
FAU har overrasket barna med Halloween-morgenstemning på skolen i dag 👻🧛♀️. Elevene storkoste seg med kakao og kostymer.
NSL er godkjent som en engelsk "independent school" og norsk privatskole for 1.-10. trinn. En norsks
Operating as usual
FAU har overrasket barna med Halloween-morgenstemning på skolen i dag 👻🧛♀️. Elevene storkoste seg med kakao og kostymer.
Hvert år reiser ungdomsskolen på klassetur til en storby. I høst var det Barcelona og Spania som stod for tur. Elever i valgfaget "Medier og Kommunikasjon" har laget en spennende vlog fra turen!
Reise Vlog Bercelona Ungomsskolen ved den norske skolen i Lonodn har reist til Barcelona. Elevene på medier og kommunikasjon har laget en reise vlog fra turen.
Vi ønsker alle en riktig god fredag med toner fra . Folketoner fra norge og gospelsanger runget ut i peisestua og skolegården. Heldige oss som fikk så storfint besøk fra Norge denne uka!
Hvert år samler vi inn mat til familier i nærområdet som har det vanskelig økonomisk. Det er fortsatt mulig å kjøpe med seg tørrmat og levere på skolen mandag morgen.
Å bry seg om de rundt seg og lære elevene at mennesker er verdifulle er en sentral verdi for skolen. Derfor samarbeide vi med veldedige organisasjoner som hjelper de som lider.
Mandag 2.oktober får vi besøk av Christian Care som skal ha morgensamling med fokus på «Harvest Festival».
Har du sett årets BlimE dans? Vi feirer vennskap og samhold. Derfor lærer 1.-4. trinn BlimE dansen og danser sammen med hele Norge og verden. Følg linken under og se årets bidrag!
Lenke👉
https://nrksuper.no/blime-dans/a19ce8e2-b993-4c64-854c-1bfa891482ae
Ungdomsskolen har vært på klassetur til Barcelona, Spania! Her skapes det minner for livet.
Klassetur Barcelona 2023 – Minner for livet
Fra nordens kalde vind til Barcelonas varme kyst, har ungdomsskoleelevene ved den The Norwegian School in London (Den norske skolen i London) virkelig opplevd eventyret som er kjent som Barcelona. Med sykkelturer på Fat Tire Tour, til pauser med dype samtaler og latter foran sprudlende fontener.
Ved Gaudis mesterverk, La Sagrada Familia, ble vi vitne til noe helt spesielt: arbeiderne som, med hjelp av heisekraner, monterte en majestetisk englevinge på kirken. Et syn vi aldri vil glemme.
Guell park blendet oss ikke bare med sin fantastiske utsikt, men også med dens kunstverk. Salamander-skulpturen og Gaudi’s geniale verk omfavnet oss i en verden av kreativitet og drømmer.
Picasso-museet førte oss inn i historien til en av verdens mest kjente kunstnere, mens vår vandring mot stranden ble krydret med blikk på imponerende båter med prislapper mellom 50-300 millioner amerikanske dollar.
Og utsikten fra La Pedrera Casa Mila? Ubeskrivelig! Barcelonas skyline under oss og stjernene over – et øyeblikk som vil leve med oss for alltid.
Takk for en uforglemmelig tur, klassekamerater! La disse minnene og opplevelsene, og ja, også spansk kunnskap for noen av oss, inspirere oss resten av året.
Hasta luego, Barcelona!
Måltidene er viktige øyeblikk i alle kulturer. De er arenaer hvor man samles, deler historier, og små, men viktige, hverdagsminner skapes. Måltidene formidler også viktige aspekter av kultur og bidrar til å forme identitet. Enten det er appelsin og Kvikklunsj eller julegrøt og mandel, kan det virke som små detaljer, men som ordtaket sier: “mange bekker små gjør en stor å.”
Vi mener at alle de små valgene og handlingene vi gjør spiller en vesentlig rolle i å formidle viktige verdier til elevene. Det vi konkret legger vekt på i utdanningen, bidrar til å forme morgendagens borgere. Derfor fokuserer vi på måten vi behandler hverandre, naturen, og samfunnet på. Vi jobber for at elevene ved den norske skolen i London blir dyktige på å inkludere, stille kritiske spørsmål, være seg selv, og finne løsninger på fremtidens utfordringer.
