So Easy

Call Directions Website Contact the school

So Easy Κέντρα Ξένων Γλωσσών & Κέντρο Ψηφιακής Εκπαίδευσης

Πόσες φορές σκέφτηκες να ξεκινήσεις μια ξένη γλώσσα, αλλά το άφησες για αργότερα;Στο ομαδικό μάθημα δεν μαθαίνεις μόνο ν...
24/09/2026

Πόσες φορές σκέφτηκες να ξεκινήσεις μια ξένη γλώσσα, αλλά το άφησες για αργότερα;

Στο ομαδικό μάθημα δεν μαθαίνεις μόνο νέες λέξεις. Τις χρησιμοποιείς σε συζητήσεις, εξασκείσαι με άλλους ανθρώπους και αποκτάς σιγά σιγά την άνεση να μιλάς 💬

Βρες το τμήμα που σου ταιριάζει: https://soeasy.gr/enilikes/

#ΕδώΜιλάς

21/09/2026

Η πραγματική επιτυχία στην εκμάθηση μιας γλώσσας δεν μετριέται μόνο σε ασκήσεις, γραμματική και σωστές απαντήσεις.

Μετριέται τη στιγμή που βρίσκεσαι σε μια άλλη χώρα και συνειδητοποιείς ότι μπορείς να επικοινωνήσεις μόνος σου. 🇮🇹✨

Η ιστορία της Δήμητρας από τη Ρώμη είναι μια μικρή υπενθύμιση ότι ακόμη και λίγα μαθήματα μπορούν να κάνουν μεγάλη διαφορά: να σου δώσουν αυτοπεποίθηση, ανεξαρτησία και την αίσθηση ότι δεν είσαι απλώς επισκέπτης.

Και για έναν καθηγητή, αυτή η χαρά στο πρόσωπο του μαθητή είναι ίσως η μεγαλύτερη ανταμοιβή. ❤️

Γιατί να επιλέξεις τα So Easy;Γιατί εδώ δεν μαθαίνεις απλώς μια ξένη γλώσσα… τη μιλάς, τη ζεις και την κάνεις μέρος της ...
18/09/2026

Γιατί να επιλέξεις τα So Easy;
Γιατί εδώ δεν μαθαίνεις απλώς μια ξένη γλώσσα… τη μιλάς, τη ζεις και την κάνεις μέρος της καθημερινότητάς σου! 🌍

Με ολιγομελή τμήματα, βιωματική μάθηση, σύγχρονα AI εργαλεία και πρόγραμμα προσαρμοσμένο στις ανάγκες σου, αποκτάς αυτοπεποίθηση και πετυχαίνεις τον στόχο σου στον δικό σου χρόνο.

👉 Βρες το τμήμα σου και ξεκίνα σήμερα!
🌐 www.soeasy.gr

#ΞένεςΓλώσσες #ΕδώΜιλάς

Ένα παιδί μαθαίνει καλύτερα όταν συμμετέχει, δοκιμάζει και ανακαλύπτει μόνο του.Μέσα από βιωματικές δραστηριότητες, STEA...
17/09/2026

Ένα παιδί μαθαίνει καλύτερα όταν συμμετέχει, δοκιμάζει και ανακαλύπτει μόνο του.

Μέσα από βιωματικές δραστηριότητες, STEAM και σύγχρονα εργαλεία τεχνολογίας, το μάθημα γίνεται μια εμπειρία που ενεργοποιεί τη φαντασία και την περιέργειά του. 🤖

Ανακάλυψε τα παιδικά προγράμματα στο https://soeasy.gr/kainotoma-ekpaideftika-ergaleia-so-easy/

#ΕδώΜιλάς #ΞένεςΓλώσσες

Όταν ένα παιδί συμμετέχει, εκφράζεται και συνεργάζεται, το μάθημα αποκτά άλλο νόημα. 🌟Εδώ η ξένη γλώσσα γίνεται μια ζωντ...
16/09/2026

Όταν ένα παιδί συμμετέχει, εκφράζεται και συνεργάζεται, το μάθημα αποκτά άλλο νόημα. 🌟

Εδώ η ξένη γλώσσα γίνεται μια ζωντανή εμπειρία που ενισχύει την επικοινωνία, τη δημιουργικότητα και την αυτοπεποίθησή του.

