Akvarellikilta

Akvarellikilta Akvarellikursseilla ja koulutuksella on ollut jatkuvasti kova kysyntä varsinkin Suomen Akvarellitaiteen yhdistyksen jäsenten keskuudessa.

Yhdistyksen järjestämän koulutuksen oheen on syntynyt kahden viikon välein kokoontuva Akvarellikilta. Kilta-aika: klo 17:30–20:00
Ovimaksu: 15-20 €
Ilmoittautuminen: [email protected]
Kilta-paikka: Kuvataideluokka, Helsingin Rudolf Steiner -koulu, Lehtikuusentie 6 Helsinki. Aulasta portaat ylös ja vasemmalle, maalaussali on käytävän päässä. Saapuminen: Lähin pysäkki: Kuusitie (bussit & raitiovaunut). Opettajien parkkipaikalle saa ilmaiskortin koulun vahtimestarilta. Oma maski mukaan, luokassa on valmiina käsidesi. Kilta-illoissa on paikkoja rajoitetusti, ilmoittautuminen on välttämätöntä! Mukaan otetaan korkeintaan 11 maalaria, jotta pystytään pitämään turvavälit. Akvarelli-Kiltaan ilmoittaudutaan kullekin kerralle erikseen ja aikaisintaan 2 viikkoa ennen kyseistä Kiltaa. Muista peruuttaa ajoissa maalauspaikkasi, jos tulee este! Lauantain klo 12 jälkeen peruuttaminen maksaa 15 €. Kukin Kilta-maanantai toteutuu vain, jos siihen ilmoittautuu vähintään 11 henkilöä. Ilmoittautuminen sähköpostilla: Anja Meri, [email protected]

Killan tiedotteet: Ota yhteys Maikki Haapalaan [email protected] siinä tapauksessa, että haluat mukaan Killan email-listalle saadaksesi aina tuoreimmat Kilta-tiedot suoraan sähköpostiisi. Mukaan vesivärit, akvarellipaperia (300g/m²), siveltimiä n:o 16–20, vesikuppi ja alusta, rättejä/paperipyyhkeitä. Virtuaali-Killat: Tilaisuuteen osallistuvat voivat käyttää ZOOMia nettiselaimella, jolloin osallistuminen ei edellytä ZOOMin asentamista. Jos kuitenkin haluaa ladata ZOOM-ohjelman/sovelluksen, se kannattaa tehdä hyvissä ajoin ennen tilaisuutta. Etä-Kiltaan ilmoittautuessa tulee ilmoittaa myös puhelinnumero opetuksessa hyödynnettävää WhatsApp-kommunikointia varten.

Kevään 2024 loput Kilta-illat:8.4. Marja Mali22.4. Johanna Johnsson6.5. Alina Sinivaara13.5. Tuikku TenhovuoriTarkemmat ...
05/04/2024

Kevään 2024 loput Kilta-illat:

8.4. Marja Mali
22.4. Johanna Johnsson
6.5. Alina Sinivaara
13.5. Tuikku Tenhovuori

Tarkemmat tiedot löytyvät sivulta

AKVART toimii yhteistyössä muiden akvarellialan toimijoiden kanssa. Tämän sivun tapahtumakalenteriin on lisätty tärkeimpien yhteistyökumppanien koulutustoimintaa sekä avoimia näyttelyhakuja.

Kilta-illat syksyllä 202212.9. Maikki Haapala26.9. N.N.10.10. N.N.24.10. N.N.7.11. N.N.21.11. N.N.12.12. N.N.Muistakaa i...
05/09/2022

Kilta-illat syksyllä 2022
12.9. Maikki Haapala
26.9. N.N.
10.10. N.N.
24.10. N.N.
7.11. N.N.
21.11. N.N.
12.12. N.N.
Muistakaa ilmoittautua etukäteen! Tarkemmat tiedot laitetaan sivulle http://akvart.fi/toiminta/yhteistyokumppanit/

Huhti-toukokuun 2022 Killat19.4. Huom. tiistai! Tuikku Tenhovuori2.5. Alina Sinivaara16.5. Krista KortelainenKilta-aika:...
09/04/2022

Huhti-toukokuun 2022 Killat
19.4. Huom. tiistai! Tuikku Tenhovuori
2.5. Alina Sinivaara
16.5. Krista Kortelainen
Kilta-aika: klo 17:30–20:00. Ovimaksu: 15 €
Ilmoittautuminen: [email protected]
Kilta-paikka: Kuvataideluokka, Helsingin Rudolf Steiner -koulu, Lehtikuusentie 6 Helsinki.

AKVART toimii yhteistyössä muiden akvarellialan toimijoiden kanssa. Tämän sivun tapahtumakalenteriin on lisätty tärkeimpien yhteistyökumppanien koulutustoimintaa sekä avoimia näyttelyhakuja.

07/12/2021

Kevät 2022 Kilta-päivämäärät
24.1.
7.2.
28.2.
7.3.
21.3.
4.4.
19.4. Huom. tiistai
2.5.
16.5.

19/03/2021

Syksyn 2021 ohjelma

27.9. ELINa TAMMIRANTA-SUMMA

11.10. METTA SAVOLAINEN

25.10. PAAVO PAUNU

Osoite

Helsinki
00270

Verkkosivusto

Ilmoitukset

Saat tiedon ensimmäisenä: lähetämme sinulle sähköpostia, kun Akvarellikilta julkaisee uutisia ja tarjouksia. Sähköpostiosoitettasi ei käytetä muihin tarkoituksiin, ja voit perua tilauksen milloin tahansa.

Oikopolut

Jaa

Kategoria