Vi har hatt en veldig fin første skoledag. Elevene har møtt alle lærerne og funnet seg godt til rette i klasserommet. Mellom undervisningstimene lekes det flittig i skolegården. Dette kommer til å bli et fantastisk skoleår!
2023/2024
Dagen før skolestart. Sola skinner. Det er mange spente elever, både store og små, nye og gamle, som har siste feriedag i dag og sin første skoledag i morgen. Så er det også noen nye lærere som har sin første skoledag i morgen. Vi gleder oss ordentlige til å bli kjent og sammen fylle dette skoleåret med god læring og minner for livet. I år skal vi som alltid bruke London som klasserom og forberede elevene, både store og små, for fremtiden! Velkommen!
Et sikkert tegn på sommeren er sportsdagen med hele skolen. Elevene knuste egne rekorder og koste seg med gjennomføring av øvelser som høydehopp, lengdehopp, ballkast, 60meter og fotballkamp.
Ønkser du å invistere i fremtiden? Da har vi en spennende mulighet til deg. Vi søker styremedlemmer som ønsker å gjøre en forskjell i barn og unge sine liv. Å ha en norsk skole i Storbritannia er en unik mulighet til å skape en fremtidsrettet skole med "the best of both worlds".
Del, les og send en epost!
Den 20. mai har Tromsø Janitsjarorkester (de spilte 17. mai i parken) en konsert sammen City of London Symphonic Winds i St. Gabriel’s Pimlico, kl. 19.30.
https://www.wegottickets.com/event/581363
Hurra for 17.mai! Vi feirer frihet, demokrati og samhold med det norske miljøet i Norge sammen med KFUK-hjemmet i London Sjømannskirken i London 17. mai London
Vi forbereder til nasjonaldagen 17.mai! I læreplanen står det under verdien Demokrati og medborgerskap.
«Elevene skal lære å kjenne de verdiene og tradisjonene som bidrar til å samle menneskene i landet. Kristen og humanistisk arv og tradisjon er en viktig del av landets samlede kulturarv og har spilt en sentral rolle for utvikling av vårt demokrati.»
Lyst på en musikalsk opplevelse?
Tromsø Janitsjarorkester kommer til London for å spille på 17. mai. De har konsert den 16. mai, som er gratis for barn. Sjekk ut linken 👉
https://www.wegottickets.com/event/576733?fbclid=IwAR2E0b5YKMN8LYLbYhsRe9_ys0u33jJcZzO0bvNFRuedNYvskhWsK03aLXk
Music from the Land of the Midnight Sun, with Tromsø Wind Orchestra Tromsø Wind Orchestra, all the way from Arctic Norway, presents a programme of Nordic musical delights, conducted by Marius Slåttsveen. Music to include Grieg, Nielsen, ABBA, plus Norwegian wind band classics Ut mot havet and Valdresmarsj. Join us on the eve of Norway's Constitution Day, and kick ...
Do you like to work with children?
We have a vacant position as After School Club Leader/SFO Leader from mid of August.
Førstkommende lørdag er det duket for åpen dag! Alle er hjertelig vellkommen til å besøke skolen. Ta med deg venner og kjente. Det blir også mulighet å nyte noe fra kafeen og noen aktiviteter.
Påskeferien er ferdig og elevene er tilbake på skolen. Solen skinner og våren farger trærne til minner om deilig sukkerspinn! For en herlig tid det er.
Spesielt velkommen til nye elever og familier som hadde sin første skoledag i dag.
Lyst å besøke skolen? Vi minner om åpen dag lørdag 22.april 2023. Håper å se deg der!
Visste du at mange elever deltar på After School Taekwondo hver uke?
En av dem er Alexander som konkurrerte i en Taekwondo konkurranse tidligere i år, i noe som heter Poomsae (kata i karate). Det er teknikker satt sammen i et mønster. Det er om å gjøre å fremføre disse med riktige teknikker, rytme og presentasjon. Det kreves mye trening og Alexander har forberedt seg til dette i nesten to måneder.