Γιατί εδώ δεν μαθαίνουμε απλώς λέξεις. Μαθαίνουμε να τις χρησιμοποιούμε! 💬

🔗 Ανακάλυψε τη μέθοδο So Easy στο: https://soeasy.gr/paidia/

#ΕδώΜιλάς

Η εκμάθηση μιας ξένης γλώσσας γίνεται ακόμα πιο απολαυστική όταν μοιράζεσαι την εμπειρία! 🗣️🌍Στο ομαδικό μάθημα των So E...
16/09/2026

Η εκμάθηση μιας ξένης γλώσσας γίνεται ακόμα πιο απολαυστική όταν μοιράζεσαι την εμπειρία! 🗣️🌍

Στο ομαδικό μάθημα των So Easy εξασκείσαι μέσα από πραγματικές συζητήσεις, συμμετέχεις σε διασκεδαστικές δραστηριότητες, γνωρίζεις νέες απόψεις και εξελίσσεσαι μαζί με την ομάδα σου.

👉 Βρες το τμήμα που σου ταιριάζει και ξεκίνα σήμερα.
🌐 https://soeasy.gr/

#ΞένεςΓλώσσες #ΕδώΜιλάς

Κάθε παιδί έχει τον δικό του μοναδικό τρόπο να μαθαίνει! 🌟Ο Λουκάς μαθαίνει μέσα από τη συνεργασία και τη φιλία, ενώ ο Ά...
15/09/2026

Κάθε παιδί έχει τον δικό του μοναδικό τρόπο να μαθαίνει! 🌟

Ο Λουκάς μαθαίνει μέσα από τη συνεργασία και τη φιλία, ενώ ο Άρης εξερευνά, παρατηρεί και ανακαλύπτει συνεχώς νέες γνώσεις.

Στα So Easy, αναγνωρίζουμε την προσωπικότητα και τις ανάγκες κάθε μαθητή, μετατρέποντας την εκμάθηση ξένων γλωσσών σε μια συναρπαστική εμπειρία! 🦉

👉 Ανακάλυψε το πρόγραμμα που ταιριάζει στο παιδί σου.
🌐https://soeasy.gr/paidia/

#ΞένεςΓλώσσες #ΕδώΜιλάς

15/09/2026

Η καινοτομία στην εκμάθηση αγγλικών δεν έρχεται να αντικαταστήσει τον καθηγητή. Έρχεται να τον ενισχύσει.

Το So Easy Next συνδυάζει το μάθημα στην τάξη με έναν ψηφιακό καθηγητή σε μορφή AI avatar, προσφέροντας μια πιο ευέλικτη και ολοκληρωμένη μαθησιακή εμπειρία.

Με ανθρώπινη καθοδήγηση, τεχνολογία και στοχευμένη εξάσκηση, η μάθηση συνεχίζεται πέρα από την τάξη, με τρόπο ουσιαστικό και αποτελεσματικό.
So Easy Next.

Η τεχνολογία εξελίσσεται, η ανθρώπινη καθοδήγηση παραμένει.

Στα 15, ένα παιδί μπορεί να έχει ήδη στα χέρια του το Proficiency και περισσότερο χρόνο για τους επόμενους στόχους του 🎓...
14/09/2026

Στα 15, ένα παιδί μπορεί να έχει ήδη στα χέρια του το Proficiency και περισσότερο χρόνο για τους επόμενους στόχους του 🎓

Με ολιγομελή τμήματα, σύγχρονα εκπαιδευτικά εργαλεία και μάθημα προσαρμοσμένο στην ηλικία και το επίπεδό του, αποκτά γερές βάσεις και προχωρά με αυτοπεποίθηση.

Μάθε περισσότερα στο: https://soeasy.gr/paidia/agglika/

#ΕδώΜιλάς #ΞένεςΓλώσσες #ΑγγλικάΓιαΠαιδιά

Κάθε γονιός θέλει να βλέπει το παιδί του να προοδεύει και να αποκτά εφόδια που θα του φανούν χρήσιμα σε κάθε επόμενο βήμ...
11/09/2026

Κάθε γονιός θέλει να βλέπει το παιδί του να προοδεύει και να αποκτά εφόδια που θα του φανούν χρήσιμα σε κάθε επόμενο βήμα.

Με οργανωμένο πρόγραμμα και μαθήματα προσαρμοσμένα στην ηλικία και το επίπεδό του, μπορεί να αποκτήσει Lower στα 13 και Proficiency στα 15.

