11/06/2026
Naša tajnica Helena Mayerhoffer sudjelovala je na Generalnoj skupštini projekta JA PreventNCD 2026 kao predstavnica mladih Hrvatske, gdje je održala prezentaciju na temu “The EU Safe Hearts Plan: a blueprint for integrating young people’s perspectives in the Safe Hearts Plan“.
EU Safe Hearts Plan europska je inicijativa usmjerena na prevenciju kardiovaskularnih bolesti, koje su i dalje vodeći uzrok smrtnosti u Europi. Plan naglašava važnost ranog djelovanja kroz promicanje zdravih životnih navika, prevenciju čimbenika rizika poput pušenja, tjelesne neaktivnosti i nepravilne prehrane te jačanje zdravstvene pismenosti građana.
Ponosni smo što Alumni klub Zdravstvenog veleučilišta aktivno sudjeluje u europskim inicijativama koje promiču zdravlje, prevenciju bolesti i osnaživanje mladih. 👏🏻
30/05/2026
Još jedan kongres, održan i ove godine u suorganizaciji Alumni Zdravstvenog veleučilišta je pri kraju, a iza nas su tri dana zanimljivih predavanja, radionica i panel rasprava! 🎓🙌🏻
Čestitamo organizatorima i svim sudionicima na uspješno održanom kongresu te zahvaljujemo svima koji su svojim znanjem i iskustvom doprinijeli programu. Vidimo se ponovno dogodine! 📆🥳
12/05/2026
🎓💙 Na Zdravstveno veleučilište Zagreb obilježen je Međunarodni dan sestrinstva 👩⚕️🩺
U organizaciji i suradnji s Hrvatskim nacionalnim savezom sestrinstva, Alumni Zdravstvenog veleučilišta i Alpha Alpha Gamma - Sigma Theta Tau International, obilježen je dan posvećen važnosti, stručnosti i predanosti medicinskih sestara i tehničara ❤️🏥
Ispred Zdravstvenog veleučilišta Zagreb, pozdravni govor održala je prodekanica za nastavu, izv. prof. dr. sc. Snježana Čukljek te Boris Ilić, predsjednik Alumni Zdravstvenog veleučilišta i ogranka Alpha Alpha Gamma Sigma Theta Tau International.
Priznanja za dugogodišnji doprinos razvoju profesije u sestrinstvu dodijeljene su i izv. prof. dr. sc. Sandra Bošković, Vlatka Mrzljak, magistri sestrinstva, Slađani Režić, magistri sestrinstva, izv. prof. dr. sc. Biserki Sedić, te doc. dr. sc. Mari Županić.
Zahvaljujemo svim sudionicima na dolasku i podršci, a posebno predavačicama izv. prof. dr. sc. Biserki Sedić i magistri sestrinstva Ani Brčini na izvrsnim i inspirativnim prezentacijama 📚✨
Nastavljamo jačati sestrinstvo kroz znanje, suradnju i profesionalni razvoj 💙👩⚕️
💙
12/05/2026
Svim medicinskim sestrama i tehničarima Alumni Zdravstvenog veleučilišta želi sretan Međunarodni dan medicinskih sestara i tehničara 🥳🥂 Hvala Vam na svemu što radite ♥️✨
11/05/2026
Predsjednik Boris Ilić sudjelovao je u ponedjeljak, 11. svibnja 2026. na panel diskusiji u organizaciji Medicinske škole Bjelovar, povodom obilježavanja Međunarodnog dana medicinskih sestra i tehničara 🎓👩⚕️👨⚕️
🗣️ U panelu su sudjelovali i Nikolina Zrakić, dr.med. spec.oftalmologije; ravnatelj Doma zdravlja BBŽ Michell Gruičić, mag.med.techn.; dr.sc. Nikola Topolovčan s Instituta Ruđer Bošković; Dario Gazić, mag.med.techn. iz Zavoda za hitnu medicinu BBŽ; umirovljena glavna sestra Doma zdravlja BBŽ Ljerka Bertić, VMS te dr.sc. Želimir Bertić s Zavoda za javno zdravstvo BBŽ 🔬🏥
30/04/2026
Poštovani članovi, pozivamo Vas da nam se pridužite u obilježavanju Međunarodnog dana medicinskih sestara i tehničara, koji će se održati 12. svibnja 2026. godine u 14 sati na Zdravstveno veleučilište Zagreb 🥰🗓️. Ulaz je slobodan te registracija nije potrebna. Veselimo se skorom susretu! ✨🙌🏻
27/04/2026
15.-17. travnja održan je Wellbeing Economy Forum u Reykjaviku na kojoj je aktivno sudjelovala tajnica Alumni Zdravstvenog veleučilišta, Helena Mayerhoffer kao predstavnica savjetodavne grupe mladih za Republiku Hrvatsku. 🙌🏻
Tijekom foruma sudjelovala je u panelnim raspravama, gdje je naglasila ulogu zdravstvenih stručnjaka u oblikovanju sustava koji stavlja naglasak na dobrobit, kvalitetu skrbi i dostupnost zdravstvenih usluga. 🤗
Više pročitajte na:
https://www.preventncd.eu/newsroom/news-updates/redefining-success-reflections-from-the-wellbeing-economy-forum-2026/
07/04/2026
Ovogodišnji svjetski dan zdravlja obilježavamo pod sloganom “Zajedno za zdravlje: Stanite uz znanost”, kojom se slavi moć znanstvene suradnje u zaštiti zdravlja ljudi, životinja, biljaka i planeta. Zajedno učimo o prevencijama bolesti te unaprjeđujmo naše zdravlje uz stručne članke i naše znanstvenike!
05/04/2026
Sretan Uskrs želi Vam 🐰🐣💐
02/04/2026
Predsjednik Boris Ilić sudjelovao je na 4. Međunarodnom kongresu koji je održan u Opatiji 🇭🇷🇪🇺 od 19. - 22.03.2026. Tom prigodom pozdravio je okupljene ispred Alumni Zdravstvenog veleučilišta te održao predavanje na temu važnosti profesionalnih udruženja u zdravstvu 🤝🏻👨⚕️🧑🏼⚕️