14/12/2021
Betongdekket er klargjort med håndkraft. Bli med på spleisen og du bidrar til en forskjell for disse barna.
https://www.spleis.no/project/205957/update?scroll=true
Del gjerne med andre, så monner det enda mer.
Hilsen Ann-Cecilie
Støtt min julespleis til Faith Universal School i Ghana.
Skolemateriell, utstyr og uteleker til skolegården. Utbedring av skolebygget.
05/12/2021
Dere vet sikkert om vårt engasjement for den lille private skolen som ligger i Koforidua i Ghana. Den er nå åpen etter ett års nedstengning pga Corona. Barna har vært hjemme og lærere har ikke fått lønn. Nå er optimismen tilbake og vi setter i gang en spleis, for her kommer hver krone vel med. Det trenges nytt skolemateriell og utstyr inne og ute. Del gjerne videre. Tusen takk!
Støtt min julespleis til Faith Universal School i Ghana.
Skolemateriell, utstyr og uteleker til skolegården. Utbedring av skolebygget.
22/04/2020
Da er resultatet etter vårens dugnad sendt til rektor på skolen. 7000 kr rekker til å betale lønn til lærerne nå når skolen er stengt. Ghana bekjemper pandemien meget effektivt med portforbud og forbud mot sosiale sammenkomster, men de har ikke sosiale stønader for tapt inntekt. Så disse pengene opprettholder lærernes evne til å vente på bedre tider og barna igjen kan komme til skolen. Vi er glade for at toalett og vaskefasiliteter er på plass allerede. Hjertelig takk til dere som bidro denne gangen!
27/03/2020
Hei! Vi har fortsatt noen sekker med prima toalettpapir liggende. Beste kvalitet, vi er kresne der. Ring 95256101, så avtaler vi overlevering/henting (uberørte sekker).
18/02/2020
Ny dugnadsrunde er i gang. 56 ruller med 1500 meter toalettpapir i super kvalitet fra Dugnadsportalen kan enkelt bli din. Send meg melding på tlf.
95256101 og vi bringer med glede. Kr. 420 eller mer pr.sekk. Ta gjerne 2 så har du leeenge!
01/12/2019
Nye pedagogiske virkemidler er på plass og lørdagsskolen er i full gang.
Faith Universal School develop and expand the methods for good teaching. School on saturdays is started.
03/03/2019
Ja sånn ser det ut i dag.
02/03/2019
Se den flotte brønnen dugnadsgjengen og de i fadderordningen har vært med på å bygge!
Skolen og barnehagen er i drift. Rektor og 2 lærere styrer i veg. Det har vært noe vanskelig å rekruttere nye elever. Foreldrene ønsker et sikkert gjerde rundt eiendommen, så her nytter det ikke å gi seg. Men først vannklosett og vask.