Μάθε περισσότερα στο: https://soeasy.gr/paidia/agglika/

#ΕδώΜιλάς #ΑγγλικάΓιαΠαιδιά

Με εξειδικευμένες μεθόδους και εργαλεία, τα So Easy έχουν ως στόχο να κάνουν τη μάθηση ευκολότερη και πιο ευχάριστη, συμ...
13/09/2024

Με εξειδικευμένες μεθόδους και εργαλεία, τα So Easy έχουν ως στόχο να κάνουν τη μάθηση ευκολότερη και πιο ευχάριστη, συμβαδίζοντας με τις σύγχρονες εκπαιδευτικές τάσεις.

S.T.E.A.M & ΑΙ ✅
Η μέθοδος STEAM προσφέρει μια πρωτοποριακή προσέγγιση στην εκμάθηση των αγγλικών, συνδυάζοντας γλώσσα με επιστήμη, τεχνολογία, μηχανική και τέχνες, ώστε οι μαθητές να αποκτήσουν γλωσσικές δεξιότητες και ουσιαστικές γνώσεις.

Loukas Play ✅
Μέσω ενός καινοτόμου ψηφιακού εργαλείου, τα παιδιά αξιολογούνται διασκεδαστικά και αποτελεσματικά, οδηγώντας σε εξατομικευμένη μάθηση.

ΜΙΚΟ ✅
Το ρομπότ MIKO σηματοδοτεί μια νέα εποχή στην εκπαίδευση, προσφέροντας εξατομικευμένη μάθηση και μετατρέποντας τη διαδικασία σε μια διασκεδαστική και αποτελεσματική εμπειρία, χάρη στην τεχνητή νοημοσύνη.

Flipped Classroom Method ✅
Με πλούσιο, δημιουργικό περιεχόμενο εμπνευσμένο από τη Φινλανδία, η πλατφόρμα βοηθά τα παιδιά να βελτιώσουν τις γλωσσικές τους δεξιότητες και την αυτοπεποίθησή τους, προετοιμάζοντάς τα για ένα ολοκληρωμένο μάθημα.

English Literature ✅
Μέσω της ψηφιακής βιβλιοθήκης, τα παιδιά αναπτύσσουν το λεξιλόγιο, τη δημιουργικότητα και την κριτική τους σκέψη, συμμετέχοντας σε διάφορες δημιουργικές δραστηριότητες.

C.L.I.L ✅
Μέσω της μάθησης μιας νέας γλώσσας, οι μαθητές καλλιεργούν δεξιότητες επικοινωνίας, συνεργασίας και κριτικής σκέψης, ενώ παράλληλα διερευνούν διάφορα γνωστικά πεδία.

Μάθε περισσότερα εδώ 👇
https://soeasy.gr/kainotoma-ekpaideftika-ergaleia-so-easy/

#ΕδώΜιλάς

26/05/2023

Αν θέλετε να μάθει Αγγλικά το παιδί σας, δοκιμάστε δωρεάν τη βραβευμένη μέθοδο So Easy Learning στο Open Week 2023! 🎉

Τώρα στο δωρεάν Open Week το παιδί σας έχει τη δυνατότητα να απολαύσει μια ξεχωριστή εβδομάδα με μπόλικο παιχνίδι γνώσεων, τραγούδι, role playing και διαδραστική μάθηση.

Γνωρίστε τη μοναδική βιωματική μέθοδο So Easy - ειδικά σχεδιασμένη για ηλικίες από 4-8 ετών που βασίζεται στο φινλανδικό σύστημα εκπαίδευσης και δείτε τα παιδιά σας να βιώνουν ευχάριστα την εισαγωγή τους στην επικοινωνία της Αγγλικής γλώσσας πριν ακόμα μπουν στην τάξη!

Δώρο με κάθε προεγγραφή το βραβευμένο App της So Easy, για να ανακαλύψετε τα ταλέντα του παιδιού σας και το μαθησιακό προφίλ του! 🥳 🥳

Ελάτε να γνωριστούμε από 06/06/23 έως 15/06/23 σε μια ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ εβδομάδα μαθημάτων! 🎈 ✏

Κλείστε θέση στο 📞212 1007379

#αγγλικαγιαπαιδια

Εκπαιδευτήρια Ξένων γλωσσών So easy®
http://www.soeasy.gr

10/04/2023
🎄𝐈𝐭'𝐬 𝐂𝐡𝐫𝐢𝐬𝐭𝐦𝐚𝐬 𝐭𝐢𝐦𝐞! Πριν πούμε Καλά Χριστούγεννα και Καλή Χρονιά.. θα χορέψουμε, θα τραγουδήσουμε και θα διασκεδάσουμε...
16/12/2022

🎄𝐈𝐭'𝐬 𝐂𝐡𝐫𝐢𝐬𝐭𝐦𝐚𝐬 𝐭𝐢𝐦𝐞!
Πριν πούμε Καλά Χριστούγεννα και Καλή Χρονιά.. θα χορέψουμε, θα τραγουδήσουμε και θα διασκεδάσουμε! 🎅🎁

📅 Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου 2022
⏰18:00-20:00 | Δημοτικό & Juniors
⏰ 20:00-00:00 | Γυμνάσιο & Λύκειο

Σας περιμένουμε όλους!