Han konkurrerte individuelt og fikk 5. plass av 12 deltagere i sin gruppe som går på alder og beltegrad.
Han konkurrerte også i team med to gutter fra en annen klubb. I denne kategorien vandt de tre bronsje sammen.
Konkurransen holdt sted i Øst London og het Ali’s Dojang Open, det var 340 deltagere på lørdag. Det var kun Alexander med fra vår After School Taekwondo Club.
God påske fra London!
Vi håper alle nyter påskeferien om det er i London, Norge eller andre steder i verden. I skolegården har elevene, fra 1.-10. trinn laget vakre påskeegg i keramikk som en del av Kunst og Håndverk. Flinke elever og dyktig lærer.
Vi minner også på om søknadsfrist 11. april for ledige lærerstillinger 👉 https://www.finn.no/job/fulltime/ad.html?finnkode=295092269
Hjertelig velkommen til åpen dag!
Lørdag 22.april åpner vi porten for alle som vil komme på besøk og oppleve Den norske skolen i London.
Kanskje er du en tidligere elev som vil møte venner eller ansatte igjen?
Eller vurdere du å begynne her selv med familien?
Dere er alle hjertelig velkommen.
«Do something funny for money!»
I dag var det mange klovner å se på Den norske skolen i London!
Hvert andre år er det Red Nose Day og elever, FAU, elevrådet, lærere og foreldre har alle vært med å samle inn penger til Comic Relief, og vi klarte å nå målet som var £500 👏👏👏🤡
Les hva pengene går til ved å følge linken https://www.comicrelief.com/what-your-money-does
Elevene i 5.-7. trinn fikk muligheten til å besøke minerydderen «KNM Nordkapp» som var på besøk i London. Det er et skip som hører til den norske marinen og som inngår i samarbeidet med NATO.
Følg linken og se når skipet reiser igjennom Tower Bridge!
https://www.forces.net/nato/tower-bridge-opens-welcome-rare-sight-norwegian-navys-nato-ship
Attention all families! Are you looking for an unique and rewarding experience? Have you ever considered opening your home to a Norwegian year 10 student? If so, exciting opportunity for you!
We are currently seeking host families to welcome year 10 students into their homes and provide them with a safe and comfortable living environment from mid August - mid December. As a host family, you will have the opportunity to learn about different cultures, make new friends, and create memories that will last a lifetime.
By becoming a host family, you will not only enrich the life of your student but also your own. You will have the chance to broaden your perspective and gain a deeper understanding of the world around you.
Don't miss out on this incredible opportunity! Sign up today to become a host family and embark on a journey of cultural exchange and personal growth.
Send an email to [email protected] to show your interest.
UTVEKSLING 2023
Går du (eller kjenner du noen) som skal gå 10. klasse høsten 2023? Har du lyst å vokse som menneske, oppleve nye kulturer og å bo i London? Da har vi gode nyheter! Høsten 2023 gjentar vi suksessen og inviterer dere til å søke på utvekslingsprogrammet vi tilbyr. Bo hos en vertsfamilie samtidig som du er 10.trinns elev ved Den norske skolen i Wimbledon. Send mail til [email protected] før 14.april for å melde interesse.
Det er World Book Day og elevene har intervjuet medelever og karakterer fra bøkene de ❤️
Som skole har vi et ekstra fokus på lesing og gleder oss over når elevene oppdager begeistring til bøkenes verden!
Det er fint å være tilbake på skolen etter en uke med vinterferie. Vi er en verdibasert skole og i dag var det verdien «menneskeverd» som var i fokus på morgensamlingen. Elevene ble utstyrt med kritt i ulike farger og fikk i oppdrag å tegne hvordan de opplever menneskeverd i skolehverdagen. Fint å se hvordan elevene samarbeider og viser samhold og evne til inkludering på tvers av trinnene. Alle mennesker er like verdifulle. ❤️
Lihkku beiviin!
Gratulerer med dagen.
