraz Khorsandian Shiraz
Sangi Sq-erfanmanesh St
Shiraz

Shz mollasadra (Sampad) Shz mollasadra (Sampad)
بلوار ارتش
Shiraz

this is a page dedicated to shiraz mollasadra school of developing exeptional talents

mehrab mehrab
Afifabad Dabirestan Khorsandyan
Shiraz

mehrab.parvas

Moaref 5 High School Moaref 5 High School
Shiraz

Moaref 5 Official page