25/01/2022

❗ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ❗

Σύμφωνα με τις ανακοινώσεις του Υ.ΠΑΙ.Θ εκτάκτως σήμερα Τρίτη 25/1/2022 και αύριο Τετάρτη 26/1/2022 ΔΕΝ θα πραγματοποιηθει τηλεκπαίδευση σε όλες τις σχολικές δομές δημόσιες και ιδιωτικές, καθώς κηρύχθηκαν ως αργία.

Βάσει της κρατικής αυτής οδηγίας ΔΕΝ θα γίνει ούτε σήμερα ούτε αύριο κανένα από τα προγραμματισμένα μαθήματα μας.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση είμαστε στην διάθεση σας.

🦉 Επιστρέψαμε γεμάτοι ενέργεια, όρεξη και διάθεση για μια νέα καλύτερη χρονία με ακόμα περισσότερες επιτυχίες! Οι εγγραφ...
23/08/2021

🦉 Επιστρέψαμε γεμάτοι ενέργεια, όρεξη και διάθεση για μια νέα καλύτερη χρονία με ακόμα περισσότερες επιτυχίες!

Οι εγγραφές ξεκίνησαν καθημερινά 12:00 με 22:00.

Κλείστε το ραντεβού σας τώρα στο ☎️ 212 100 7379
📍Γρηγορίου Λαμπράκη 670 & Κασομούλη 2, Κερατσίνι (Αμφιάλη)

Σήμερα παραδώσαμε στον Πανελλήνιο Σύλλογο Πρόληψης Τροχαίων Ατυχημάτων και Στήριξης "Αγάπη Φροντίδα Ζωής" πλαστικά καπάκ...
09/09/2020

Σήμερα παραδώσαμε στον Πανελλήνιο Σύλλογο Πρόληψης Τροχαίων Ατυχημάτων και Στήριξης "Αγάπη Φροντίδα Ζωής" πλαστικά καπάκια που έχουν συγκεντρωθεί στο χώρο του εκπαιδευτηρίου μας από την μεγάλη ανταπόκριση των μαθητών, γονέων και καθηγητών.

Συνεχίζουμε να στηρίζουμε δράσεις που στόχο έχουν να διευκολύνουν την καθημερινότητα των συνανθρώπων μας που το έχουν ανάγκη. ✌️💪

🌳

Στα So Easy μπορείς να μάθεις τώρα εύκολα 9 ξένες γλώσσες! Αγγλικά, Γαλλικά, Γερμανικά, Ισπανικά, Ιταλικά, Κινεζικά, Του...
04/09/2020

Στα So Easy μπορείς να μάθεις τώρα εύκολα 9 ξένες γλώσσες!
Αγγλικά, Γαλλικά, Γερμανικά, Ισπανικά, Ιταλικά, Κινεζικά, Τουρκικά, Αραβικά & Ρωσικά σε περιμένουν να σε καλωσορίσουν στον δικό τους κόσμο!

Μην καθυστερείς άλλο! Οι εγγραφές σε ολιγομελή τμήματα έχουν ξεκινήσει! Κλείσε τώρα ραντεβού με τον Ακαδημαϊκό Σύμβουλο και ενημερώσου για τη μέθοδο !

☎️ 212 100 7379
📍 Γρ. Λαμπράκη 670 & Κασομούλη 2, Κερατσίνι (Αμφιάλη)
⏰Καθημερίνα 12:00 - 22:00 & Σάββατο 11:00-16:00

Address

Γρηγορίου Λαμπράκη 541
Keratsíni
18757

Opening Hours

Monday 10:00 - 22:00
Tuesday 10:00 - 22:00
Wednesday 10:00 - 22:00
Thursday 10:00 - 22:00
Friday 10:00 - 22:00
Saturday 10:00 - 16:00

Telephone

+302121007379

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when So Easy posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The School

Send a message to So Easy:

Shortcuts

Share

Category