I dag er det samenes nasjonaldag. Mat og Helse har laget Bidos og Gahkko til 5.-10. trinn. Mat og identitet henger tett sammen. Vi feirer mangfold og samenes nasjonal dag. Gratulerer så mye med dagen!
13.desember og elevene i mat og helse delte ut lussekatter.
8. desember og vi får være med å gi til de som trenger det mest! Hør mer fra en av de veldedige organisasjonene vi støtter. #
Remembrance Day
11. november, kl 11, minnes vi alle som har kjempet for landet. Engelsklæreren Jenny hadde en verdig morgensamling der hun fortalte om bestefaren sin som kjempet ved fronten.
Remembrence Day
11. november, kl 11, minnes vi alle som har kjempet for landet. Engelsklæreren Jenny hadde en verdig morgensamling der hun fortalte om bestefaren sin som kjempet ved fronten.
Vi gjør oss klare til årets Julehygge! Dagen før desember, onsdag 30. november tenner vi lysene og inviterer til tidenes hyggeligste kveld. Det blir bålpanne, grøt, sang og musikk, julefortellinger i barnehagen og pepperkakeby.
Del det med kjente og kjære og ta turen 17-19:30.
Gratis biletter kan fås på nettsiden eller ved å følge lenken til https://www.eventbrite.com/e/julehygge-2022-tickets-449383075877?utm-campaign=social%2Cemail&utm-content=attendeeshare&utm-medium=discovery&utm-source=strongmail&utm-term=listing
En dag der barn og voksne entrer fantasiens verden. Det var særs mange kreative kostymer blant elever og ansatte!
Da er det tid for høstferie for den norske skolen i London. Nyt ferien med en god bok, kakao i koppen og tid med kjente og kjære.
Vi har hatt et fantastisk semester så langt med turer til inn- og utland, høsthygge, kajakkturer, Paris og PGL.
1.-2. trinn har samlet blader i ulike høstfarger og laget vakre høsttrær som henger som vakre glassmalerier i vinduet. Hvor skjønt det er med høst!
«Høsten ... den svale, fine årstid da allting skifter farve og forgår.»
-Knut Hamsun
I dag har elevene fra 1.-4. trinn reist på marked i Kingston. Elevene har prosjekt om høsten og skal lage høstsuppe. De fikk i oppdrag å handle grønnsaker fra markedsbodene og da må man benytte engelsken for å gjøre seg forstått. Det var noen stolte elever, med handlenettene fulle av frukt og grønnsaker, som returnerte til skolen!
Det er med stor sorg å høre at Dronning Elisabeth har gått bort. Fred over hennes minne.
Første høstmåned er ankommet og elevene har lært om naturen som snart vil fargelegges i de vakre høstfargene. Studium av blader i skolegården, tegning og fargeleggingen med vannfarger har vært aktiviteter i dag. Hva liker du med høstsesongen?
We had NiceSmile Ltd visiting us today! Soon there will be school photos of the year 22/23 🖼 on the wall👌
Monday | 8:30am - 3:30pm |
Tuesday | 8:30am - 3:30pm |
Wednesday | 8:30am - 3:30pm |
Thursday | 8:30am - 3:30pm |
Friday | 8:30am - 2:30pm |
A Leading Independent Day School for Girls aged 3 to 18
The Hyde School, (Local education authority: Barnet) is a Primary School in , London. It is a Mixed
The Parent Teachers Association (PTA) of Tufnell Park Primary School
Timbercroft is a Primary School situated in Plumstead, London, teaching children from the ages of 3-
Here at West London Libyan School we aim to make sure that every student reaches academic success. W
Barnet Hill Academy is a 3-11 Muslim independent school in the London Borough of Barnet in Hendon.
Welcome to St Mary's C of E Primary School and thank you for finding us!
St. Winifred’s is an inclusive school, at the heart of the local community. It is immersed in an e
Kew College Prep is an independent co-educational Prep School in Richmond, UK.
INSPIRING LEARNERS, CHANGING LIVES. An educational Trust that respects the identity of each school,
John Perryn is a fun and exciting place to teach and learn! Working hard to achieve success in all t
St Patrick's Primary Catholic School Walthamstow, London