Kifej BHO

Kifej BHO

Kifej BHO to est hhetr cskna njfew jf

Operating as usual

17/09/2021

Szkoła również spoza rejonu
Kolejną zmianą jest zniesienie wymogu, by uczeń objęty edukacją domową uczył się w województwie, w którym zamieszkuje. Autorzy projektu zauważają, że taki warunek dotyczy jedynie uczniów objętych edukacją domową - jest barierą dla mobilności oraz ogranicza wybór np. kształcenia w zawodzie, jeżeli akurat takiej szkoły nie ma na danym terenie.

Według Marka Pleśniara to dobry pomysł, choć pewną jego pułapką jest egzekwowanie spełnienia obowiązku szkolnego. - Myślę, że nie ma sensu przywiązywać dzieci do konkretnej szkoły, ale pozostaje konieczność nadzoru nad realizacją obowiązku szkolnego. Zmiana jest okazją do przemyślenia odejścia od trzymania się miejsca zameldowania na rzecz miejsca zamieszkania dziecka - uważa. Proponuje, by w tym celu szerzej wykorzystać bazę PESEL, w powiązaniu z Systemem Informacji Oświatowej.

Edukacja domowa - więcej swobody dla rodziców 09/09/2021

Edukacja domowa - więcej swobody dla rodziców

Edukacja domowa - więcej swobody dla rodziców Prowadzenie edukacji domowej ma być łatwiejsze - zniknie m.in. obowiązek uzyskiwania opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz przypisanie ucznia do szkoły rejonowej. Choć proponowane w przepisach oświatowych zmiany oceniane są na ogół pozytywnie, część budzi wątpliwości - nadmi...

Want your school to be the top-listed School/college in Wednesbury?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Category

Telephone

Address

Jwehbqf 7
Wednesbury
3241876
Other Public Schools in Wednesbury (show all)
Old Park Primary School Old Park Primary School
Wednesbury, WS109LX

Dream, believe, inspire, achieve...